آموزش عکاسی دیجیتال

آموزشگاه فن آموزان با برگزاری جامع‌ترین دوره‌های آموزش عکاسی و با بهره‌مندی از اساتید مجرب و حرفه‌ای و با تجربه‌، همراه علاقه مندان به تصویر، هنر و عکاسی است. یادگیری و پیشرفت در این هنر نیز، مانند هر کار دیگری نیاز به گذراندن آموزش و ذوق هنری دارد.

دوره آموزش عکاسی به 3 بخش عکاسی دیجیتال پایه، عکاسی پرتره و آتلیه و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی تقسیم شده که هر کدام به صورت مجزا توسط اساتید برجسته عکاسی در دپارتمان هنر آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود. که طول دوره عکاسی دیجیتال (30 ساعت) ، عکاسی پرتره و آتلیه (16 ساعت) و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی (16 ساعت) است.

افرادی که می خواهند در 2 دوره عکاسی پرتره و آتلیه و صنعتی و تبلیغاتی شرکت کنند باید حتما دوره عکاسی دیجیتال پایه را گذرانده باشند. دوره عکاسی دیجیتال پایه مناسب افرادی است که می خواهند عکاسی را از ابتدا، به صورت تئوری، عملی و تخصصی بیاموزند. اما 2 بخش دیگر برای افرادی مناسب است که بر عکاسی مسلط بوده و می خواهند به صورت تخصصی وارد بازار کار شوند.

به طور کلی دوره عکاسی در آموزشگاه فن آموزان سه بخش تخصصی برگزار میشود که به شرح زیر است :

دوره عکاسی دیجیتال : در این دوره از دوره به مباحث عکاسی با دوربین های دیجیتالی برداخته میشود و از مباحث ساده تر یعنی آموزش راه اندازی و بکارگیری دوربین های دیجیتال، باز و بسته کردن لنز، تغییر دیافراگم، تغییر شاتر و … شروع و با مباحث تخصصی تر یعنی آموزش عکاسی پاناروما و HDR، بکارگیری انواع فیلترهای سخت افزاری، تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال، بکارگیری فیلترها و … به پایان میرسد. در پایان این دوره هنر جویان میتوانند با استفاده از یک دوربین دیجیتالی به عکس برداری با سبک های مختلف پرداخته و تصاویر زیبایی را به ثبت برسانند.

دوره عکاسی پرتره و آتلیه : در این دوره از دوره مباحث آموزشی حول محور دروس ابتدایی عکاسی پرتره یعنی ، آموزش انجام تكنیك های ، عكاسی پرسنلی (move – freeze – panning – depth of filed – panorama)، تركیب بندی در عكاسی پرتره، پرسپكتیو، عكاسی در نور طبیعی و مصنوعی و … شروع و در ادامه به دروس و مباحث تخصصی تر مانند ، آموزش معیارهای چهره ی ایده آل،عمق میدان در عكاسی پرتره، عكاسی پرتره و انجام پروژه و … به پایان میرسد. در پایان این دوره نیز هنر جو باید بتواند عکاسی آتلیه و عکاسی پرتره را به خوبی انجام دهد و تصاویر خوب و با کیفیتی را به ثبت برساند.

دوره عکاسی صنعتی و تبلیغاتی : در این بخش از دوره عکاسی تمرکز بر عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حائز اهمیت است. در ابتدای این دوره مباحثی چون ، آموزش انتخاب دوربین و تنظیمات خاص آن برای عكاسی جواهرات و اشیای درخشنده، انتخاب بدنه دوربین مناسب، انتخاب زاویه مناسب، تعیین عمق میدان مناسب و … شروع شده و با سرفصل های تخصصی یعنی ، آموزش عكاسی از اشیای درخشنده غیر فلزی، تنظیمات عكس در محیط های نرم افزاری، تنظیم رنگ و نور خاص سوژه، جداسازی سوژه از زمینه و پس زمینه، تنظیم كنتراست و بالابردن كیفیت عكس در محیط نرم افزاری و … به پایان میرسد.

سرفصل های کامل دوره عکاسی در قالب 3 دوره مجزا در ادامه همین صفحه جهت مطالعه شما عزیزان آورده شده است.

عکاسی، هنر و علمی است که شامل ثبت تصاویر دیداری و الهام بخش برای به اشتراک گذاری، انتقال احساسات و بازنمایی دنیای اطراف ما می‌شود. با پیشرفت کردن روز افزون تکنولوژی، دوربین‌ها بسیار پیشرفته شده و بسیاری از افراد قادر به ثبت تصاویر زیبا با دوربین‌های خود هستند. با این حال، برای رسیدن به سطحی حرفه‌ای در عکاسی، باید با مباحثی همچون تکنیک‌های نورپردازی، فوکوس، ترکیب رنگ، ترکیب جزئیات، فضا و عمق میدان و … آشنا باشید.

در حال حاضر، بسیاری از مردم به دنبال یادگیری عکاسی هستند و به دنبال دوره‌های آموزشی می‌گردند تا بتوانند تکنیک‌های پیشرفته تری را یاد بگیرند و به سطحی حرفه‌ای در عکاسی برسند. در دوره‌های آموزش عکاسی از صفر تا صد آموزشگاه فن آموزان ، مباحثی همچون تکنیک‌های نورپردازی، فوکوس، ترکیب رنگ، ترکیب جزئیات، فضا و عمق میدان و دیگر تکنیک های تخصصی به شیوه‌ای ساده و قابل فهم برای همه آموزش داده می‌شوند تا علاقه مندان به این حرفه بتوانند به راحتی از آموزه های خود استفاده و به بازار کار این هنر وارد شوند.

در پایان دوره و پس از گذراندن آزمون پایانی دوره شرکت کنندگان مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی عکاسی را دریافت خواهند کرد. همچنین پشتیبانی از شرکت کنندگان جهت رفع مشکل و ایرادات فنی آنها پس از اتمام دوره به صورت نامحدود توسط مدرسین دوره انجام می گیرد و امکان معرفی هنرجویان به پروژه ها نیز وجود دارد.

ویدئو معرفی دوره آموزش عکاسی

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

دوره عکاسی دیجیتال
شهریه: 7/000/000 تومان
مدت آموزش: 30 ساعت
دوره عکاسی پرتره و آتلیه
شهریه: 3/200/000 تومان
مدت آموزش: 16 ساعت
دوره عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
شهریه: 3/200/000 تومان
مدت آموزش: 16 ساعت
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

دوره آنلاین : فعلاً ندارد

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

توانایی هایی که در دوره عکاسی به دست می آورید

قاب بندی و ترکیب بندی از مهمترین بحث های عکاسی هستند که باید به آنها توجه ویژه ای داشت. نمی شود که همینطور دوربین را کاشت و عکس گرفت. برای عکاسی باید اصول قاب بندی و ترکیب بندی را دانست. در غیر اینصورت نمی توان عکس های جذاب، چشم نواز و زیبایی را ثبت کرد. در این دوره شما به توانایی شناخت و یادگیری اصول قاب بندی و ترکیب بندی خواهید رسید.

نور مهمترین و اصلی ترین عنصر به وجود آورنده عکس و تصویراست. تا نور نباشد عکس و تصویری شکل نمی گیرد. با این توضیح پس در عکاسی همیشه سر و کار شما با نور است و باید شناخت زیادی نسبت به آن داشته باشید. در این دوره شما به توانایی شناخت نور، انواع نور و کاربرد آنها خواهید رسید.

لنز از مهمترین و اصلی ترین ابزارهای عکاسی است. لنز چیست؟ لنزها به چند دسته تقسیم می شوند؟ کاربرد هرکدام چیست؟ همه اینها از جمله اطلاعاتی هستند که شما باید درباره لنزو لنزها کسب کنید. در این دوره شما به توانایی شناخت انواع لنز و کاربرد آنها خواهید رسید.

شاتر، دیافراگم و ایزو به مثلث نوردهی معروف هستند. هر یک از اینها تاثیر بسزایی در تشکیل تصویر دارند و باید بر آنها تسلط داشت. در این دوره شما به توانایی شناخت و تسلط بر شاتر، دیافراگم و ایزو خواهید رسید.

رنگ یکی از مهمترین عناصر در عکاسی است. برای به دست آوردن رنگ درست اجسام باید بتوانیم تراز رنگ سفید را به درستی انجام دهیم که در اصطلاح به آن وایت بالانس می گویند. اما این همه ماجرا نیست. در این دوره شما به توانایی شناخت رنگ و تسلط بر تراز سفیدی خواهید رسید.

دوربین های عکاسی انواع مختلفی دارند. و هر کدام از آنها برای استفاده به خصوصی ساخته شده اند. به طور مثال شما نمی توانید از دوربین های کامپکت برای عکاسی حرفه ای استفاده کنید . در این دوره شما به توانایی شناخت و تسلط بر انواع دوربین و کارکردن با آنها خواهید رسید.

عکاسی انواع مختلفی دارد که شامل عکاسی هنری، خبری، مستند، پرتره و آتلیه ای، صنعتی و تبلیغاتی و...می شود. در این دوره شما به توانایی عکاسی کردن در انواع مختلف خواهید رسید.

مدرسین دوره آموزش عکاسی دیجیتال
قاسم عبداللهی

قاسم عبداللهی

متولد 1368 در ایلام، دارای مدرک کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه سروش تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، نویسنده، کارگردان، بازیگر، مدیر فیلمبرداری و مدرس، عضو پیوسته کانون کارگردانان خانه تئاتر، برنده جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره فیلم کوتاه پینک سیتی هندوستان در سال 2022، برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کوتاه پینک سیتی هندوستان در سال 2022، نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره فیلم کوتاه دریچه در سال 1397، نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم بخش بین الملل جشنواره بین المللی سیمرغ در سال 1398، برنده جایزه سوم بازیگری مرد جشنواره بازیگری تکنفره سروش در سال 1396، داور جشنواره نمایشنامه خوانی و اجراخوانی مهرگان در سال 1398، نویسنده و کارگردان فیلم هایی چون آخرین داستان، تداعی در روزهای تباهی، یک اتفاق ساده در یک روز معمولی، یارکمکی، فردا، بن بست، مسابقه، جای گرم و...، کارگردان نمایش هایی چون دهانی پر از کلاغ، دکترای کامل، عادل ها، تکرار، تئاتر بی حیوان و...، بازیگر نمایش ها و فیلم هایی چون دهانی پر از کلاغ، هیله، موسیقی مجلسی، تکرار، بی صاحاب، ژنرال مظفر، بیدرمن و آتش افروزان، آدم و گناه، ستایش، گوشت تلخ و...، مدیر فیلمبرداری فیلم هایی چون فردا، مسابقه، اسب، استیصال، شب بخیر، تامینات، آسمانی با ارتفاع کم، میعاد خونین و...

سرفصل های دوره آموزش عکاسی

logo gold
دوره عکاسی دیجیتال

آموزش راه اندازی و بکارگیری دوربین های دیجیتال

آموزش باز و بسته کردن لنز

آموزش تغییر دیافراگم و شاتر

آموزش تغییر حساسیت در دوربین های آنالوگ

آموزش جاگذاری باتری، رم و راه اندازی دوربین

آموزش عکاسی در حالت های پیش فرض، اتوماتیک و پیشرفته

آموزش به کارگیری نور و رنگ در عکاسی

آموزش مفاهیم مبانی نور و رنگ

آموزش بکارگیری فلاش

آموزش بکارگیری پروژکتورهای گوناگون

آموزش نور سنجی

آموزش ترکیب بندی در عکاسی

آموزش فاهیم عناصر تصویر (حجم، خط، تن، عمق)

آموزش کادر بندی و مراحل آن (قالب بندی، چیدمان و …)

آموزش چیدمان عناصر در کادر برحسب رنگ، شکل، اندازه

آموزش ترفندهای افزایش عمق (پرسپکتیو، حجم، خط، تن، فوکوس)

آموزش اصول ترکیب بندی (عدم قرینه سازی، خطوط و نقاط طلایی)

آموزش قاعده ،1/3 روش قرار دادن عناصر درون کادر

آموزش عکاسی با انواع لنز و تاثیر آن در زیبایی شناسی تصویر

آموزش عکاسی با لنزهای متفاوت با در نظر گرفتن تاثیر لنزهای گوناگون بر عناصر تصویر و نمایش عمق میدان ، وضوح تصویر در لنزهای گوناگون

آموزش ترمیم اعوجاج

آموزش ترمیم مشکالت مربوط به لنز

آموزش عکاسی با ویژگی های رنگ، بافت، اشکال هندسی در طبیعت، ضد نور

آموزش عکاسی با ویژگی های عمق میدان زیاد، عمق میدان کم، فریز، رویایی

آموزش عکاسی با تکنیک پنینگ، پرتره، انتزاعی

آموزش عکاسی با ویژگی اصالت رنگ

آموزش ساخت آلبوم دیجیتال

آموزش اتصال دوربین به رایانه

آموزش پشتیبان گیری و گزیده گیری

آموزش ساخت آلبوم دیجیتال همراه با موسیقی

آموزش پرینت اسکرین

آموزش اصال رنگ ، داجینگ و تارنمایی، روتوش

آموزش تبدیل عکس های سیاه و سفید به رنگی و بالعکس

آموزش نصب پلاگین در فتوشاپ

آموزش اجرای فیلترهای پرکاربرد در فتوشاپ

آموزش بکارگیری فیلترها

آموزش نصب فیلتر روی لنز

آموزش بکارگیری انواع فیلترهای سخت افزاری

آموزش تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال

آموزش گرفتن عکس از عکس با دوربین

آموزش نصب و راه اندازی اسکنر و تنظیم آن

آموزش اسکن عکس ، اسناد چاپی ،سکه

آموزش ترمیم و بازسازی تصاویر

آموزش ترمیم رزولوشن اسکن،آشفتگی تصاویر ، نارسایی رنگ

آموزش ترمیم همگرایی خطوط، ترمیم پس زمینه ها

آموزش عکاسی پاناروما از فضاهای باز و با جزئیات بیشتر

آموزش عکاسی HDR

آموزش کاغذ گذاری و اندازه گیری

آموزش چاپ عکس

آموزش چاپ عکس روی شاسی

logo gold
دوره عکاسی پرتره و آتلیه

آموزش تنظیمات یک دوربین در حالتهای active zone

آموزش انجام تکنیک های ، عکاسی پرسنلی و (move-freeze-panning-depth of filed-panorama)

آموزش انتخاب فضای رنگی در دوربین و عمق رنگ

آموزش ترکیب بندی از انسان با برش های مناسب

آموزش عکاسی پرتره با لنزهای مختلف با توجه به کاربرد

آموزش قاب سازی با المانهای پیش زمینه

آموزش تنظیم نور درست برای پرتره

آموزش عکاسی در نور طبیعی و مصنوعی

آموزش به کارگیری درست انواع فلاشهای داخلی برای به دست آوردن نور مناسب

آموزش فراگیری تنظیمات دوربین عکاسی هنگام کار با فلاش

آموزش استفاده از نور فلاشهای آتلیه به صورت تک

آموزش استفاده از نور تابش و بازتابش فلاشها برای انسان در فضای باز در روز و استفاده از نور فلاش ها در شب

آموزش بالانس رنگ نور در عکاسی پرتره های محیطی

آموزش بالانس رنگ نور در عکاسی پرتره های نور مصنوعی

آموزش ایجاد فضای رنگی متناسب با پرتره

آموزش تلفیق رنگ نورهای مصنوعی پیوسته با نور روز و نور شمع

آموزش تلفیق نور فلاشها با نور روز

آموزش استفاده از وایت بالانس برای القای فضای رنگی ساختگی

آموزش تنظیم نور درست روی سوژه با استفاده از رفلکتورها و دیفیوزرها و جهت دهندهها جهت حذف نورهای شدید و تشدید نورهای ضعیف در نور طبیعی و مصنوعی

آموزش نورپردازی برای تک چهره در انواع پس زمینه ها در استودیو

آموزش نور و نورپردازی سوژه و پس زمینه در نور شب در فضای باز و فضایی غیر از استودیو

آموزش نور و نورپردازی سوژه و پس زمینه در نور روز و مقابل خورشید درست استفاده کردن یا برطرف کردن اشعه و هاله

آموزش رتوش پرتره قدیمی

آموزش رتوش پرتره رنگی و سیاه و سفید و تبدیل آنها به یکدیگر ساخت پس زمینه در فتوشاپ

آموزش انجام تکنیکهای رتوش سریعتر

آموزش اسکن تصاویر با کیفیت

آموزش آماده سازی عکس برای چاپ

آموزش بالانس رنگ مانیتور

آموزش بررسی و تحقیق و نقد عکسهای و عکاسان مشهور پرتره و آثار آنها در زمینه ی : پرتره ، مد – پرتره ، فرم و زیبایی – پرتره ، مستند اجتماعی – پرتره ، تبلیغات – پرتره ، جنگ – پرتره ، شغل و روانشناسی

آموزش عکاسی با قوانین نورپردازی و به صورت آزاد و ساخت آلبوم دیجیتال از آنها

logo gold
دوره عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

آموزش انتخاب دوربین و تنظیمات خاص آن برای عكاسی جواهرات و اشیای درخشنده

آموزش انتخاب بدنه دوربین مناسب

آموزش انتخاب لنز مناسب

آموزش تنظیم دقیق و خاص دوربین و لنز برای عكاسی جواهرات

آموزش تركیب بندی و اجرای كمپوزیسیون (چیدمان) در عكاسی جواهرات و اشیای درخشنده

آموزش انتخاب زاویه مناسب

آموزش تعیین عمق میدان مناسب

آموزش چیدمان اجزای تشكیل دهنده موضوع (سوژه)

آموزش ساخت پس زمینه و پیش زمینه در عكاسی جواهرات و اشیای درخشنده

آموزش طراحی و ساخت پس زمینه و پیش زمینه

آموزش مفهوم بافت و جنسیت اشیای غیر درخشنده (مات) و مقایسه آن با اشیای درخشنده (براق)

آموزش انتخاب زمینه مناسب

آموزش كنترل نور و نورپردازی در عكاسی جواهرات و اشیای درخشنده

آموزش نورپردازی فلزات و اشیای درخشنده

آموزش نورپردازی جواهرات و بلور و شیشه و كریستال

آموزش نورپردازی اشیای آینه ای

آموزش كار با انواع نورسنج و فلاش متر دستی

آموزش كار با انواع خیمه نور و میز نور جهت عكاسی جواهرات

آموزش كار با انواع نرم كننده های نور (ملایم كردن نور)

آموزش كار با ادوات كنترل كننده نور و انواع فلاش استودیویی

آموزش مدیریت رنگ تصاویر و تنظیم تراز سفیدی

آموزش عكاسی از جواهرات و شیشه و بلور و كریستال

آموزش تنظیمات خاص دوربین برای عكاسی از جواهرات و شیشه و بلور و كریستال

آموزش عكاسی از چند نمونه سنگ قیمتی (جواهر) و تركیب سنگ و فلز (انگشتر و دستبند و گردن بند)

آموزش عكاسی از چند نمونه شیشه و بلور و كریستال

آموزش عكاسی از فلزات و اشیای درخشنده

آموزش عكاسی از چند نمونه فلز براق و مات

آموزش انتخاب محل قرار گرفتن درخشش و تلالو در فلز

آموزش عكاسی از اشیای درخشنده غیر فلزی

آموزش تنظیمات عكس در محیط های نرم افزاری

آموزش تنظیم رنگ و نور خاص سوژه

آموزش جداسازی سوژه از زمینه و پس زمینه

آموزش تنظیم كنتراست و بالابردن كیفیت عكس در محیط نرم افزاری

آموزش نحوه پردازش تصاویر Raw در نرم افزار

هزینه آموزش عکاسی دیجیتال

دوره آنلاین
دوره عکاسی دیجیتال
درحال ضبط
دوره عکاسی پرتره و آتلیه
درحال ضبط
دوره عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% تخفیف
دوره عکاسی دیجیتال
9/100/000 تومان
7/000/000 تومان
دوره عکاسی پرتره و آتلیه
4/600/000 تومان
3/200/000 تومان
دوره عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
4/600/000 تومان
3/200/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره عکاسی دیجیتال
12/000/000 تومان
دوره عکاسی پرتره و آتلیه
5/500/000 تومان
دوره عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
5/500/000 تومان
ثبت نام

عنوانظرفیتثبت نام
عکاسی دیجیتال - 31 تیر ماه یکشنبه و چهارشنبه ها ساعت 10 الی 136 نفرثبت نام

عنوانظرفیتثبت نام
عکاسی پرتره و آتلیه - 1 مرداد ماه دوشنبه ها و سه شنبه ها ساعت 10 الی 145 نفرثبت نام

عنوانظرفیتثبت نام
عکاسی صنعتی - 1 مرداد ماه دوشنبه و سه شنبه ها ساعت 15 الی 195 نفرثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره عکاسی حرفه ای در آموزشگاه فن آموزان

 • کامل ترین سرفصل های آموزشی برای دوره آموزش عکاسی را در 3 دوره مجزا (عکاسی دیجیتال،  عکاسی پرتره و آتلیه، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی) ارائه و آموزش خواهیم داد.
 • تجهیزات عکاسی و دوربین های مورد نیاز برای کار عملی در کارگاه های مجهز برای آموزش عملی را آماده کرده ایم تا شرکت کنندگان در این دوره به صورت 100% عملی این حرفه را تجربه نمایند.
 • بعد از پایان دوره انتظار داریم که شرکت کنندگان تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده را داشته باشند. همچنین در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
 • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره آموزش عکاسی صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شوند.

کاراموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد و در دو ترم مبتدی و پیشرفته از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد

درباره شغل عکاسی بیشتر بدانید

عکاسی یکی از مهارت های بسیار مفید و تخصصی است که امروزه کاربرد فراوانی دارد. عکاسی هنر به تصویر کشیدن لحظات زیبای زندگی است. یادگیری عکاسی باعث می شود دید ما نسبت به محیط اطراف حساس تر شود و زیبایی های پیرامون خود را بهتر درک کنیم.

عکاسی مهارتی است که کاربرد های متنوعی در زندگی شخصی و حرفه ای دارد. عکس های خوب می توانند خاطرات خانوادگی را به یادگار بگذارند. هم چنین عکاسان حرفه ای در صنایع مختلف از جمله مطبوعات، تبلیغات و صنعت فیلم و تلویزیون مشغول به کار هستند. به همین دلیل علاقه مندان به هنر عکاسی، می توانند فعالیت خود را در حوزه های مختلف عکاسی آغاز کرده و پیشرفت کنند.

بنابراین فراگیری عکاسی بسیار حائز اهمیت است. البته یادگیری مهارت عکاسی نیازمند آموزش تخصصی و کاربردی است. چرا که این حرفه روز به روز توسعه یافته است و لازم است علاقه مندان، این حرفه را تحت نظارت افراد حرفه ای و با تجربه یاد بگیرند و برای تبدیل شدن به یک عکاس درجه یک، ضمن آشنایی با تئوریعکاسی و استاندارد های لازم الاجرا، بر روی تکنیک های عکاسی نیز تسلط پیدا کنند.

آموزشگاه فن آموزان دوره آموزش عکاسی را به صورت کامل از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند. در این دوره عکاسی ضمن آشنایی با انواع دوربین ها، نور پردازی، کامپوزیسیون، رنگ و غیره مهارت های لازم جهت ثبت عکس های حرفه ای آموزش داده خواهد شد. افرادی که در سه ترم عکاسی دیجیتال، عکاسی پورتره و آتلیه و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ثبت نام می کنند، پس از پایان کلاس ها وارد بازار کار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

وظایف شغلی عکاس

عکاسان دارای وظایف و مسئولیت های متعددی هستند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • انتخاب موضوعات و صحنه های مناسب برای عکاسی
 • تنظیم تجهیزات عکاسی از جمله دوربین، لنز، نور پردازی و غیره
 • چیدمان صحنه و سوژه برای بهتر شدن کامپوزیسیون عکس
 • عکاسی در موقعیت ها و شرایط مختلف از جمله عکاسی خیابانی، منظره، پرتره و غیره
 • انجام عکاسی در حالت های پیش فرض، اتوماتیک و پیشرفته
 • کار با پروژکتور ها و ترکیب بندی در عکاسی
 • افزایش عمق، پرسپکتیو، حجم، فوکوس و غیره در عکس ها
 • به کار گیری تکنیک پنینگ، پرتره و انتزاعی
 • ساخت آلبوم دیجیتال
 • تبدیل عکس های سیاه و سفید به رنگی و بالعکس
 • استفاده از فیلتر های سخت افزاری و نصب آن ها روی لنز
 • ترمیم رزولوشن و از بین بردن آشفتگی تصاویر
 • بازسازی و اسکن عکس
 • انجام عکاسی پاناروما و HDR
 • چاپ عکس روی شاسی
 • گرفتن عکس های پرسنلی
 • عکاسی پرتره با لنز های مختلف در نور طبیعی و مصنوعی
 • رتوش عکس های پرتره قدیمی
 • عکاسی از جواهرات و اشیای درخشنده
 • طراحی و ساخت پس زمینه های مناسب عکاسی تبلیغاتی
 • ویرایش و اصلاح عکس های گرفته شده در نرم افزارهای تخصصی عکاسی
 • آماده سازی و چاپ عکس بر روی انواع کاغذ، پارچه و …
 • مدیریت و بایگانی عکس های گرفته شده
 • همکاری با مشتریان برای عکاسی از مراسم و رویداد های مختلف

یک عکاس حرفه ای در یک روز کاری معمول، وظایفی از قبیل عکاسی در لوکیشن ها و مکان های مورد نظر، ملاقات با مشتریان جهت هماهنگی عکاسی از مراسم، ویرایش و پردازش عکس، چاپ و آماده سازی آثار برای ارائه به مشتری و هم چنین برنامه ریزی برای عکاسی های آینده را برعهده دارد.

بسیاری از عکاسان وظایف ویرایش و روتوش حرفه ای عکس را نیز بر عهده می گیرند. به همین علت لازم است آن ها با نحوه کار با نرم افزار های ویرایش عکس مانند فتوشاپ، ایلستریتور و افتر افکت آشنا باشند.

بازار کار و درآمد عکاسی

بازار کار عکاسی در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. عکاسان حرفه ‌ای در زمینه‌ های مختلفی از جمله عکاسی خبری، تبلیغاتی، صنعتی، معماری، مد و پوشاک، عروس و خانوادگی و غیره فعالیت می‌ کنند.

عکاسان خبری بسته به تجربه و میزان همکاری با رسانه‌ های بزرگ، ماهانه بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان درآمد دارند. عکاسان تبلیغات  نیز با توجه به حجم کار و کیفیت آثار، درآمدی ماهانه بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان کسب می ‌کنند. در سایر شاخه ‌ها نیز بسته به مهارت و سطح کیفی کار یک عکاس، درآمد متغیری بین چند میلیون تا چند ده میلیون تومان در ماه وجود دارد. به طور مثال عکاسی پورتره و آتلیه که برای مراسمات و پروژه های مختلفی کار می کنند، به نسبت بازار کار پر رونق تری دارند.

در کشور های توسعه یافته نیز بازار کار عکاسی گسترده ‌تر است و عکاسان حرفه‌ ای درآمد بالا تری کسب می ‌کنند. درست مانند هر حرفه دیگر ، حقوق یک عکاس بسته به محل زندگی و کار آن ها می تواند متفاوت باشد. در این قسمت متوسطی از حقوق یک عکاس در مناطق مختلف جهان را بررسی می کنیم.

در ایالات متحده ، عکاسان به طور متوسط 42770 دلار در سال درآمد دارند. عکاسان کانادایی به طور متوسط سالانه حدود 40000 دلار کانادا درآمد دارند. متوسط حقوق عکاسان انگلیسی در سال به 21000 پوند کاهش می یابد. از سوی دیگر، در کشور هایی مانند هند و چین، میانگین درآمد سالانه عکاسان به دلیل تفاوت در اقتصاد و هزینه زندگی، به میزان قابل توجهی کمتر است.

دوره عکاسی فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

دوره عکاسی فن آموزان به سه ترم مجزا تقسیم شده است.

ترم اول به آموزش عکاسی دیجیتال اختصاص دارد. در ای ترم کارآموزان به طور تخصصی با نحوه راه اندازی دوربین های دیجیتال آشنا شده و می توانند با ابزار های مختلف مانند لنز، باتری و رم کار کنند. در ادامه اصول عکاسی در حالت های پیش فرض، اتومایتک و پیشرفته تدریس می شود. در این قسمت افراد با مفاهیم نور و رنگ در عکاسی آشنا شده و می توانند ترکیب بندی و کادر بندی را به طور کاملا عملی اجرا نمایند.

در ادامه مسیر، شیوه چیدمان عناصر در کارد عکاسی بر اساس رنگ، شکل و اندازه تدریس شده و شرکت کنندگان با ترفند های افزایش عمق تصویر آشنا خواهند شد. به علاوه آن ها ضمن بررسی قاعده 3/1 عناصر درون تصاویر، می توانند راهکار های ترمیم اعوجاج و مشکلات مربوط به لنز را به کار گرفته و عکاسی را با تکنیک پنینگ، پرتره و انتزاعی را یاد بگیرند.

در نهایت کارآموزان با روش ساخت آلبوم دیجیتال همراه با موسیقی، استفاده از فیلتر های رنگ، کار با نرم افزار فوتوشاپ و هم چنین تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال آشنا خواهند شد و عکاسی پاناروما و HDR را در فضا های باز تمرین خواهند کرد.

در ترم دوم دروه عکاسی فن اموزان، مهارت عکاسی آتلیه و پرتره به صورت تخصصی توسط اساتید برتر این حوزه تدریس خواهد شد. در این کلاس شرکت کنندگان ابتدا با روش تنظیم دوربین در حالت های active zone آشنا شده و ضمن یادگیری ترکیب بندی صحیح و روش انتخاب فضای رنگی در دوربین، می توانند با کمک لنز های مختلف، عکس های پرتره بگیرند. در ادامه آن ها با یادگیری اصول انجام تکنیک های عکاسی پرسنلی، عکاسی را در نور طبیعی و مصنوعی تمرین می کنند.

هم چنین افراد با نحوه بالانس رنگ نور و تلفیق نور فلاش ها آشنا شده و می توانند با کمک رفلکتور و وایت بالانس ها، نور را روی سوژه تنظیم کرده و نور پردازی را برای تک چهره در انواع پس زمینه ها تمرین کنند. در نهایت کارآموزان این ترم، سرفصل هایی را در مورد رتوش پرتره قدیمی، اسکن تصاویر و آماده سازی عکس برای چاپ با کیفیت را دریافت خواهند کرد.

اگر علاقه مند به یادگیری تخصصی مهارت عکاسی تبلیغاتی و صنعتی هستید، می توانید در ترم سوم این دوره ثبت نام کنید. در این ترم شرکت کنندگان ابتدا با نحوه انتخاب دوربین مناسب برای انجام عکاسی صنعتی آشنا شده و روش تنظیم آن را یاد می گیرند. سپس ضمن بررسی نحوه ترکیب بندی و اجرای کمپوزیسیون در عکاسی جواهرات و اشیای درخشنده، می توانند پس زمینه و پیش زمینه های مناسب را طراحی کرده و بسازند. به علاوه افراد به طور عملی با نور پردازی جواهرات، بلور، شیشه، کریستال و اشیای آینه ای شنا می شوند و به طور دستی با ادوات کنترل کننده نور و فلاش های استودیویی کار می کنند.

در پایان این ترم، جلسات عملی برای عکاسی از چند نمونه فلز براق و مات، سنگ های قیمتی و جواهرات برگزار شده و افراد نحوه انجام تنظیمات عکس در محیط های نرم افزاری را یاد گرفته و می توانند تصاویر خام را پردازش کنند.

مزایای شرکت در دوره عکاسی

آموزشگاه فنی و حرفه ‌ای فن آموزان با بیش از 5 سال سابقه، افتخار دارد تا جامع ‌ترین و کاربردی ‌ترین دوره‌ های آموزش عکاسی حرفه ‌ای را از مقدماتی تا پیشرفته برگزار نماید. دوره عکاسی ما، شامل سه ترم آموزشی می باشد که مهارت عکاسی در زمینه هیا دیجیتال، پورتره و عکاسی صنعتی را به دست می آورند. سپس، زیر نظر مربیان باتجربه، به صورت عملی، مراحل عکاسی در انواع موقعیت ‌ها، ویرایش تصاویر و آماد ه‌سازی آن‌ ها برای چاپ را فرا می ‌گیرند.

مدرسین باتجربه ما نه تنها مهارت‌ های فنی عکاسی، بلکه نکات طراحی، بازاریابی و کسب‌ و کار را نیز به شما آموزش می ‌دهند تا بتوانید پس از اتمام دوره، استودیو عکاسی خود را راه ‌اندازی کرده و درآمد زایی کنید. به همین منظور یک دوره رایگان کوتاه‌ مدت را ترتیب داده ‌ایم تا افراد در مورد نحوه ورود به بازار کار عکاسی حرفه ‌ای و رسیدن به درآمد های بالا در این حوزه اطلاعات به‌ روزی دریافت کرده و با روند اخذ مجوز های لازم آشنا شوند.

کلاس ‌های آموزش عکاسی در استودیو های مجهز به انواع دوربین، لنز، نو رپردازی و تجهیزات پیشرفته به صورت کاملا حضوری و عملی برگزار می‌ شود و کارآموزان به طور دستی، اصول و نکات مهم عکاسی را زیر نظر استاد کلاس تمرین می‌ کنند. با توجه به تعداد زیاد درخواست علاقه ‌مندان شهرستانی، خوابگاه ‌هایی را نزدیک به محل آموزشگاه در نظر گرفته‌ ایم تا این افراد هیچ دغدغه‌ ای بابت محل اقامت شان در طول کلاس نداشته باشند و با پرداخت هزینه کم از امکانات مناسب خوابگاه استفاده کنند. به علاوه آموزشگاه در موقعیت قابل دسترسی قرار داشته و افراد می توانند با کمک انواع وسایل نقلیه عمومی خود را به محل برگزاری کلاس ها برسانند.

یکی دیگر از مزایای ثبت ‌نام در دوره عکاسی فن آموزان، پشتیبانی نامحدود از شما عزیزان است؛ به این معنا که حتی پس از پایان کلاس‌ ها نیز می‌ توانید سوالات و مشکلات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید و در صورت عدم تسلط بر مباحث، مجددا در دوره شرکت کنید.

آموزشگاه فن آموزان که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ‌ای کشور مشغول به کار است، گواهینامه بین‌ المللی صادر می ‌نماید که می ‌تواند شانس اخذ ویزای کار برای متقاضیان مهاجرت را افزایش دهد. هم چنین این مدرک به عنوان سابقه کاری معتبر، دریافت تسهیلات بانکی جهت راه ‌اندازی استودیو عکاسی را آسان‌ تر می‌ سازد. افراد پس از شرکت در کلاس‌ ها و گذراندن موفقیت ‌آمیز آزمون ‌های کتبی و عملی، می‌ توانند نسبت به دریافت این مدرک اقدام نمایند.

آموزشگاه 30 درصد تخفیف رت به مدت محدود روی شهریه این دوره اعمال کرده است و شرکت کنندگان یم تونند تنها با پرداخت 500 هزار تومان، کلاس مد نظر خود را رزرو کنند. هم چنین امکان پرداخت نقدی و قسطی برای کارآموزان نیز فراهم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پرداخت اقساط لازم است با کارشناسان مالی آموزشگاه در ارتباط باشید.

هم چنین کلاس های حضوری به صورت عادی و فشرده در حال برگزاری هستند. کلاس های عادی در روز های شنبه تا چهارشنبه برگزار می شود در حالی که کلاس ها فشرده برای افرادی مناسب است که می خواهند این مهارت را در مدت زمان کوتاه تری یاد بگیرند.

امتیاز بدهید
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

2 پاسخ به “آموزش عکاسی دیجیتال”

 1. سلام.ایا اموزش هر سه دوره ی عکاسی رو همزمان توصیه میکنین؟یا برای شروع کدوم دوره رو پیشنهاد میکنین؟؟

  • سلام دوست عزیز. در هر صورت باید اول دوره 30 ساعته عکاسی پایه رو بگذرونید. بعد دو دوره بعدی رو میتونید بگذرونید و به صورت تخصصی دو دوره رو آموزش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات