تعویض باتری گوشی سامسونگ و آیفون

تعویض باتری گوشی سامسونگ و آیفون

تعویض باطری گوشی سامسونگ : سامسونگ همیشه با داشتن باتری های قابل جا به جایی در تلفن های هوشمند خود سازگار بوده است. علیرغم این که باتری های تبلت آنها تا کنون فاقد باتری قابل جا به جایی است، باتری های تبلت های آنها قابل اعتماد بوده و ظرفیت بالایی دارند.

در مقایسه با اکثر تولید کنندگان بزرگ تلفن های هوشمند، سامسونگ به کاربران اجازه می دهد تا باتری های خود را عوض کنند تا در صورت خراب شدن باتری نیازی به عوض کردن گوشی نبوده و بتوان با صرف هزینه ای کمتر تنها به تعویض باتری گوشی سامسونگ پرداخت. انجام این کار ساده و سریع است و با کمی دقت می توان آن را انجام داد. در این مقاله به طور کامل به این که چگونگی تعویض باتری گوشی سامسونگ پرداخته شده است.

آموزش تعمیرات موبایل

ممکن است لازم باشده دلیل آسیب دیدگی در آب یا عدم توانایی شارژ کامل اقدام به تعویض باتری گوشی سامسونگ کنید. مدل های زیادی از تلفن های همراه سامسونگ در بازار وجود دارد. برای یافتن باتری مناسب جایگزین ، باید تعیین کنید که کدام مدل را دارید. همچنین قبل از قرار دادن باتری تلفن جدید سامسونگ ، باید باتری قدیمی را بردارید.

آموزشگاه فن آموزان در دوره آموزش تعمیرات موبایل خود ، تمامی مشکلات گوشی های اندروید و آیفون تمامی برندها را با جزئیات کامل ویژه بازار کار بررسی می کندو برای ثبت نام در این دوره تماس بگیرید.

مراحل تعویض باتری گوشی سامسونگ

مرحله اول

مشخص کنید تلفن سامسونگ شما دقیقا چه مدلی می باشد. شماره مدل تلفن را روی خود تلفن ، معمولاً در زیر باتری ، قرار می دهند و می توانید به راحتی مدل را از این قسمت برداشت نمایید. با مراجعه به کتابچه راهنمای کاربر تلفن همراه ، می توانید شماره مدل را نیز پیدا کنید. شماره مدل به طور کلی در داخل گوشی زیر باتری چاپ می شود. برای برداشتن باتری قدیمی به مرحله 3 بروید.

تعویض باتری گوشی سامسونگ

مرحله دوم

برای تعویض باتری گوشی سامسونگ ، یک باتری جایگزین خریداری کنید. برای دریافت باتری جایگزین به فروشگاه ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خود مراجعه کنید. هزینه ای که برای باتری تلفن همراه سامسونگ در نظر گرفته می شود بسته به مدل گوشی متفاوت بوده و مبلغ زیادی نمی باشد.

مرحله سوم

قبل از اقدام به از بین بردن باتری قدیمی تلفن همراه و تعویض باتری گوشی سامسونگ ، موبایل خود را کاملاً خاموش کنید. از تمیز و خشک بودن تلفن اطمینان حاصل کنید.

مرحله چهارم

درب پشت تلفن همراه را بردارید. برخی از گوشی های سامسونگ دارای یک پوشش پلاستیکی خارجی بر روی باتری هستند ، در حالی که در مدل های دیگر قسمت پشتی گوشی، پشت خود باتری است. دکمه یا نوار لغزشی را در پشت تلفن قرار دهید.

بسته به مدل تلفن سامسونگ ، با فشار دادن دکمه انتشار یا فشار دادن نوار لغزنده به سمت بالا ، درب پشت یا باتری به سمت پایین لغزانده و آن را بلند کنید.

دوره های پرطرفدار: آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش برق خودرو ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

مرحله پنجم

پس از برداشتن قاب پشتی جهت تعویض باتری گوشی سامسونگ در تلفن هایی که دارای درپوش هستند ، باتری را به دقت از پشت و پشت تلفن همراه بلند کنید. برای تلفن های فاقد قاب پشتی ، هنگامی که فشار را آزاد می کنید یا قفل کشویی را حرکت می دهید ، باتری پشت آن است و از پشت تلفن خارج می شود.

مرحله ششم

باتری جدید را در پشت تلفن قرار دهید. ممکن است لازم باشد ابتدا باتری را در قسمت داخلی قرار دهید. نقاط تماس فلزی یک طرف باتری باید رو به پایین باشد و با نقاط تماس فلزی داخل تلفن قرار بگیرد. هنگامی که باتری در جای خود قرار گرفت ، باید بر روی محل خود کلیک کنید. اگر جلد پشتی دارید ، جلد را به عقب بکشید تا زمانی که دکمه انتشار یا کشویی دوباره در محل خود کلیک کند.

مرحله 7

قبل از روشن کردن تلفن ، پس از قرار دادن باتری جدید ، تلفن همراه را شارژ کنید. پس از تعویض باتری گوشی سامسونگ ،  باتری های جدید قبل از استفاده به یک دوره شارژ نیاز دارند.

رفع مشکلات تخلیه باتری گوشی سامسونگ و افزایش عمر باتری

گوش دادن به موسیقی ، بازی کردن ، تماشای فیلم ، عکس گرفتن ، مرور رسانه های اجتماعی و موارد دیگر؛ همه این کارها را می توانیم در تلفن های هوشمند انجام دهیم. یکی از جنبه هایی که متأسفانه پیشرفت زیادی پیدا نکرده باتری است.

باتری ها بزرگتر می شوند ، نرم افزار بهینه تر شده و شارژ سریع تر انجام می گیرد ، اما یک تلفن در طول روز نیاز به شارژ شدن باتری دارد. در ادامه به تعدادی از مشکلاتی که برای تخلیه باتری موبایل سامسونگ و دیگر برندها وجود دارد اشاره می کنیم.

برنامه هایی که باعث تخلیه باتری می شوند

نرم افزارهای مختلف دارای فواید بسیاری برا کاربران بوده و می توانند بسیاری از کارها را انجام دهند اما برخی از آنها برای دوام باتری تلفن شما مفید نیستند. در چند مورد ، برنامه های خاص می توانند باعث تخلیه غیرضروری باتری شوند بدون اینکه شما حتی در مورد آن بدانید.

برنامه هایی که باعث تخلیه باتری گوشی می شوند

 

نحوه بررسی میزان مصرف باتری برنامه

برای بررسی اینکه کدام برنامه بیشترین باتری را مصرف می کند ، به تنظیمات> باتری> مصرف باتری بروید. به خاطر داشته باشید که مراحل ممکن است متفاوت باشد و به نرم افزار تلفن شما بستگی دارد. در دستگاهی که دارای Android 9 Pie است ، با ضربه زدن روی نماد منو (سه نقطه عمودی) در گوشه بالا سمت راست ، باتری استفاده می شود.

اگر از برنامه ای برای مدت طولانی استفاده می کنید ، احتمالاً آن برنامه در بالای لیست مصرف باتری شما نشان داده می شود. با این حال ، سعی کنید هرگونه رفتار ناهنجار را تشخیص دهید ، به ویژه در برنامه هایی که مدتی است به طور فعال از آنها استفاده نمی کنید.

برخی از برنامه ها بدون اینکه حتی خودتان بدانید در پس زمینه اجرا می شوند و باعث تخلیه غیرضروری باتری Android می شوند.

همچنین حتماً روشنایی صفحه خود را بررسی کنید. صفحه نمایش شما یکی از پر مصرف ترین قسمت های تلفن شما است ، بنابراین روشن بودن روشنایی کامل قطعاً می تواند منجر به ضعف در دوام باتری شود.

برخی از برنامه ها پس از به روزرسانی شروع به تخلیه شگفت آور باتری می کنند. تنها گزینه صبر کردن برای توسعه دهنده برای حل این مشکل است. اگر اتلاف باتری به اندازه کافی قابل توجه است که مشکل ساز شود ، بهترین شرط شما این است که برنامه را حذف کنید تا زمانی که یک راه حل درست شود.

تنظیمات موقعیت مکانی و GPS را بررسی کنید

اگر تا به حال از برنامه ناوبری استفاده کرده اید ، می دانید که GPS می تواند باعث شود باتری خیلی زود خالی شود. با این وجود ، برخی از برنامه ها هنگام فعال بودن یا حتی هنگام اجرا در پس زمینه ، از سرویس های موقعیت مکانی استفاده می کنند.

نحوه کنترل تنظیمات مکان

غیرفعال کردن کامل خدمات موقعیت مکانی همیشه عملی نیست ، اما اگر می خواهید از تعویض باتری گوشی سامسونگ پیشگیری کنید و  عمر باتری را افزایش دهید ایده آل است.

اگر از تلفن برای پیمایش استفاده نمی کنید ، می توانید تنظیمات مکان را فقط به دستگاه تغییر دهید. با استفاده از حالت های دقت بالا ، تلفن از Wi-Fi و بلوتوث برای تعیین دقیق موقعیت مکانی شما استفاده می کند. با این حال ، این باعث می شود باتری شما بیشتر فشار بیاورد و خیلی اوقات واقعا لازم نیست.

به تنظیمات> امنیت و مکان> موقعیت مکانی بروید و حالت را فقط به دستگاه تغییر دهید. در تلفنهای Android Pie ، باید به تنظیمات> امنیت و مکان> پیشرفته> اسکن و غیرفعال کردن اسکن Wi-Fi و اسکن بلوتوث بروید. باز هم ، اینها راحت ترین تنظیمات برای خاموش کردن نیستند ، اما به شدت می توانند از تخلیه باتری جلوگیری کنند.

همچنین باید بررسی کنید و مطمئن شوید که برنامه ها بدون نیاز به خدمات موقعیت مکانی از آنها استفاده نمی کنند. با رفتن به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی می توانید دسترسی به مکان را بررسی کنید.

دسترسی به برنامه هایی که به ندرت استفاده می شوند و به طور مداوم به خدمات موقعیت مکانی احتیاج ندارند ، غیرفعال شود.

تعویض باتری گوشی آیفون

انواع گوشی آیفون نیز مانند دیگر تلفن های همراه از یک باتری برخوردار است که گاهی این باتری نیازمند تعویض می باشد. به طور کلی طول عمر باتری ها محدود بوده و پس از مدت زمانی استفاده از آنها شارژ کمتری را نگه می دارند. در این گونه مواقع به دلیل عدم نگه داشتن شارژ، بسیاری از کارها را نمی توان با استفاده از گوشی انجام داد.

تعویض باتری گوشی آیفون

اما ممکن است این وال برایتان پیش بیاید که برای تعویض باتری گوشی آیفون چه عملیاتی را باید انجام داد. در ادامه به آموزش تعویض باتری انواع گوشی آیفون پرداخته شده است. نکته ای که باید به آن توجه نمود مراجعه به یک مرکز تعمیراتی معتبر جهت تعویض باتری می باشد تا باتری تعویض شده کاملا اصل و اورجینال باشد.

درباره باتری های لیتیوم یون

باتری های آیفون از فناوری لیتیوم یون استفاده می کنند. در مقایسه با نسل های قدیمی فناوری باتری، باتری های لیتیوم یون شارژ سریع تر و ماندگاری بیشتری دارند و برای طول عمر بیشتر باتری در بسته بندی سبک تری قرار داده می شوند. تکنولوژی لیتیوم یون قابل شارژ در حال حاضر بهترین فناوری برای دستگاه شما می باشد.

علائم خرابی باتری آیفون

خراب شدن باتری آیفون از جمله مشکلات رایجی است که پس از مدتی کاربران با آن مواجه می باشند. دلایل مختلفی مانند عدم شارژ صحیح گوشی و گذر زمان باعث می شوند تا باتری گوشی آسیب دیده و نیازمند تعویض باشد. اما از کجا بفهمیم که مشکل گوشی ما باتری آن می باشد؟ یکی از علائمی که نشان دهنده خراب شدن باتری آیفون می باشد خاموش شدن خود به خود گوشی می باشد.

این خاموش شدن ممکن است بدون دادن هیچ گونه هشداری جهت کم بودن شارژ اتفاق بیفتد و برای روشن کردن گوشی حتما نیاز به اتصال گوشی به شارژر باشد و در صورت قطع نمودن شارژ گوشی مجددا خاموش گردد. در این گونه مواقع باید به یک تعمیرکار جهت تعویض باتری آیفون مراجعه نمایید.

یکی دیگر از نشانه های خراب بودن باتری، تمام شدن شارژ آن در مدت زمان کوتاه می باشد. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که برای مدتی طولانی گوشی آیفون خود را به شارژ زده اید و شارژ آیفون شما صد درصد می باشد اما به محض قطع کردن اتصال شارژر، بدون این که استفاده ای از گوشی نمایید باتری آن خالی شده و سپس خاموش می گردد. این مورد هم نشانه ای از خراب بودن باتری آیفون بوده و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

در صورتی که بدنه گوشی شما در هنگامی که گوشی به شارژر متصل است داغ می شود می تواند علامتی برای خراب بودن باتری باشد. با مراجعه به تعمیرکار و تست باتری می توان از این مسئله مطمئن شد و باتری گوشی را تعویض نمود.

نحوه تعویض باتری آیفون

تعویض باتری آیفون نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد و در صورتی که در این کار مهارتی ندارید به هیچ عنوان اقدام به تعویض باتری نکرده و به یک تعمیرکار متخصص موبایل یا اپل استور مراجعه نمایید.

برای تعویض باتری آیفون مراحل مختلفی باید به ترتیب طی گردد که از این مراحل به ترتیب می توان به باز کردن پیچ های دو طرف پورت، جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده، جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر، جدا نمودن پوشش فلزی، جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری، جدا کردن باتری از گوشی و در نهایت قرار دادن باتری جدید در گوشی و بستن درب ها و پیچ ها اشاره کرد. در ادامه به تشریح مراحل تعویض باتری آیفون با جزئیات کامل پرداخته شده است.

تعویض باتری آیفون

  • باز کردن پیچ های دو طرف پورت: در قسمت انتهایی گوشی و در دو طرف پورت شارژ گوشی های آیفون دو عدد پیچ بسیار ریز وجود دارد. اولین گام برای تعویض باتری آیفون باز کردن این پیچ ها می باشد. پیچ گوشتی های مخصوصی که تعمیرکاران موبایل دارند برای این کار مناسب می باشد و نیاز است تا پیش از اقدام به باز کردن پیچ ها، گوشی را خاموش نمایید.
  • جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ساکشن کاپ: تعمیرکاران موبایل دارای ابزاری به نام مکنده می باشند که برای باز کردن قاب گوشی از ان استفاده می کنند. برای تعویض باتری آیفون پس از باز کردن پیچ ها نیاز است تا با استفاده از این ابزار صفحه نمایش گوشی را جدا نمایید. این کار باید با نهایت دقت انجام شده و سر تا سر صفحه گوشی توسط این ابزار باید جدا گردد.
  • جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر: پس از این که صفحه نمایش توسط مکنده جدا شد، نیاز است تا دو قسمت بالایی و پایینی گوشی نیز از یکدیگر جدا گردد. این کار نیاز به تمرکز و ظرافت ویژه ای دارد چرا که بی دقتی در انجام آن می تواند سبب آسیب دیدن قطعات مختلف گوشی شده و به خراب شدن آن منجر گردد. جداکردن این دو قسمت گوشی را می توان با استفاده از یک چاقو با دقت زیاد انجام داد.
  • جدا نمودن پوشش فلزی از باتری: دو عدد پوشش فلزی وجود دارند که به باتری متصل می باشند. این پوشش های فلزی توسط دو پیچ به باتری وصل شده اند و برای تعویض باتری نیاز است تا با استفاده از پیچ گوشتی این دو پیچ کوچک را باز نموده و پوشش فلزی را از باتری جدا نمایید
  • جدا کردن کانکتور متصل به باتری: برای اتصال محکم تر باتری به گوشی، یک کانکتور از جنس پلاستیک نیز به باتری متصل شده است. برای برداشتن باتری از گوشی باید این کانکتور نیز از باتری جدا گردد که این کار با استفاده از ابزارهای مخصوصی که تعمیرکاران موبایل دارند صورت می گیرد.
  • جدا کردن باتری از گوشی: در انتها پس از آن که اتصالات مختلفی که به باتری متصل بودند جدا شد، می توان باتری را از گوشی خارج نمود. اما نکته ای که در این مرحله وجود دارد وجود چسب های مختلف در قسمت زیرین باتری می باشد. این چسب ها را برای اتصال محکم تر باتری به گوشی متصل نموده اند و در هنگام جدا نمودن آنها باید دقت و ظرافت زیادی به خرج داد تا به قطعات داخلی گوشی آسیبی وارد نگردد.
  • قرار دادن باتری جدید در گوشی: پس از جدا کردن باتری خراب از گوشی آیفون، باید باتری جدید را در داخل گوشی قرار دهید. برای قرار دادن باتری جدید در گوشی باید دقت کنید تا باتری دقیقا مانند حالت قبل در گوشی جاسازی شود و پس از آن تمام پیچ هایی که باز کرده بودید را محکم ببندید و دو طرف بده گوشی را هم روی یکدیگر قرار دهید و تمامی اجزای جدا شده از باتری را به آن متصل نمایید. در انتها قاب گوشی را روی ان قرار داده و و پیچ هایی که در دو طرف سوکت شارژ بودند را نیز محکم ببندید.

نکات مهم در هنگام تعویض باتری انواع گوشی آیفون

با توجه به حساسیت و ظرافتی که گوشی های آیفون دارند نیاز است تا نکات مختلفی را که برای تعویض باتری آیفون در انواع مدل ها وجود دارد رعایت نمود تا بتوان یک تعویض بدون نقص و مطمئن داشت.

در هنگام نصب ساکشن کاپ برای جدا کردن قاب گوشی باید توجه کرد که این ابزار با دکمه هوم آیفون در ارتباط نباشد و بهتر است این ابزار را مقداری متمایل ه سمت چپ گوشی آیفون قرار داد. در هنگام کار کردن با ساکشن کاپ نباید نیرو و فشار زیادی را به آن وارد نمود چرا که فشار بیش از حد می تواند سبب آسیب رساندن به صفحه نمایش گوشی شده و شما را با مشکل مواجه کند. این نیرو باید به حدی باشد که بتواند شکاف کوچکی را در قسمت لبه زیرین گوشی ایجاد نماید.

در هنگام کار کردن با ساکشن کاپ نیاز است تا از یک اسپاتول در قسمتی از شکافی که در لبه زیرین ایجاد شده استفاده نمود تا صفحه نمایش گوشی به راحتی جدا شود. نوک اسپاتول نباید به مقدار زیادی وارد لبه گوشی گردد و از قسمتی که بالای سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری قرار دارد باید این ابزار را وارد نمود.

کالیبره کردن باتری پس از تعویض

پس از این که باتری قدیمی و خراب آیفون با یک باتری جدید تعویض شد، نیاز است تا باتری کالیبره گردد. برای این کار باید پس از تعویض باتری، گوشی را به مدت دو ساعت در شارژ گذاشته و در این مدت آن را از شارژ جدا نکنید. پس از اتمام شارژ شدن باید تا زمانی که باتری گوشی خالی گردد با آن کار کرده و زمانی که شارژ آن نصفه و نیمه است آن را به شارژ نزنید.

کالیبره کردن باتری آیفون پس از تعویض

پس از این که گوشی به علت خالی شدن باتری خاموش شد آن را مجددا به شارژ زده  ا 100 درصد شارژ نمایید. با این کار باتری شما کالیبره یا به اصطلاح آب بندی می شود و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

برای عمر بیشتر باتری آیفون نیاز است تا ترفندهایی را بر روی گوشی خود اعمال نمایید. به عنوان مثال نیاز است تا برنامه هایی که در گوشی باز هستند و باتری زیادی مصرف می کنند را در قسمت تنظیمات باتری گوشی خود شناسایی نموده و آنها را حذف نمایید.

مراقب باشید که زمانی که گوشی در جیب یا کیف شماست ذرات مختلف و گرد و غبار وارد سوکت آن نگردد و حتی المقدور گوشی را در جایی تمیز نگهداری نمایید. همیشه گوشی خود را به صورت صحیح شارژ نمایید؛ به این صورت که زمانی که شارژ گوشی به 80 درصد رسید آن را از برق کشیده و اجازه ندهید تا گوشی خاموش شده و سپس آن را به شارژر متصل نمایید.

جمع بندی

نقش باتری در تلفن همراه بسیار پر رنگ بوده و در صورتی که مشکلی در باتری گوشی به وجود بیاید امکان استفاده از دستگاه نیز وجود نخواهد داشت. پس از این که مدت زمانی از گوشی استفاده کردید حتما متوجه کاهش عملکرد باتری خواهید شد. دلیل این امر به موارد مختلفی بستگی دارد و می توان با استفاده از ترفندهایی از کاهش طول عمر باتری و تعویض باتری گوشی سامسونگ و دیگر برند ها جلوگیری کرد.

در بسیاری از مواقع باتری گوشی عملا بی استفاده بوده و نیاز به تعویض با یک باتری جدید دارد. در این مقاله به این که چگونه باتری گوشی سامسونگ را تعویض کنیم به طور کامل و مرحله به مرحله پرداخته شد. 

برخی از دوره های پرطرفدار موسسه فن اموزان شامل آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش plc ، آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و … می باشد. برای مشاهده لیست بیشت از هشتاد دوره ویژه بازار کار به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

 

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =