آموزش امنیت شبکه

دوره آموزش امنیت شبکه به صورت تخصصی در دپارتمان شبکه و مخابرات آموزشگاه فن آموزان زیر نظر تکنسین و اساتید مجرب و باتجربه حوزه شبکه و امنیت اطلاعات در حال برگزاری میباشد. این دوره به مدت 30 ساعت آموزش پیشرفته و عملی از صفر تا صد امنیت پایگاه داده و شبکه را پوشش میدهد.

این دوره برای علاقه مندان به رشته‌های مختلف کامپیوتر طراحی شده است و فرض بر این است که کارآموزان به اصول کار با کامپیوتر و اینترنت را مسلط هستند. در این دوره، شرکت کنندگان با مفاهیم پایه‌ای امنیت و سرویس‌های مربوط به آن آشنا می‌شوند و سپس با الگوریتم‌های رمزنگاری و ابزارهای کمکی مانند تابع هش و امضای دیجیتال کار می‌کنند.

هدف این دوره، آموزش روش های امن سازی پروتکل های شبکه و اینترنت است. بنابراین، مباحث مختلفی مانند امنیت وب، امنیت ایمیل، امنیت DNS، Kerberos، بدافزارها، سامانه‌های تشخیص و جلوگیری از نفوذ پوشش داده می‌شوند. در هر مبحث، سرفصل های اصولی و پروتکل‌های استاندارد و رایج را بررسی خواهیم کرد. به عنوان نمونه، در بخش امنیت وب، پروتکل‌های SSL، TLS و HTTPS شرح داده خواهد شد.

پس از اتمام دوره در صورتی که شرکت کنندگان موفق به پشت سرگذاشتن آزمون نهایی دوره شوند مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای کشور به آنها اهدا خواهد شد که اعتبار جهانی دارد و قابل ترجمه و مورد تایید کشورهای دیگر میباشد. همچنین پس از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود توسط اساتید دوره انجام خواهد شد تا شرکت کنندگان در صورت وجود مشکل یا سوال با مدرسین دوره در ارتباط بوده و رفع اشکال کنند.

ویدیو معرفی دوره امنیت شبکه

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 2/500/000 تومان
مدت آموزش: 30 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره آموزش امنیت شبکه

logo gold

آموزش انجام پیاده سازی شبكه با دیدگاه های گوناكون

آموزش انجام تحلیل امنیت شبكه های كامپیوتری

آموزش انجام طراحی و معماری امن شبكه های كامپیوتری

آموزش انجام طراحی امنیتی در شبكه های LAN

آموزش انجام طراحی امنیتی در شبكه های WAN

آموزش انجام طراحی های امنیتی تركیبی در سطح شبكه های كامپیوتری (شبكه های مركب از LAN و WAN)

آموزش انجام بررسی شبكه های كامپیوتری از دیدگاه مدیریتی

آموزش انجام بررسی شبكه های كامپیوتری از دیدگاه انتقال داده

آموزش انجام بررسی شبكه های كامپیوتری از دیدگاه معماری

آموزش انجام بررسی شبكه های كامپیوتری از دیدگاه اصول سرپرستی

آموزش انجام بررسی شبكه های كامپیوتری از دیدگاه ماهیت انتقال

آموزش انجام بررسی شبكه های كامپیوتری از دیدگاه رسانه منتقل كننده

آموزش انجام بررسی مقدمات اصول امنیت شبكه

آموزش انجام تحلیل نیازمندی های امنیت شبكه

آموزش انجام بررسی ساختارهای معماری های امن

آموزش انجام بررسی اصول امنیت در شبكه های LAN

آموزش انجام بررسی اصول امنیت در شبكه های WAN

آموزش انجام بررسی اصول پیاده سازی امنیت

آموزش انجام طراحی معماری امن بر اساس ساختار داده ها

آموزش انجام طراحی معماری امن بر اساس كانال انتقال دیتا

آموزش انجام طراحی معماری امن بر اساس ماهیت كانال

آموزش انجام طراحی معماری امن بر اساس مدیریت انتقال دیتا

آموزش انجام بررسی حرفه ای و كامل شبكه های LAN

آموزش تولید طرح نیازمندیهای شبكه های LAN برای پیاده سازی

آموزش كار با معماری امن برای پیاده سازی در سطح LAN

آموزش انجام پیاده سازی امنیتی ذر سطح LAN

آموزش انجام بررسی حرفه ای و كامل شبكه های WAN

آموزش تولید طرح نیازمندیهای شبكه های WAN برای پیاده سازی

آموزش انجام بررسی نقاط آسیب پذیر شبكه های WAN

آموزش انجام معماری امن برای پیاده سازی در سطح WAN

آموزش انجام پیاده سازی امنیتی ذر سطح WAN با توجه به نقاط آسیب پذیر

آموزش انجام بررسی مقدماتی و پیشرفته معماری تركیبی

آموزش انجام بكارگیری امنیت در شبكه های تركیبی

آموزش كار با آدرس فیزیكی و مقابله با حملات مرتبط به آن (add Mac)

آموزش كار با آدرس اینترنتی و مقابله با حملات مرتبط به آن (add IP)

آموزش طراحی امنیت در شبكه های تركیبی با توجه به ماهیت آن

هزینه آموزش امنیت شبکه

دوره آنلاین
دوره امنیت شبکه
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% شهریه
دوره امنیت شبکه
3/600/000 تومان
2/500/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره امنیت شبکه
4/300/000 تومان
ثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره امنیت شبکه در آموزشگاه فن آموزان

 • دوره امنیت شبکه به مدت 30 ساعت آموزش تخصصی میباشد که کاملاً عملی و پروژه محور خواهد بود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره جهت سهولت شرکت در دوره برای علاقه مندان و کارجویان در نظر گرفته شده است.
 • در این دوره کامل ترین سرفصل های آموزشی و تمام جزییات و نکات مهم در خصوص نتورک و امنیت شبکه را به شما آموزش خواهیم داد.
 • دوره امنیت شبکه (Network Security) به صورت حضوری و توسط اساتید و مهندسین شبکه مجرب و با تجربه برگزار میشود.
 • بعد از پایان دوره انتظار میرود که شرکت کنندگان تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده داشته باشند و در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
 • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره آموزش تکنسین امنیت شبکه صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شوند.

کاراموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

همه چیز درباره شغل امنیت شبکه

امنیت شبکه یکی از مهم ترین مهارت ‌های مورد نیاز در عصر دیجیتال امروز است. با گسترش روز افزون شبکه‌ های رایانه ‌ای و ارتباطات آنلاین، تهدیدات و حملات سایبری نیز در حال افزایش است.

آشنایی با مفاهیم و اصول امنیت شبکه برای تمام کاربرانی که از شبکه و فضای مجازی استفاده می ‌کنند، ضروری به نظر می ‌رسد. دانستن نکات ایمنی و حفاظت از داده‌ ها در برابر ویروس ‌ها، کرم ‌های رایانه ‌ای و سایر تهدیدات، می ‌تواند از بروز خسارات جبران‌ ناپذیر جلوگیری کند.

علاوه بر کاربران معمولی، متخصصان و تکنسین‌ های شبکه نیز باید آخرین استاندارد ها و بهترین شیوه ‌های امن‌ سازی سیستم ‌ها و شبکه‌ ها را در سطوح LAN، WAN و ترکیب آن ها را بدانند. داشتن دانش و مهارت کافی در حوزه امنیت شبکه، می ‌تواند به افراد کمک کند تا شغل‌ های خوب و درآمد زایی در این حوزه به دست آورند.

از این رو، آموزشگاه فن آموزان، دوره جامع امنیت شبکه را برای علاقه ‌مندان برگزار می ‌کند. این دوره از مباحث پایه تا پیشرفته، تمام جنبه ‌های مرتبط با طراحی، پیاده‌سازی و مدیریت امن شبکه ‌های رایانه ‌ای را پوشش می ‌دهد. در این مطلب قصد داریم تا ضمن اشاره به وظایف شغلی تکنسین های طراحی امنیت شبکه و هم چنین وضعیت بازار کار و درآمد متخصصین امنیت شبکه در داخل و خارج از کشور، سرفصل ها و مطالب این دوره اموزشی را به شما معرفی کرده و در نهایت به مزایای شرکت در این دوره را بررسی خواهیم کرد.

وظایف شغلی تکنسین امنیت شبکه

تکنسین‌ ها و متخصصان امنیت شبکه وظیفه طراحی، پیاده ‌سازی و نگهداری سیستم‌ ها و شبکه ‌های رایانه ‌ای به صورت کاملا امن دارند. آن ها با استفاده از فایروال ‌ها، سیستم‌ های تشخیص نفوذ، رمزنگاری داده و ابزار های امنیتی دیگر، شبکه را در برابر تهدیدات امن می ‌کنند. هم چنین با انجام آزمایش‌ های نفوذ و شناسایی نقاط ضعف، راه‌ حل ‌های برقراری امنیت در شبکه های کامپیوتری را ارائه می‌ دهند. به علاوه تکنسین ‌های امنیت شبکه وظایف و مسئولیت‌های زیر را برعهده دارند:

 • نصب و راه ‌اندازی تجهیزات و نرم‌ افزار های امنیتی مانند دیواره آتش، سیستم‌ های تشخیص نفوذ، سیستم ‌های جلوگیری از نشت اطلاعات و غیره
 • پیکربندی و مدیریت سیستم‌ های شبکه برای حفاظت بهینه از شبکه و داده ‌ها
 • پیاده سازی شبکه با دیدگاه ها مختلف
 • طراحی و معماری امن شبکه های کامپیوتری LAN، VAN و هم چنین ترکیب آن ها
 • بررسی مداوم ترافیک شبکه و فعالیت ‌های کاربران برای شناسایی تهدیدات امنیتی
 • تجزیه و تحلیل رویداد های امنیتی و بررسی نشانه ‌های حمله سایبری
 • اجرا و به‌ روز رسانی اقدامات احتیاطی و طرح‌ های آمادگی در برابر حملات
 • آموزش کاربران در زمینه‌ امنیت سایبری و استفاده ایمن از شبکه
 • گزارش ‌دهی منظم در مورد وضعیت امنیت شبکه به مدیران فناوری اطلاعات

بازار کار و درآمد تکنسین امنیت شبکه

طراحی و امنیت شبکه در حال حاضر یکی از شغل‌ های پرطرفدار و درآمد زا در سراسر دنیا است. با گسترش فناوری و افزایش ارتباطات دیجیتالی، نیاز به طراحی شبکه‌ های امن و مقاوم در برابر حملات سایبری رو به افزایش است. متخصص امنیت شبکه باید دانش فنی عمیقی در زمینه‌ های مختلف از جمله معماری شبکه، سیستم ‌عامل و انواع حملات سایبری داشته باشد. هم چنین مهارت‌ های تجزیه و تحلیل و قدرت حل مسئله از ویژگی‌ های مهم این شغل است.

در ایران متوسط درآمد یک متخصص امنیت شبکه حدود 3 تا 4 برابر حقوق اداره کار است که البته بستگی به سابقه کاری و میزان تخصص دارد. هرچه تکنسین های امنیت شبکه تجربه بیشتری در تجزیه و تحلیل شبکه های کامپیوتری داشته باشند و بتوانند امنیت را در شبکه های رایانه ای وسیع تری برقرار کنند، می توانند در مشاغل بهتر با درآمد های بیشتر استخدام شوند و پروژه های سنگین تری دریافت کنند. به علاوه یک تفاوت جزئی در میزان درآمد متخصصان امنیت شبکه در شهر های مختلف وجود دارد. بدیهی است که متخصصان امنیت شبکه رد شهر های بزرگ و پیشرفته تر نسبت به شهر های کوچک درآمد بیشتری دارند. چرا که وضعیت بازار کار و تعداد شرکت های خصوصی و دولتی در شهر های بزرگ بیشتر است.

این رقم در کشور های توسعه یافته بسیار بالا تر بوده و به طور متوسط بین 60 تا 120 هزار دلار در سال است. شما می توانید با داشتن دانش زبان انگلیسی و هم چنین گواهینامه بین المللی فنی حرفه ای، جاب آفر گرفته و به کشور های خارجی مهاجرت نمایید.

به دلیل افزایش روز افزون تهدیدات سایبری، پیش ‌بینی می ‌شود تقاضا برای متخصصین امنیت شبکه تا سال 2030 حدود 30 درصد افزایش یابد. بنابراین انتخاب این حرفه می ‌تواند بازار کار پر رونقی در آینده داشته باشد.

دوره امنیت شبکه فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

در کلاس آموزش امنیت شبکه شرکت کنندگان ابتدا شبکه های کامپیوتری را از دیدگاه های مختلف مدیریتی، انتقال داده، معماری، ماهیت انتقال، اصول سرپرستی و رسانه منتقل کننده بررسی کرده و روش پیاده سازی شبکه را یاد می گیرند. به علاوه افراد با بررسی نیازمندی های امنیت شبکه، می توانند ساختار های معماری امن را در شبکه های LAN و WAN پیاده سازی کنند. سپس شرکت کنندگان معماری شبکه های کامپیوتری را بر اساس ساختار داده ها، کانال انتقال دیتا، ماهیت کانال و مدیریت انتقال دیتا طراحی می کنند.

این دوره شامل مباحث تخصصی آشنایی با شبکه های LAN و راه اندازی ان ها می باشد. به علاوه شرکت کنندگان ضمن بررسی نیازمندی های شبکه های WAN برای پیاده سازی و بررسی نقاط آسیب پذیر در این شبکه ها، این نوع شبکه ها را پیاده سازی می کنند.

در نهایت سرفصل های تخصصی در مورد روش طراحی های امنیتی در سطح شبکه های کامپیوتری مرکب از LAN و WAN  ارائه خواهد شد تا رکت کنندگان بتوانند ضمن کار با آدرس فیزیکی و اینترنتی، شبکه های ترکیبی را با توجه به ماهیت ان ها طراحی کرده و با حملات مرتبط با آن ها مقابله کنند.

مزایای شرکت در دوره آموزش امنیت شبکه

شرکت در دوره‌ آموزشی امنیت شبکه فرصت بسیار خوبی برای علاقه مندان به تجزیه و تحلیل شبکه و الگوریتم های رمزنگاری محسوب می ‌شود. محتوای این دوره‌ به صورت مقدماتی تا پیشرفته با هدف آماده‌ سازی شرکت‌ کنندگان برای ورود به بازار کار طراحی شده است. به گونه ‌ای که پس از اتمام دوره، شرکت‌ کنندگان بدون نیاز به گذراندن دوره‌ کارورزی، می ‌توانند وارد بازار کار شده و در موقعیت‌ های شغلی عالی مشغول به کار شوند.

ما در آموزشگاه فن آموزان با شعار ” از آموزش تا اشتغال با شماییم”، به طور بلند مدت و بدون محدودیت زمانی از کارآموزان خود حمایت می ‌کنیم و تا زمانی که به درآمد زایی از این حرفه و امنیت شغلی دست یابند، در کنارشان خواهیم بود. کارآموزان حتی پس از پایان دوره نیز می‌ت وانند در صورت مواجهه با چالش‌ های بازار کار، سوالات خود را با استاد دوره مطرح کنند. هم چنین چنانچه به هر دلیلی مطالب کلاس را به طور کامل یاد نگرفته باشند، می‌ توانند از ویژگی بازآموزی رایگان استفاده کرده و مجددا در کلاس‌ ها شرکت نمایند.

ما بهترین و مجرب ‌ترین اساتید این حوزه را برای ارائه‌ آموزش ‌های جامع و کامل از سطح مقدماتی تا پیشرفته در کلاس‌ های حضوری انتخاب کرده‌ ایم. هم چنین برای رفع مشکل اقامت علاقه ‌مندان شهرستانی، با خوابگاه‌ های نزدیک به محل آموزشگاه قرارداد بسته‌ ایم تا کارآموزان از لحاظ سکونت در تهران دغدغه‌ ای نداشته باشند و بتوانند با آسودگی خاطر در کلاس ‌ها شرکت کنند. این خوابگاه ها از لحاظ امکانات در وضعیت خوبی بوده و مقرون به صرفه هستند.

در این دوره، سرفصل ‌ها را از ساده ‌ترین سطح آغاز کرده‌ ایم به گونه ‌ای که افراد دارای مدرک سیکل یا حتی کسانی که فقط سواد خواندن و نوشتن دارند نیز بتوانند ثبت ‌نام کرده و سپس به تدریج به سمت مطالب پیچیده‌ تر و تخصصی‌ تر پیش می ‌رویم. علاوه بر این، کارگاه ‌های عملی مجهز به ابزار و تجهیزات لازم را نیز برای کارآموزان فراهم کرده‌ ایم تا بتوانند مهارت ‌های لازم را به طور فردی و دستی کسب نمایند.

یکی از مزایای شرکت در دوره‌ی امنیت شبکه فن ‌آموزان، اخذ گواهینامه‌ معتبر و دو زبانه فنی و حرفه ‌ای است. این گواهینامه‌ بین المللی می ‌تواند روند دریافت ویزای کار برای علاقه‌ مندان به مهاجرت شغلی را آسان ‌تر کرده و به افرادی که قصد راه‌ اندازی کسب ‌و کار شخصی و دریافت تسهیلات بانکی دارند، کمک کند.

مبلغ شهریه‌ دوره با 30 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. شرکت‌کنندگان می ‌توانند با توجه به وضعیت مالی خود، شهریه را به صورت نقدی یا اقساطی پرداخت کنند. در صورت انتخاب پرداخت نقدی، لازم است کل مبلغ شهریه، قبل از شروع کلاس‌ ها پرداخت شود. اگر علاقه ‌مند به پرداخت اقساطی هستید، لازم است قبل از شروع کلاس ‌ها، نیمی از مبلغ شهریه پرداخت شود و مابقی در هفته‌ دوم کلاس‌ ها پرداخت گردد.

امتیاز بدهید
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله