آموزش جوش آرگون (تیگ/TIG)

دوره آموزش جوش آرگون که بیشتر با جوش تیگ (TIG) در صنعت جوشکاری شناخته میشود در آموزشگاه فن آموزان به صورت تخصصی زیر نظر اساتید و مهندسین جوشکاری تدریس میشود. این دوره به مدت 45 ساعت آموزش تخصصی و به صورت کاملاً عملی در کارگاه های مجهز آموزشگاه فن آموزان برگزار میگردد.

جوش تیگ یا همان آرگون یکی از متداول ترین روش‌های جوشکاری ذوبی محسوب میشود که در آن از گاز آرگون به عنوان گاز محافظ برای حفاظت از قطعه در مقابل اکسیداسیون و حرارت استفاده می‌شود. جوش آرگون به دلیل داشتن مزایایی چون دقت بالا، قابلیت جوشکاری فلزات مختلف، کیفیت بالای جوش و سرعت بالا در بسیاری از صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، صنایع دریایی، صنایع خودروسازی، صنایع هوافضا و صنایع پزشکی کاربرد زیادی دارد و از همین رو حرفه جوشکاری آرگون بازار بسیار گسترده ای دارد و تقاضا برای این شغل در صنایع بزرگ زیاد است.

آموزشگاه فن آموزان دوره جوشکاری آرگون را ویژه بازار کار و از صفر تا صد به صورت حضوری برگزار میکند و در این دوره تمامی سرفصل های جوشکاری آرگون از ابتدایی ترین مباحث تا مطالب فوق تخصصی به شرکت کنندگان دوره آموزش داده میشود.

هدف از برگزاری این دوره یادگیری تضمینی و ورود به بازار کار و اشتغال در حرفه و شغل جوش آرگون میباشد از همین رو این دوره کاملاً عملی دوره و در کارگاه های مجهز به تجهیزات جوشکاری آرگون برگزار میگردد. همچنین پس از اتمام دوره شرکت کنندگانی که آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند میتوانند به دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای اقدام نمایند.

پس از اتمام دوره در صورت داشتن سوال و یا ایراد و یا هر مشکلی در رابطه با جوش کاری آرگون که برای شرکت کارآموزان بوجود بیاید میتوانند از طریق پشتیبانی نامحدود با اساتید دوره در ارتباط باشند و مسائل خود را مطرح نموده و پاسخ خود را دریافت کنند.

ویدیو معرفی دوره جوشکاری آرگون

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 8/000/000 تومان
مدت آموزش: 45 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

دوره آنلاین : فعلاً ندارد

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره جوشگاری آرگون (TIG)

logo gold

آموزش برشکاری دستی قطعات فولادی

آموزش جوشکاری فولاد کربنی نازک (کمتر از 3mm) با TIG

آموزش جوشکاری فولاد کربنی ضخیم (کمتر از 10mm) با TIG

آموزش جوشکاری فولاد کربنی نازک کمتر از 2mm) با TIG

آموزش جوشکاری فولاد کربنی با TIG سطح M1+M2

آموزش جوشکاری فولاد کربنی با TIG سطح M3+M4

آموزش جوشکاری فولاد کربنی با TIG سطح M5+M6

آموزش جوشکاری ورق فولاد کربنی نازک اتصال سپری اتصال نبشی خارجی و جوشکاری لوله به ورق فولاد کربنی نازک (فرآیند Fillet weld (TIG

آموزش جوشکاری ورق و لوله فولاد کربنی نازک، اتصال لب به لب ، فرآیند TIG (Butt weld)

آموزش کنترل کیفیت جوش

آموزش گرده سازی در حالات PA، PBPF

آموزش شناسایی حد مجاز ناپیوستگی های جوش گلویی و جوش لب به لب درز I :

– حد مجاز لکه قوس Stray arc

– حد مجاز روی هم افتادگی Over Lap

– حد مجاز ارتفاع گرده جوش گلویی Excessive convexity

– حد مجاز محل سربند جوش (Poor Restart)

– حد مجاز خوردگی کناره جوش Under Cut

– حد مجاز مک گازی و حبس Porosity inclusion

– حد مجاز چاله انتهای جوش End crater pipe

– حد مجاز گلویی اضافی Insufficient throat

– حد مجاز گلویی کم Excessive throat

– حد مجاز تحدب و تقعر در جوش گلویی

– حد مجاز نفوذ اضافه و عدم نفوذ

آموزش اندازه گیری ابعادی ساق جوش با خط کش (دقت 1mm)

آموزش ترسیم موقعیت و نام ناپیوستگی های قطعه جوشکاری شده روی کاغذ (مشابه VT)

آموزش جوشکاری ورق فولاد کربنی ضخیم (t≤10mm>3) اتصال لب به لب درز جناقی یک طرفه و اتصال سپری درز نیم جناقی یک طرفه

آموزش جوشکاری لوله به ورق (فلنج)

آموزش برشکاری عرضی تسمه 5mm×50 با دستگاه فرز دستی مینی

آموزش پخ سازی با فرز دستی بزرگ و مینی تسمه 10mm×50 طول 150mm زاویه ۳۷ و سوهانکاری

آموزش گرده سازی روی ورق در حالات PA، PB، PF

آموزش جوشکاری از یک طرف

آموزش جوشکاری بدون پشت بند

آموزش جوشکاری توسط تورچ آب خنک

آموزش جوشکاری پاس نما در حالات 045PH & HL بصورت تک پاس.

آموزش اندازه گیری زاویه پخ، پیشانی و فاصله دو لبه (GapRoot FaceBevel Angel)

آموزش شناسایی حد مجاز ناپیوستگی های جوش طبق 35817 ISO

هزینه آموزش جوش آرگون (تیگ/TIG)

دوره آنلاین
دوره جوش آرگون (تیگ/TIG)
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% تخفیف
دوره جوش آرگون (تیگ/TIG)
11/500/000 تومان
8/000/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره جوش آرگون (تیگ/TIG)
12/000/000 تومان
ثبت نام
عنوانظرفیتثبت نام
جوشکاری آرگون - 30 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 18 الی 206 نفرثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره جوشکاری آرگون در آموزشگاه فن آموزان

 • این دوره به مدت 45 ساعت آموزش تخصصی جوشکاری آرگون میباشد
 • تمامی تجهیزات جوشکاری آرگون را در کارگاه های مجهز جوشکاری آماده سازی کرده ایم و کلاس ها به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • در این دوره، تمام جزییات و نکات مهم جوشکاری آرگون (تیگ/TIG) را را به شما آموزش خواهیم داد.
 • کامل ترین سرفصل های آموزشی برای دوره صفر تا صد جوش آرگون را ارائه و آموزش خواهیم داد.
 • دوره جوشکاری آرگون به صورت حضوری و توسط اساتید مجرب و با تجربه برگزار میشود.
 • بعد از پایان دوره انتظار میرود که شرکت کنندگان تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده داشته باشند و در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
 • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره آموزش جوشکاری آرگون صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شوند.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره جهت سهولت شرکت در دوره برای علاقه مندان و کارجویان در نظر گرفته شده است.

کاراموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

همه چیز درباره دوره جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون که با نام جوشکاری TIG نیز شناخته می ‌شود، یک روش پر کاربرد برای اتصال فلزات مختلف است. در این روش از قوس الکتریکی و گاز آرگون برای ایجاد اتصالی قوی و با کیفیت استفاده می شود. جوشکاری آرگون به دلیل مزایای متعددی که دارد، در صنایع مختلفی از جمله خودرو سازی، هواپیما سازی، پتروشیمی و ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارد.

یادگیری اصولی و صحیح جوشکاری آرگون، رمز موفقیت در این شغل است. به طوری که کسب مهارت در این حرفه مستلزم شرکت در کلاس های آموزشی و گذراندن دوره های عملی می باشد. آموزشگاه فن آموزان با سال‌ ها تجربه در ارائه آموزش ‌های فنی و حرفه ‌ای، دوره‌ های تخصصی جوشکاری آرگون را در به زبان ساده در کارگاه های مجهز به ابزار های پیشرفته برگزار می ‌کند.

اگر قصد دارید در آینده به عنوان یک جوشکار ماهر، در پروژه های بین المللی و بزرگ همکاری کنید، با همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز برای ورود به این حوزه را کسب کرده و خود را برای شرکت در این کلاس آماده کنید.

وظایف شغلی جوشکار آرگون

جوشکاران آرگون با طیف وسیعی از وظایف و مسئولیت ها روبرو هستند که در روز های کاری خود باید آن ها را انجام دهند. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اندازه گیری ابعاد
 • تهیه فولاد و قطعات مورد نیاز
 • ترسیم نقشه
 • راه اندازی دستگاه جوشکاری
 • برشکاری دستی
 • جوشکاری فولاد کربنی نازک و ضخیم با TIG
 • جوشکاری فولاد کربنی با TIG در سطوح M1 تا M6
 • جوش ورق و لوله فولاد کربنی
 • کنترل کیفیت جوش
 • گرده سازی
 • تشخیص حد مجاز پارامتر های مهم در جوشکاری آرگون
 • گرده سازی
 • پخ سازی
 • تهیه گزارش برای ارائه به کارفرما

بازار کار و درآمد جوشکاری آرگون

شاخه تخصصی جوشکاری ارگون به عنوان یکی از پر مخاطب ترین گرایش های جوشکاری شناخته شده است. به این دلیل که در زمینه های مختلفی کاربرد داشته و امکان یادگیری آن و تسلط بر اصول آن برای همه افراد فراهم است. خبر خوب این است که در کشور های صنعتی فرصت های شغلی متعددی برای جوشکاران آرگون فراهم بوده و افراد بسته به سطح تجربه، مهارت، محل زندگی، سابقه کار فنی و غیره درآمد های مختلفی را دریافت می کنند. اما به طور متوسط درآمدی بین 5 تا 7 برابر حقوق اداره کار برای آن ها پیش بینی می شود.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در کشور های خارجی مانند آلمان، استرالیا، آمریکا و کانادا فرصت های شغلی بهتری با درآمد بیشتر وجود دارد. بنابریان این مهارت برای کسانی که به دنبال مهاجرت کاری هستند نیز مناسب است.

دوره جوشکاری آرگون فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

در شروع این دوره شرکت کنندگان ابتدا به بررسی اصول برشکاری دستی قطعات فولادی می پردازند و روش های جوشکاری برای قطعات فولاد کربنی نازک و ضخیم در ابعاد مختلف را به طور عملی تمرین می کنند. سپس به سراغ آموزش جوشکاری فولاد کربنی با TIG در سطوح M1 تا M6 می رویم تا کارآموزان بتوانند با ترکیب این سطوح، تسلط خود را بیشتر کنند.

در ادامه روش Field Weld را برای جوش ورق و لوله فولاد کربنی با اتصال سپری و نبشی خارجی آموزش می دهیم تا شرکت کنندگان پس از شناسایی روش کنترل کیفیت جوش، بتوانند حالت های مختلف PA، PB و PF را برای گرده سازی اجرا نمایند.

برای داشتن یک اتصال جوش از روش آرگون لازم است افراد پس از اتمام کار، ناپیوستگی های جوش گلویی و لب به لب درز را بررسی کنند. به همین دلیل در ادامه کلاس روش اندازه گیری ابعاد ساق جوش و محاسبه پارامتر های مختلف مانند لکه قوس، روی هم افتادگی قطعات، ارتفاع گرده جوش گلویی، چاله انتهای جوش و غیره تدریس می شود.

در نهایت شرکت کنندگان با اصول جوشکاری فلنج برای متصل کردن لوله به ورق و برشکاری با کمک دستگاه قرز دستی و مینی تسمه آشنا شده و می توانند پخ سازی و سوهان کاری را به طور عملی انجام دهند. به علاوه مراحل جوشکاری از یک طرف و بدون پشت بند آموزش داده خواهد شد.

مزایای شرکت در دوره جوش آرگون

شرکت در دوره جامع جوشکاری آرگون یک فرصت عالی برای یادگیری مهارت حرفه ای جوشکاری فلزات با گاز محافظ آرگون است که برای تمام علاقه مندان به این شغل در دسترس می باشد. مطالب و سرفصل های آموزشی این دوره به طور کامل توسط متخصصان حرفه ای جوشکاری تهیه شده و تمام افراد بالای 14 سال می توانند در کلاس های آموزش جوشکاری آرگون شرکت کرده و مهارت های لازم را از مقدماتی ترین سطح تا سطوح پیشرفته از مربیان مجرب و متخصص این حرفه یاد بگیرند.

ما مربیانی با سابقه و تجربه فراوان در زمینه جوشکاری آرگون را برای تدریس در این دوره انتخاب کرده‌ ایم تا کارآموزان مهارت‌ های لازم برای ورود حرفه ‌ای و کار در صنایع مختلف را کسب نمایند.

علاوه بر این، پشتیبانی و راهنمایی نامحدود مربیان به کارآموزان ادامه خواهد داشت؛ به گونه ‌ای که حتی پس از اتمام دوره نیز، در صورت بروز هرگونه چالش یا مشکل در فرایند کاری، کارآموزان می‌ توانند همچنان از راهنمایی ‌ها و پشتیبانی اساتید بهره ‌مند شوند.

علاوه بر این، آموزشگاه یک دوره مشاوره ورود به بازار کار را نیز برای شرکت ‌کنندگان این دوره به صورت رایگان در نظر گرفته است تا آن ها بتوانند پس از پایان کلاس‌ ها، بلافاصله وارد بازار کار شده و با بهره ‌گیری از آموخته‌ های خود، در کوتاه ‌ترین زمان ممکن شغل مناسبی پیدا کرده و به درآمد خوبی برسند. هم چنین می ‌توانند با استفاده از تجربیات کسب شده، کارگاه‌ های جوشکاری مستقل خود را راه ‌اندازی کنند.

علاوه بر این، به کارآموزانی که بتوانند پس از اتمام کلاس‌ های آموزشی، در آزمون ‌های کتبی و عملی این دوره شرکت کرده و حداقل 50 درصد نمره در بخش کتبی و 70 درصد نمره در بخش عملی را کسب نمایند، مدرک معتبر فنی و حرفه ‌ای جوشکاری آرگون از سوی آموزشگاه اعطا خواهد شد. این مدرک به کارآموزان کمک می ‌کند تا بتوانند به راحتی شغل مناسبی در زمینه جوشکاری پیدا کرده و مشغول به کار شوند.

این گواهینامه تخصصی در داخل کشور به عنوان معتبر ترین مدرک حرفه ‌ای جوشکاری آرگون برای صنایع و شرکت ‌های مختلف شناخته می ‌شود. علاوه بر این، این مدرک استاندارد های لازم برای کار در خارج از کشور را نیز دارا می ‌باشد؛ بنابراین افرادی که قصد مهاجرت کاری و دریافت پیشنهاده ای شغلی در خارج از کشور را دارند، می‌ توانند آن را در رزومه خود قرار داده و از مزایای آن در جهت اشتغال در خارج از کشور بهره ‌مند شوند.

شهریه دوره آموزش جوشکاری آرگون با تخفیف ویژه ارائه می ‌شود تا علاقه ‌مندان بتوانند با کمترین هزینه، آموزش ‌های کامل این حرفه را فرا بگیرند. شرکت‌ کنندگان می ‌توانند با توجه به توان مالی خود، شهریه را به صورت نقدی یا در قالب 2 قسط پرداخت نمایند. با توجه به ظرفیت محدود این دوره، علاقه ‌مندان می ‌توانند با پرداخت مبلغ 200 هزار تومان، نسبت به ثبت ‌نام اولیه اقدام کرده و جای خود را در روز و ساعت مناسب رزرو نمایند.

کلاس‌ های آموزش عملی جوشکاری آرگون در کارگاه ‌های مجهز به تمام تجهیزات و ابزار آلات لازم برگزار می ‌شود. علاقه‌ مندان بسته به شرایط شخصی خود می ‌توانند در کلاس ‌های روزانه یا کلاس‌ های آخر هفته ثبت ‌نام کنند.

هم چنین به منظور تسهیل حضور کارآموزان شهرستانی و رفاه حال آن ها، امکان اسکان در خوابگاه های مجهز واقع در نزدیکی آموزشگاه با قیمت مناسب فراهم شده است. بدین ترتیب کارآموزان شهرستانی نگرانی ‌ای از بابت هزینه ‌های اقامت در تهران نخواهند داشت و می ‌توانند با آرامش خاطر در کلاس ‌ها شرکت کنند.

خبر خوش این است که همکاران ما در حال تهیه محتوای آموزشی ویدیویی و مجازی برای دوره جوشکاری آرگون هستند تا علاقه ‌مندان از همه شهر های دور و نزدیک کشور بتوانند با مشاهده ویدیو های آموزشی، مهارت‌ های پایه جوشکاری را به صورت مجازی و آنلاین یاد بگیرند.

امتیاز بدهید
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات