آموزش نانوایی (پخت نان سنتی و فانتزی)

آموزش پخت نان های سنتی و فانتزی در آموزشگاه فن آموزان به صورت تخصصی در حال برگزاری است. در این دوره آموزشی به شما پخت انواع نان های رایج در ایران و نان های بین المللی، اعم از نان های سنتی و فانتزی، نان سوخاری و خشک، نان سنتی بربری و سنگک، نان لواش و تافتون، نان ساندویچی ساده، نان جو و شیرمال، نان تست و نان کراس بانز و کروسان را آموزش می دهیم.

در این دوره تمام تلاشمان را کرده ایم تا تمامی نکات و سرفصل های پخت نان (نانوایی) که شامل آموزش انتخاب اندازه مواد اولیه مناسب برای تهیه خمیر نان مورد نظر، تهیه خمیر و عمل آوری خمیر، کنترل فرآیند پخت و سرد کردن نان، تقسیم خمیر آماده شده و چانه گیری خمیر و … را به صورت جامع و کاملاً عملی آموزش دهیم. همچنین استفاده ابزار های تخصصی نانوایی را به صورت کامل در این دوره شرح و در کلاس توسط استاد دوره آموزش داده میشود و کارآموزان به صورت عملی مراحل آماده سازی خمیر و پخت نان های مختلف با دستگاه های بروز نانوایی را تجربه خواهند کرد.

اگر علاقه مند به یادگیری نانوایی و ورود به بازار کار هستید ابتدا باید آموزش های لازم برای تهیه و پخت انواع نان ها را به صورت تخصصی و حرفه ای گذرانده باشید. فرصت های شغلی که میتوانید پس از گذراندن این دوره وارد آنها شوید میتواند بسیار متنوع باشد. شما میتوانید به عنوان نانوا در مراکز نانوایی سنتی فعالیت کنید، در مراکز نان های فانتزی مشغول به کار شوید، در هتل ها و یا رستوران ها مشغول به کار شوید، مغازه و فروشگاه نان خود را افتتاح کنید و یا فرصت های شغلی دیگری که در کشور و حتی در خارج از کشور برای کسانی که با مهارت های پخت نان به خوبی آشنایی دارند، وجود دارد مشغول به کار شوید و درآمد کسب کنید.

دوره نانوایی آموزشگاه فن آموزان مناسب نانوایان و تمامی افرادی است که به پخت انواع نان و شیرینی های سنتی علاقه دارند و میخواهند از این طریق کسب و کار خود را ایجاد کنند. این دوره به صورت حضوری و به مدت 40 ساعت آموزش توسط اساتید و مربیان مجرب و با تجربه در کارگاه های پخت نان برگزار میشود. همچنین در پایان دوره شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون نهایی نانوایی شده باشند مدرک بین المللی فنی و حرفه ای پخت نان های سنتی و فانتزی ارائه خواهد شد که میتوانند با در دست داشتن این گواهینامه نسبت به دریافت جواز کسب، مهاجرت و اشتغال در مراکز معتبر اقدام نمایند.

ویدیو معرفی دوره پخت نان

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 3/000/000 تومان

مدت آموزش: 40 ساعت

ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره نانوایی (پخت نان سنتی و فانتزی)

logo gold

آموزش انتخاب آرد مناسب برای تولید نان مورد نظر

آموزش الک کردن، توزین و مخلوط کردن آرد ها برای تولید نان مورد نظر

آموزش انتخاب کمیت و کیفیت مواد اولیه مناسب و مورد نیاز برای تهیه خمیر (آب، نمک ،مخمر و خمیر ترش و سایر مواد)

آموزش تهیه خمیر و عمل آوری آن

آموزش تقسیم خمیر آماده شده و چانه گیری خمیر

آموزش تخمیر میانی و اهداف و روشهای آن

آموزش شکل دهی به خمیر و تخمیر نهایی و اهداف و روشهای آن

آموزش کنترل فرآیند پخت و سرد کردن نان

آموزش استفاده از مخمر، نمک و بهبود دهنده برای پخت نان

آموزش استفاده از انواع آرد برای پخت انواع نان های سنتی

آموزش تنظیم مقدار و دمای آب برای پخت نان

آموزش کار با میکسر مخصوص نانهای سنتی

آموزش اجرای استراحت اولیه، استراحت میانی و مخمر نهایی خمیر نان های سنتی

آموزش پخت انواع نان سنتی با فر های نانوایی و تنورها

آموزش پخت نان سوخاری و خشک

آموزش پخت اِک مک

آموزش پخت نان بربری سنتی و سنگک سنتی

آموزش پخت نان لواش و تافتون

آموزش پخت نان ساندویچی ساده

آموزش پخت نان جو و شیرمال

آموزش پخت نان تست

آموزش پخت نان کراس بانز و کروسان

نمایش بیشتر

هزینه آموزش نانوایی (پخت نان سنتی و فانتزی)

دوره آنلاین
دوره پخت نان آنلاین درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری با 30% تخفیف
دوره پخت نان 4/300/000 تومان 3/000/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره پخت نان خصوصی 5/000/000 تومان
ثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

ویژگی های دوره پخت نان در آموزشگاه فن آموزان

  • دوره فنی حرفه ای آموزش نانوایی در آموزشگاه فن آموزان از ابتدایی ترین مباحث شروع و با نکات و تکنیک های تخصصی و حرفه ای پخت انواع نان سنتی و فانتزی پایان می یابد.
  • ابزار ها، تجهیزات تخصصی و مواد پخت نان را برای کار عملی آماده کرده و آموزش می دهیم.
  • کامل ترین سرفصل های آموزشی برای پخت انواع نان های سنتی مثل نان بربری، نان تافتون، نان سنگک و … و انواع نان های فانتزی مثل نان تست، نان کروسان، نان های فست فود و … را ارائه و آموزش خواهیم داد.
  • تمام تجهیزات مورد نیاز برای آموزش عملی نانوایی در کارگاه های مجهز را آماده کرده ایم تا شرکت کنندگان در این دوره به صورت 100% عملی کار با مواد و ابزار ها را تجربه نمایند.
  • این دوره به صورت حضوری و در مجموع به مدت 40 ساعت و در طی 8 روز آموزش تخصصی توسط اساتید مجرب و با تجربه برگزار میگردد.
  • بعد از پایان دوره انتظار میرود شرکت کنندگان دوره پخت نان (نانوایی) تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده را داشته باشند. همچنین در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
  • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره حرفه نانوایی و پخت نان صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شود.

کاراموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده و برای خودشان کسب درامد کنند بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *