چگونه باتری گوشی سامسونگ را تعویض کنیم

چگونه باتری گوشی سامسونگ را تعویض کنیم

سامسونگ همیشه با داشتن باتری های قابل جا به جایی در تلفن های هوشمند خود سازگار بوده است. علیرغم این که باتری های تبلت آنها تا کنون فاقد باتری قابل جا به جایی است، باتری های تبلت های آنها قابل اعتماد بوده و ظرفیت بالایی دارند.

در مقایسه با اکثر تولید کنندگان بزرگ تلفن های هوشمند، سامسونگ به کاربران اجازه می دهد تا باتری های خود را عوض کنند تا در صورت خراب شدن باتری نیازی به عوض کردن گوشی نبوده و بتوان با صرف هزینه ای کمتر تنها به تعویض باتری گوشی پرداخت. انجام این کار ساده و سریع است و با کمی دقت می توان آن را انجام داد. در این مقاله به طور کامل به این که چگونه باتری گوشی سامسونگ را تعویض کنیم پرداخته شده است.

ممکن است لازم باشد باتری تلفن همراه سامسونگ خود را به دلیل آسیب دیدگی در آب یا عدم توانایی شارژ کامل در باتری تعویض کنید. مدل های زیادی از تلفن های همراه سامسونگ در بازار وجود دارد. برای یافتن باتری مناسب جایگزین ، باید تعیین کنید که کدام مدل را دارید. همچنین قبل از قرار دادن باتری تلفن جدید سامسونگ ، باید باتری قدیمی را بردارید.

آموزشگاه فن آموزان در دوره آموزش تعمیرات موبایل خود ، تمامی مشکلات گوشی های اندروید و آیفون تمامی برندها را با جزئیات کامل ویژه بازار کار بررسی می کندو برای ثبت نام در این دوره تماس بگیرید.

مراحل تعویض باتری گوشی سامسونگ

عوض کردن باتری گوشی سامسونگ

مرحله اول

مشخص کنید تلفن سامسونگ شما دقیقا چه مدلی می باشد. شماره مدل تلفن را روی خود تلفن ، معمولاً در زیر باتری ، قرار می دهند و می توانید به راحتی مدل را از این قسمت برداشت نمایید. با مراجعه به کتابچه راهنمای کاربر تلفن همراه ، می توانید شماره مدل را نیز پیدا کنید. شماره مدل به طور کلی در داخل گوشی زیر باتری چاپ می شود. برای برداشتن باتری قدیمی به مرحله 3 بروید.

مرحله دوم

یک باتری جایگزین خریداری کنید. برای دریافت باتری جایگزین به فروشگاه ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خود مراجعه کنید. هزینه ای که برای باتری تلفن همراه سامسونگ در نظر گرفته می شود بسته به مدل گوشی متفاوت بوده و مبلغ زیادی نمی باشد.

مرحله سوم

قبل از اقدام به از بین بردن باتری قدیمی تلفن همراه، موبایل خود را کاملاً خاموش کنید. از تمیز و خشک بودن تلفن اطمینان حاصل کنید.

مرحله چهارم

درب پشت تلفن همراه را بردارید. برخی از گوشی های سامسونگ دارای یک پوشش پلاستیکی خارجی بر روی باتری هستند ، در حالی که در مدل های دیگر قسمت پشتی گوشی، پشت خود باتری است. دکمه یا نوار لغزشی را در پشت تلفن قرار دهید.

بسته به مدل تلفن سامسونگ ، با فشار دادن دکمه انتشار یا فشار دادن نوار لغزنده به سمت بالا ، درب پشت یا باتری به سمت پایین لغزانده و آن را بلند کنید.

مرحله پنجم

پس از برداشتن قاب پشتی در تلفن هایی که دارای درپوش هستند ، باتری را به دقت از پشت و پشت تلفن همراه بلند کنید. برای تلفن های فاقد قاب پشتی ، هنگامی که فشار را آزاد می کنید یا قفل کشویی را حرکت می دهید ، باتری پشت آن است و از پشت تلفن خارج می شود.

مرحله ششم

باتری جدید را در پشت تلفن قرار دهید. ممکن است لازم باشد ابتدا باتری را در قسمت داخلی قرار دهید. نقاط تماس فلزی یک طرف باتری باید رو به پایین باشد و با نقاط تماس فلزی داخل تلفن قرار بگیرد. هنگامی که باتری در جای خود قرار گرفت ، باید بر روی محل خود کلیک کنید. اگر جلد پشتی دارید ، جلد را به عقب بکشید تا زمانی که دکمه انتشار یا کشویی دوباره در محل خود کلیک کند.

مرحله 7

قبل از روشن کردن تلفن ، پس از قرار دادن باتری جدید ، تلفن همراه را شارژ کنید. باتری های جدید قبل از استفاده به یک دوره شارژ نیاز دارند.

رفع مشکلات تخلیه باتری گوشی سامسونگ و افزایش عمر باتری

گوش دادن به موسیقی ، بازی کردن ، تماشای فیلم ، عکس گرفتن ، مرور رسانه های اجتماعی و موارد دیگر؛ همه این کارها را می توانیم در تلفن های هوشمند انجام دهیم. یکی از جنبه هایی که متأسفانه پیشرفت زیادی پیدا نکرده باتری است.

باتری ها بزرگتر می شوند ، نرم افزار بهینه تر شده و شارژ سریع تر انجام می گیرد ، اما یک تلفن در طول روز نیاز به شارژ شدن باتری دارد. در ادامه به تعدادی از مشکلاتی که برای تخلیه باتری موبایل سامسونگ و دیگر برندها وجود دارد اشاره می کنیم.

برنامه هایی که باعث تخلیه باتری می شوند

نرم افزارهای مختلف دارای فواید بسیاری برا کاربران بوده و می توانند بسیاری از کارها را انجام دهند اما برخی از آنها برای دوام باتری تلفن شما مفید نیستند. در چند مورد ، برنامه های خاص می توانند باعث تخلیه غیرضروری باتری شوند بدون اینکه شما حتی در مورد آن بدانید.

نحوه بررسی میزان مصرف باتری برنامه

برای بررسی اینکه کدام برنامه بیشترین باتری را مصرف می کند ، به تنظیمات> باتری> مصرف باتری بروید. به خاطر داشته باشید که مراحل ممکن است متفاوت باشد و به نرم افزار تلفن شما بستگی دارد. در دستگاهی که دارای Android 9 Pie است ، با ضربه زدن روی نماد منو (سه نقطه عمودی) در گوشه بالا سمت راست ، باتری استفاده می شود.

اگر از برنامه ای برای مدت طولانی استفاده می کنید ، احتمالاً آن برنامه در بالای لیست مصرف باتری شما نشان داده می شود. با این حال ، سعی کنید هرگونه رفتار ناهنجار را تشخیص دهید ، به ویژه در برنامه هایی که مدتی است به طور فعال از آنها استفاده نمی کنید.

برخی از برنامه ها بدون اینکه حتی خودتان بدانید در پس زمینه اجرا می شوند و باعث تخلیه غیرضروری باتری Android می شوند.

همچنین حتماً روشنایی صفحه خود را بررسی کنید. صفحه نمایش شما یکی از پر مصرف ترین قسمت های تلفن شما است ، بنابراین روشن بودن روشنایی کامل قطعاً می تواند منجر به ضعف در دوام باتری شود.

برخی از برنامه ها پس از به روزرسانی شروع به تخلیه شگفت آور باتری می کنند. تنها گزینه صبر کردن برای توسعه دهنده برای حل این مشکل است. اگر اتلاف باتری به اندازه کافی قابل توجه است که مشکل ساز شود ، بهترین شرط شما این است که برنامه را حذف کنید تا زمانی که یک راه حل درست شود.

تنظیمات موقعیت مکانی و GPS را بررسی کنید

اگر تا به حال از برنامه ناوبری استفاده کرده اید ، می دانید که GPS می تواند باعث شود باتری خیلی زود خالی شود. با این وجود ، برخی از برنامه ها هنگام فعال بودن یا حتی هنگام اجرا در پس زمینه ، از سرویس های موقعیت مکانی استفاده می کنند.

نحوه کنترل تنظیمات مکان

غیرفعال کردن کامل خدمات موقعیت مکانی همیشه عملی نیست ، اما اگر می خواهید عمر باتری را افزایش دهید ایده آل است.

اگر از تلفن برای پیمایش استفاده نمی کنید ، می توانید تنظیمات مکان را فقط به دستگاه تغییر دهید. با استفاده از حالت های دقت بالا ، تلفن از Wi-Fi و بلوتوث برای تعیین دقیق موقعیت مکانی شما استفاده می کند. با این حال ، این باعث می شود باتری شما بیشتر فشار بیاورد و خیلی اوقات واقعا لازم نیست.

به تنظیمات> امنیت و مکان> موقعیت مکانی بروید و حالت را فقط به دستگاه تغییر دهید. در تلفنهای Android Pie ، باید به تنظیمات> امنیت و مکان> پیشرفته> اسکن و غیرفعال کردن اسکن Wi-Fi و اسکن بلوتوث بروید. باز هم ، اینها راحت ترین تنظیمات برای خاموش کردن نیستند ، اما به شدت می توانند از تخلیه باتری جلوگیری کنند.

همچنین باید بررسی کنید و مطمئن شوید که برنامه ها بدون نیاز به خدمات موقعیت مکانی از آنها استفاده نمی کنند. با رفتن به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی می توانید دسترسی به مکان را بررسی کنید.

دسترسی به برنامه هایی که به ندرت استفاده می شوند و به طور مداوم به خدمات موقعیت مکانی احتیاج ندارند ، غیرفعال شود.

جمع بندی

نقش باتری در تلفن همراه بسیار پر رنگ بوده و در صورتی که مشکلی در باتری گوشی به وجود بیاید امکان استفاده از دستگاه نیز وجود نخواهد داشت. پس از این که مدت زمانی از گوشی استفاده کردید حتما متوجه کاهش عملکرد باتری خواهید شد. دلیل این امر به موارد مختلفی بستگی دارد و می توان با استفاده از ترفندهایی از کاهش طول عمر باتری جلوگیری کرد.

در بسیاری از مواقع باتری گوشی عملا بی استفاده بوده و نیاز به تعویض با یک باتری جدید دارد. در این مقاله به این که چگونه باتری گوشی سامسونگ را تعویض کنیم به طور کامل و مرحله به مرحله پرداخته شد. 

برخی از دوره های پرطرفدار موسسه فن اموزان شامل آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش plc ، آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و … می باشد. برای مشاهده لیست بیشت از هشتاد دوره ویژه بازار کار به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان