آموزش نصب اعلام حریق

یکی از ملزوماتی که امروزه در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد سیستم اعلام حریق می باشد. آموزشگاه فن آموزان به دلیل استقبال زیاد از این حرفه اقدام به برگزاری دوره آموزش نصب اعلام حریق به صورت حضوری و آنلاین نموده است.

سیتمهای اعلام حریق در کل به دو گروه سیستمهای متعارف وسیستم های آدرس پذیر تقسیم می شوند. این سیستمها نسبت به اینکه پروژه چه ابعادی داشته باشد و چقدر امنیت، کیفیت و دقت نیاز باشد برای بحث اعلام حریق استفاده می شوند

هر دوی این موارد در آموزشگاه فن آموزان به شما آموزش داده می شود و بجز بحث نصب، مباحث طراحی هم تا حدودی که نیاز کارآموز برآورده شود توضیح داده می شود. کاراموز بعد پایان دوره آموزش نصب اعلام حریق می تواند نصب انواع دتکتورهای حرارتی، دودی و حساس به گاز و بیم دتکتور ها ، نصب شستی ها ، برنامه ریزی سیستمهای آدرس پذیر ، وصل کردن سنسورهای پرشر سوئیچ ها، فلو سوئیچ ها یا به عنوان مثال قطع یا وصل شدن برق در زمان اعلام حریق و موارد دیگه ای مانند اینها را به راحتی انجام بدهد.

از انجایی که نصب سیستمهای اعلام حریق امروزه برای ساختمانهای 4 طبقه به بالا اجبار شده ، این رشته بازار کار خوبی دارد و خیلی افراد در این دوره ها شرکت می کنند و درامد خیلی خوبی هم دارند. بخصوص برای سیستم های ادرس پذیر بخاطر اینکه بین هر هزار نفر که نصاب سیستمهای اعلام حریق باشند شاید فقط یک نفر سیستمهای آدرس پذیر را بلد باشد

توصیه ما اینست که حتما سمت سیستم های ادرس پذیر بیایید چون که درآمد خوبی دارد و در آموزشگاه فن اموزان بطور کامل برد و پنل و بقیه تجهیزات مورد نیاز وجود دارد و کامل یاد می گیرید چگونه سیم کشی ها و برنامه ریزی ها را انجام دهید، و بدون هیچگونه تردیدی می توانید وارد انجام پروژه شوید. مخصوصا سیستمهای ادرس پذیر بازار کار بسیار عالی دارد به دلیل اینکه فعلا تعداد انجام دهنده این سیستم ها در بعضی شهرهای ایران شاید به تعداد انگشتان دست هم نباشد.

دوستان خیلی زیادی از شهرهای مختلف در این دوره شرکت می کنند و بیشتر آنها اذعان می دارند که در شهرهایشان نیروی بومی برای نصب اعلام حریق وجود ندارد و خیلی از پروژه ها توسط نیروهای شهر تهران انجام می شوند در حالیکه که کسی که نیاز به نصب سیستمهای اعلام حریق دارد ترجیح می دهد یک فرد بومی اینکار را انجام دهد و در هزینه های هنگفت استخدام نیروهای متخصص از شهرهای دیگر صرفه جویی کند.

نحوه سیم کشی اعلام حریق در ساختمان نیاز به تخصص و مهارت بالایی داشته و قصور و بی دقتی در انجام آن می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد؛ به همین دلیل است که این آموزشگاه کلاس های آموزش و طریقه نصب اعلام حریق را با آموزش سرفصل های کامل و جامعی مانند آموزش نصب شستی اعلام حریق، آموزش محل یابی نصب دتکتور، چراغ ریموت و غیره برای علاقمندان به این حرفه برگزار نموده و تلاش می کند تا نیروی متخصص در این کار را وارد بازار کند و به اشتغال زایی بسیاری از جوانان کمک نماید.

مزیتی که می توان برای این دوره آموزشی ذکر کرد عبارتند از آموزش عملی اعلام حریق، اعطای مدرک فنی و حرفه ای نصب اعلام حریق به کارآموزان و پشتیبانی نامحدود از این افراد به صورت حضوری یا تلفنی توسط مدرسین مربوطه.

همچنین دوره آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر ویژه بازار کار در موسسه فن اموزان ارائه می شود. برخی دیگر از دوره های پرطرفدار شامل آموزش نصب پکیج ، آموزش نصب کولر گازی ، آموزش plc ، آموزش هوشمند سازی ساختمان و … می باشد. لیست تمامی دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

فیلم معرفی دوره آموزش نصب اعلام حریق

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش نصب اعلام حریق

شهریه: 900/000 تومان

مدت آموزش: 8 ساعت

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید

در این دوره تمامی تجهیزات مورد استفاده در سیستم های اعلام حریق و کاربرد هر یک بطور کامل بیان می شود.

به شما آموزش می دهیم تا بتوانید سیستم مناسب و کاربردی مطابق با استانداردهای نظام مهندسی را برای ساختمان های مختلف طراحی کنید.

کابل های استاندارد و مناسب در سیم کشی اعلام حریق را می شناسید و نحوه سیم کشی صحیح به همراه اصول کامل آن را آمورش می بینید.

یادمیگیرید انواع سیستم های اعلام حریقی که از قبل نصب شده اند را عیب یابی و رفع عیب کنید.

انواع پنل های 2 زون، 4 زون، 16 زون و پنل هایی با ظرفیت بالاتر را می شناسید و یاد میگرید انواع این پنل ها را نصب و راه اندازی کنید، همچنین نحوه نصب تلفن کننده خط شهری و سیم کارتی بر روی این پنل ها به شما آموزش داده می شود.

انواع تجهیزات مرتبط با اعلام حریق را می شناسید و نحوه نصب هر کدام را بطور کامل آموزش می بینید.

در این دوره یادمیگرید انواع پروژه ها با هر تعداد المان و وسعت از کوچکترین ساختمان ها گرفته تا بزرگترین آنها را به راحتی طراحی، نصب و اجرا کنید.

سرفصلهای دوره آموزش نصب اعلام حریق

logo gold

آموزش مقدماتی برق ساختمان مورد نیاز در نصب اعلام حریق

آموزش انواع پنل تک زون دو زون الی 24 زون

آموزش نحوه طراحی و زون بندی در پروژه های نصب

آموزش طراحی و نصب استاندارد برای تاییده آتش نشانی

آموزش انواع دتکتورهای حرارتی، دودی و حساس به گاز و بیم دتکتور ها و کاربرد آنها

آموزش نصب آژیر بر روی پنل مرکزی

آموزش نصب شستی اعلام خطر

آموزش نصب چراغ سردر

آموزش نصب تلفن کننده خط شهری بر روی پنل اعلام حریق

آموزش نصب تلفن کننده سیم کارتی بر روی پنل اعلام حریق

آموزش برنامه ریزی و شماره دادن به حافظه تلفن کننده خط شهری

آموزش برنامه ریزی و شماره دادن به تلفن کننده سیم کارتی

آموزش نصب سری دتکتورها

آموزش کابل کشی با کابل استاندارد

آموزش محل یابی نصب دتکتور

آموزش محل یابی در نصب شستی اعلام حریق

آموزش محل یابی در نصب چراغ سردر

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش تعریف کردن چندین دتکتور برای نصب به یک چراغ سردر

آموزش نحوه نصب باطری پشتیبان بر روی پنل اعلام حریق

آموزش استفاده از کانکتورaux

آموزش استفاده از کانکتور nc

آموزش استفاده از کانکتور no

آموزش طراحی اعلام حریق برای آپارتمان ها

آموزش طراحی اعلام حریق برای شرکت ها

آموزش نصب اعلام حریق آریاک

آموزش اصول نصب اعلام حریق apollo

آموزش اصول نصب اعلام حریق zeta

آشنای با Beam detector ها

آشنایی با Flame detector ها

آشنایی با محاسبات باطری پشتیبان

چگونگی نصب پرشر سوئیچ ها

چگونگی نصب فلو سوئیچ ها

آشنایی با سناریو نویسی

آشنایی با زون بندی , گروه بندی و ست بندی

آشنایی با Special Cause

آموزش نصب فن اکسیژن ساز بر روی سیستم های اعلان حریق

آموزش کار با پنل اعلام حریق آریاک

معرفی سیستم اعلان حریق آدرس پذیر و آشنایی با آن

و…

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی نصب اعلام حریق
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش نصب اعلام حریق

شهریه عادی دوره نصب اعلام حریق متعارف 1/290/000 تومان
شهریه دوره نصب اعلام حریق متعارف با 30% تخفیف 900/000 تومان
شهریه خصوصی دوره نصب اعلام حریق متعارف 1/700/000 تومان
شهریه دوره آنلاین با 40% تخفیف 770/000 تومان
تقویم کلاسی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
متعارف - 12 بهمن ماه چهارشنبه ساعت 17 الی 20
متعارف - 30 بهمن ماه سه شنبه ساعت 9 الی 14
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

اگر در نصب اعلام حریق تخصص نداشته باشید:

چه خطراتی در صورت نصب غیر صحیح اعلام حریق متوجه افراد می شود؟ همانطور که از وظیفه سیستم اعلام حریق پیداست کارکرد این سیستم برای ساختمان ها بسیار حساس است متاسفانه امروزه در بسیاری از ساختمان ها شاهد از کار افتادن یا درست عمل نکردن این سیستم ها هستیم.

دلیل این موضوع نصب اعلام حریق توسط افراد غیر متخصص و استفاده از تجهیزات نامناسب است که در نهایت باعث ضررهای جانی و مالی برای افراد می شود در فن آموزان روش صحیح نصب و انتخاب اجناس را به شما آموزش خواهیم داد تا یک تکنسین حرفه ای در زمینه نصب اعلام حریق باشید.

چرا باید در انتخاب اجناس سیستم اعلام حریق نهایت دقت را کرد ؟ عدم اطلاع یک تکنیسین از تکنولوژی فنی اعلام حریق می تواند بازده سیستم را به شدت تحت تاثیر منفی قرار دهد.

بطوری که سیستم در زمانی که می بایست، عملکرد صحیحی نخواهد داشت به شما یاد میدهیم تا بتوانید مشخصات فنی اعلام حریق ها را بررسی کنید و بهترین و ارزانترین سیستم را برای مشتریان خود انتخاب کنید تا بتوانید به کمک آن در مناقصات برنده شوید.

بازار کار و درآمد : امروزه با آموزش های غیر کاربردی و ناکارآمدی سیستم آموزشی داشتن جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد رضایت بخش برای گذراندن زندگی بسیار سخت شده است.

اما به شما حرفه ای را آموزش می دهیم که بتوانید کسب و کار خود را داشته باشید و با مهارت کاربردی و عملی خوبی که بدست می آورید درآمد بالایی کسب کنید.

نظرات صوتی کارآموزان

سوالات متداول کلاس آموزش نصب اعلام حریق

مدت زمان هر دوره یک روز 6 تا 8 ساعت است.

اعلام حریق معمولا چهارشنبه ها برگزار میشود.

دوره اعلام حریق متعارف پیش نیاز دوره اعلام حریق آدرس پذیر است

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود

اعلام حریق متعارف به صورت خطی سیم کشی شده و محل دقیق حریق بر روی پنل آن قابل نمایش نمی باشد و همچنین این اعلام حریق قابل برنامه ریزی کامپیوتری نیست اما اعلام حریق آدرس پذیر نوع پیشرفته ای از اعلام حریق می باشد که برای اماکن بزرگ و حساس بهتر است تا از این نوع اعلام حریق استفاده شود.

پشتیبانی به صورت نامحدود و تلفنی و یا حضوری انجام می شود.

اعلام حریق متعارف به صورت خطی سیم کشی شده و محل دقیق حریق بر روی پنل آن قابل نمایش نمی باشد و همچنین این اعلام حریق قابل برنامه ریزی کامپیوتری نیست اما اعلام حریق آدرس پذیر نوع پیشرفته ای از اعلام حریق می باشد که برای اماکن بزرگ و حساس بهتر است تا از این نوع اعلام حریق استفاده شود.

ولی این دوره در استاندارد رشته برق در سازمان فنی حرفه‌ای تعریف شده و می‌توانید مدرک بین‌المللی فنی حرفه‌ای را پس از اتمام دوره دریافت کنید.

بله این مبحث هم کاملا آموزش داده می شود.

بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

آموزش ها ویژه بازار کار هستند و کاراموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.

کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار میشود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود .کلاس 4 تا 6 نفره برگزار میشود.

بله در این دوره شما نقشه خوانی و نقشه کشی صحیح و استاندارد طبق استاندارد آتش نشانی را آموزش می بینید که میتوانید در پروژه های خود در آینده به کار بگیرید.

بله در این آموزشگاه شما به صورت عملی با تجهیزات اعلام حریق کار می کنید و آموزش خود را کامل خواهید کرد.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره
”آموزش رو کاملا عملی سپری کردم و استاد دوره به تمامی سوالات با صبر و حوصله کامل جواب دادند.“
نظر کارآموز
”آموزشها تماما از پایه و بدون هیچ پیش نیازی هست و توصیه میکنم به کسانی که مایل به یادگیری این مهارت هستند حتما در آموزشگاه فن آموزان این دوره رو سپری کنند.“
نظر کارآموز
”اساتید دوره تمامی مباحث مطرح شده در سرفصل ها رو به بهترین شکل ممکن و بسیار کامل پوشش دادند.“
نظر کارآموز
دوره نصب سیستم اعلام حریق

امروزه نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ الزامی می باشد و می تواند تا حد زیادی از بروز حوادثی مانند آتش سوزی و خطرات ناشی از ایجاد حریق جلوگیری نماید. با توجه به نیازی که در اماکن مختلف به سیستم های اعلام حریق احساس می شود، بازار کار این صنعت از رونق خوبی برخوردار می باشد.

آموزشگاه فن آموزان با برخورداری از اساتید و کادری مجرب و متخصص، آموزش های تئوری و عملی را در حوزه آموزش نصب اعلام حریق ارائه می دهد و با توجه به این که آموزش ها در این آموزشگاه ویژه بازار کار می باشند، اکثر کارآموزان بعد از پایان دوره مشغول به کار می گردند.

سیستم های اعلام حریق دارای انواع مختلفی وجود دارند که بسته به نیازی که در صنعت احساس می شود هر یک از آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

در دوره آموزش نصب اعلام حریق فن آموزان انواع این سیستم ها و اجزای مختلف آن به کارآموزان معرفی می گردد و چگونگی نصب آنها نیز به افراد آموزش داده می شود.

آموزش نصب اعلام حریق زیتکس

آژیر و دتکتور سیستم اعلام حریق زیتکس در زمان اضطرار به سرعت ساکنین را در جریان حریق و خطر قرار می دهند.

در زمان نصب و سیم کشی باید توجه کنید که هر مدار ورودی نمی تواند بیشتر از 32 المان داشه باشد. در غیر این صورت عملکرد سیستم دچار مشکل خواهد شد.

ورودی ها و خروجی های پنل مرکزی سیستم های اعلام حریق زیتکس عبارتند از ورودی منبع تغذیه، ورودی پنل، خروجی پنل که با نام مدار آژیر نیز شناخته می شود، رله های آتش، رله های کمکی و رله فالت. برای سیم کشی صحیح این موارد را بشناسید.

در سیم کشی اعلام حریق زیتکس نصب تجهیزات سیستم اعلام حریق طبق استاندارد BS 5839 و کابل کشی طبق استاندارد BS 6207 انجام می‌گیرد. سیم کشی اعلام حریق زیتکس به دو گروه تقسیم بندی می شود و با توجه به خصوصیات هر گروه کابل مناسب با آن انتخاب می گردد.

گروه ۱ ، کابل‌هایی هستند که بعد از آشکار شدن حریق استفاده نمی‌شوند مانند کابل‌های دتکتورها و شستی‌ها و گروه۲سیم کشی ، کابل‌هایی هستند که بعد از کشف حریق استفاده می‌شوند مانند کابل‌های منبع تغذیه و آژیرها و چراغ‌ها.

برای هر دو گروه می‌توان کابل ۱٫۵ میلی‌متر مربع با روپوش و عایق پروتودور را استفاده کرد، ولی در مکان‌هایی که امکان ضربه یا ساییدگی و جویده شدن توسط حیوانات وجود دارد باید از کابل‌ها حفاظت مکانیکی نمود. سیم‌های آژیر و چراغ‌های حفاظت باید داخل دیوار و زیر ۱۲ میلی متر گچ باشند.

آموزش نصب اعلام حریق متعارف

از قدیمی ترین سیستم ها، سیستم اعلام حریق متعارف است که علی رغم کیفیت پایین تر، همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.در این نوع سیستم ها چندین دتکتور و شستی در قالب یک مدار به هم پیوسته و در مجموع به پنل مرکزی متصل می شوند.

این مدار وظیفه پوشش دهی بخشی از ساختمان را به عهده دارند. روش کار این سیستم به این صورت است که در هنگام تشخیص تغییر وضعیت یک منطقه، هر کدام از سنسورها که به حالت خطا رفته اند، مقاومت الکتریکی جدیدی در مدار خود ایجاد می کنند.

برای نصب ابتدا کابل کشی مطابق با استاندارد BS5839، باید انجام شود. به این منظور:

موقعیت زون ها را با توجه به نقشه چک کرده و کابل کشی ها را از روی نقشه سیم کشی انجام دهید. بعد از کابل کشی به سراغ دتکتورهای حرارتی، دود، شستی ها و آژیرهای اعلام خطر رفته و آنها را نصب کنید.

دستگاه مرکز کنترل را طبق دستورالعمل های آزمایشی، آزمایش کرده و بعد آن را نصب کنید. برای نصب دستگاه اول باید درب جلوی دستگاه و پیچ اتصال روی برد اصلی شل شود.

کابل را از زیر دستگاه خارج کنید.سوکت PL3 و لولاهای درب دستگاه را از محل اصلی خود جدا کرده و جعبه اصلی دستگاه را با استفاده از 4 عدد سوراخ نصب، به دیوار پیچ کنید. کابل برق 220 ولتی را از سوراخ های بالای جعبه، وارد دستگاه کنید.

برای ورودی برق 220 ولت و سیم کشی ها از استاندارد های IEEE و BS5839 پیروی کنید. دقت کنید تا کارهای ساختمانی تمام نشده است، به دلیل وجود گرد و غبار زیاد، دتکتورها را از پایه های اصلی خارج کنید تا به دلیل وجود گرد و غبار به داخل آن ها، آژیر مزاحم به صدا در نیاید.

آموزشگاه نصب اعلام حریق در تهران

بهترین روش برای یادگیری اصولی نصب سیستم های اعلام حریق، شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی ست که در آموزشگاه ها برگزار می شود. به خصوص آموزشگاه هایی که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای، به فعالیت مشغول هستند. این آموزشگاه ها، از سطح پایه تا پیشرفته، تمام اصول و مواردی که برای نصب یک سیستم اعلام حریق مورد نیاز است را به کارآموزان خود آموزش می دهد.

همچنین نکته مثبت دیگر در رابطه با آن ها، این است که در انتهای دوره، مدرک فنی و حرفه ای نیز به شرکت کنندگان تعلق می گیرد که این خود نیز نوعی اعتبار بر علم و مهارت شما در این زمینه است.

آموزش نصب اعلام حریق آریاک

یک سیستم اعلام حریق آریاک، از پلاریته های مثبت و منفی ساخته شده است و شما می توانید در هرجای مدار از دتکتورهای دودی، حرارتی و شاسی استفاده کنید. سیم کشی در این نوع اعلام حریق بصورت موازی و پشت سر هم است و هیچ انشعابی نباید در مدار دیده شود.

در مجموع سیم کشی همه سیستم های اعلام حریق به یک شکل و بصورت مشابه انجام می شود. در همه سیستم ها دوسیم وارد شستی شده و دو سیم از آن ها خارج می شود،بدون نیاز به رعایت پلاریته مثبت و منفی.

برای سربندی سیم های ورودی و خروجی روی ترمینال های شستی نیز باید به دستورالعمل برند سازنده آن مراجعه کنید. باید دقت کنید برای هر شستی در سیستم اعلام حریق آریاک، مقاومت 470 اهمی وصل باشد در غیر این صورت به جای حالت اعلام حریق نشانگر اشکال مدار اتصال کوتاه فعال خواهد شد.

آژیر ها نیز دارای پلاریته مثبت و منفی به همراه مدار موازی است و در کنار آخرین آژیر بخش انتهای خط نصب می گردد. در انتها به وسیله ی اهم متر مدار آژیر ها باید تست شود تا مقدار دقیق مقاومت انتهای خط را روی دو سر سیم در قسمت ابتدایی مسیر آژیر ها را داشته باشیم.

راهنمای نصب اعلام حریق تسلا

نصب این سیستم اعلام حریق نیز مانند دیگر سیستم های اعلام حریق در کلیات و نقشه ها ، به یک صورت است و همه آن ها در نصب تجهیزات مشابه اند.

بصورت مختصر، شناسایی و علامت گذاری ناحیه های تحت پوشش آلارم، سیم کشی و نصب دتکتورهای مختلف، برقراری اتصال صحیح با پنل مرکزی، تست و مورد آزمایش قرار دادن سیم کشی ها، پنل ها و دتکتور ها، از مراحلی است که باید برای نصب سیستم اعلام حریق تسلا نیز، پشت سر بگذارید.

آشنایی با شغل نصب سیستم های اعلام حریق

سیستم اعلام حریق به تجهیزاتی گفته می شود که در ساختمان های مختلف نصب شده و با استفاده از سنسورهای حساسی که دارند، در صورت مشاهده هرگونه دود، حریق، گاز مونوکسید کربن و … شروع به هشدار دادن کرده و ساکنین ساختمان را از وجود خطر آگاه می سازند.

این سیستم ها از اجزای مختلفی شامل دتکتورهای دود، شعله، حرارت و گاز، کنترل پنل، منبع تغذیه اصلی و ثانویه، دستگاه های اطلاع رسان مانند آژیر، بلندگو و چراغ هشدار دهنده تشکیل شده اند. برای نصب سیستم های اعلام حریق باید با برق ساختمان آشنایی داشته و از استانداردهای مختلفی که برای نصب این سیستم ها در دنیا وجود دارد آگاهی داشته باشیم.

نصب این سیستم ها باید حتما توسط برقکار ساختمان و یا فردی که دوره های آموزش نصب اعلام حریق را دیده باشد انجام گیرد چرا که در صورت انجام کار توسط افراد ناشی ممکن است این سیستم به درستی عمل نکرده و خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

وضعیت اشتغال و بازار کار نصب اعلام حریق

در قانون ایران و کشورهای دیگر دنیا، سازمان نظام مهندسی نصب سیستم های اعلام حریق را در بسیاری از ساختمان ها اجباری کرده است.

ساختمان های تجاری تک واحد با متراژ 500 متر مربع و بیشتر، ساختمان های تجاری دارای ورودی مشترک که بیش از 300 متر مربع مساحت دارند، ساختمان های تجاری – اداری و اداری – مسکونی با بیش از سه طبقه و 300 متر مساحت، ساختمان های تجاری- مسکونی با 5 واحد یا بیشتر و ساختمان های با کاربری مختلط از جمله ساختمان هایی می باشند که در صورت عدم نصب سیستم اعلام حریق، مهندس ناظر به ساختمان پایان کار نمی دهد.

به همین دلیل در تمامی ادارات و شرکت هایی که دارای این ویژگی ها باشند نیاز است تا از انواع سیستم اعلام حریق با توجه به شرایط و موقعیت ساختمان استفاده گردد. از آنجا که نصب این سیستم ها نیازمند تخصص بالا می باشد، بازار کار افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند بسیار داغ بوده و قادر به درآمدزایی بالایی از این طریق می باشند.

در صورتی که به دنبال شغلی هستید که بتواند آینده شما را تضمین نماید و درآمد بالایی را برایتان به دنبال داشته باشد و یا به دنبال تخصصی هستید که بتوانید با استفاده از آن در شرکت های مختلف استخدام شوید، توصیه می کنیم در دوره های آموزش نصب اعلام حریق شرکت نموده و مهارت های مورد نیاز را کسب نمایید.

نصاب حرفه ای سیستم اعلام حریق

آموزش نصب سیستم اعلام حریق می تواند با استفاده از شیوه های مختلفی صورت گیرد و افراد با توجه به شرایطی که دارند هر یک از روش ها را انتخاب نمایند.

یکی از سبک های یادگیری که بیشتر در گذشته مرسوم بود، شاگردی کردن نزد یک فرد با تجربه و استاد کار می باشد که نیاز به زمان زیادی داشته و افراد باید دست کم یک سال در کنار یک فرد حرفه ای به عنوان کارآموز و دون حقوق فعالیت نمایند.

روش دیگر این است که در هنرستان رشته برق را انتخاب نموده و در دانشگاه نیز این رشته تحصیلی را ادامه دهند. برای این روش نیز، نیاز است زمان زیادی را گذاشته و حدود 6 سال مشغول به تحصیل بود.

اما شیوه مفید دیگری که برای یاد گرفتن این مهارت بسیار کارآمد می باشد، شرکت کردن در دوره های آموزش نصب اعلام حریق در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای می باشد که با توجه به مدت زمان کمی که برای آن مورد نیاز است و کیفیت بالایی که در آموزش ها وجود دارد، بسیاری از افراد این روش را ترجیح داده و در مدت زمان حدود 8 تا 10 ساعته تمام موارد مورد نیاز برای نصب و تعمیرات این سیستم ها را آموزش می بینند.

هزینه این دوره زیاد نبوده و با اندک سرمایه ای می توان مهارت های بسیاری یاد گرفته و کسب و کاری را برای خود راه اندازی کرد.

انتخاب آموزشگاه مناسب دوره نصب اعلام حریق

حتما با آموزشگاه های زیادی که در سطح شهر وجود دارند و اقدام به برگزاری این دوره ها می نمایند برخورد داشته اید. بسیاری از این آموزشگاه ها کیفیت لازم را در آموزش ها نداشته و با دریافت مبلغ اضافی از متقاضیان، از اعتماد آنها سوءاستفاده نموده و مباحث را به صورت حرفه ای به آنها آموزش نمی دهند.

در بسیاری از موارد نیز این آموزشگاه ها تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نداشته و مدرکی که ارائه می دهند از اعتبار کافی برخوردار نمی باشد.

آموزشگاه فن آموزان بر اساس تجربه ای که سایر کارآموزان داشته اند، از استانداردهای روز دنیا برای آموزش ها استفاده نموده و میزان رضایت افراد از دوره های برگزار شده در این آموزشگاه بسیار بالا می باشد.

اساتیدی که در دوره آموزش نصب اعلام حریق مشغول به تدریس می باشند افرادی کاملا با سواد و با تجربه بوده و همگی دارای مدارک دانشگاهی در رشته برق و یا مدرک فنی و حرفه ی معتبر آموزش نصب اعلام حریق می باشند.

وجود کارگاه های عملی که در این آموزشگاه باعث می شود تا کارآموزان به صورت تجربی نیز با انواع سیستم های اعلام حریق و اجزای به کار رفته در آنها آشنا شده و نحوه عملکرد هر یک از این قطعات و اجزا را بشناسند.

نحوه نصب سیستم اعلام حریق و سیم کشی که باید در ساختمان انجام گیرد به صورت دقیق به افراد آموزش داده می شود و کارآموزان در انتهای دوره و پس از دریافت مدرک فنی و حرفه ای معتبر آمادگی ورود به بازار کار و انجام کار به صورت مستقل را دارند.

افزایش درآمد در نصب سیستم اعلام حریق

امکان پیشرفت شغلی و توسعه حرفه خود در نصب سیستم های اعلام حریق وجود داشته و افراد با افزایش مهارت های خود می توانند پروژه های بزرگ را دریافت کرده و به اجرای سیستم اعلام حریق مورد نطر آنها بپردازند.

انجام تبلیغات و همچنین تعامل با مشاغلی که در ارتباط با این حرفه می باشند بر افزایش درآمد شاغلین در این حرفه تاثیر زیادی داشته باشد. پیمانکاران ساختمان های بزرگ و برج سازان می توانند با نصاب های سیستم اعلام حریق همکاری نموده و در تمام پروژه های خود از این افراد استفاده نمایند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به این حرفه

وارد شدن به شغل نصب سیستم های اعلام حریق در صورتی که فرد تنها به کار اجرایی بپردازد نیازمند سرمایه زیادی نبوده و تجهیزات و ابزار کار خاصی هم برای شروع کار مورد نیاز نخواهد بود.

این افراد تنها باید مهارت های فنی خود را گسترش داده و در این حرفه از دانش روز دنیا برخوردار باشند. اما در صورتی که بتوان علاوه بر اجرا، تجهیزات سیستم های اعلام حریق را خریداری کرده و به فروش آنها نیز پرداخت می توان میزان درآمد خود را تا دو برابر افزایش داد.

اما به طور کلی این رشته مبلغ زیادی برای آغاز به کار نیاز نداشته و به همین دلیل است که می تواند یک حرفه مناسب برای افرادی باشد که قصد دارند به تازگی کسب و کاری سودآور و بدون نیاز به سرمایه را راه اندازی نمایند.

سایر دوره های ویژه بازار کار در آموزشگاه فن آموزان شامل آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش سیم پیچی موتور ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش برق ساختمان و … می باشد. لیست کامل دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

5/5 - (1 امتیاز)

9 پاسخ به “آموزش نصب اعلام حریق”

 1. درود بر شما خسته نباشید
  ببخشید بنده شهرستان هستم و امکان حضوری کلاس اومدن ضعیف هست برام میخواستم ببینم امکان دریافت اموزش به صورت ویدیویی هست یا خیر
  متشکر

 2. سلام میخوام از شهرستان برای آموزش اعلام حریق بیام امکانش هست زودتر کلاس تمام شود ؟شما خوابگاه دارید؟

  • با سلام
   بله شما میتوانید کلاسها را با کیفیت بالا به صورت فشرده در یک روز شرکت کنید البته با هماهنگی و در صورت خالی بودن کلاس ها.
   خوابگاه نزدیک به آموزشگاه وبا شرایط و قیمت مناسب آماده پذیرایی شما میباشد.
   موفق باشید

 3. سلام دوره آموزشی نصب اعلام حریق مدرک فنی حرفه ای داره ؟

  • با سلام
   بله شما علاوه بر مدرک آموزشگاه امکان دریافت مدرک فنی حرفه ای را دارید که البته هزینه ای را در برمیگیرد.
   موفق باشید

 4. ساعت کلاسهای آموزشی نصب اعلام حریق و روزهای تشکیل کلاس به چه صورت است؟

  • با سلام
   کلاس نصب اعلام حریق شامل 6 تا 8 ساعت آموزش است که جلسه اول تئوری و مابقی عملی داخل کارگاه برگزار میشود .
   کلاس در روزهای زوج وفرد و در نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

 5. سلام در دوره نصب اعلام حریق چه سرفصل های آموزش داده میشود؟

  • با سلام
   دوست عزیز سرفصل ها دوره آموزشی نصب اعلام حریق به طور کامل در سایت توضیح داده شده ولی به طور خلاصه عرض میکنم در این کلاس :تست و عیب یابی ،نصب باطری پشتیبان ،نحوه سیم کشی ،زون بندی ، تنظیم پنل تلفن کننده ،نصب و راه اندازی از صفر تا صد آموزش داده میشود.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟