آموزش تعمیرات ایسیو

دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو در آموزشگاه فن آموزان شامل آموزش تعمیر ایسیو ماشین های داخلی (مانند ایران خودرو و سایپا و … ) ، آموزش تعمیر ایسیو خودروهای خارجی (تویوتا ، کیا ، هیوندای و خودروهای چینی و …)  می باشد. مباحث تعمیرات ایسیو خودرو سنگین نیز به دلیل حرفه ای و پیشرفته بودن آموزش ها در دوره ای مجزا تدریس می شود. هر چند با گذراندن دوره آموزش تعمیرات ایسیو توانایی  تعمیرات ایسیو خودرو های سنگین را نیز در حد قابل قبول بدست خواهید آورد.

تعمیرات ایسیو زیر مجموعه برق خودرو می باشد که بازار کار عالی دارد.  بنابراین برای کسانی که می خواهند کسب و کار خود را داشته و به یک حرفه با درآمد بالا وارد شوند ، گزینه بسیار خوبی است.

به طور کلی ، عیب یابی برد ایسیو  و اتصال آن به سنسور خودرو ، آموزش دیاگ زدن ، ریمپ و برنامه نویسی از مهمترین بخشهای این دوره آموزشی است

با یادگیری مباحث دوره آموزش تعمیرات ایسیو می توانید به راحتی بر انواع مدارهای ایسیو و کیلومترها در اتومبیل های داخلی و خارجی و حتی وسایل نقلیه سنگین تسلط پیدا کنید

دوره تعمیر واحد کنترل الکترونیکی ( ECU) تحت نظارت یک تعمیرکار مجرب با جدیدترین  ابزار های عیب یابی و تعمیر آموزش داده می شود. به طور کلی ، مباحث از عیب یابی برد ایسیو و ارتباط آن با سنسورهای خودرو و برق شروع می شود.  بنابراین کسانی که می خواهند از ابتدا شروع کنند و وارد بازار کار تعمیرات ایسیو شوند ، لازم نیست نگران باشند و این دوره مباحث پایه تا پیشرفته تعمیرات ایسیو را در بر می گیرد.

آموزش تعمیرات ecu خودرو برای ماشین های داخلی و خارجی کاربردی بود و کاراموزان در پایان قادر به تعمیر کامپیوتر خودرو در مدل های مختلف می باشند.

معرفی دوره تعمیرات ایسیو خودرو داخلی و خارجی

پادکست معرفی دوره

شهریه: 2/600/000 تومان

مدت آموزش: 40 ساعت

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید

یادمیگیرید ایسیو خودرو را بازو بسته کنید و قطعات داخلی آن که بیشتر الکترونیکی هستند را نقشه خوانی، پلاک خوانی، اندازه گیری کنید و بتوانید مدارهای داخلی ایسیو را عیب یابی و تست کنید و قطعات مربوط به هرکدام از این مدارها مثل سنسورها را بشناسید.

روش برنامه ریزی با دستگاه دیاگ را به صورت تخصصی آموزش می بینید و یادمیگیرید مشکلاتی که مربوط به نرم افزار ایسیو می باشد مثل بالارفتن مصرف سوخت، لرزش موتور خودرو، گازخوردن بیش از اندازه در حالت درجا، جابجایی در زمان کارکرد فن و سایر مشکلات را عیب یابی و برطرف کنید.

یه شما یاد می دهیم که با دستگاه تستر ایسیو بتوانید ایسیو را در خارج از خودرو تست کنید و با استفاده از دستگاه پروگرمر ایسیو را برنامه ریزی کنید و به وسیله دستگاه دیاگ عیب های مختلف را برطرف کنید.

با روشی تخصصی یادمیگیرید چگونه انواع ایسیو را نقشه خوانی کنید و بر اساس آن بتوانید سیم کشی های مختلف را عیب یابی و تعمیر کنید.

انواع سنسورها و اصول عملکرد آنها، تاثیر عملکرد آنها بر روی ایسیو و همچنین خواندن پارامترهای استاندارد و عیب یابی سیستم انژکتور را به صورت تخصصی به شما آموزش می دهیم.

سرفصلهای دوره آموزش تعمیرات ایسیو ایرانی و خارجی
logo gold

آموزش الکترونیک مقدماتی

آموزش قطعه شناسی ، تست و نحوه ی پلاک خوانی قطعات

آشنایی با سنسورها و عملگرها و شیوه درست کردن خرابی آن ها

آشنایی با نحوه ی تنظیم موتور

اموزش کامل نقشه خوانی انواع مدارات ایسیو

آموزش کار با دستگاه دیاگ

اموزش تئوری و عملی کار با دستگاه ایسیو تستر

اموزش عیب یابی ایسیو و رفع آنها با ایسیو تستر و دیاگ

اموزش تعمیرات ایسیو خودروهای داخلی و خارجی ف ایسیو های گیربکس و گاز

آموزش تعمیرات سیستم های مالتی پلکس و ایسیو ایربگ های ماشین های داخلی و خارجی

اموزش تعمیرات یونیت ایموبلایز و کدخوانی سوئیچ و تعریف کد سوئیچ

آموزش کامل نحوه ی کار با پروگرامر TNM5000

اموزش نحوه ی تست و اتصال سنسورهای ورودی ایسیو خودرو از جمله سنسور دمای هوا ضربه و سنسور اکسیژن

آموزش برنامه ریزی حافظه ی اصلی FLASH و حافظه ی موقت EEPROM

نمایش بیشتر
logo gold

اموزش J-TAG برای انواع ایسیوها

اموزش دانلود و تبدیل ایسیوهای مختلف

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای SAGEM

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای VALEO

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای SIEMENC

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای BASCH

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای DELPHI  مخصوص ماشین های چینی ، کره ای و ژاپنی

اموزش و راهکارهای تعمیرات تمامی بردهای ایسیو ماشین های داخلی و خارجی

اموزش اصلاح لیکومتر

آموزش بی کد کردن ایسیو خودرو

اموزش نحوه ی پاک کردن چراغ آچار در همه خودروها

پشتیبانی نامحدود از کارآموزان

اموزش تخصصی ریمپ انواع ایسیو

و …

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزش تعمیر ایسیو خودرو
هزینه آموزش ها
شهریه عادی دوره تعمیر ECU 3/700/000 تومان
شهریه دوره تعمیر ECU با 30% تخفیف 2/600/000 تومان
شهریه خصوصی دوره تعمیر ECU 4/000/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
آموزش تعمیرات ECU
  • نبود تخصص کافی در تعمیرات ایسیو خودرو چه پیامدهایی را به دنبال دارد : با توجه به اینکه ایسیو یا کامپیوتر خودرو قطعه ای اساسی و حساس می باشد که قیمت بالایی هم دارد و تعمیرات آن کاری بسیار تخصصی می باشد تعمیرکاران تجربی با نداشت علم کافی از نحوه اصولی تعمیرات می توانند باعث آسیب جدی ازجمله پاک شدن برنامه دستگاه، سوختن ایسیو، سوختن سنسورها و یا حتی ایجاد عیب در سیم کشی خودرو شوند به شما این علم و تخصص را یاد می دهیم که بتوانید بصورت تخصصی و مسلط انواع ایسیو قدیمی و جدید را تعمیر کنید.
  • خطرات ناشی از تعمیرات ناصحیح ایسیو خودرو : امکان سوختن مدار داخلی ایسیو و همچنین اتصال کردن یک چند قطعه مرتبط با آن می تواند باعث اتصالی در سیم کشی خودرو و منجر به آتش سوزی خودرو شود. در فن آموزان یادمیگیرید با بالاترین سطح ایمنی، رعایت استاندارد و رعایت اصول کاربردی و صحیح تعمیرات از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.
  • ابزار و تجهیزات مورد نیاز: برای تعمیر صحیح یک دستگاه نیازی نیست که همه ابزارهای بازار را خریداری کنید. تا زمانی که استفاده صحیح از ابزار مناسب را یاد نگرفتید وقت و پولتان را هدر ندهید. در این دوره با تجهیزات مورد نیاز برای این حرفه آشنا می شوید و نحوه صحیح انتخاب و خرید این ابزار به شما اموزش داده می شود همچنین به شما یاد می دهیم که چطور قطعات خوب را از بد تشخیص دهید و چطور آنها را با قیمت عمده خریداری کنید.
  • پس از اتمام دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو در صورت نیاز به تکرار اموزش، در دوره بعدی بصورت رایگان شرکت می کنید. همچنین می توانید در دوره کارآموزی تعمیرات ایسیو نیز شرکت کنید که معادل 6 سال تجربه کاری می باشد .
سوالات متداول دوره تعمیرات ایسیو

مدت زمان برگزاری تعمیرات ایسیو 40 ساعت است.

با توجه به اینکه آموزشگاه فن آموزان بیشترین تعداد کارگاه های مجهز در کشور را داراست ، برنامه کلاسها بصورت منعطف طبق زمانبندی کارآموزان و اساتید، آخر هفته ها برای کارکنان و کارگران ، کلاسهای فشرده ، به ویژه برای کارآموزان شهرستان و بصورت خصوصی نیز برگزار می شود.

دوره از صفر و پایه اموزش داده می شود و پیش نیازی ندارد.

بله کار با ایسیو تستر بصورت کامل آموزش داده میشود

تعمیرات ایسیو خودروهای ایرانی از جمله پژوها، پراید، تیبا، تندر 90 وغیره و ایسیو خودروهای خارجی از جمله هیوندای،تویوتا، کیا، خودروهای چینی و خودروهای بروز را اموزش می بینید و در طول دوره آموزش تعمیرات برد این ایسیو ها را نیز فرا خواهید گرفت.

با تحویل بیش از یک میلیون متخصص در طول فعالیت آموزشگاه فن آموزان تهران و کسب رضایت این کارآموزان امروز بزرگترین تضمین یادگیری برای شما سابقه ما است و به شما تضمین میدهیم بهترین تجهیزات و اساتید را برای اموزش در اختیارتان قرار دهیم و در مسیر اموزش تا اشتغال در کنار شما باشیم.

مقدماتی از برق خودرو اموزش داده میشود.

بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

اموزش ها ویژه بازار کار هستند و کارآموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود.

این رشته مطمئنا یکی از بهترین شاخه های فنی می باشد و بدلیل تخصصی بودن آن دارای بازار کار خوبی است. هیچ محدودیت درآمدی برای فعالیت در این شاخه جود ندارد و با مشاوره بازار کار و آموزشی که در این آموزشگاه می بینید به شما کمک می کنیم یک شغل پردرآمد را شروع کنید.

کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار می شود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود. کلاس 5 تا 8 نفره برگزار می شود.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره

”تمامی مباحث کاملا اموزش داده شدند و پشتیبانی استاد پس از دوره همچنان ادامه دارد.“

نظر کارآموز

”من از شهرستان در این دوره شرکت کردم و خوابگاه برای ما توسط آموزشگاه معرفی شده بود که تونستیم در مدت زمان برگزاری دوره در خوابگاه مستقر شویم.“

نظر کارآموز

”اکثر برندهای مطرح بازار رو اموزش دیدیم تا بتونیم با تمامی اونها آشنا بشیم.“

نظر کارآموز
آموزش تعمیرات ایسیو ماشین

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو (ECU) یکی از پرکاربرد ترین صنعت ها در عرصه تعمیرات برق خودرو می باشد که مختص تمامی خودروها می باشد.

دوره آموزش تعمیرات ecu خودرو آموزشگاه فن آموزان به صورت کاملا عملی بوده و در طی برگزاری دوره سعی شده تا از برندهای مختلف ایسیوها استفاده شود تا اموزش ایسیو ماشین ها به صورت جامع و کاربردی به کارآموزان منتقل گردد.

همچنین این دوره با بالاترین کیفیت ممکن برگزار می گردد و اساتید این دوره خود از تعمیرکاران بنام ایسیو در کشور می باشند.

دوره آموزشی تعمیرات ایسیو ECU خودرو

دوره آموزشی تعمیرات تخصصی ایسیو خودرو مناسب افرادی ست که می خواهند با بردهای الکترونیکی داخل خودرو کار نمایند.

بردهای مهمی که در اکثر دستگاه های الکترونیکی، مهم ترین وظیفه را بر عهده دارند. ایسیو در حقیقت نام برد الکترونیکی مخصوص خودرو است که این برد ها در یخچال، پی ال سی، کامپیوتر و اکثر دستگاه های الکترونیکی نیز قرار دارد.

بنابراین برای موفقیت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو ، بهتر است که با مفاهیم الکترونیک آشنایی داشته باشید.

مفاهیمی که در آموزشگاه ها به صورت پیش نیاز تدریس می گردند. علاوه بر شناخت مدارهای الکترونیک و آشنایی کلی با بردهای الکترونیک در مورد ایسیو خودرو، جنبه های مکانیک خودرو نیز اهمیت پیدا می کنند. چرا که ایسیوها بر مبنای اطلاعات دریافتی از سنسورهای مختلف خودرو عملیات پردازش را انجام می دهند.

هرچه کارآموز با قطعات مختلف خودرو بیشتر آشنا باشد، تعمیرکار بهتری برای ایسیو خودرو خواهد شد. اصولی که ما آن ها را در اموزشگاه به صورت کامل به شما منتقل خواهیم کرد.

همچنین دوره های آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو ، آموزش نصب دزدگیر خودرو و … ویژه بازار کار در مجتمع فن آموزان در حال برگزاری است. لیست تمامی دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای ایرانی

آموزش تعمیرات ایسیو پژو 405 ، آموزش تعمیرات ایسیو پراید ، آموزش تعمیرات ایسیو 206 ، آموزش تعمیرات آسیا پرشیا ، اموزش تعمیرات آسیا تیبا ، آموزش تعمیرات ایسیو رانا و دنا ، اموزش تعمیرات ایسیو نیسان ، آموزش ایسیو سمند و اموزش تعمیرات EBS ، عیب یابی و تعمیر تمام مدارهای این برد ایسیو آموزش داده می شود. خودروهای ABS وارداتی و تعمیرات خودروهای ای بی اس تولید داخل در این بصورت کامل بررسی می شود.

آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای خارجی

پیش نیاز شرکت در این دوره ، آموزش تعمیرات ایسیو برای ماشین های تولید داخل است. معمولا ماشین های خارجی 3 نوع ایسیو دارند که باید با جزئیات بیشتری در مورد آن بحث شود. البته شباهتهایی بین تعمیرات ایسیو برخی خودورهای داخلی و خارجی ( به عنوان مثال پژو و هیوندای ) وجود دارد ، اما شما باید از تجهیزات و ابزار تخصصی تری در این زمینه استفاده کنید. مباحث تعمیرات ECU کامپیوتر برای اتومبیل های خارجی در زیر آورده شده است.
آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین بصورت مجزا در دوره ای با همین نام بصورت عملی ، حرفه ای و پیشرفته اموزش داده می شود.

سرمایه لازم برای تعمیرگاه ایسیو

برای اینکه بتوانید یک برد ایسیو را تعمیر کنید ، به ابزار لحیم کاری (بخاری هوای گرم ، شیلنگ ، قلع و غیره) ، ابزار تست و اندازه گیری قطعات الکترونیکی (مولتی متر) و یک سری ابزار شستشو و باز کردن ایسیو نیاز دارید. در کل حدود قیمت ابزارالات برای تعمیر کامپیوتر ماشین تقریبا 10 میلیون تومان است که به راحتی می توانید با استفاده از آنها تعمیرات ایسیو انواع ماشین ها را انجام دهید.

شما همچنین به ابزارهایی برای آزمایش ، رمپ و برنامه نویسی ایسیو که برای سهولت در تعمیرات OSI لازم است نیاز دارید. یک دستگاه تست خوب از 8 میلیون تا 17 میلیون هزینه دارد. البته بسته به نیاز شما می تواند متفاوت باشد. Rimp یا OBD حدود 5 میلیون است که این نیز بستگی به سخت افزاری دارد که می خواهید تعمیر کنید! دستگاه برنامه با برچسب G و تمام zif ها حدود 12 میلیون می باشد.

بنابراین شما برای ایجاد یک تعمیرگاه مجهز ایسیو حداقل به 30 میلیون ابزار نیاز دارید. البته نکته این است که شما می توانید کار خود را با ابزار کمتری انجام دهید و به تدریج برخی از ابزارها را بدست آورید. بنابراین نگران راه اندازی کارگاه شخصی خود نباشید.
در دوره آموزش تعمیرات ایسیو به شما در مورد ابزارهای مناسب برای شروع و نحوه تهیه آنها با هزینه مقرون بصرفه ار مشاوره داده می شود.
بازار کار تعمیرات ایسیو
شغل تعمیر واحد کنترل الکترونیکی خودرو امروزه درآمد خوبی دارد. اگر تعمیر ایسیو را به خوبی یاد بگیرید و ابزار مناسبی در این زمینه داشته باشید ، بهترین نتیجه را خواهید گرفت. اتصال قطعات به برق خودرو ، عیب یابی ، یادگیری تجزیه و تحلیل مدار ایسیو و برنامه نویسی IC از بخشهای مهم تعمیرات ایسیو هستند.

بازار کار تعمیرات ایسیو

بطور تقریبی همه ماشین های امروزی به واحد کنترل الکترونیکی یا همان ایسیو مجهز هستند که واحد کنترل مرکزی خودرو است. در نتیجه ، تعمیرات ایسیو به افرادی نیاز دارد که در تعمیر قطعات الکترونیکی خودرو مهارت داشته باشند ، با سنسورهای وسیله نقلیه آشنا باشند و توانایی تشخیص انواع ایسیو  و نحوه عیب یابی آنها را داشته باشند.

پیش نیاز ورود به بازار کار تعمیرات ایسیو خودروهای خارجی

در ایران هرچه که به تعمیرات ماشین خارجی مربوط شود، درآمد زا خواهد بود. بنابراین عده زیادی به امید جذب در تعمیرگاه های تخصصی خودروهای خارجی وارد دوره های آموزشی تعمیرات تخصصی ایسیو خودرو می شوند. این دوره ها برای چنین افراد با انگیزه ای بسیار سودمند واقع خواهد شد.

ولی واقعیت اینجاست که تعمیرات تخصصی ایسیو خودرو از شناخت ایسیو خودروهای داخلی آغاز می شود. به هر حال شما با ثبت نام در دوره آموزشی ایسیو خودرو می توانید با بردهای مختلف ایسیو خودرو آشنا شوید با دستگاه ایسیو تستر کار کنید و سنسورهای خودرو را به خوبی بشناسید.

این سرفصل ها مهمترین اصولی است که شما در دوره تخصصی آموزش تعمیرات ایسیو خودرو فرا خواهید گرفت. در ادامه با تعمیرات ایسیو خودروهای خارجی و ماشین آلات سنگین آشنا خواهید شد و تا حدودی بر تعمیرات آن ها مسلط می شوید.

درصورتی‌که کارآموز به یادگیری تعمیرات ایسیو خودرو خارجی علاقه‌مند باشد در دوره های تکمیلی، تعمیرات تخصصی ایسیو خودروهای خارجی را فرا خواهد گرفت و می تواند به درآمد خوبی از این شغل دست پیدا کند.

درآمد شغل تعمیر ECU خودرو

در بازار امروز تعویض یک ایسیو هزینه بسیار بالایی را بر دست مصرف کننده خواهد گذاشت. بنابراین هر مصرف کننده ای قبل از هر چیز به دنبال تعمیر ایسیو خودرو خود است. در اینجاست که ارزش کار تعمیرکار ایسیو مشخص می گردد. ارزش کاری که منجر به درآمد بالای شغل تعمیر ایسیو خودرو می گردد.

اگر مایلید که در مورد دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو اطلاعات بیشتری کسب نمایید، هم اکنون با ما تماس بگیرید. خوشبختانه امکانات آموزشی ما صرفاً ویژه تهرانی ها نیست و می توانید با یک تماس و پرداخت هزینه ای به صرفه از امکانات رفاهی ویژه شهرستانی ها نیز بهره‌مند شوید.

بنابراین توصیه می کنیم که فرصت خوب ثبت نام در دوره آموزشی ایسیو خودرو را به هیچ عنوان از دست ندهید.

برخی از سایر دوره های ویژه بازار کار که در موسسه فن آموزان ارائه می شود شامل آموزش plc ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش سیم پیچی موتور ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و … می باشد. دوره مورد نظر خود را از قسمت جستجوی سایت سرچ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان