آموزش صدابرداری

دوره آموزش صدابرداری سینما در دپارتمان هنر آموزشگاه فن آموزان توسط اساتید مجرب و باتجربه حوزه صدابرداری به صورت حضوری و آموزش صفر تا صد عملی در حال برگزاری است. طول این دوره 24 ساعت میباشد.

از سرفصل های دوره آموزش صدابرداری میتوان به آموزش چگونگی انتخاب صدابردار توسط کارگردان، تاریخ صدابرداری، زیبایی شناسی، اصول و مبانی صدابرداری، شناخت انواع رکوردر و کاربرد آنها، چگونگی ضبط صدای یک نفر در وضعیت ها و مکان های مختلف، چگونگی ضبط صدای محیط، رابطه صدابردار با کارگردان و … اشاره کرد که به صورت تخصصی در دوره آموزش داده خواهد شد.

حرفه صدابرداری یکی از شغل‌های پردرآمد است. برای اینکه یک صدابردار حرفه‌ای باشید، باید حداقل با سیستم صوتی و اصول اولیه صدابرداری آشنا باشید و یا دوره‌های آموزشی صدابرداری را گذرانده باشید. این نکات تجربیاتی هستند که توسط اساتید دوره آموزش صدابرداری در آموزشگاه فن آموزان در طول سال‌ها صدابرداری حرفه‌ای به دست آمده اند. با آموزش هایی که در این دوره درباره آموزش صدابرداری آموزش داده میشوند، می‌توانید یک صدابرداری حرفه‌ای و با کیفیت داشته باشید.

این دوره مناسب افرادی است که به صدابرداری علاقه مند بوده و اطلاعات لازم را در زمینه فیلم و سینما داشته باشند.

در پایان دوره و پس از گذراندن آزمون پایانی دوره شرکت کنندگان مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی صدابرداری را دریافت خواهند کرد. همچنین پشتیبانی از شرکت کنندگان جهت رفع مشکل و ایرادات فنی آنها پس از اتمام دوره به صورت نامحدود توسط مدرسین دوره انجام می گیرد و امکان معرفی هنرجویان به پروژه ها نیز وجود دارد.

معرفی دوره آموزش صدابرداری

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 7/000/000 تومان
مدت آموزش: 24 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

دوره آنلاین : فعلاً ندارد

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

توانایی هایی که در دوره صدابرداری به دست می آورید

شناخت سینما و عناصر آن برای صدابردار شدن نیازی مبرم و ضروری است. سینما چیست؟ فیلمنامه چیست؟ کارگردانی چیست؟ بازیگری چیست؟ فیلمبرداری چیست؟ همه اینها از جمله عناصری هستند که صدابردار با آنها مستقیما سر و کار دارد. در این دوره شما به توانایی شناخت سینما و عناصر آن خواهید رسید.

صدا عنصری است که همیشه وجود دارد. هر چیزی دارای صدایی است و این صدا دارای فرکانس، بسامد، طول موج، دامنه و سرعتی است. پس صدا عنصری است پیچیده و عمیق تر از آنچه که فکرش را بکنید. در این دوره شما به توانایی شناخت صدا و منابع صوتی خواهید رسید.

رکوردر، میکروفن، بوم و...از جمله تجهیزات و لوازم صدابرداری هستند که هر کدام انواع مختلفی داشته و کاربرد خود را دارد. در این دوره شما به توانایی شناخت تجهیزات و لوازم صدابرداری خواهید رسید.

همانطور که می دانید عنصر صدا چندین سال بعد از ظهور سینما به سینما اضافه شد و شاید در آن موقع اهمیت چندانی نداشت اما امروزه به بالاترین درجه از اهمیت خود رسیده است. چرا که بیننده فیلم برخلاف گذشته با گوش هایش نیز می بیند. و این شما هستید که به عنوان یک صدابردار با توجه به خواسته کارگردان تعیین می کنید که تماشاگر چه بشنود و چه نشنود و شما چه ضبط کنید و چه ضبط نکنید. صدا در سینما فقط گفتگوی بازیگران فیلم نیست. عنصر صدا و صدابرداری و شناخت و اهمیت آن در سینما بسیار فراتر از آنچه هست که فکر می کنید. در این دوره شما به توانایی شناخت عنصر صدا و صدابرداری در سینما خواهید رسید.

هر صدابرداری برای شروع کار درسینما ابتدا باید فیلمنامه آن اثر را بخواند و آن را تحلیل کند تا بتواند صدای آن را طراحی کند و بداند چه تجهیزاتی برای آن فیلم لازم است. در غیر اینصورت نمی تواند صدابرداری درستی انجام دهد. در این دوره شما به توانایی تحلیل و خوانش فیلمنامه خواهید رسید.

با توجه به کیفیت بالای دوره، سرفصل های دوره، تمریناتی که انجام می دهید و نکاتی که ذکر شد در این دوره شما به توانایی صدابرداری فیلم خواهید رسید.

مدرسین دوره آموزش صدابرداری
هادی معنوی پور

هادی معنوی پور

متولد 1363 در خرم آباد، دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشگاه تهران، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم ماهانه تورنتو کانادا در سال 2022، برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم شادی هند در سال 2021، نامزد دریافت جایزه بهترین صدابرداری جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال 1396، نامزد دریافت جایزه بهترین صدابرداری جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال 1400، نامزد دریافت جایزه بهترین صدابرداری جشن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) در سال 1400، نامزد دریافت جایزه بهترین صدابرداری جشن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) در سال 1401، عضو هیئت انتخاب جشن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) در سال 1399، عضو آکادمی داوری جشن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) در سال 1400، عضو آکادمی داوری جشن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) در سال 1401، مدیرصدابرداری، کارگردان و مدرس، کارگردان موزیک ویدئوها و فیلم هایی چون چپرا، سیت بیارم، هلپله، و.... مدیرصدابرداری فیلم ها و سریال هایی چون آداپت، بوتاکس، شیرجه بزرگ، قیچی، پدران، شانه به سر، عشق و جنون، گوشت تلخ، روتوش، ارفاق، دیدن، شهربازی، اشغال، منطقه، تاسوکی، ماچ سینمایی، آشیل، یقه سفیدها، بهتر از نیل آرمسترانگ، بی بازگشت، راش او، ازدواج، افسردگی، دولت مخفی، عصرپاییزی، کهنه سرباز، و...

سرفصل های دوره آموزش صدابرداری

logo gold

آموزش نقش و وظیفه صدابردار در ساخت یک فیلم

آموزش چگونگی انتخاب صدابردار توسط کارگردان

آموزش چگونگی پیوستن صدابردار به یک فیلم توسط صدابردار

آموزش تاریخ صدابرداری

آموزش زیبایی شناسی، اصول و مبانی صدابرداری

آموزش شناخت انواع میکروفن و کاربرد آنها

آموزش شناخت انواع رکوردر و کاربرد آنها

آموزش شناخت انواع لوازم جانبی و تجهیزات صدابرداری

آموزش چگونگی ضبط صدا در پروژه های مختلف

آموزش چگونگی ضبط صدای یک نفر در وضعیت ها و مکان های مختلف

آموزش چگونگی ضبط صدای دو یا چند نفر در وضعیت ها و مکان های مختلف

آموزش چگونگی ضبط صدای محیط

آموزش اختیارات صدابردار و باید و نباید های صدابرداری در صحنه فیلمبرداری

آموزش چگونگی جا گیری صدابردار در وضعیت ها و مکان های مختلف

آموزش چگونگی نگهداری از میکروفن ها و دیگر تجهیزات صدابرداری

آموزش چگونگی برقراری ارتباط صدابردار با دیگر عوامل فیلم

آموزش رابطه صدابردار با کارگردان

هزینه آموزش صدابرداری

دوره آنلاین
آموزش صدابرداری
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% تخفیف
آموزش صدابرداری
9/100/000 تومان
7/000/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
آموزش صدابرداری
12/000/000 تومان
ثبت نام

عنوانظرفیتثبت نام
صدا برداری - 3 مرداد ماه چهارشنبه ها ساعت 14 الی 196 نفرثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره آموزش صدا برداری آموزشگاه فن آموزان

  • دوره فنی حرفه ای آموزش صدابردای در آموزشگاه فن آموزان به مدت 40 ساعت آموزش جامع و تخصصی میباشد که در دو بخش صدابرداری پخش زنده و صدا برداری استدیو هر یک به مدت 20 ساعت برگزار میگردد و تمامی نکات و مباحث تئوری و عملی را در بر دارد.
  • ابزارهای تخصصی صدابرداری برای کار عملی صدابرداری استدیو و پخش زنده را آماده کرده و آموزش می دهیم.
  • کامل ترین سرفصل های آموزشی برای صدابردای را ارائه و آموزش خواهیم داد.
  • تمام تجهیزات مورد نیاز برای کار صدابرداری در کارگاه های مجهز برای آموزش عملی را آماده کرده ایم تا شرکت کنندگان در این دوره به صورت 100% عملی با ابزار ها را تجربه نمایند.
  • بعد از پایان دوره انتظار داریم که شرکت کنندگان دوره صدا برداری زنده و استدیو تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده را داشته باشند. همچنین در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
  • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره حرفه صدابرداری تخصصی صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شود.

کاراموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده و برای خودشان کسب درامد کنند بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

امتیاز بدهید
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات