آموزش طراحی برد الکترونیکی

آموزش طراحی و ساخت برد های الکترونیکی را می توان یکی از رشته های پرکاربرد در سراسر جهان دانست که افراد زیادی تمایل به یادگیری آن و ورود به این حرفه پول ساز دارند.

دوره آموزش طراحی و ساخت برد های الکترونیکی توسط اساتید و متخصصین در این امر در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود. این آموزش ها به صورت پایه ای آغاز گشته و رفته رفته مباحث تخصصی تر شده و در انتها افراد قادر به طراحی و ساخت انواع بردهای الکترونیکی به صورت حرفه ای خواهند بود.

آموزش کار کردن با نرم افزار آلتیوم دیزاینر و اصول طراحی برد الکترونیکی و مونتاژ قطعات بر روی برد از مواردی است که در کلاس آموزش طراحی و ساخت برد های الکترونیکی ارائه می گردد و در پایان مدرک فنی و حرفه ای طراحی بردهای الکترونیکی به کارآموزان اعطا شده که اعتبار زیادی را برای آنان در پی خواهد داشت.

پشتیبانی از دوره ها به صورت حضوری و تلفنی توسط اساتید دوره امکان پذیر است که می تواند راهنما و مشاوره خوبی برای کارآموزان پس از پایان دوره و ورود به بازار کار باشد.

دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی همانند دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی به صورت پروژه محور بوده و کاراموزان پس از دوره آموزشی وارد بازار کار می شوند.

فیلم معرفی دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش طراحی برد الکترونیکی

شهریه: 3/700/000 تومان

مدت آموزش: 60 ساعت

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید

با مفاهیم و اصول کامل الکترونیک مورد نیاز تعمیرات برد آشنا می شوید. و تمامی قطعات الکترونیکی و انواع آنها را می شناسید. همچنین یادمیگیرید چگونه اطلاعات مربوط به هر قطعه را بدست آورید (خواندن دیتا شیت قطعات).

آلتیوم دیزاینر یکی از بهترین نرم افزار های طراحی مدارات چاپی بردهای الکترونیک می باشد. در این دوره یاد میگیرید چگونه با این نرم افزار انواع مدارات الکترونیکی را بر روی بردهای الکترونیک به راحتی پیاده سازی کنید.

اصول صحیح لحیم کاری توسط دستگاه هویه و هیتر بادگرم را آموزش می بینید و می توانید به راحتی قطعات ریز و درشت روی بردهای الکترونیک را مونتاژ و دمونتاژ و بتوانید بردهای طراحی شده توسط نرم افزار را خودتان بسازید.

در این دوره یاد میگیرید از ساده ترین بردهای الکترونیک تا پیشرفته ترین آنها مانند بردهای قابل کنترل از طریق SMS، بلوتوث، WiFi و … را طراحی، ساخته و برنامه نویسی کنید.

با ابزار کاربردی در تعمیرات برد الکترونیک مانند مولتی متر، منبع تغذیه، نرم افزارهای کاربردی، پروگرمرها، هیترو هویه ابزار لحیم کاری (خمیر قلع، قلع، مایع فلکس و…) آشنا می شوید و می توانید به صورت کاملا حرفه ای از آنها در طراحی و مونتاژ برد الکترونیک استفاده کنید.

اصول صحیح لحیم کاری توسط دستگاه هویه و هیتر بادگرم را آموزش می بینید و می توانید به راحتی قطعات ریز و درشت روی بردهای الکترونیک را مونتاژ و دمونتاژ و بتوانید بردهای طراحی شده توسط نرم افزار را خودتان بسازید.

یادمیگیرید میکروکنترلرهایی مانند AVR و ARM را با توجه به نیاز پروژهای ساخت برد خود برنامه نویسی و از آنها در ساخت بردهای هوشمند و برنامه پذیر استفاده کنید.

با ابزار کاربردی در تعمیرات برد الکترونیک مانند مولتی متر، منبع تغذیه، اسیلوسکوپ، هیترو هویه ابزار لحیم کاری (خمیر قلع، قلع، مایع فلکس و…) آشنا می شوید و می توانید به صورت کاملا حرفه ای از آنها در تعمیرات برد الکترونیک استفاده کنید.

با بلوک بندی مختلف در برد الکترونیک شامل قسمت تغذیه، ورودی و خروجی ها، قسمت های فرمان برد آشنا می شوید و یادمیگیرید چگونه این قسمت ها را طراحی و پیاده سازی کنید.

توانایی این را خواهید داشت با توجه به نیازهای پروژه بردها را طراحی کنید. این بردها می تواند بردهای عمومی مانند یک منبع تغذیه ساده، شارژر، محافظ برق و… یا حتی بردهای پیشرفته ای مانند بردهای هوشمند ساختمانی، بردهای قابل کنترل از راه دور برای مراکز صنعتی و … باشد.

سرفصلهای دوره آموزش ساخت بردهای الکترونیکی

logo gold

آشنایی با مفاهیم اولیه و کاربردی الکترونیک

آموزش نرم افزار های تخصصی مرتبط با طراحی و ساخت بردهای الکترونیک

آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR

تشریح برنامه نویسی میکرو کنترلر ARM

آموزش کامل قطعات الکترونیک SMD و DIP

آشنایی با نحوه پلاک خوانی قطعات الکترونیک

آموزش کامل طراحی مدارات DIP

آموزش کامل طراحی مدارات SMD

آشنایی با نحوه محاسبات و ساخت الگوی اولیه برای طراحی مدارات الکترونیک

آموزش طراحی و چیدمان بهینه مدارات به صورت حرفه ای

آموزش طراحی بردهای الکترونیک با استفاده از نرم افزار آلتیوم دیزاینر به صورت کاملا حرفه ای

آشنایی کامل با اصول طراحی PCB در نرم افزار آلتیوم دیزاینر

آموزش کامل مدارات تغذیه

آشنایی کامل با مدارات کنترلی

آموزش طراحی و ساخت منبع تغذیه آنالوگ

آموزش طراحی و ساحت مهندسی و اصولی مدارات کنترلی

آموزش طراحی مدارات تثبت کننده ولتاژ

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش نحوه طراحی بردها برای چاپ

آموزش اصول طراحی منابع سوئیچینگ

آموزش لحیم کاری

آشنایی کامل با لوازم و ابزار طراحی و ساخت مدارات الکترونیک

آموزش عیب یابی مدارات طراحی شده

آشنایی با تمام لوازم ساخت بردها بعلاوه ابزارهای مورد استفاده

آموزش نحوه طراحی خط تولید برای مونتاژ بردهای طراحی شده

آموزش کنترل و مانیتورینگ دما و رطوبت از طریق اندروبد و ویندوز

کنترل روشنایی، موتور دمپر های صنعتی از طریق اندروید و ویندور

آموزش کنترل کننده های تایمر دار از طریق sms

آموزش کنترل سیستم اعلام حریق، و اعلام سرقت از طریق sms

آموزش کنترل باغات کشاورزی و آبیاری هوشمند از طریق sms

آموزش ساخت محافظ هوشمند لوازم برقی (پروژه ویژه)

آموزش ساخت شارژر موبایل (ویژه)

موزش ساخت سیستم کنترل پذیر با SMS و بلوتوث (ویژه)

آموزش ساخت و طراحی چندین پروژه تخصصی دیگر توسط کارآموزان

و…

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش طراحی برد الکترونیکی

شهریه عادی دوره طراحی و ساخت برد 5/300/000 تومان
شهریه دوره طراحی و ساخت برد با 30% تخفیف 3/700/000 تومان
شهریه خصوصی دوره طراحی و ساخت برد 5/200/000 تومان
شهریه دوره آنلاین با 40% تخفیف 3/100/000 تومان
تقویم کلاسی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
16 بهمن ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20
7 اردیبهشت ماه پنجشنبه ها ساعت 14 الی 19
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

اگر در آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی تخصص نداشته باشید:

تقریبا تمامی دستگاه های الکترونیکی که در منازل ما به کار رفته اند در ساختار خود از برد الکترونیکی استفاده نموده اند. اگر نگاهی گذرا به اطراف خود بیندازید متوجه اهمیت بردهای الکترونیکی در زندگی خود می شوید. ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون و صدها مورد دیگر انواعی از دستگاه هایی هستند که در آنها از انواع بردهای الکترونیکی استفاده شده است.

در واقع برد الکترونیکی قطعه ای سخت افزاری است که بر روی آن قطعات الکترونیکی مختلفی مانند مقاومت، خازن، ترانزیستور، آی سی و … مونتاژ شده است و هر یک وظیفه ای خاص را در برد بر عهده دارد.

طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی کار هر کسی نیست و انجام آن نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد چرا که این کار از ظرافت بسیار بالایی برخوردار بوده و نیاز به دقت زیادی دارد.

بردهای الکترونیکی در انواع مختلفی شامل بردهای الکترونیکی تک لایه، بردهای الکترونیکی دو لایه و چند لایه وجود دارند که هر یک از آنها برای دستگاهی خاص طراحی شده اند.

بردها دارای اتصالات مسی مختلفی می باشند که طراحی این اتصالات باید بر طبق نقشه بوده و بسته به نوع برد، با روش های مختلفی انجام می گیرد.

با توجه به این که در تمامی دستگاه های برقی حتی ساده ترین آنها از بردهای الکترونیکی استفاده می شود نیاز به افرادی که دارای تخصص بالایی در زمینه طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی دارند به شدت احساس می شود.

بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی در تمامی کشورها از جمله کشور ما از رونق بالایی برخوردار بوده و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند معمولا از درآمد بالایی برخوردار می باشند.

طراحان بردهای الکترونیکی که مهارت های لازم را در این حوزه آموزش دیده اند دارای آینده شغلی روشنی بوده و می توانند به عنوان طراح برد در شرکت های بزرگ استخدام گردند و مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت نمایند.

به علاوه امکان کار کردن به صورت پروژه ای نیز برای این افراد وجود داشته و در این صورت طراحان برد می توانند در هر پروژه مبلغ بالایی را دریافت نمایند. علاوه بر آن این افراد می توانند اقدام به راه اندازی مغازه و کارگاهی نموده و در آنجا مشغول به طراحی و ساخت انواع بردهای الکترونیکی و فروش آنها به شرکت های مختلف گردند.

برای کسب مهارت در این حوزه می توان در دوره های آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گرد شرکت نموده و به طور کامل با جزئیات این کار آشنا گردند.

فن آموزان این آموزش ها را به صورت جامع و با کیفیت بالا در اختیار کارآموزان قرار داده و آنها را به بازار کار معرفی می نماید.

نظرات صوتی کارآموزان

سوالات متداول آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

مدت زمان دوره طراحی برد الکترونیکی 70 ساعت می باشد.

به طور معمول هر طراحی PCB الکترونیکی شامل جمع آوری ترکیبی از سیستم های منبع تغذیه ، سیستم های کنترل ، سیستم های ارتباطی ، سیستم های ورودی و خروجی با هم در یک یا چند PCB است که می توانند در رابط با یکدیگر کار کنند. طراحی PCB برای پاسخگویی به الزامات خاص طراحی مربوط به عملکرد ، فضا ، هزینه و غیره به صورت تک لایه و چند لایه انجام می شود.

ایگل و آلتیوم از محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی PCB هستند. ایگل نسخه رایگان و محدود دانشجویی را ارائه می دهد که برای مبتدیانی که می خواهند شروع به یادگیری کنند بسیار مفید است. سایر نرم افزارهای طراحی PCB آنلاین مانند EasyEDA و fritzing با امکانات خاص خود نیز وجود دارند.

بله تدریس می شود.

پس از اتمام دوره، مدرک فنی حرفه ای دوزبانه که هم در شرکت های خصوصی و دولتی داخل کشورو هم در سطح بین الملل اعتبار دارد تقدیم شما می شود. دریافت این مدرک منوط به قبولی کارآموز در آزمون کتبی و عملی فنی و حرفه ای می باشد.

پشتیبانی به صورت نامحدود و تلفنی و یا حضوری انجام می شود.

تسلط کامل بر نقشه کشی و طراحی سیم پیچ موتورهای الکترونیکی ، تسلط کامل بر برنامه نوسی میکروکنترلرها ، تسلط کامل بر تمامی ابزارهای کاربردی در تعمیرات بردهای الکترونیکی ، تسلط کامل بر مدارات و بلوکهای مختلف برد الکترونیکی ، تسلط کامل بر طراحی بردهای عمومی و تخصصی

بله.جزوات و کلیپ های آموزشی در کانال تلگرامی برای کاراموزان به اشتراک گذاشته می شود.

90 درصد دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی بصورت عملی ارائه می شود. مباحث تئوری لازم نیز جهت آشنایی کاراموزان گفته میشود.

زمان برگزاری طراحی برد معمولا یک روز در هفته است.

بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود

آموزش ها ویژه بازار کار هستند و کارآموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.

طراحی PCB معمولاً شامل مراحل زیر است: طراحی شماتیک ، طراحی چیدمان PCB (تک لایه / چند لایه) ، راه اندازی و استخراج فایل های لایه ای ، مدل سازی سه بعدی و نمایش PCB پیشرفته

PCB ها براساس معیارهای مختلف طبقه بندی می شوند. تعداد لایه ها ، انعطاف پذیری ، ترکیبی ، فرکانس بالا / حداقل تلفات انرژی از معیارهایی هستند که به تمایز بین PCB ها کمک می کنند.

طراحی و ساخت برد الکترونیکی

آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی را می توان از بهترین پردرآمدترین دوره آموزشی دانست و افرادی که در این حرفه آموزش می بینند معمولا بلافاصله جذب بازار کار شده و به پیشرفت شغلی بالایی دست می یابند.

تمامی وسایل الکترونیکی مورد استفاده در اماکن مختلف دارای برد الکترونیکی می باشند و ساختار این بردها تشکیل شده از تعداد قطعه های الکترونیکی بوده که افرادی که در رشته های الکترونیک سررشته دارند با آنها آشنایی دارند.

آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی در آموزشگاه فن آموزان به دلیل استقبال جوانان از این رشته بسیار محبوب بوده و نحوه آموزش هایی که اساتید این آموزشگاه در اختبار کارآموزان قرار می دهند باعث شده تا افرادی زیادی در هر دوره وارد بازار کار حرفه ای طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی گردند.

در ادامه ما قصد داریم تا به معرفی بیشتر این شغل و بازار کار و میزان درآمدی که می توان در این حرفه کسب نمود بپردازیم.

آشنایی با شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

با نگاهی به اطراف خود تعداد زیاد وسیله الکترونیکی را مشاهده می کنید که تمامی آنها برای کار کردن نیاز به قطعه ای به نام برد دارند.

برد در دستگاه های مختلف وظایف مهمی را بر عهده داشته و قطعاتی مانند ترانزیستور، خازن، مقاومت، دیود و … بر روی آن مونتاژ شده اند. ساختار بردها بسیار پیچیده بوده و طراحی و ساخت آنها نیاز به مهندسی و ظرافت بسیار بالای دارد.

اگر بخواهیم در نگاهی کلی به ساختار بردهای الکترونیکی بپردازیم باید بگوییم که این قطعات دارای انواع مختلفی بوده که هر یک در دستگاه های ساده و پیچیده الکترونیکی به کار می روند.

برای طراحی برد الکترونیکی در ابتدا یک فیبر مدار چاپی یا pcb را تهیه کرده و بر روی آن مسیرهای ارتباطی مسی مختلف را بر طبق نقشه حک می نمایند.

در صورتی که برد دو یا چند لایه باشد نیاز است این خطوط مسی در لایه های مختلف ایجاد گردد. این خطوط مسی در دستگاه های مختلف متفاوت بوده و هر برد الکترونیکی دارای خطوط مسی مجزایی می باشد.

بر روی این لایه مسی یک لایه سولدر ماسک و سیلک اسکرین قرار می گیرد و قطعات الکترونیکی مختلف بر روی آن با روش مخصوص مونتاژ می گردند.

انجام این کارها تخصص و مهارت بالایی را می طلبد و طراح بردهای الکترونیکی باید علم و دانش این حرفه را داشته باشد و این کار را با ظرافت بالایی انجام دهد.

بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا روز به روز تعداد لوازم الکترونیکی که ما استفاده می کنیم گسترش یافته و فناوری های جدیدی وارد دستگاه های مختلف گردد.

همه این وسایل از ماشین لباسشویی و ظرفشویی گرفته تا یخچال فریزر و تلویزیون و دیگر دستگاه های الکترونیکی کوچک و بزرگ باید قطعه ای به نام برد در خود داشته باشند.

حتما در هنگام بروز مشکلات مختلف در این دستگاه ها، شنیده اید که تعمیرکار می گوید برد دستگاه مشکل پیدا کرده است. در صورتی که برد الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا کند، دستگاه دیگر قادر به کار کردن نخواهد بود و نیاز است این قطعه تعمیر یا تعویض گردد.

وجود این حجم از دستگاه های الکترونیکی که هر یک نیازمند برد می باشند، باعث شده تا بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی بسیار پر رونق بوده و طراحان بردهای الکترونیکی از درآمد بالایی برخوردار باشند.

با توجه به این که در عصر تکنولوژی به سر می بریم طراحان تلاش می کنند تا هر بار تغییراتی را در دستگاه های مختلف ایجاد نمایند و امکانات جدیدی را به دستگاه اضافه کنند.

به همین دلیل آینده شغلی ساخت بردهای الکترونیکی بسیار روشن بوده و این افراد باید از خلاقیت و ابتکار بالایی در کنار ظرافت و دقت برخوردار باشند.

افزایش درآمد در شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

پس از این که در دوره های آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی مهارت های لازم را کسب نمودید می توانید رزومه ای پربار را برای خود ساخته و آن را به شرکت های مختلفی که نیازمند طراح برد می باشند ارسال نمایید.

با توجه به این که نیروی متخصص در این زمینه کم می باشد، میزان جذب این افراد به بازار کار بسیار زیاد بوده و حقوق بالایی هم به آنها پرداخت می گردد. داشتن ایده های جدید می تواند یکی از کلیدهای اصلی موفقیت در این حرفه باشد.

افرادی که به تازگی وارد این حرفه شده اند نیاز است تا تبلیغات زیادی را انجام داده و در این زمینه بازاریابی گسترده ای صورت گیرد. با بررسی بازار هدف در این حرفه، می توان مشتریان خود را شناسایی کرد و متناسب با نیازهای آنها محصولات خود را تولید نمود.

این حرفه نیاز به دانش و اطلاعات به روز دارد و باید کارهایی را که در دنیا صورت می گیرد به طور مداوم دنبال نمود و مطابق با استانداردهای جهانی پیش رفت.

سرمایه مورد نظر برای ورود به بازار کار

یکی از موارد مهمی که نیاز است در هنگام ورود به بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی آن را مد نظر قرار داد، سرمایه اولیه می باشد. داشتن یا نداشتن سرمایه عاملی است که می تواند پیش برنده یا بازدارنده افراد برای راه اندازی یک حرفه باشد و بسیاری از افرادی که دارای سرمایه کافی نمی باشند به دنبال مشاغلی هستند که در آغاز کار سرمایه زیادی را نیاز نداشته و بتوان در مدت زمان کوتاهی به نتیجه خوبی دست یافت.

به طور کلی مشاغلی که در دسته مشاغل فنی می باشند از این ویژگی ها برخوردار بوده و سرمایه کم و بازدهی بالایی به دنبال دارند.

طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی نیز از این دست مشاغل می باشند و راه اندازی آنها سرمایه کلان نیاز نداشته و می توان با خرید مقداری ابزار کار و مواد اولیه ساخت برد الکترونیکی، این کار راه اندازی نمود. مبلغی را نیز باید برای شرکت در دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی در نظر گرفت.

آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی یکی از رشته های پرکاربرد در صنعت می باشد کارآموزان با گذراندن این دوره می توانند مدارات الکترونیکی را طراحی و در قالب بردهای الکترونیک به تولید برسانند همچنین برنامه نویسی و ساخت آنها به صورت تخصصی و حرفه ای آموزش داده خواهد شد. دوره طراحی و ساخت مدارات الکترونیک به صورت عملی و با ساخت چندین نمونه برد توسط کارآموزان انجام می شود.

سرفصل های کلاس آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیک

 • آشنایی با مفاهیم اولیه و کاربردی الکترونیک
 • آموزش نرم افزار های تخصصی مرتبط با طراحی و ساخت بردهای الکترونیک
 • آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR
 • تشریح برنامه نویسی میکرو کنترلر ARM
 • آموزش کامل قطعات الکترونیک SMD و DIP
 • آشنایی با نحوه پلاک خوانی قطعات الکترونیک
 • آموزش کامل طراحی مدارات DIP
 • آموزش کامل طراحی مدارات SMD
 • آشنایی با نحوه محاسبات و ساخت الگوی اولیه برای طراحی مدارات الکترونیک
 • آموزش طراحی و چیدمان بهینه مدارات به صورت حرفه ای
 • آموزش طراحی بردهای الکترونیک با استفاده از نرم افزار آلتیوم دیزاینر به صورت کاملا حرفه ای
 • آشنایی کامل با اصول طراحی PCB در نرم افزار آلتیوم دیزاینر
 • آموزش کامل مدارات تغذیه
 • آشنایی کامل با مدارات کنترلی
 • آموزش طراحی و ساخت منبع تغذیه آنالوگ
 • آموزش طراحی و ساحت مهندسی و اصولی مدارات کنترلی
 • آموزش طراحی مدارات تثبت کننده ولتاژ
 • آموزش نحوه طراحی بردها برای چاپ
 • آموزش اصول طراحی منابع سوئیچینگ
 • آموزش لحیم کاری
 • آشنایی کامل کار با مولتی متر
 • آشنایی کامل با لوازم و ابزار طراحی و ساخت مدارات الکترونیک
 • آموزش عیب یابی مدارات طراحی شده
 • آشنایی با تمام لوازم ساخت بردها بعلاوه ابزارهای مورد استفاده
 • آموزش نحوه طراحی خط تولید برای مونتاژ بردهای طراحی شده
 • آموزش ساخت محافظ هوشمند لوازم برقی (پروژه ویژه)
 • آموزش ساخت شارژر موبایل (ویژه)
 • موزش ساخت سیستم کنترل پذیر با SMS و بلوتوث (ویژه)
 • آموزش ساخت و طراحی چندین پروژه تخصصی دیگر توسط کارآموزان
 • و….

مراحل ثبت نام در کلاس طراحی و ساخت بردهای الکترونیک

 • 1.تکمیل فرم ثبت نام از منو ثبت نام و پرداخت مبلغ 50/000 تومان از منو پرداخت آنلاین برای رزرو کلاس.
 • 2.تماس تلفنی و ثبت نام حضوری.

چگونگی ورود به شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

برای ورود به این حرفه می توان در رشته الکترونیک در هنرستان و یا دانشگاه تحصیل نمود و به صورت آکادمیک با ساختار انواع بردهای الکترونیکی و چگونگی طراحی آنها آشنا گردند.

این افراد در دانشگاه، ملزم به طراحی انواع برد الکترونیکی به عنوان پروژه های درسی خود می باشند.

علاوه بر آن شرکت در دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی می تواند مهارت های مورد نیاز را به افراد علاقمند آموزش داده و آنها را روانه بازار کار نماید.

یکی از آموزشگاه های معتبر در این زمینه، فن آموزان می باشد که با برخورداری از اساتید کاملا حرفه ای و با تجربه مفاهیم مرتبط با این رشته را به کارآموزان انتقال می دهند. کارگاه های عملی مجهزی در این آموزشگاه وجود دارد که در آنها افراد می توانند به صورت عملی با ساختار انواع بردها آشنا شده و تحت نظر مدرسین دوره بردهای مختلف را طراحی نمایند.

امکان تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان کلاس ها وجود داشته و در صورتی که افراد مباحث را به طور کامل یاد نگرفته باشند می توانند به صورت رایگان کلاس ها را مجددا پشت سر بگذارند.

پشتیبانی به صورت نامحدود برای کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی وجود دارد و آنها می توانند پس از ورود به بازار کار در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوالی از تجربه اساتید خود استفاده نمایند.

برای افرادی که در شهرستان های دیگر ساکن می باشند نیز خوابگاه هایی در نظر گرفته شده است که در نزدیکی آموزشگاه بوده و نیازی به اجاره محل سکونت برای این افراد نخواهد بود.

آموزشگاه فن آموزان دوره های آموزشی ورود به بازار کار از جمله دوره آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش رباتیک ، آموزش سیم پیچی موتور ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ و … را با ارائه مدرک بین المللی برگزار می کند. دوره مورد نظر خود را از قسمت جستجوی سایت سرچ کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

4 پاسخ به “آموزش طراحی برد الکترونیکی”

 1. سلام آیا لازمه پیشنیاز است که قبل شرکت در این دوره باید به مباحثی مسلط باشیم ؟؟

  • سلام. وقت بخیر
   پیشنیاز دوره طراحی برد در آموزشگاه فن آموزان آشنایی با مباحث اولیه و کاربردی الکترونیک می باشد که در خود دوره تدریس می شود.

 2. بسیارعالی.خسته نباشید.اموزش مجازی به چه صورته انلاینه یاافلاین.چون کارم جوریه ک نمیتونم انلاین شرکت کنم.ممنون میشم جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟