آموزش آردوینو

دوره آموزش آردوينو آموزشگاه فن آموزان شامل تمام مباحث سخت افزاری و نرم افزاری آردوینو می باشد. یعنی شما با گذراندن دوره آموزش Arduino می توانید تمام مباحث را یاد بگیرید. سخت ‌افزار و نرم ‌افزار آردوینو مناسب برای هنرمندان، طراحان، هکرها، تازه ‌کارها و هرکسی که علاقه ‌مند به نوآوری می باشد، طراحی شده است. آردوینو می تواند با دکمه ها، LED ها، موتورها، بلند گوها، GPS ها، دوربین ها، اینترنت، ربات ‌ها و حتی تلفن هوشمند یا تلویزیون شما تعامل داشته و کارهای مختلفی را انجام دهد.

بردهای آردوینو عموما برد هایی هستند که در میکروکنترلر های AVR یا ARM ساخته می شوند. در دوره صفر تا صد آموزش آردوینو مشخصات یک برد را بصورت سخت افزاری کامل اموزش می بینید؛ اجزای تشکیل دهنده آن ها؛ کار با پورت سریال ، پورت های ورودی و حروجی در قالب پروژه های کارکردن با LDE ها، کار کردن با کلید های تاپ اسکرین را اموزش می بینید؛ و الگوریتم هایی که مانند اینکه مثلا با یک ضربه به کلید تاچ چه اتفاقی بیفته؛ انواع و اقسام مکانیزم ها؛ کار با پورت یو اس بی را یاد می گیرید؛ وقفه ها، کار با Library یا کتابخانه ها و اینکه چطور می توانید ماژولی را با آردوینو بکار بگیرید و آن را پیاده سازی کنید و همچنین مجموعه ای از ماژول ها را بتوانید به آن اتصال دهید. کار با آی تو سی را آموزش می بینید، ارتباط سریال و در نهایت چندین پروژه عملی که خود کارآموز در طول دوره برنامه نویسی می کند ، انتقال برنامه به داخل برد ، گرفتن خروجی با بِرِد برد کار با سرایل پرینت را اموزش می بینید؛ کار با مدولاسیون هرزه پالس یا پی دبلیو ام همه ی مباحث دیگری که در دوره آموزش جامع آردوینو (برد و برنامه نویسی) فراخواهید گرفت.

توانایی هایی که این دوره آموزشگاه فن آموزان به دست میاورید زبان برنامه نویسی را بصورت کامل در قالب آردوینو و بصورت پایه برای میکروکنترلر ها یاد می گیرید ؛ میتوانید با برنامه نویسی یک وسیله ای را کنترل کنید؛ چه به صورت ورودی چه به صورت خروجی مثلا با زدن یک کلید تاچ یک رله ای شروع به کار کردن کند و فرامینی که شما به دستگاه یا برد آردوینو می دهید طبق الگوریتمی که شما نوشتید تصمیم گیری می کند و خروجی به شما می دهد؛ انواع و اقسام توانمندی هایی که در قالب پروژه ها هست از یک جی پی اس تا موارد خیلی متفاوت مثل فاصله سنجی، ولت متر ، اسیلوسکوپ هایی که مبتنی بر آردوینو هستند؛ قطب نما و تمام وسایلی که عموما میکروپرسسوری هستند را با آردوینو می توانید پیاده سازی کنید؛ خواندن موج های آنالوگ و وارد کردن آنها به آردوینو و تصمیم گیری بر اساس آن؛ مبدل های آنالوگ به دیجیتال؛ و سایر سرفصل هایی که در ادامه همین صفحه با جزئیات کامل آمده است.

دوره های مرتبط با این مبحث آردوینو دوره آموزش طراحی برد ، آموزش هوشمند سازی ساختمان و آموزش PLC می باشند که می توانید با شرکت در این دوره ها مهارت خود را این زمینه های الکترونیک افزایش دهید و به کسب درآمد بالاتری برسید.

تمامی دوره های فن آموزان از پشتیبانی نامحدود ، امکان بازآموزی رایگان ، اعطای مدرک فنی و حرفه ای ، بهره گیری از اساتید مجرب ، در اختیار گذاشتن خوابگاه در اختیار کارآموزان غیر تهرانی ، برگزاری کلاس های رایگان نحوه شروع و موفقیت در کسب و کار ، اموزش های عملی در کارگاه های مجهز و …. برخوردار می باشد و تمامی دوره ها تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود.

فیلم معرفی دوره جامع آموزش آردوینو

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 1/200/000 تومان
مدت آموزش: 20 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

توانمندی هایی که در دوره اموزش آردوینو بدست می آورید

میتوانید با برنامه نویسی یک وسیله ای را کنترل کنید؛ چه به صورت ورودی چه به صورت خروجی مثلا با زدن یک کلید تاچ یک رله ای شروع به کار کردن کند و فرامینی که شما به دستگاه یا برد آردوینو می دهید طبق الگوریتمی که شما نوشتید تصمیم گیری می کند و خروجی به شما می دهد

خواندن موج های آنالوگ و وارد کردن آنها به آردوینو و گرفتن خروجی و تصمیم گیری بر اساس آن

می توانید تمام وسایل خانه را با آردوینو کنترل کنید. مثلا با زدن کلید r یک چراغ روشن شود.

انواع و اقسام توانمندی هایی که در قالب پروژه ها هست از یک جی پی اس تا موارد خیلی متفاوت مثل فاصله سنجی، ولت متر ، اسیلوسکوپ هایی که مبتنی بر آردوینو هستند؛ قطب نما و تمام وسایلی که عموما میکروپرسسوری هستند را با آردوینو می توانید پیاده سازی کنید

کار با Library یا کتابخانه ها و اینکه چطور می توانید ماژولی را با آردوینو بکار بگیرید و آن را پیاده سازی  کنید و همچنین مجموعه ای از ماژول ها را بتوانید به آن اتصال دهید.

سرفصل های دوره آموزش کامل آردوینو

logo gold

آموزش کامل مشخصات برد آردوینو
شناخت کامل اجزای برد آردوینو
شناخت کامل زبان برد آردوینو
شناخت کامل محیط برنامه نویسی برد آردوینو
آموزش آردوینو آی دی ای
اموزش نحوه تغذیه برد آردوینو
آموزش نحوه اتصال باطری به آردوینو
آشنایی با پورت های دیجیتال
آشنایی با پورت های آنالوگ
نصب زبان برنامه نویسی (آردوینو آی دی ای )
اموزش کار با پورت های ورودی و خروجی
نحوه دادن دستور و گرفتن دستور
اموزش ورودی های آنالوگ
نحوه نوشتن دستور تون
ساخت یک ملودی و موسیقی با آردوینو
آموزش کار کردن با پورت یو اس بی
آموزش ارتباطات دیتا
نحوه خواندن سنسور
نمایش اطلاعات یک سنسور در داخل لپ تاپ
پیاده سازی خانه هوشمند بصورت عملی
اموزش ماژول ها
اموزش کتابخانه ها
اموزش ماژول آلتراسونیک و نحوه اندازه گیری فاصله
اموزش اتصال ماژول های مختلف
آموزش کامل دیتا خوانی
اموزش کامل نمایش دیتا

هزینه آموزش آردوینو

دوره آنلاین
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% تخفیف
1/700/000 تومان
1/200/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
1/800/000 تومان
ثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو
آموزش برنامه نویسی و برد آردوینو

آردوینو (Arduino) یک پلتفرم سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر منبع باز است که برای ساخت میکروکنترلرهای تک برد طراحی شده است. در واقع اینها کامپیوترهای کوچک روی بردهای تک مدار هستند که تمام مدارهای لازم برای محصولاتی مانند تلویزیون، یخچال، رادیو، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل خانگی را فراهم می کنند.

ایده ساخت آردوینو در سال ۲۰۰۳ میلادی در ایتالیا شکل گرفته است و عمر چندان زیادی ندارد و حتی بسیاری از کسب ‌و کارها نام آردوینو را مخصوصا در ایران شاید هنوز نشنیده‌ اند و از آن استفاده نمی‌ کنند.

از مهم ‌ترین کارهایی که آردوینو می‌تواند برای کسب ‌و کارهای مختلف انجام دهد در کاهش هزینه نمونه ‌سازی است که به شرکت‌ ها اجازه می ‌دهد در طول توسعه محصولات خود، دقت بیشتری را تکرار کنند و منجر به طراحی و ساخت محصولات بهتر و کاربردی ‌تری شوند.

در حالت کلی آردوینو دستگاه ‌ها و نرم ‌افزارهای الکترونیکی را طراحی، تولید و پشتیبانی می‌کند و به مردم در سراسر جهان این امکان را می ‌دهد تا به راحتی به فناوری ‌های پیشرفته ‌ای که با دنیای فیزیکی در تعامل هستند دسترسی داشته و محصولات ساده و در عین حال قدرتمندی را برای برآوردن نیازهای کاربران از سطح دانش ‌آموزی تا تولیدکنندگان و توسعه ‌دهندگان حرفه ‌ای می تواند داشته باشد.

دوره آموزش آردوینو آموزشگاه فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

در دوره آموزش برد و برنامه نویسی آردوینو صفر تا صد برد آردوینو اینکه اصلا بردها به چه صورت هستند؛ به چه زبانی نوشته می شوند؛ محیط برنامه نویسی آنها به چه صورت هست؛ منظور از آردوینو آی دی ای چیست؟ چطور می توانیم به آن باطری متصل کنیم و تغذیه بدیم ؛ آشنایی با برد پورت های دیجیتال ، پورت های آنالوگ؛ نصب زبان برنامه نویسی که همان آردوینو آی دی ای و مبتنی بر زبان سی هست؛ بصورت دیجیتالی با پورت های ورودی و خروجی کار می کنید؛ نحوه دادن دستور و گرفت دستور؛ ورودی های آنالوگ را آموزش می بینید که می توان با آن یک دستور تون نوشت (دستور تون به این معنا است که بتوانیم یک ملودی و موسیقی با آردوینو بسازیم)؛ کار کردن با پورت یو اس بی رو آموزش می بینید؛ ارتباطات دیتا و اینکه چطور می توان یک سنسور را خواند و در داخل مثلا یک لپ تاپ به نمایش گذاشت؛ خانه های هوشمند را بصورت عملی پیاده سازی می کنید اینکه مثلا با کلید R یک لامپ روشن شود و…؛ ماژول ها را آموزش می بینید و اینکه چطور می توانید کتابخانه اضافه کنید مثلا ال سی دی، ماژول آلتراسونیک و نحوه اندازه گیری فاصه را یاد می گیرید؛ و در نهایت اینکه هر ماژولی که مد نظرتان هست می توانید متصل کنید و از آن دیتا بخوانید، نمایش بدید و هر کار ممکنی را می توانید با آن انجام بدید.

مثال های عملی و کاربردی برای استفاده از آردوینو

 • آردوینو به کسب و کارها کمک می کند، محصولات خریداری شده را توسعه دهند و با داشتن تخصصی عام تر با این پلتفرم به راحتی قابل ارتقا باشند. مثلا اگر محصولی مانند مایکروویو را خریداری کنید، به جز آن شرکت هیچ راهی برای تغییر در برد و عملکرد آن وجود ندارد. اما اگر در مایکروویو از برد آردوینو استفاده بکند، می ‌توانید روش پخت غذا را مطابق با خواسته ‌ها و عملکردهای دلخواه خود تغییر دهید.
 • آردوینو به جای هزینه زیاد برای ساخت صدها برد و مدار غیرقابل انعطاف، اجازه می ‌دهد تا دستگاه ‌های منحصر به ‌فردی را با حجم پایین ‌تر وارد بازار کنند. یعنی با این کار، ما شاهد محصولات سفارشی شده با حجم کمتر خواهیم بود.
 • اغلب سیستم های اسکادا (سامانه نظارت، کنترل و جمع آوری داده‌ها) دارای تجهیزات گران قیمت و اختصاصی در مکان های دور می باشند که با آردوینو می توان نظارت و کنترل را به شیوه ای بسیار مقرون به صرفه تر انجام دهد.
 • جهت استفاده در کارخانه های صنعتی و در تعامل با PLC ها می توان استفاده کرد.
 • برای عیب یابی و تشخیص نیز با توجه به داشتن توانایی شبکه سازی بسیاری از حسگرها و تجزیه و تحلیل داده ها می تواند استفاده شوند.
 • و…

به طور خلاصه با توجه به کاربردهای ذکر شده، آینده برای آردوینو بسیار روشن است و احتمالا بتوان گفت آردوینو الان جایی است که برنامه نویسی و اینترنت حدود 20 سال پیش بود و با این سرعت دارای پیشرفت خواهد بود.

مثلا علاقه‌ مندان به دنیای برنامه‌ نویسی و اینترنت در حال حاضر با سیستم های مختلف متن باز وردپرس و… می توانند راحت تر کارهای خود را جلو ببرند، یا در سایت های تولید کننده کدهای اختصاصی و نویسنده و… که به AI یا هوش مصنوعی معروف هستند اقدام به تولید کد برای سایت و تولید محتوا کنند.

مزایای گذراندن دوره آموزش آردوينو در آموزشگاه فن آموزان

 • تمامی آموزش های ما زیر نظر اساتید مجرب برگزار می شوند.
 • برای کارآموزان غیر تهرانی خوابگاه مناسب و نزدیک به محل آموزش را در نظر گرفتیم.
 • صدور مدرک رسمی و معتبر فنی حرفه ای به همه کارآموزان
 • تجدید دوره برای اشخاصی که نتوانستند دوره را تکمیل شرکت کنند.
 • پشتیبانی بعد از دوره
 • و…

چرا یادگیری آردوینو مهم است؟

یادگیری آردوینو Arduino برای ساخت آسان و ارزان دستگاه ها از نظر طراحی مدارها مهم است. می توان از آن برای استفاده شخصی یا حرفه ای در انواع طراحی ها استفاده کرد. آردوینو برای علاقه‌ مندان و کسب ‌و کارها مفید است زیرا به لطف نمونه ‌سازی و تکرار کم هزینه، پتانسیل ایجاد محصولات بهتر را نیز دارد.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی smd و DIP پیشرفته با 30%تخفیف بصورت کاملا عملی در آموزشگاه فن آموزان.

مشاغلی که می توانید با آردوینو پیدا کنید و به درد چه کسانی می خورد؟

با توجه به مزایایی که آردوینو برای کسب ‌و کارهای مختلف ارائه می ‌کنند، آن را به یک مهارت ارزشمند تبدیل می ‌کند که می ‌تواند منجر به نوآوری در صرفه ‌جویی در انرژی، کاهش هزینه ‌های نگهداری تجهیزات و… شود.

برخی از شغل هایی که درگیر با آن هستند، شامل شغل های مهندسی، معلم رباتیک، مدرس برنامه نویسی یا کد نویسی، متخصص محصول، تکنسین ها، توسعه ‌دهندگان نرم‌ افزار و….

آیا برای گذراندن دوره آموزش آردوینو پیش نیازی لازم است؟

آردوینو یک ابزاری است که همه افراد با هر سطح مهارتی می توانند با آن کار کنند. با این حال، اگر از قبل برخی از اصول اولیه برق و الکترونیک را بدانید، موقع یادگیری و گذراندن دوره آموزش آردوینو درک بهتری از مباحث را خواهید داشت.

همچنین اگر زمینه ای در برنامه نویسی کامپیوتر دارید نیز می توانید راحت تر مطالب برنامه نویسی را درک و پیاده سازی کنید.

مواردی که می تواند به شما کمک بیشتری در درک مطالب کلاس کند عبارتند از:

 • الکتریسیته چیست؟ (ولتاژ، جریان، مقاومت و قانون اهم)
 • مدار چیست؟
 • قطبیت چیست؟
 • مدار مجتمع (IC) چیست؟
 • سطوح منطقی و منطق دیجیتال چیست؟
 • تفاوت آنالوگ و دیجیتال چیست؟
 • و…

البته در کل برای کسانی که تجربه کمی نیز در موارد ذکر شده در بالا را دارند و متعهد و مشتاق به یادگیری هستند، آردوینو را می ‌توانند در کمترین زمان ممکن و در عرض چند هفته کارهای جدید را در طول دوره و بعد از آن داشته باشند.

یادگیری آردوینو برای چه نوع افرادی مناسب تر هستند؟

همان طوری که قبلا نیز گفته شد، این دوره تقریبا مناسب همه اقشار می باشد. ولی مواردی جزئی تر عبارتند از:

 • افرادی که علاقه زیادی به کارهای فنی و مهندسی دارند مناسب‌ تر هستند.
 • هنرمندان و نوازندگان می توانند برای آزمایش سازهای جدید خود استفاده کنند.
 • طراحان و معمارانی که نمونه‌ های اولیه تعاملی می ‌سازند و از این طریق می توانند آزمون و خطا کنند.
 • کودکان و علاقه ‌مندانی که از کیت آردوینو برای ساخت یک دستگاه الکترونیکی استفاده می ‌کنند.
 • اگر علاقه مند به رباتیک و دنیای ربات ها هستید، یادگیری آردوینو برای شما مناسب است.
 • اگر به دنبال ساخت وسایل الکترونیکی جدید با طراحی خاص خودتان هستید، برای شما نیز مفید می باشد.
 • کسانی که از کارهای ساختی، خلاق بودن و ساختن اشیا لذت می برند.
 • کسانی که با توجه به بخش نرم افزار آردوینو به کدنویسی علاقمند هستند و از این کار لذت می برند.
 • و…

اعتبار مدرک پایان دوره آردوینو چقدر است؟

مدرک رسمی و معتبر فنی حرفه ای برای دوره های ما صادر می شوند که یک مدرک معتبر و مورد قبول در کشور و حتی برای مهاجرت به کشورهای خارجی می باشد.

کاربرد برد آردوینو

با استفاده از آردوینو می توان کد های کامپیوتری را نوشت و آن ها را بر روی برد فیزیکی بارگذاری کرد. برد آردوینو برای کسانی که تازه شروع به انجام کارها و پروژه های الکترونیکی کرده اند بسیار محبوب است.

برخلاف مدارهای برنامه پذیر سابق، برد آردوینو برای بارگذاری کردن کدهای جدید بر روی برد به قطعه ی سخت افزاری مجزایی که به آن برنامه ریز می گویند نیازی ندارد. تنها با استفاده از یک کابل USB این کار انجام می شود.

به علاوه، IDE  از یک ورژن ساده شده ی C++ استفاده می کند که باعث می شود یادگرفتن نحوه ی برنامه نویسی آن آسان تر شود.

برد آردوینو یک میکروکنترلر نیست، بلکه یک پلتفرم الکترونیکی open-source است. در حقیقت، آردوینو یک PCB (صفحه مدار چاپی) است که دارای میکروکنترلرها، LED ها، و تعداد زیادی قطعات و لوازم جانبی دیگر است. معمولاً برای عملیات های دارای ورودی و خروجی مانند کنترل یک موتور، خواندن پیام های سنسورها، و انجام محاسبات کوچک از آردوینو استفاده می شود.

برد  Uno یکی از محبوب ترین بردها از خانواده ی آردوینو است که می تواند برای مبتدیان انتخاب بسیار خوبی باشد. در حقیقت، این برد برای همه ی افراد در سطوح مهارتی مختلف ابزار بسیار خوبی است.

اما با این وجود، اگر شما از قبل برخی از اصول پایه و اساسی الکترونیک را بدانید، زمانی که صرف یادگیری استفاده از آردوینو می کنید بسیار کمتر و مطلوب تر خواهد بود.

ما پیشنهاد می کنیم که قبل از این که آموزش آردوینو ، در رابطه با این مفاهیم اطلاعات کافی را بدست آورید :

 • برق چیست؟
 • ولتاژ، جریان، مقاومت، و قانون اُهم
 • مدار چیست؟
 • قطبیت یا پلاریته
 • مدار مجتمع یا IC
 • سطوح منطقی
 • منطق دیجیتالی
 • تفاوت های میان آنالوگ و دیجیتال

این تصویر اسکرین شاتی از IDE آردوینو است. شاید باور نکنید اما همین 10 خط کد، همه ی چیزی است که برای روشن و خاموش شدن چراغ LED که روی برد آردوینو قرار دارد لازم است.

در طول سال های بسیار، بردهای آردوینو برای هزاران نوع پروژه، از پروژه های ساده ی روزانه گرفته تا ابزارهای علمی پیچیده، مورد استفاده قرار گرفته اند. در رابطه با این برد open-source یک انجمن بین المللی متشکل از طراحان، هنرمندان، دانشجویان، برنامه نویسان، کارشناسان سرگرمی، و متخصصان بوجود آمده است.

کمک های مالی آنان تا حدی باورنکردنی بر دانشی که به طور یکسان در دسترس مبتدیان و متخصصان قرار می گیرد و می تواند برای آنان کمک بزرگی باشد، افزوده است.

نحوه کار با نرم افزار آردوینو

گام دوم آموزش آردوینو و یادگیری برنامه نویسی در آن است. اگر شما قبلا برنامه نویسی نکرده اید و آشنایی با برنامه نویسی ندارید جای نگرانی نیست زیرا برنامه نویسی در آردوینو بسیار آسان می باشد و شما در مدت زمان کوتاهی می توانید برنامه نویسی را انجام دهید. شما در این قسمت از آموزش آردوینو Arduino نحوه ی نصب نرم افزار برای محیط برنامه نویسی آردوینو و دستورات اولیه، بخش های مختلف نرم افزار، امکانات و قابلیت های آن آشنا خواهید شد

آموزش سنسور های دما و رطوبت با آردوینو

سنسورهای دما و رطوبت به عنوان اولین ماژول هایی که با آنها استفاده و کار خواهید کرد آشنا می شوید. کار کردن با این سنسورها بسیار راحت است و برای شروع یادگیری و آموزش آردوینو بسیار سنسورهای مناسبی می باشند. همچنین از کاربردی ترین سنسورها می توان به سنسور های دما و رطوبت نیز اشاره نمود.

از کاربردهای این سنسورها می توان به کنترل ایستگاه های آب و هوایی از راه دور، سیستم های کنترلی محصولات کشاورزی، کنترل وسایل و تجهیزات خانگی اشاره کرد.  به وسیله ای این سنسورها شما می توانید رطوبت گیاهان خود را کنترل کنید یا دماسنجی برای خود بسازید. انواع مختلفی از سنسورهای دما و رطوبت وجود دارد که هر کدام به روش خاصی کار می کنند.

ما در آموزش آردوینو به بررسی سنسورهای معروفی مانند DHT11  و DHT22، سنسور دمای LM35، سنسور اندازه گیری دما با ترمیستور و سنسور رطوبت خاک می پردازیم.

آموزش استفاده از پتانسیومتر، انکودر و سروو موتور با آردوینو

این قسمت از آموزش آردوینو شروع کار با المان های حرکتی با کمک آردوینو Arduino می باشد که ساختن دستگاه های متحرک مانند ربات ها می تواند برای بسیاری از افراد جذاب و هیجان انگیز باشد. برای ساخت یک ربات متحرک و قابل کنترل شما باید مطالب زیادی را یاد بگیرید.

پتانسیومتر قطعه ای است که به وسیله ی آن می توانی دستوری را به یک عمگلر فرستاد و انکودر هم وسیله ی اصلی برای اندازه گیری زاویه ی موتورها می باشد. همچنین سروو موتور را در این آموزش به شما معرفی می کنیم که بسیار ساده است اما خیلی از عمگلرها در ربات ها از این سروو موتور ها استفاده می کنند.

راه اندازی ماژول التراسونیک با آردوینو

یکی از وسایلی که بتوانید با استفاده از ان فاصله ی اجسام و موانع را اندازه بگیرید و در بسیاری از پروژه ها به آن نیاز خواهید داشت ماژول فاصله سنج التراسونیک می باشد. این وسیله ی روش ساده و کاربردی برای اندازه گیری فاصله ها دارد.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که از ماژول التراسونیک برای فاصله های نزدیک استفاده می شود و فقط اجسامی که رو به روی یکدیگر قرار دارند بر روی ماژول تاثیر می گذارند و زاویه انتشار آن محدود می باشد.

یکی از کاربرد های این ماژول در ربات ها این است که برای جلوگیری از برخورد ربات به موانع یا دیواره ها و همچنین تشخیص عبور اشخاص استفاده می شود.

آموزش آردوینو : جوی استیک و کی ید فلت

ماژول های زیادی وجود دارد که شما می توانید به عنوان ورودی یک فرمان از آنها استفاده کنید. برای نمونه می توان به جوی استیک اشاره نمود  همان قطعه ای که در دسته های کنسول بازی یا کنترلرهای رادیویی هم وجود دارد، این قطعه ی ساده می تواند میزان زاویه را در دو جهت میسنجد.

یکی دیگر از قطعاتی که در “آموزش آردوینو” را مورد بررسی قرار می دهیم کی پد است، این ماژول یک صفحه کلید ماترسی در ابعاد 4*3 یا 4*4 است. این ماژول ها به شما کمک می کند تا بتوانید دستوری را ارسال کنید تا دستگاه را به صورتی که دوست دارید کنترل و هدایت کنید

آموزش راه اندازی ماژول اسپیکر با آردوینو

یکی از ابزاری که برای تولید و ساخت صدا استفاده می شود یک قطعه ی کوچک است که می تواند به عنوان هشداردهنده یا هنگامی که کلیدی را فشار می دهید صدای دلخواه شما را تولید کنید.

بازر یک نوع اسپیکر ساده و ارزان می باشد که می تواند صداهای مورد نظر شما را تولید کند. در این بخش شما می توانید با بازر یک قطعه موسیقی را اجرا کنید البته تنوع صداهای قابل استفاده در بازر چندان زیاد نیست اما نمی توان به سادگی از آن گذشت، بازر توانایی تولید صداهایی با چند ده هزار هرتز را دارد.

آموزشگاه فن آموزان مرکز تخصصی آموزشهای الکترونیک ، تعمیرات و کنترل ابزار دقیق در تهران می باشد که دوره های تخصصی ویژه بازار کار از جمله آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته  و … را تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار می کند. برای دریافت جزئیات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191690040 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله