نحوه تعویض باتری گوشی سامسونگ

تعویض باتری گوشی سامسونگ
چکیده مطلب :

این مطلب نحوه تعویض باتری گوشی های سامسونگ را توضیح می دهد. توجه داشته باشید که گوشی های جدید مثل سامسونگ، شیائومی ، هواوی، سونی و … مثل هم باز می شوند. و تعویض باطری آئها مثل هم است. پیشنهاد می شود فیلم آموزش تعویض باتری گوشی حتما ببینید.

سامسونگ همیشه با داشتن باتری های قابل جا به جایی در تلفن های هوشمند خود سازگار بوده است. علیرغم این که باتری های تبلت آنها تا کنون فاقد باتری قابل جا به جایی است، باتری های تبلت های آنها قابل اعتماد بوده و ظرفیت بالایی دارند.

در مقایسه با اکثر تولید کنندگان بزرگ تلفن های هوشمند، سامسونگ به کاربران اجازه می دهد تا باتری های خود را عوض کنند تا در صورت خراب شدن باتری نیازی به عوض کردن گوشی نبوده و بتوان با صرف هزینه ای کمتر تنها به تعویض باتری گوشی سامسونگ پرداخت. انجام این کار ساده و سریع است و با کمی دقت می توان آن را انجام داد. در این مقاله به طور کامل به این که چگونگی تعویض باتری گوشی سامسونگ پرداخته شده است.

آموزش تعمیرات موبایل

ممکن است لازم باشده دلیل آسیب دیدگی در آب یا عدم توانایی شارژ کامل اقدام به تعویض باتری گوشی سامسونگ کنید. مدل های زیادی از تلفن های همراه سامسونگ در بازار وجود دارد. برای یافتن باتری مناسب جایگزین ، باید تعیین کنید که کدام مدل را دارید. همچنین قبل از قرار دادن باتری تلفن جدید سامسونگ ، باید باتری قدیمی را بردارید.

فیلم آموزش تعویض باتری گوشی سامسونگ

مراحل تعویض باتری گوشی سامسونگ

  1. تشخیص مدل گوشی

مشخص کنید تلفن سامسونگ شما دقیقا چه مدلی می باشد. شماره مدل تلفن را روی خود تلفن ، معمولاً در زیر باتری ، قرار می دهند و می توانید به راحتی مدل را از این قسمت برداشت نمایید. با مراجعه به کتابچه راهنمای کاربر تلفن همراه ، می توانید شماره مدل را نیز پیدا کنید. شماره مدل به طور کلی در داخل گوشی زیر باتری چاپ می شود. برای برداشتن باتری قدیمی به مرحله 3 بروید.

آموزش تعویض باتری گوشی سامسونگ

  1. آماده کردن باتری جایگزین

برای تعویض باتری گوشی سامسونگ ، یک باتری جایگزین خریداری کنید. برای دریافت باتری جایگزین به فروشگاه ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خود مراجعه کنید. هزینه ای که برای باتری تلفن همراه سامسونگ در نظر گرفته می شود بسته به مدل گوشی متفاوت بوده و مبلغ زیادی نمی باشد.

  1. خاموش کردن موبایل

قبل از اقدام به از بین بردن باتری قدیمی تلفن همراه و تعویض باتری گوشی سامسونگ ، موبایل خود را کاملاً خاموش کنید. از تمیز و خشک بودن تلفن اطمینان حاصل کنید.

  1. باز کردن درب پشت گوشی

درب پشت تلفن همراه را بردارید. برخی از گوشی های سامسونگ دارای یک پوشش پلاستیکی خارجی بر روی باتری هستند ، در حالی که در مدل های دیگر قسمت پشتی گوشی، پشت خود باتری است. دکمه یا نوار لغزشی را در پشت تلفن قرار دهید.

بسته به مدل تلفن سامسونگ ، با فشار دادن دکمه انتشار یا فشار دادن نوار لغزنده به سمت بالا ، درب پشت یا باتری به سمت پایین لغزانده و آن را بلند کنید.

  1. برداشتن قاب پشت گوشی

پس از برداشتن قاب پشتی جهت تعویض باتری گوشی سامسونگ در تلفن هایی که دارای درپوش هستند ، باتری را به دقت از پشت و پشت تلفن همراه بلند کنید. برای تلفن های فاقد قاب پشتی ، هنگامی که فشار را آزاد می کنید یا قفل کشویی را حرکت می دهید ، باتری پشت آن است و از پشت تلفن خارج می شود.

  1. جایگزاری باتری جدید

باتری جدید را در پشت تلفن قرار دهید. ممکن است لازم باشد ابتدا باتری را در قسمت داخلی قرار دهید. نقاط تماس فلزی یک طرف باتری باید رو به پایین باشد و با نقاط تماس فلزی داخل تلفن قرار بگیرد. هنگامی که باتری در جای خود قرار گرفت ، باید بر روی محل خود کلیک کنید. اگر جلد پشتی دارید ، جلد را به عقب بکشید تا زمانی که دکمه انتشار یا کشویی دوباره در محل خود کلیک کند.

  1. شارژ گوشی

قبل از روشن کردن تلفن ، پس از قرار دادن باتری جدید ، تلفن همراه را شارژ کنید. پس از تعویض باتری گوشی سامسونگ ،  باتری های جدید قبل از استفاده به یک دوره شارژ نیاز دارند.

رفع مشکل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

گوش دادن به موسیقی ، بازی کردن ، تماشای فیلم ، عکس گرفتن ، مرور رسانه های اجتماعی و موارد دیگر؛ همه این کارها را می توانیم در تلفن های هوشمند انجام دهیم. یکی از جنبه هایی که متأسفانه پیشرفت زیادی پیدا نکرده باتری است.

رفع مشکل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

باتری ها بزرگتر می شوند ، نرم افزار بهینه تر شده و شارژ سریع تر انجام می گیرد ، اما یک تلفن در طول روز نیاز به شارژ شدن باتری دارد. در ادامه به تعدادی از مشکلاتی که برای تخلیه باتری موبایل سامسونگ و دیگر برندها وجود دارد اشاره می کنیم.

برنامه هایی که باعث تخلیه باتری می شوند

نرم افزارهای مختلف دارای فواید بسیاری برا کاربران بوده و می توانند بسیاری از کارها را انجام دهند اما برخی از آنها برای دوام باتری تلفن شما مفید نیستند. در چند مورد ، برنامه های خاص می توانند باعث تخلیه غیرضروری باتری شوند بدون اینکه شما حتی در مورد آن بدانید.

نحوه بررسی میزان مصرف باتری برنامه

برای بررسی اینکه کدام برنامه بیشترین باتری را مصرف می کند ، به تنظیمات> باتری> مصرف باتری بروید. به خاطر داشته باشید که مراحل ممکن است متفاوت باشد و به نرم افزار تلفن شما بستگی دارد. در دستگاهی که دارای Android 9 Pie است ، با ضربه زدن روی نماد منو (سه نقطه عمودی) در گوشه بالا سمت راست ، باتری استفاده می شود.

اگر از برنامه ای برای مدت طولانی استفاده می کنید ، احتمالاً آن برنامه در بالای لیست مصرف باتری شما نشان داده می شود. با این حال ، سعی کنید هرگونه رفتار ناهنجار را تشخیص دهید ، به ویژه در برنامه هایی که مدتی است به طور فعال از آنها استفاده نمی کنید.

برخی از برنامه ها بدون اینکه حتی خودتان بدانید در پس زمینه اجرا می شوند و باعث تخلیه غیرضروری باتری Android می شوند.

همچنین حتماً روشنایی صفحه خود را بررسی کنید. صفحه نمایش شما یکی از پر مصرف ترین قسمت های تلفن شما است ، بنابراین روشن بودن روشنایی کامل قطعاً می تواند منجر به ضعف در دوام باتری شود.

برخی از برنامه ها پس از به روزرسانی شروع به تخلیه شگفت آور باتری می کنند. تنها گزینه صبر کردن برای توسعه دهنده برای حل این مشکل است. اگر اتلاف باتری به اندازه کافی قابل توجه است که مشکل ساز شود ، بهترین شرط شما این است که برنامه را حذف کنید تا زمانی که یک راه حل درست شود.

تنظیمات موقعیت مکانی و GPS را بررسی کنید

اگر تا به حال از برنامه ناوبری استفاده کرده اید ، می دانید که GPS می تواند باعث شود باتری خیلی زود خالی شود. با این وجود ، برخی از برنامه ها هنگام فعال بودن یا حتی هنگام اجرا در پس زمینه ، از سرویس های موقعیت مکانی استفاده می کنند.

نحوه کنترل تنظیمات مکان

غیرفعال کردن کامل خدمات موقعیت مکانی همیشه عملی نیست ، اما اگر می خواهید از تعویض باتری گوشی سامسونگ پیشگیری کنید و  عمر باتری را افزایش دهید ایده آل است.

اگر از تلفن برای پیمایش استفاده نمی کنید ، می توانید تنظیمات مکان را فقط به دستگاه تغییر دهید. با استفاده از حالت های دقت بالا ، تلفن از Wi-Fi و بلوتوث برای تعیین دقیق موقعیت مکانی شما استفاده می کند. با این حال ، این باعث می شود باتری شما بیشتر فشار بیاورد و خیلی اوقات واقعا لازم نیست.

به تنظیمات> امنیت و مکان> موقعیت مکانی بروید و حالت را فقط به دستگاه تغییر دهید. در تلفنهای Android Pie ، باید به تنظیمات> امنیت و مکان> پیشرفته> اسکن و غیرفعال کردن اسکن Wi-Fi و اسکن بلوتوث بروید. باز هم ، اینها راحت ترین تنظیمات برای خاموش کردن نیستند ، اما به شدت می توانند از تخلیه باتری جلوگیری کنند.

همچنین باید بررسی کنید و مطمئن شوید که برنامه ها بدون نیاز به خدمات موقعیت مکانی از آنها استفاده نمی کنند. با رفتن به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی می توانید دسترسی به مکان را بررسی کنید.

دسترسی به برنامه هایی که به ندرت استفاده می شوند و به طور مداوم به خدمات موقعیت مکانی احتیاج ندارند ، غیرفعال شود.

مشاهده و دانلود pdf مقاله: نحوه تعویض باتری گوشی سامسونگ

آموزشگاه فن آموزان در دپارتمان الکترونیک خود دوره های تخصصی برق ، تعمیرات و کنترل ابزار دقیق از جمله دوره آموزش plc ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و بیش از هشتاد دوره تخصصی دیگر را با اعطای مدرک بین المللی و امکان بازآموزی رایگان براگزار می کند. براتی دریافت جزئیات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191321001 تماس بگیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
نیما ستوده
نیما ستوده

نیما ستوده هستم. با سابقه دوازده سال فعالیت در زمینه تعمیرات گوشی های برندهای مختلف (از جمله سامسونگ ، آیفون ، شیائومی) با سیستم عامل های اندروید و ios در بازار تعمیر گوشی. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیرات موبایل را به اشتراک می گذارم.

دوره های فنی پردرآمد برای ورود به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات