آموزش باریستا

آموزش باریستا آموزشگاه فن آموزان از صفر تا صد یعنی از ابتدایی ترین مسائل مربوط به شغل باریستایی را تا موارد و مشکلاتی که در آن شما برخورد خواهید کرد را اموزش می دهد.

این دوره شامل اموزش باریستایی و کافی شاپ هست. در دوره باریستا شما با دنیای قهوه ، برشتکاری قهوه ، فرایند رست و اینکه قهوه چه فرایندی را طی می کند تا به دست باریستا برسد و اینکه یک باریستامن با قهوه چه کاری انجام می دهد صفر تا صد آشنا می شوید. یاد می گیرید چگونه قهوه های دمی درست کنید؛ نحوه عصاره گیری قهوه ، از چه متد هایی برای دم آوری قهوه استفاده کنید؛ کار با ابزارهایی مثل کمکس ، وی شصت V60 ، فرنچ پرس و سایر ابزار های دم آوری قهوه را بصورت کامل یا می گیرید. در این دوره کارآموزان خودشان بصورت عملی دم آوری قهوه را انجام می دهند و در حین دم آوری متوجه گزینه هایی که روی دم آوری تاثیر می گذارد و سایر ویژگی های قهوه می شوند.

در دوره باریستا حرفه ای فن آموزان بصورت کامل و عملی یاد می گیرید با دستگاه اسپرسو و تجهیزات کافی شاپ و قهوه هایی که از طریق دستگاه تهیه می شود کار کنید و بتوانید انواع مختلف قهوه ها را سرو کنید؛ اینکه چگونه یک قهوه ست کنید؛ چگونه قهوه ای درست کنید که مزه متعادلی داشته باشد؛ نحوه فوم گیری شیر و بحث لته آرت و پترن های مختلف آن را که در واقع بعد احساسی کار هست و مخصوصا ایرانی ها به مبحث لته آرت بسیار علاقمند هستند را بصورت کامل یاد می گیرید.

آموزش بار سرد را خواهیم داشت که شامل قهوه های سرد و سایر نوشیدنی های سرد داخل کافه می باشد؛ دنیای بار سرد که در این دوره چندین نوع نوشیدنی های بار سرد و بیس شیک ها به شما آموزش داده می شود. همچنین کار با تمام منوهایی که در کافی شاپ با آنها سر و کار دارید را صفر تا صد یاد خواهید گرفت.

شما در دوره باریستا فنی حرفه ای یاد می گیرید که چگونه کافه خود را بچرخانید و مباحث نوشیدنی های گرم و سرد را بصورت کامل آموزش می بینید. در نهایت یاد می گیرید که چگونه قهوه ها را بصورت ایده آل و اصولی بسازید و به مشتریان ارائه بدهید.

مدیریت کافی شاپ و منو نویسی را فرا خواهید گرفت؛ چطور در منو بتوانید با توجه به قهوه ای که خریداری نموده اید و نیز دیگر هزینه های کافه قیمت گذاری انجام دهید؛ بحث برخورد با پرسنل و برخورد با مشتریان در این دوره کامل بررسی می شود.

در آموزشگاه فن آموزان از به روز ترین تجهیزات دنیا استفاده می شود؛ و با آموزش صفر تا صد باریستایی و آموزش کافی شاپ در فن آموزان می توانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و از درآمد بسیار خوبی برخوردار باشید.

این دوره بصورت کاملا کابردی و عملی برگزار میشود و تمامی کارآموزان با انجام کار عملی کافی با تجهیزاتی که آموزشگاه در اختیار شان می گذارد می توانند این رشته را بصورت کامل و کاربردی یاد بگیرند و در نهایت کسب و کار خود را شروع کنند.

مباحث تئوری کلاس اموزش باریستا به منظور آشنایی با آزمون فنی حرفه ای و گرفتن مدرک بین المللی می باشد؛ در طول دوره سعی داریم که هر سوال و ابهامی که شما دارید را برطرف بکنیم در نهایت بعد از دوره هم از پشتیبانی نامحدود اساتید بهره می برید که بتوانید کسب و کار خودتان رو شروع کنید و در مسیر آموزش و اشتغال به شما کمک می کنیم.

فیلم معرفی دوره باریستا فنی و حرفه ای

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش باریستا

شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 4/500/000 تومان
مدت آموزش: 45 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

توانایی هایی که در کلاس باریستا بدست می آورید

در این دوره یادمیگیرید انواع نوشیدنی های گرم بر پایه قهوه، شیر و سایر را تهیه کنید.

با اصول آسیاب، عصاره گیری و تهیه شات های استاندارد قهوه در شغل باریستا آشنا می شوید و یاد میگیرید انواع نوشیدنی های سرد و گرم بر پایه قهوه را تهیه و سرو کنید.

با انواع مواد اولیه تهیه غذا، دسر و نوشیدنی آشنا شده و طرز استفاده از این مواد را آموزش می بینید.

با دستگاه های اسپرسوساز، دستگاه های تهیه نوشیدنی گرم و سرد و سایر تجهیزات تهیه دسر و غذا کار می کنید و نحوه استفاده صحیح از آن ها را آموزش می بینید.

یادمیگیرید انواع نوشیدنی های سرد مانند لیموناد، آپ پرتقال و سایر نوشیدنی های سرد بر پایه میوه و شیر را تهیه و سرو کنید.

به شما اصول راه اندازی، نگهداری و مدیریت کسب و کار را آموزش می دهیم همچنین در این دوره با اصول بهداشت محیط کار آشنا می شوید.

سرفصل های دوره آموزش باریستا

logo gold

یادگیری کامل تمامی مهارت های باریستایی مطابق با سیلابس های SCA )انجمن تخصصی قهوه)

شناخت انواع دانه قهوه و یادگیری نحوه فرآوری دانه های قهوه و رُست قهوه

یادگیری کامل تهیه قهوه های دمی اعم از V60 ، کمکس ، ائروپرس ، کلد برو ، فرنچ پرس و قهوه ترک

یادگیری کامل تهیه انواع قهوه های بر پایه اسپرسو (آمریکانو ، کاپوچینو ، کارامل ماکیاتو ، موکا )

یادگیری تخصصی انواع لته آرت (شیمی شیر ، فوم گیری صحیح و اصولی )

یادگیری تهیه آیس کافی ها و انواع قهوه های سرد

تسلط بر تهیه انواع مختلف دمنوش ها

تسلط بر کلیه مهارت های بارتندری و شناخت ابزارها و تجهیزات بار سرد

یادگیری تهیه انواع نوشیدنی های سرد ( انواع شیک و اسموتی و ماکتیل ) و گارنیش مدرن

یادگیری ساخت سیروپ های دست ساز

آموزش نحوه کار با دستگاه های انواع مختلف آسیاب

یادگیری نحوه کار با دستگاه اسپرسو صنعتی

یادگیری ترکیبات قهوه و نحوه انتخاب قهوه مناسب

یادگیری حرفه ای کار با دستگاه های صنعتی موجود در کافه

یادگیری منونویسی و کنترل کاست

یادگیری نظافت دستگاه و سرویس کاری ماشین اسپرسو و بهداشت کافی شاپ

مشاوره جهت اخذ جواز کسب کسب، قوانین اتحادیه و بهداشت و اماکن

یادگیری نحوه صحیح و اصولی دکوربندی

مشاوره کامل جهت راه اندازی کافه و خرید تجهیزات

اموزش آمادگی جهت شرکت در مسابقات قهوه و باریستا

نظرات کارآموزان دوره آموزشی باریستا
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش باریستا

دوره آنلاین
دوره باریستا
3/500/000 تومان
ثبت نام
دوره حضوری
با 30% تخفیف
دوره باریستا
5/850/000 تومان
4/500/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره باریستا
8/000/000 تومان
ثبت نام
عنوانظرفیتثبت نام
کافی شاپ و باریستا - 9 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 الی 166 نفرثبت نام
کافی شاپ و باریستا - 30 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 الی 166 نفرثبت نام
کافی شاپ و باریستا - 20 مرداد ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 الی 165 نفرثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

چرا در دوره آموزش باریستا آموزشگاه فن آموزان شرکت کنیم؟

ما در فن آموزان دوره های باریستا را که شامل نوشیدنی های تهیه شده از قهوه در زمینه های مختلف می باشد را ارائه می دهیم. از قهوه بو دادن، دم کردن، مهارت های یک باریستامن، تا بارتنینگ (بارتندر کسی است که به صورت خیلی تخصصی در بار یا کافه نوشیدنی های سرد را برای مشتریان آماده و سرو می کند.)، میکسولوژی (میکسولوژی به معنای مخلوط کردن است و علم میکسولوژی به دانش ترکیب مواد مخصوصا نوشیدنی های سرد می پردازد تا به صورت کاملا علمی و استاندارد مواد با هم ترکیب شده و طعم خوبی را داشته باشند.) و دوره های مدیریت کافی را شامل می شوند. (تمامی این دوره ها یکجا و بصورت کامل برای ثبت نام کنندگان در دوره آموزش باریستا تدریس می شود). مهارتها و توانایی های دوره کافی شاپ نیز برای کاراموزانی که در دوره باریستا ثبت نام کرده باشند، ارائه می شود.

سوالات متداول دوره آموزش باریستا

بله. دوره آموزش باریستا در یک زمان و به صورت پشت سرهم و پیوسته برگزار می گردد و هنرجویان علاقه مند می توانند در هر دوره به صورت مجزا و یا به صورت پیوسته شرکت کنند.

بله. تمامی سرفصل های آموزشی به صورت عملی در کافه کارگاه مجهز این آموزشگاه انجام می شود و کارآموزان به صورت تک به تک فعالیت عملی لازم با آموزش خود را در کافه انجام می دهند.

خیر. این دوره ها از مباحث ابتدایی شروع می شود و احتیاج به پیش نیازی نیست.

این آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای می باشد و هنرجویان شرکت کننده در این دوره ها پس از پایان دوره های خود مدرک معتبر و قابل ترجمه فنی و حرفه ای را دریافت می کنند.

این موضوع به میزان سرمایه راه اندازی شغل، محل کافه و نحوه مدیریت شما بستگی دارد اما به طور متوسط حدود 5 الی 8 برابر حقوق وزارت کار برای یک کافی می توان درآمد در نظر گرفت.

حداقل سن 15 سال و حداقل تحصیلات پایان دوره ابتدایی

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و باتجربه بهره مندی از اساتید به نام و باتجربه
آموزش در کارگاه‌های مجهز آموزش در کارگاه‌های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای
برگزاری کلاس‌های مشاوره و کسب و کار بصورت رایگان برگزاری کلاس‌های مشاوره و کسب و کار بصورت رایگان
اقامت در خوابگاه ویژه کارآموزان شهرستانی اقامت در خوابگاه ویژه کارآموزان شهرستانی
نظرات کارآموزان دوره باریستا با مدرک بین المللی
”در مدت کوتاه تونستم تمامی مباحث مربوط به این دوره رو یاد بگیرم و کسب و کار مستقل خودم رو راه اندازی کنم.“
نظر کارآموز
”کلاس کاملا عملی بود و تمام نکات لازم برای ورود به بازار کار توسط استاد تدریس شد“
نظر کارآموز
”پس از اتمام دوره مدرک معتبر دریافت کردیم و از طریق آموزشگاه تونستم مدرک معتبر بین المللی از سازمان فنی حرفه ای کشور هم بگیرم.“
نظر کارآموز
معرفی دوره باریستا با مدرک فنی حرفه ای

مدت زمان یادگیری باریستا 4 یا 5 روزه و در حدود 40 ساعت آموزش می باشد که در بیشتر دوره های مخصوصا خارجی شامل دوره پایه باریستا و دوره پیشرفته باریستا می باشد، ولی در ایران همه موارد تقریبا به صورت کامل در یک دوره با یک هزینه انجام می شود.

دوره آموزشی باریستا معمولا چند روزه و بسیار فشرده برگزار می شوند تا هم علاقمندان جدید را برای ورود به بازار کار آماده کنند و هم اشخاصی را که در حال کار در مراکز مختلفی مثل رستوان ها، هتل ها، کافی شاپ ها و… هستند و می خواهند هم اطلاعات و دانش خود را بروز کنند و هم این که مدارک لازم را برای ورود به دنیای کارآفرینی و کسب و کار شخصی خود داشته را داشته باشند مناسب است.

شرکت در دوره آموزش باریستا مناسب چه کسانی می باشد؟

آیا علاقمند و مجذوب دنیای قهوه، اسپرسو و انواع نوشیدنی های موجود در کافی شاپ ها، هتل ها و… برای خوردن هستید؟

آیا به این فکر می کنید که می توانید خودتان را وقف حرفه باریستا کنید و از این کار نه به معنای واقعی شغل که مثل یک تفریح مورد علاقه خود برای وارد شدن به این شغل آماده کنید؟

با توجه به سوال های بالا می توانید در صورت مثبت بودن جواب خود در این دوره شرکت کنید. حتی برای کسانی که وارد حرفه باریستا شده اند و می خواهند با دانش این کار را درست انجام دهند نیز این دوره مناسب است.

پس اگر جواب شما به سوالات بالا، بله می باشد، شما می توانید یک باریستامن موفق در دنیای باریستاها شوید و در کنار کسب درآمدی مناسب، حرفه مورد علاقه خودتان را نیز دنبال کنید.

دوره باریستا فنی حرفه ای در فن آموزان

به طور کلی، باریستاهایی که در کافی ‌شاپ ‌ها، بار‌ها و… کار می ‌کنند، از دستگاه ‌های اسپرسوساز تجاری برای کار خود استفاده می ‌کنند. در حالی که کار آنها ممکن است ساده به نظر برسد، اما کار با ماشین ‌های اسپرسوساز تجاری راحت نبوده و در حالت کلی باید مهارت ها را بیاموزند و مشکل هستند.

برخی از آنها دستی هستند و به مهارت، آموزش و توانایی بسیار زیادی نیاز دارند تا با تفاوت های ظریف هر دسته از قهوه، شرایط آب و هوایی فصلی و روز، ترجیحات از نظر مصرف کننده و سایر عوامل تاثیرگذار بر کار و… را به صوتر کامل بیاموزند.

دستگاه های دیگری که باریستاها استفاده می کنند تمام اتوماتیک هستند و به چیزی بیش از بارگیری دانه های قهوه کامل با فشار دادن یک دکمه نیاز ندارند. از آنجایی که باریستاها با دستگاه های با جزئیات بیشتر کار می کنند، باید مراحل پیچیده تهیه شات اسپرسو را به خوبی یاد بگیرند.

علاوه بر تهیه اسپرسو، باریستاها معمولا روی فوم و کف شیر بخارپز نیز کار می کنند تا طیف زیادی از نوشیدنی های اسپرسو را تهیه کنند و نوشیدنی های قهوه، مانند قهوه فرنچ پرس را روی قهوه بریزند و قهوه را روی ‌آن اضافه کنند.

این وظیفه یک باریستا است که تفاوت بین نوشیدنی هایی مانند قهوه flat white و کورتادو را نشان دهد. کورتادو از قسمت های مساوی شیر بخارپز غلیظ به اسپرسو ساخته می شود و قهوه flat white که قسمت های مساوی شیر بخار پز و بافت دار و اسپرسو درست می شود و باید این نکات را بداند.

در نهایت، برای بسیاری از باریستاها، نوع ارائه خدمات به مشتری بخش کلیدی کار آنها است. آنها نوشیدنی هایی را که آماده کرده اند به مشتریان ارائه می دهند و بسیاری از مردم مستقیما با باریستا در ارتباط هستند. در جاهای بزرگی مثل هتل یا رستوران ها، باریستاها ممکن است در پشت صحنه کار کنند و با مشتریان ارتباط برقرار نکنند، اما در مغازه‌ های کوچک ‌تر و کافی شاپ ها، احتمالا همان شخصی که سفارش نوشیدنی را می‌گیرد، نوشیدنی را درست می‌ کند. برنامه آموزشی برای دوره باریستا در فن آموزان شامل همه منوهای مورد استفاده در کافی شاپ ها برای باریستا بوده و تمام سرفصل های مورد نیاز برای شما را در بر می گیرند که عبارتند از:

 • اصطلاحات مورد استفاده در شغل باریستا
 • آماده سازی مواد و تهیه اسپرسو
 • نحوه بخار پز کردن شیر
 • آموزش لاته آرت
 • دم کردن قهوه به صورت دستی
 • نحوه نظافت ایستگاه کاری
 • نگهداری تجهیزات
 • نحوه شناسایی منشاء و نوع قهوه
 • اصول برشته کردن قهوه
 • آشنایی کلی با انواع قهوه کشورهای مختلف
 • تهیه شات اسپرسو با توجه به نوع قهوه
 • نحوه محاسبه میزان قهوه و دیگر مواد در کار
 • آموزش ترکیبات برای تهیه نوشیدنی های مرتبط با تهیه قهوه
 • آموزش کامل کار با دستگاه اسپرسو
 • آموزش تهیه نوشیدنی سرد بر پایه قهوه
 • آموزش تهیه نوشیدنی گرم بر پایه قهوه
 • آموزش رست قهوه
 • آموزش هنر اسپرسو گیری
 • آموزش تزئینات با شیر (گرم کردن شیر با کف، فومی کردن و…)
 • نحوه تهیه بافت خاص برای کاپوچینو
 • آموزش نکات ایمنی و بهداشتی باریستایی
 • آموزش مدیریت فضای کار در شغل باریستا
 • و…

چرا گذراندن دوره باریستا مهم است؟

با توجه به این که در دنیای رقابتی کسب و کارها فعالیت می کنیم، برای هر شغلی که بخواهید خدمات با کیفیت ارائه دهید باید دوره های آکادمیک و تخصصی آن را بگذرانید.

چرا که این شغل با توجه به دم دستی بودن خدمات اعم از ارائه انواع قهوه و لاته آرت و منوهای دیگر می تواند به پاتوق همیشگی علاقمندان به شما و کسب و کار شما تبدیل شوند و قسمتی از وقت روزانه خود را در آن بگذرانند. به این ترتیب است که با ارائه خدمات با کیفیت، می توانید منبع درآمدی خود را به راحتی افزایش دهید.

پس لازم است برای پر کردن اوقات فراغت مشتریان و جشن تولدها و مراسم های مختلف خدماتی حرفه ای را ارائه دهیم که این کار نیازمند گذراندن دوره های کاربردی، تخصصی و علمی است.

در این حالت است که شما می توانید پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان خود بوده و روی شما حساب باز کنند.

داشتن مدیریت اصولی کسب و کار، اخلاق حرفه ای و ارائه تخصصی خدمات می تواند شما و کسب و کار شما را نزد مشتریان به برندی خوب تبدیل کند.

در آموزشگاه فن آموزان ما در این دوره به چهار موضوع مختلف که برای هر کسب و کاری لازم است می ‌پردازیم. یعنی از نحوه راه اندازی شغل باریستامن و کافه داری تا توسعه کسب ‌و کار، ایجاد فضا از نظر دکوراسیون و نحوه چیدمان کافی شما، اصول نگهداری و بهداشتی کافی ، مدیریت کافه و صندوق داری و بازاریابی و رشد کسب و کار شما. یعنی هر چیزی نیاز دارید در آموزش های مجموعه ما وجود دارند.

بعد از دوره و نیاز به مشاوره ما، رایگان برای کارآموزان این خدمت را ارائه می دهیم.

تمام اطلاعاتی را که به شما برای راه اندازی باریستامن نیاز است به صورت کامل آموزش خواهیم داد. همچنین با شرکت در این دوره تمامی توانایی های کافی شاپ را نیز اموزش خواهید دید.

علاوه از آموزش های برنامه ریزی و ایجاد کسب و کار، نحوه افتتاح و راه اندازی کسب و کار که در بالا نیز اشاره شد، ساخت نوشیدنی های گرم و سرد اعم از اسپرسو و نحوه درست کردن نوشیدنی های مختلف از قهوه همراه با لاته آرت و … را با تمام جزئیات آن ها خواهیم داد.

نحوه استخدام و آموزش کارمندان، نحوه مدیریت کارمندان و هر چیزی که برای حفظ کار خود با کارمندان خود نیاز دارید را نیز به شما آموزش می دهیم.

اگر می خواهید در مورد دنیای جذاب قهوه به عنوان یک علاقمند بیشتر بیاموزید، مهارت های باریستا خود را توسعه دهید یا کافی شاپ خود را به عنوان مجموعه ای جدید باز کنید، هدف شما هر چه باشد در دوره باریستا حرفه ای آمزوشگاه فن آموزان همه موارد را یاد خواهید گرفت.

فقط با 45 ساعت آموزش به یک باریستا کار ماهر از نظر تکمیل دوره های آموزشی تبدیل می شوید که بعدا باید تجربه لازم را نیز در محیط کار واقعی تجربه کنید.

 • روش های دم کردن قهوه، لاته آرت، نحوه گرفتن طعم های مختلف از قهوه و موارد دیگر را یاد خواهید گرفت.
 • تمام آموزش های ما به صورت عملی با مربیان خبره در این دوره آموزش داده می شوند.
 • روش های مختلف برشته کردن انواع قهوه و تاریخچه آن ها را خواهید آموخت.
 • تکنیک های تخصصی از جمله AeroPress، Chemex، V60، Filter و French Press را یاد خواهید گرفت.
 • نحوه تطبیق اندازه آسیاب، زمان دم کردن و نسبت قهوه به آب با نوع آن و … را یاد خواهید گرفت.
 • پس از اتمام دوره، گواهی ومدرک بین المللی فنی و حرفه ای رسمی را دریافت خواهید کرد.
 • و…

بازار کار و درآمد شغل باریستا چگونه است؟

بعد از یادگیری دوره آموزشی باریستا می توانید با توجه به مهارت های حرفه ای کسب شده در کافی شاپ های مختلف مثل کافی ها، رستوران ها، هتل ها کار کنید و یا مدیریت کسب و کار خود را آغاز کنید و کسب درآمد کنید.

ما در کنار آموزش باریستامن شدن در این دوره آموزشی به شما یاد می دهیم که بتوانید به شغلی پایدار با تلاش و پشتکار برسید.

در این کار نیز رضایت همه مشتریان را باید با توجه به خواسته های آن ها داشته باشید تا بتوانید مشتریان خود را به مشتریان دائمی تبدیل کرده و به کسب و کار خود رونق ببخشید.

در این شغل، 7 الی 10 میلیون در ماه نیز برای شروع به کار کمترین درآمدی است که معمولا پرداخت می شود. البته اگر کافی خودتان را داشته باشید این رقم به مراتب بالاتر خواهد بود.

همانطور که ذائقه و حساسیت مصرف کننده تغییر می کند، صنعت غذا و نوشیدنی با افزایش سفارشی سازی، نوآوری، طعم ها و خدمات مختلف، مطابق نیاز مشتری به جلو می رود.

صنعت غذا و نوشیدنی در طول دهه ها و سال های گذشته رشد زیادی داشته اند و پیش ‌بینی می ‌شود که این رشد در این صنعت خدماتی به صورت جهانی ادامه یابد.

همانطوری که در بالا نیز اشاره شد، فرصت های شغلی به عنوان یک باریستا متنوع و هیجان انگیز است. ممکن است امکان کار در رستوران، کافه، کافی شاپ یا هتل وجود داشته باشد یا شما کافی شاپ خود را به عنوان کارفرما باز کنید.

این شغل طوری است که می توان آن را در هر نقطه از کشور و حتی جهان در شهرهای بزرگ و کوچک انجام داد.

یعنی هر جای دنیا که باشید به این شغل نیاز است و همیشه می توانید کار کنید. با توجه به ارائه مدرک قابل ترجمه نیز می توانید حتی برای کار در کشورهای دیگر نیز اقدام کنید.

سوالات متداولی که برای دوره باریستا با مدرک بین المللی وجود دارند عبارتند از:

آیا برای گذراندن این دوره پیش نیاز خاصی نیاز است؟

خیر. بدون نیاز به تجربه قبلی و فقط با داشتن اشتیاق به یادگیری و عاشق دنیای قهوه بودن، همراه با درست کردن قهوه در طعم های مختلف، شما می توانید در این دوره شرکت کنید.

مهارت های پایه و متوسط یک باریستامن چیست؟

مهارت های اصلی مورد نیاز برای شروع حرفه باریستا شامل کالیبره کردن آسیاب قهوه، استفاده صحیح از تجهیزات و استفاده از شیر تازه برای تولید فوم برای کاپوچینو و ماکیاتو است. همچنین رعایت نکات بهداشت و ایمنی کار، خدمات مشتریان و طعم قهوه و متعادل کردن آن می باشد.

در مراحل متوسط به سمت حرفه ای باید بدانید که چگونه قهوه را تخصصی به صورت یک متخصص بچشید. یک اسپرسوی کاملا متعادل، اسیدیته، شیرین و تلخ را تشخیص دهید. شما همچنین تکنیک های نگهداری شیر را برای تولید الگوهای جذاب لاته آرت آموزش می بینید.

آشنایی با قهوه در چه سطحی خواهد بود؟

بینشی نسبتا خوب و کاربردی به دنیای قهوه به صورت تخصصی پیدا می کنید و با فرآیند تولید قهوه، از جمله چگونگی ایجاد طعم های مختلف از طریق بو دادن آشنا می شوید. همچنین روش های دم کردن، از اسپرسو گرفته تا فرنچ پرس، Chemex و AeroPress و همچنین نحوه استفاده از قهوه در کوکتل را پوشش می دهد.

آیا تمام تکنیک ها و تجهیزات مورد نیاز را آموزش می دهید؟

بله. شما را با تئوری های کاربردی لازم، تکنیک ها و تجهیزات مورد نیاز برای تولید قهوه خوشمزه آشنا می کنیم. شما همه فرآیندهای مختلف را برای درست کردن را عملی خواهید آموخت و با استفاده از تجهیزات مختلف برای آزمایش مهارت های خود تمرین خواهید کرد تا تمامی مشکلات شما در کلاس ها حل شوند. اگر هم نیاز به تکرار مطالب باشد، اساتید خبره مجموعه ما به شما کمک خواهند کرد تا به نحو کامل آن ها را یاد بگیرید. در صورت عدم یادگیری به هر دلیلی، شرکت در دوره باریستایی بعد رایگان می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

2 پاسخ به “آموزش باریستا”

 1. سلام. دوره آموزش باریستا رو اول بگذرونیم بهتره یا دوره کافی شاپ رو؟ کدوم دوره مهارتهای بیشتری آموزش میده؟

  • شما با ثبت نام در دوره آموزش باریستا مباحث کافی شاپ را نیز بطور کامل یاد خواهید گرفت. آموزشگاه فن آموزان صفر تا صد راه اندازی و مدیریت کافه تا تهیه تمامی منوی باریستا و کافی شاپ را تنها با ثبت نام در دوره باریستا ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات