آموزش جوشکاری (SMAW)

دوره آموزش جوشکاری برق (جوشکاری الکترود دستی یا SMAW یا جوشکاری قوسی) در آموزشگاه فن آموزان به صورت تخصصی در کارگاه های کاملاً مجهز توسط اساتید و مهندسین جوشکاری مجرب و با تجربه برگزار میگردد. دوره جوشکاری برق به مدت 45 ساعت آموزش از صفر تا صد و به صورت کاملاً عملی تدریس میشود.

جوشکاری برق (SMAW) یکی از پرکاربردترین روش های جوشکاری است که در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، خودروسازی، کشتی سازی و صنایع نفت و گاز کاربرد دارد. این روش به دلیل مزایای متعددی مانند هزینه مناسب، تجهیزات ساده، قابلیت جوشکاری در مکان های غیرقابل دسترس و طیف وسیع جوشکاری، به عنوان یکی از محبوب ترین روش های جوشکاری شناخته می شود.

جوشکاری یکی از حرفه های بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان، صنایع خودرو، صنایع تأسیسات و راه و ترابری و … است و از همین رو بازار کار بسیار گسترده ای را شامل میشود. ما در آموزشگاه فن آموزان دوره جوشکاری را ویژه ورود به بازار کار و از صفر تا صد برگزار میکنیم.

سرفصل های دوره جوشکاری مطالب و نکات حرفه جوشکاری را از ابتدایی ترین مباحث یعنی شناخت انواع جوش و متریال قابل جوشکاری تا تخصصی ترین مباحث یعنی برآورد هزینه فرآیند جوشکاری و انجام کار را در برمیگیرد و در دوره آموزش داده میشود.

دوره جوشکاری قوسی (جوشکاری برق SMAW) به صورت حضوری و کاملاً عملی در کارگاه های مجهز به تجهیزات جوشکاری برگزار و تمام مباحث آموزشی از صفر تا صد به صورت تخصصی آموزش داده می شود. همچنین به شرکت کنندگانی که در پایان دوره موفق به دریافت نمره قبولی در آزمون پایانی شوند، مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای جوشکاری داده خواهد شد. همچنین تمامی کارآموزان میتوانند با استفاده از پشتیبانی نامحدود دوره استفاده کرده و با اساتید خود پس از اتمام دوره جهت طرح سوال و رفع مشکلات در ارتباط باشند.

ویدیو معرفی دوره جوشکاری برق

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 8/000/000 تومان
مدت آموزش: 45 ساعت
ثبت نام در کلاس مجازی ثبت نام در کلاس حضوری
ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

دوره آنلاین : فعلاً ندارد

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره جوشکاری SMAW

logo gold

آموزش آماده سازی قطعات برای جوشکاری

آموزش برش و مونتاژ قطعات

آموزش جوشکاری قطعات طبق دستورالعمل E1، E2، E3

آموزش برآورد هزینه فرآیند جوشکاری SMAW

آموزش تشخیص نوع فلز بر اساس مشخصه های فیزیکی آن (رنگ ظاهری ، چگالی) و آزمایشهای صدا، سوهانکاری، چکش خواری و جرقه

آموزش رسم سه نما و نقشه خوانی

آموزش انتقال اندازه از نقشه بر روی قطعه کار

آموزش آشنایی با برشکاری، سوراخ کاری، قلاویز کاری و حدیده کاری

آموزش برش قطعات فولادی با قیچی دستی و ماشینی

آموزش برش قطعات فولادی با ارههای دستی ، ماشینی و دستگاه سنگ

آموزش برش قطعات فولادی با سنگ فیبری

آموزش برش قطعات فولادی با شعله دستی و ماشینی

آموزش برش قطعات فولادی با قوس پلاسما بصورت دستی و ماشینی

آموزش برش قطعات فولادی با الکترود گرافیتی

آموزش برش قطعات فولادی با الکترود روپوش دار مناسب

آموزش کنترل ابعادی قطعات و کیفیت سطوح قبل از مونتاژ

آموزش تنظیم و ثابت نمودن قطعات با خال جوش و یا با استفاده از گیره قید و بند

آموزش کنترل مونتاژ و ترازبندی اتصالات جوشی

logo gold

آموزش راه اندازی دستگاه جوشکاری

آموزش تنظیم دستگاه جوشکاری

آموزش ایجاد قوس الکتریکی

آموزش گرده سازی بر روی صفحات با ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیت های ISO 6947) GF PA با الکترودهای روپوش دار نوع B,C (باقطر ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری Fillet قطعات فولادی کم کربن با طرح اتصال T شکل با ضخامت ۱۳۴ میلیمتر در وضعیت های PFPBPA با الکترودهای روپوش دار نوع R و B (قطر ۲/۵ ۳/۲۰ و ۴ میلیمتر)

آموزش جوشکاری Fillet قطعات فولادی کم کربن با طرح اتصال Lap Joint و ضخامت ۳ میلیمتر در وضعیت PB با الکترود های روپوش دار نوع R و B (قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن با طرح اتصال T شکل و ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیت PD با الکترودهای روپوش دار نوع B (قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن (لوله به صفحه با طرح اتصال T شکل) ضخامت ورق : ۵۳ میلیمتر و لوله به قطر ۱۰۰ ۸۰ میلیمتر در وضعیت PB با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن (لوله به صفحه با اتصال T شکل) ضخامت ورق : ۵ میلیمتر و لوله به قطر : ۱۶۰ میلیمتر در وضعیت PF با الکترود های روپوش دار نوع R,B قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن با اتصال T شکل ( ضخامت ورق : ۳۵ میلیمتر و لوله به قطر : ۸۰ ۵۰ میلیمتر) در وضعیت PF و PD با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲۵ میلیمتر

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن با اتصال گوشه ای خارجی(corner joint) و ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیتهای PB و PF با الکترودهای روپوش دار نوع RB (قطر ۳/۲٫۴ میلیمتر)

آموزش جوشکاری اتصال لب به لب درز جناقی یک طرفه با نفوذ نسبی قطعات فولادی کم کربن با ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیت PA با الکترودهای روپوش دار نوع R,B (قطر ۴ و ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری اتصال لب به لب درز ساده قطعات فولادی کم

آموزش کربن با ضخامت ۵۳ میلیمتر در وضعیت PA با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش جوشکاری اتصال لب به لب درز جناقی یک طرفه قطعات فولادی کم کربن با ضخامت ۱۳۸ میلیمتر در وضعیت PF با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش تشخیص ناپیوستگی ها در جوش

آموزش تعیین مساحت سطح مقطع فلز جوش

آموزش محاسبه هزینه تمام شده یک متر جوش SMAW (در سطح 1,2,3)

نظر کارآموزان دوره جوشکاری فن آموزان
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش جوشکاری (SMAW)

دوره آنلاین
دوره جوشکاری برق (SMAW)
درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
دوره جوشکاری برق (SMAW)
11/400/000 تومان
8/000/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره جوشکاری برق (SMAW)
12/000/000 تومان
ثبت نام
عنوانظرفیتثبت نام
جوشکاری برق - 7 تیر ماه پنجشنبه ها ساعت 9 الی 145 نفرثبت نام
جوشکاری برق - 9 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 125 نفرثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره جوشکاری در آموزشگاه فن آموزان

 • دوره فنی و حرفه ای آموزش جوشکاری به مدت 45 ساعت آموزش تخصصی در کارگاه های مجهز است که کاملاً عملی برگزار میگردد.
 • دوره جوشکاری به صورت حضوری و توسط اساتید و مهندسین جوش مجرب و با تجربه تدریس میشود.
 • در این دوره کامل ترین سرفصل های استاندارد فنی و حرفه ای و بین المللی و بروز آموزشی مورد نیاز برای یادگیری صفر تا صد جوشکاری برق (SMAW) از شناخت انواع متریال جوشکاری و اندازه گیری و برش تا استفاده از از ابزار های تخصصی جوشکاری را به شما آموزش خواهیم داد.
 • تمام تجهیزات مورد نیاز برای کار عملی جوشکاری قوسی را در کارگاه های مجهز برای آموزش عملی را آماده کرده ایم تا شرکت کنندگان در این دوره به صورت 100% عملی با ابزارها را تجربه کنند.
 • 30 درصد تخفیف در شهریه دوره جهت سهولت شرکت در دوره برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است.
 • بعد از پایان دوره انتظار میرود که شرکت کنندگان تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده داشته باشند و در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
 • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره جوشکاری قوسی (SMAW) صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شوند.

کارآموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

درباره دوره جوشکاری بیشتر بدانید!

جوشکاری SMAW یا جوشکاری برق که با نام جوشکاری قوس الکتریکی با الکترود روکش‌ دار نیز شناخته می ‌شود، یکی از رایج ‌ترین روش ‌های جوشکاری است. این روش از قوس الکتریکی و الکترود روکش ‌دار برای ذوب فلزات و ایجاد اتصال بین آن ها استفاده می ‌کند. جوشکاری SMAW به دلیل سادگی و انعطاف ‌پذیری، در طیف وسیعی از صنایع از جمله ساخت و ساز، تعمیرات و نگهداری، و تولیدات فلزی کاربرد دارد.

تقاضا برای جوشکاران SMAW ماهر در حال افزایش است و این شغل به عنوان یک شغل پر درآمد با فرصت ‌های شغلی متنوع در شاخه مهارت های فنی شناخته می ‌شود. به طوری که علاقه مندان با کسب تجربه و مهارت بیشتر، می ‌توانند در سطوح بالا تر و با حقوق و مزایای بهتر مشغول به کار شوند.

اما یادگیری اصولی و صحیح جوشکاری، رمز موفقیت در این شغل است. آموزشگاه فن آموزان با سال‌ ها تجربه در ارائه آموزش ‌های فنی و حرفه ‌ای، دوره‌ های تخصصی جوشکاری SMAW را در سطوح مختلف برگزار می ‌کند و پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره، گواهینامه معتبر فنی و حرفه ‌ای به کارآموزان خود اعطا می کند. با ما همراه باشید تا در ادامه با این مهارت بیشتر آشنا شوید.

وظایف شغلی جوشکار (SMAW)

جوشکاران SMAW در یک روز کاری خود، کار های مختلفی را انجام می دهند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • آماده سازی قطعات برای جوشکاری، مانند تمیز کردن، علامت گذاری و برش
 • مطالعه نقشه ها و طرح های جوشکاری
 • انتخاب الکترود مناسب
 • انتخاب روش جوشکاری مناسب با توجه به نوع قطعات و شرایط کاری
 • انجام دستور العمل های مربوز به روش های جوشکاری در سطح های E1، E2، E3
 • انجام گرده سازی روی صفحات فولادی
 • جوشکاری قطعات فولادی کم کربن از روش Fillet
 • تنظیم دستگاه جوشکاری SMAW و تجهیزات جانبی
 • انجام جوشکاری با دقت و کیفیت بالا
 • تراز بندی و کنترل مونتاژ اتصالات جوش
 • کنترل کیفیت جوشکاری انجام شده
 • تعمیر و نگهداری تجهیزات جوشکاری
 • ارائه گزارش کار به سرپرست

بازار کار و درآمد جوشکاری

تقاضا برای جوشکاران ماهر در حال افزایش است. این شغل به عنوان یک شغل پر درآمد با فرصت ‌های شغلی زیاد در داخل و خارج از کشور شناخته می‌ شود. این روش جوشکاری به علت سادگی و انعطاف ‌پذیری بالا، در طیف وسیعی از صنایع از جمله ساخت و ساز، تعمیرات و نگهداری و تولیدات فلزی کاربرد دارد.

میزان درآمد جوشکاران SMAW به عوامل مختلفی از جمله تجربه، مهارت، محل کار و نوع صنعت بستگی دارد. به طور کلی، جوشکاران ماهر می ‌توانند درآمدی بالا تر از میانگین مشاغل دیگر داشته باشند. در ایران، متوسط ​​درآمد ماهانه یک جوشکار SMAW باتجربه بین 10 تا 20 میلیون تومان است.

وضعیت بازار کار جوشکاری در کشور های خارجی، به نسبت عالی برآورد شده است. میزان تقاضا برای جوشکاران در کشور های خارجی به مراتب بالا تر است. در بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکای شمالی، کمبود جوشکار ماهر وجود دارد و این موضوع باعث شده است تا فرصت ‌های شغلی مناسبی برای جوشکاران SMAW در این کشور ها فراهم شود.

دوره جوشکاری SMAW فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

شرکت کنندگان در این کلاس در ابتدا با چگونگی آماده ساری قطعات برای شروع جوشکاری را یاد گرفته و پس از بررسی روش مونتاژ و برش آن ها، با دستورالعمل های استاندارد روش E1 و E2 و E3 آشنا خواهند شد. سپس  به سراغ تشخیص انواع فلزات طبق مشخصه های فیزیکی مانند رنگ ظاهری و چگالی می رویم. در این قسمت کارآمزوان روش های سوهان کاری و چکش خواری را تمرین می کنند.

در ادامه روش های ترسیم سه نما و نقشه خوانی را آموزش می دهیم تا بتوانند پس از منتقل کردن نقشه روی قطعه، مراحل برشکاری، سوراخ کاری، قلاویز کاری و حدیده کاری را به صورت عملی اجرا نمایند. به علاوه ضمن معرفی انواع تجهیزات مورد نیاز، نحوه کار با اره های دستی ، ماشینی، دستگاه سنگ و قیچی های دستی و ماشینی را تمرین می کنند.

هم چنین چگونگی بریدن قطعات فولادی با کمک سنگ فیبری، شعله دستی و ماشینی، قوس پلاسما، الکترود گرافیتی و روپوش دار به طور صفر تا صد تدریس می شود و کارآموزان با روش کنترل کیفیت سطوح جوشکاری داده شده آشنا خواهند شد و یاد می گیرند که چگونه از گیره قید و بند برای ثابت نمودن قطعات با خال جوش و تراز بندی اتصالات استفاده نمایند.

استاد دوره مراحل راه اندازی دستگاه جوش و تنظیم آن برای ایجاد قوس الکتریکی را به طور کامل آموزش می دهد. روش گرده سازی برای وضعیت های مختلف PA و GF برای انواع الکترود های روپوش دار با قطر های گوناگون تدریس می شود و در ادامه به سراغ شناخت اصول جوشکاری Fillet برای قطعات فولادی کم کربن با طرح  T و Lap Joint می رویم.

در نهایت روش جوشکاری اتصال لب به لب درز ساده قطعات فولادی کم کربن برای قطر 2.5 و 3.2 را در ضخامت های 53 میلی متری آموزش داده شده و به بررسی ناپیوستگی ها و محاسبه هزینه تمام شده در یک متر جوشکاری می پردازیم.

مزایای شرکت در دوره جوشکاری

دوره آموزش جوشکاری SMAW  با قوس الکتریکی دستی در آموزشگاه فن آموزان با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت علاقه‌ مندان به این حرفه، بدون نیاز به گذراندن دوره ‌های قبلی و مدرک تحصیلی خاصی برگزار می ‌شود. این دوره با شروع از مباحث پایه، تمامی جنبه‌ های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک جوشکار حرفه ‌ای SMAW را پوشش می‌ دهد. طی دوره، ضمن معرفی انواع الکترود ها، گاز های محافظ و تجهیزات، مهارت ‌های عملی جوشکاری فلزات نیز به شرکت‌ کنندگان آموزش داده خواهد شد.

با حضور در دوره آموزشی جوشکاری SMAW ، علاوه بر کسب مهارت‌ های فنی، زمینه اشتغال و کارآفرینی در این حرفه پر طرفدار نیز برای شما فراهم می‌ گردد. هم چنین علاوه بر بخش‌ های نظری، این دوره شامل کارگاه‌ های عملی مجهزی نیز می‌ باشد که به منظور تقویت مهارت ‌های دستی و آشنایی با تجهیزات روز این حرفه طراحی شده ‌اند.

در این کارگاه‌ ها، فراگیران می ‌توانند به طور عملی و با هدایت اساتید مجرب، انواع جوش ‌ها را با الکترود و گاز های مختلف اجرا نموده و مهارت لازم در این زمینه را کسب نمایند. حضور در کارگاه ‌های عملی باعث تسلط و تقویت مهارت ‌های دستی شرکت ‌کنندگان شده و آن ها را برای ورود به بازار کار آماده می ‌سازد.

شرکت در این دوره فرصتی عالی است تا به عرصه کارآفرینی و اشتغال‌ زایی در صنعت ساخت و تولید نیز وارد شوید. پس از گذراندن این دوره، فارغ ‌التحصیلان قادر خواهند بود تا به عنوان جوشکار حرفه ‌ای مشغول به فعالیت شوند. البته دوره رایگان مشاوره کاریابی و کارآفرینی نیز برای راه‌اندازی کسب ‌و کار های کوچک جوشکاری برای کارآموزان برگزار می‌ شود.

آموزشگاه فن آموزان با بهره ‌گیری از اساتید مجرب و جوشکاران حرفه ‌ای، دوره کامل و کاربردی جوشکاری SMAW را ارائه می‌ دهد. این مربیان با استفاده از روش ‌های آموزشی نوین و کاربردی، دانش و مهارت لازم در انجام صحیح جوشکاری‌ های را به صورت جامع و گام ‌به ‌گام به شرکت ‌کنندگان منتقل خواهند کرد.

هم چنین پشتیبانی نامحدود حتی پس از پایان کلاس ‌های آموزشی در نظر گرفته شده است. کارآموزان می ‌توانند پس از اتمام کلاس ‌ها، هنگام مواجهه با چالش ‌ها و مشکلات کاری در زمینه جوشکاری ، با مربیان آموزشگاه در ارتباط باشند و سوالات و مشکلات خود را مطرح کرده و از راهنمایی ‌های ایشان بهره ‌مند شوند.

یکی از برجسته ‌ترین مزایای حضور در دوره آموزش جوشکاری آموزشگاه فن ‌آموزان، دریافت گواهینامه معتبر پس از پایان دوره است. این گواهینامه که به زبان فارسی و انگلیسی ارائه می‌ شود، استخدام در صنایع مختلف و شرکت ‌های جوشکاری را تسهیل می ‌کند. همچنین این گواهینامه ضمن تایید صلاحیت ‌های حرفه‌ ای فرد، می ‌تواند برای مهاجرت شغلی به کشور های دیگر مفید واقع شود.

با توجه به وجود تعداد بالای علاقه ‌مندان ساکن شهرستان‌ ها، امکانات اقامتی مناسب و ارزان‌ قیمتی در نزدیکی محل برگزاری کلاس ‌ها در نظر گرفته شده است تا آنان بتوانند بدون دغدغه اقامت و هزینه اضافی، در دوره شرکت کرده و با آرامش‌ خاطر به یادگیری بپردازند. آموزشگاه در حال تهیه فیلم های آموزشی آنلاین می باشد تا افرادی که موقعیت حضور در کلاس را ندارند بتوانند به راحتی با مشاهده ویدئو ها، مهارت عملی را کسب کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات