آموزش شیرینی پزی

دوره آموزش شیرینی پزی تر و خشک در دپارتمان تشریفات و صنایع غذایی آموزشگاه فن آموزان زیر نظر و تدریس اساتید و مدرسین حاذق و با تجربه برگزار میگردد. این دوره به مدت 30 ساعت به آموزش قنادی جامع از صفر تا صد آشنایی با انواع شیرینی های تر و خشک و پخت و آماده سازی و سرو آنها میپردازد.

پخت شیرینی یا به اصطلاح قنادی هنری دیرینه برای تهیه نان های قندی و شیرین است که با ترکیبی از مواد غذایی غنی از قند و کربوهیدرات پخت و تهیه میشود. تعریف دقیق شیرینی شاید کمی دشوار باشد اما با این حال در دنیای امروز به طور کلی، شیرینی جات به دو دسته گسترده تقسیم می شوند که شامل شیرینی های تر و شیرینی های خشک میشوند.

حرفه و شغل شیرینی پزی و پخت نیز یکی از مشاغلی است که بازار کار پر رونق و پر مصرفی دارد. از شیرینی پزی در فروشگاه های کیک و شیرینی، کارخانه های کیک و شیرینی صنعتی، هتل ها، کافه ها و … استفاده میشود.

ما در آموزشگاه فن آموزان در تلاش هستیم تا دوره های آموزشی ویژه بازار کار را برگزار کنیم و هدف ما کمک به اشتغال هنر جویان است و از همین رو دوره آموزش شیرینی پزی را به علاقه مندان این حرفه پیشنهاد میکنیم. در این دوره تمام سرفصل های مرتبط با صفر تا صد شیرینی پزی را که شامل آموزش پخت و سرو انواع شیرینی های تر و خشک، شیرینی سوئدی، شیرینی کشمشی، کوکی مغزدار، شیرینی رولت و خامه ای، شیرینی نارگیلی، کوکی شکلاتی و … هستند به صورت عملی موزش داده میشوند.

دوره پخت شیرینی تر و خشک به صورت حضوری و در کارگاه کاملاً مجهز پخت شیرینی برگزار میگردد و پس از اتمام دوره به تمامی شرکت کنندگانی که در آزمون پایانی دوره موفق به کسب نمره قبولی شوند مدرک بین المللی فنی و حرفه ای اهدا خواهد شد. همچنین شرکت کنندگان میتوانند پس از اتمام آموزش ها از طریق پشتیبانی نامحدود دوره با اساتید در ارتباط باشند تا هر سوال یا مشکلی پس از دوره داشتند را مطرح و رفع مساله نمایند.

ویدیو معرفی دوره شیرینی پزی

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 3/500/000 تومان
مدت آموزش: 30 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

دوره آنلاین : فعلاً ندارد

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره شیرینی پزی

logo gold

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی های تر و خشک

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی مشهدی (مربایی)

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی نخودچی

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی برنجی

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی سوئدی

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی پفکی (مرنگ)

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی کشمشی

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی شکری

آموزش پخت و آماده سازی کوکی مغزدار

آموزش پخت و آماده سازی کوکی گردویی پنبه ای

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی لطیفه

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی برشی

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی رولت و خامه ای

آموزش پخت و آماده سازی نان خامه ای

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی گردویی

آموزش پخت و آماده سازی شیرینی نارگیلی

آموزش پخت و آماده سازی پادرازی

آموزش پخت و آماده سازی نان چای

آموزش پخت و آماده سازی قطاب

آموزش پخت و آماده سازی کوکی شکلاتی

نظر کارآموزان آموزشگاه فن آموزان
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش شیرینی پزی

دوره آنلاین
دوره شیرینی پزی
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% تخفیف
دوره شیرینی پزی
5/000/000 تومان
3/500/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره شیرینی پزی
5/000/000 تومان
ثبت نام

ثبت نام در کلاس آموزش شیرینی پزی

عنوانظرفیتثبت نام
شیرینی پزی - 27 مرداد ماه شنبه تا دوشنبه ساعت 10 الی 165 نفرثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

ویژگی های دوره شیرینی پزی در آموزشگاه فن آموزان

 • دوره فنی و حرفه ای شیرینی پزی به مدت 30 ساعت آموزش تخصصی است که کاملاً عملی خواهد بود.
 • دوره شیرینی پزی خشک و تر به صورت حضوری و توسط اساتید مجرب و با تجربه پخت شیرینی و نان تدریس میشود.
 • در این دوره کامل ترین سرفصل های آموزشی مورد نیاز برای آموزش صفر تا صد پخت شیرینی تر و خشک را به شما آموزش خواهیم داد.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه تمام ترم های دوره جهت سهولت شرکت در دوره برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است.
 • بعد از پایان دوره انتظار میرود که شرکت کنندگان تسلط کامل بر همه آموزشهای داده شده را داشته باشند و به صورت عملی بتوانند آنها را بدون نیاز به کمک انجام دهند و در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
 • خوابگاه مناسب در نزدیکترین محل به آموزشگاه به شرکت کنندگان راه دور معرفی و ارائه خواهد شد.
 • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره شیرینی پزی صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شوند.

کارآموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

همه چیز درباره شغل قنادی و شیرینی پزی

شیرینی پزی یکی از مهارت های پر طرفدار در زمینه صنایع غذایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به هنر آشپزی و کیک پزی قرار گرفته است. در این مهارت، افراد یاد می ‌گیرند انواع شیرینی‌ های تر و خشک را با استفاده از مواد اولیه و تکنیک ‌های مختلف تهیه کنند.

یادگیری شیرینی ‌پزی می‌ تواند برای علاقه ‌مندان به هنر های آشپزی و صنایع غذایی، کسب و کار های خانگی و هم چنین افرادی که به دنبال تفریح و سرگرمی برای پر کردن اوقات فراغت خود هستند، بسیار جذاب و مفید باشد. خانم های خانه دار که می خواهند در میهمانی و جشن های خود بدرخشند و با شیرینی های خاص از مهمانان خود پذیرایی کنند. افزون بر این‌ موارد، شیرینی پزی می ‌تواند به عنوان یک حرفه نیز مورد توجه قرار گیرد.

آموزش شیرینی پزی در قالب دوره ‌های تخصصی، زمینه خوبی را برای یادگیری و تمرین مهارت‌ های لازم در این زمینه و هم چنین آشنایی با فنون و تکنیک ‌های حرفه‌ ای فراهم می ‌کند.

آموزشگاه فن آموزان، دوره جامع شیرینی ‌پزی را با تدریس مدرسان باتجربه و ماهر این حوزه برگزار می ‌کند. این دوره، علاوه بر آموزش انواع روش‌ ها و تکنیک ‌های پخت شیرینی ‌جات به طور کاملا عملی در کارگاه ‌های مجهز، نکات بهداشتی لازم الاجرا در کارگاه های شیرینی پزی و نحوه بازاریابی و کسب درآمد از این حرفه نیز تدریس می شود.

وظایف شغلی قنادی و شیرینی پزی

شیرینی پزان و قنادان در یک روز کاری معمول، وظایف متعددی بر عهده دارند. آن ها برای تهیه و پخت شیرینی های تر و خشک لازم است اقدامات زیر را انجام دهند.

 • آماده سازی مواد اولیه مورد نیاز برای پخت شیرینی جات مانند آرد، شکر، تخم مرغ، کره و غیره
 • اندازه گیری دقیق مواد بر اساس دستور العمل های پخت
 • مخلوط کردن مواد با روش های مناسب مثل ورز دادن، هم زدن و غیره
 • پخت انواع خمیر های پایه مانند خمیر برشته، خمیر شیرینی و…
 • پخت شیرینی های تر و خشک
 • پخت شیرینی نخودچی، برنجی و کشمشی
 • پخت شیرینی پفکی، سوئدی و شکری
 • پخت شیرینی لطیفه
 • پخت کوکی مغزدار و شکلاتی
 • پخت شیرینی رولت و نان خامه ای
 • پخت نان چای و قطاب
 • طراحی و تزئین ظاهر شیرینی ها با انواع روش های تزئینی
 • نظارت بر روند پخت در فر و اطمینان از کیفیت مناسب
 • بسته بندی و آماده سازی شیرینی ها برای عرضه به مشتری
 • رعایت اصول بهداشتی در تهیه و عرضه محصولات
 • نظافت و مرتب کردن محیط کار

بنابراین شیرینی پزان مسئولیت های زیادی در زمینه تولید، بهداشت و کیفیت شیرینی جات برعهده دارند.

بازار کار و درآمد شیرینی پزی

شیرینی ‌پزی جزو مشاغلی است که همواره مورد توجه بوده و بازار کار نسبتا مناسبی دارد. در کشور ما ایران، با افزایش تعداد قنادی ‌ها و شیرینی ‌فروشی ‌ها، نیاز به نیروی متخصص و ماهر در این زمینه نیز بیشتر شده است. البته میزان درآمد شیرینی ‌پزان بستگی به میزان مهارت و تجربه، محل کار، شهرت و اعتبار برند و هم چنین رونق کسب ‌و کار دارد.

عواملی مانند طراحی و تزیین خلاقانه شیرینی‌ جات، کیفیت مواد اولیه، رعایت استاندارد های بهداشتی و بسته ‌بندی جذاب نیز در درآمد بیشتر شیرینی‌ پزان تاثیر گذارند. البته باید توجه داشت یکی از فاکتور های موثر بر درآمد شیرینی پزان، احترام به مشتری و جلب رضایت او از طریق تحویل به موقع سفارشات می باشد.

در تمام کشور های دنیا، شیرینی‌ پزی جز مشاغل تخصصی بوده و شاغلان در این زمینه درآمد بالایی دارند. قنادی ‌ها و شرکت ‌های معتبر این حوزه، شیرینی ‌پزان حرفه ‌ای را با حقوق و مزایای خوبی استخدام می ‌کنند.

دوره شیرینی پزی فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

در دوره شیرینی پزی آموزشگاه فن آموزان، شرکت کنندگان با نحوه پخت و تهیه انواع شیرینی های تر و خشک به طور کامل آشنا می شوند و نیازی به همراه داشتن مواد اولیه یا تجهیزات خاصی نمی باشد. در این کلاس هنرجویان با نحوه آماده سازی شیرینی های مشهدی، نخودچی، برنجی و سوئدی آشنا شده و می توانند انواع شیرینی های پفکی، کشمشی، شکری را آماده کنند. در ادامه طرز تهیه شیرینی کوکی مغزدار و کوکی گردویی به طور کامل آموزش داده می شود.

شرکت کنندگان در این کلاس با روش پخت و آماده سازی انواع رولت، نان خامه ای، شیرینی گردویی و نارگیلی به طور صفر تا صد آشنا می شوند. به علاوه افراد می تواند مدل های پادرازی، نان چای، قطاب و کوکی شکلاتی را در کارگاه های عملی سرو می کند.

مزایای شرکت در دوره قنادی و شیرینی پزی

اگر علاقه ‌مند به فعالیت حرفه ‌ای در حوزه شیرینی ‌پزی هستید، شرکت در دوره مقدماتی تا پیشرفته شیرینی ‌پزی فن ‌آموزان یک فرصت عالی برای شما می ‌باشد. مطالب این دوره ویژه ورود به بازار کار طراحی شده است تا شرکت ‌کنندگان پس از اتمام دوره بتوانند وارد بازار کار شده و در موقعیت‌ های شغلی عالی استخدام شوند.

ما با شعار “از آموزش تا اشتغال با شماییم” به طور بلند مدت و نامحدود از کارآموزان خود در دوره شیرینی ‌پزی پشتیبانی کرده و تا لحظه کسب درآمد از این حرفه و داشتن امنیت شغلی در کنار آن‌ ها خواهیم بود. افراد حتی پس از پایان دوره می ‌توانند در صورت مواجه با چالش ‌های بازار کار، سوالات خود را از استاد دوره بپرسند و در صورت عدم یادگیری مطالب کلاس، مجددا در کلاس حضور پیدا کنند.

ما سرفصل‌ های دوره شیرینی‌ پزی را از آسان ‌ترین سطح شروع کرده به طوری که افراد با مدرک سیکل بتوانند در کلاس ثبت ‌نام کرده و سپس مرحله به مرحله، به سراغ مطالب پیچیده ‌تر و تخصصی می ‌رویم. به علاوه ما کارگاه‌ های عملی را برای آموزش کارآموزان آماده کرده ‌ایم تا افراد به طور دستی با ابزار و تجهیزات مورد نیاز شیرینی‌ پزی کار کنند.

یکی از مزیت‌ های شرکت در دوره شیرینی ‌پزی فن ‌آموزان، دریافت مدرک معتبر و بین ‌المللی فنی و حرفه‌ ای می ‌باشد. این گواهینامه دو زبانه می ‌تواند روند دریافت ویزای کاری را برای علاقه ‌مندان به مهاجرت به کشور های خارجی آسان ‌تر کرده و می ‌تواند به افرادی که به‌ دنبال راه ‌اندازی کسب‌ و کار شخصی شیرینی ‌پزی در داخل کشور و دریافت وام ‌های بانکی هستند، کمک کند.

ما مجرب ‌ترین اساتید و بهترین متخصصان حوزه شیرینی ‌پزی را انتخاب کرده ‌ایم تا بتوانند مطالب آموزشی را به طور صفر تا صد در کلاس ‌های حضوری در اختیار شما قرار دهند. هم چنین مشکل اقامت در شهر تهران را برای علاقه ‌مندان شهرستانی حل کرده ‌ایم. به همین منظور با خوابگاه‌ هایی نزدیک به محل آموزشگاه قرارداد بسته ‌ایم تا کارآموزان دوره شیرینی ‌پزی از لحاظ اقامت در شهر تهران مشکلی نداشته باشند.

مبلغ شهریه دوره شیرینی ‌پزی همراه با 30 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است و شرکت ‌کنندگان بسته به شرایط مالی خود می ‌توانند شهریه را به طور نقدی یا اقساطی پرداخت نمایند. در صورت انتخاب پرداخت نقدی لازم است کل مبلغ شهریه قبل از شروع کلاس پرداخت شود. اگر تمایل دارید مبلغ شهریه دوره را به طور قسطی بپردازید، لازم است قبل از شروع کلاس نیمی از مبلغ را پرداخت کرده و بقیه را در هفته دوم کلاس بپردازید. کارآموزان برای رزرو کلاس در روز و ساعت دلخواه خود می‌ توانند، مبلغ 500 هزار تومان را به عنوان پیش ‌پرداخت پرداخت نمایند.

امتیاز بدهید
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بدون دیدگاه
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات