آموزش جوشکاری (SMAW)

دوره آموزش جوشکاری برق (جوشکاری الکترود دستی یا SMAW یا جوشکاری قوسی) در آموزشگاه فن آموزان به صورت تخصصی در کارگاه های کاملاً مجهز توسط اساتید و مهندسین جوشکاری مجرب و با تجربه برگزار میگردد. دوره جوشکاری برق به مدت 45 ساعت آموزش از صفر تا صد و به صورت کاملاً عملی تدریس میشود.

جوشکاری برق (SMAW) یکی از پرکاربردترین روش های جوشکاری است که در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، خودروسازی، کشتی سازی و صنایع نفت و گاز کاربرد دارد. این روش به دلیل مزایای متعددی مانند هزینه مناسب، تجهیزات ساده، قابلیت جوشکاری در مکان های غیرقابل دسترس و طیف وسیع جوشکاری، به عنوان یکی از محبوب ترین روش های جوشکاری شناخته می شود.

جوشکاری یکی از حرفه های بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان، صنایع خودرو، صنایع تأسیسات و راه و ترابری و … است و از همین رو بازار کار بسیار گسترده ای را شامل میشود. ما در آموزشگاه فن آموزان دوره جوشکاری را ویژه ورود به بازار کار و از صفر تا صد برگزار میکنیم.

سرفصل های دوره جوشکاری مطالب و نکات حرفه جوشکاری را از ابتدایی ترین مباحث یعنی شناخت انواع جوش و متریال قابل جوشکاری تا تخصصی ترین مباحث یعنی برآورد هزینه فرآیند جوشکاری و انجام کار را در برمیگیرد و در دوره آموزش داده میشود.

دوره جوشکاری قوسی (جوشکاری برق SMAW) به صورت حضوری و کاملاً عملی در کارگاه های مجهز به تجهیزات جوشکاری برگزار و تمام مباحث آموزشی از صفر تا صد به صورت تخصصی آموزش داده می شود. همچنین به شرکت کنندگانی که در پایان دوره موفق به دریافت نمره قبولی در آزمون پایانی شوند، مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای جوشکاری داده خواهد شد. همچنین تمامی کارآموزان میتوانند با استفاده از پشتیبانی نامحدود دوره استفاده کرده و با اساتید خود پس از اتمام دوره جهت طرح سوال و رفع مشکلات در ارتباط باشند.

ویدیو معرفی دوره جوشکاری برق

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 8/000/000 تومان

مدت آموزش: 45 ساعت

ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره جوشکاری SMAW

logo gold

آموزش آماده سازی قطعات برای جوشکاری

آموزش برش و مونتاژ قطعات

آموزش جوشکاری قطعات طبق دستورالعمل E1، E2، E3

آموزش برآورد هزینه فرآیند جوشکاری SMAW

آموزش تشخیص نوع فلز بر اساس مشخصه های فیزیکی آن (رنگ ظاهری ، چگالی) و آزمایشهای صدا، سوهانکاری، چکش خواری و جرقه

آموزش رسم سه نما و نقشه خوانی

آموزش انتقال اندازه از نقشه بر روی قطعه کار

آموزش آشنایی با برشکاری، سوراخ کاری، قلاویز کاری و حدیده کاری

آموزش برش قطعات فولادی با قیچی دستی و ماشینی

آموزش برش قطعات فولادی با ارههای دستی ، ماشینی و دستگاه سنگ

آموزش برش قطعات فولادی با سنگ فیبری

آموزش برش قطعات فولادی با شعله دستی و ماشینی

آموزش برش قطعات فولادی با قوس پلاسما بصورت دستی و ماشینی

آموزش برش قطعات فولادی با الکترود گرافیتی

آموزش برش قطعات فولادی با الکترود روپوش دار مناسب

آموزش کنترل ابعادی قطعات و کیفیت سطوح قبل از مونتاژ

آموزش تنظیم و ثابت نمودن قطعات با خال جوش و یا با استفاده از گیره قید و بند

آموزش کنترل مونتاژ و ترازبندی اتصالات جوشی

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش راه اندازی دستگاه جوشکاری

آموزش تنظیم دستگاه جوشکاری

آموزش ایجاد قوس الکتریکی

آموزش گرده سازی بر روی صفحات با ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیت های ISO 6947) GF PA با الکترودهای روپوش دار نوع B,C (باقطر ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری Fillet قطعات فولادی کم کربن با طرح اتصال T شکل با ضخامت ۱۳۴ میلیمتر در وضعیت های PFPBPA با الکترودهای روپوش دار نوع R و B (قطر ۲/۵ ۳/۲۰ و ۴ میلیمتر)

آموزش جوشکاری Fillet قطعات فولادی کم کربن با طرح اتصال Lap Joint و ضخامت ۳ میلیمتر در وضعیت PB با الکترود های روپوش دار نوع R و B (قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن با طرح اتصال T شکل و ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیت PD با الکترودهای روپوش دار نوع B (قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن (لوله به صفحه با طرح اتصال T شکل) ضخامت ورق : ۵۳ میلیمتر و لوله به قطر ۱۰۰ ۸۰ میلیمتر در وضعیت PB با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن (لوله به صفحه با اتصال T شکل) ضخامت ورق : ۵ میلیمتر و لوله به قطر : ۱۶۰ میلیمتر در وضعیت PF با الکترود های روپوش دار نوع R,B قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن با اتصال T شکل ( ضخامت ورق : ۳۵ میلیمتر و لوله به قطر : ۸۰ ۵۰ میلیمتر) در وضعیت PF و PD با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲۵ میلیمتر

آموزش جوشکاری fillet قطعات فولادی کم کربن با اتصال گوشه ای خارجی(corner joint) و ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیتهای PB و PF با الکترودهای روپوش دار نوع RB (قطر ۳/۲٫۴ میلیمتر)

آموزش جوشکاری اتصال لب به لب درز جناقی یک طرفه با نفوذ نسبی قطعات فولادی کم کربن با ضخامت ۱۳۵ میلیمتر در وضعیت PA با الکترودهای روپوش دار نوع R,B (قطر ۴ و ۳/۲ میلیمتر)

آموزش جوشکاری اتصال لب به لب درز ساده قطعات فولادی کم

آموزش کربن با ضخامت ۵۳ میلیمتر در وضعیت PA با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش جوشکاری اتصال لب به لب درز جناقی یک طرفه قطعات فولادی کم کربن با ضخامت ۱۳۸ میلیمتر در وضعیت PF با الکترودهای روپوش دار نوع B, قطر ۲/۵ و ۳/۲ میلیمتر

آموزش تشخیص ناپیوستگی ها در جوش

آموزش تعیین مساحت سطح مقطع فلز جوش

آموزش محاسبه هزینه تمام شده یک متر جوش SMAW (در سطح 1,2,3)

نمایش بیشتر
نظر کارآموزان دوره جوشکاری فن آموزان
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش جوشکاری (SMAW)

دوره آنلاین
دوره جوشکاری برق (SMAW) درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری
دوره جوشکاری برق (SMAW) 11/400/000 تومان 8/000/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره جوشکاری برق (SMAW) 12/000/000 تومان
ثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره جوشکاری در آموزشگاه فن آموزان

  • دوره فنی و حرفه ای آموزش جوشکاری به مدت 45 ساعت آموزش تخصصی در کارگاه های مجهز است که کاملاً عملی برگزار میگردد.
  • دوره جوشکاری به صورت حضوری و توسط اساتید و مهندسین جوش مجرب و با تجربه تدریس میشود.
  • در این دوره کامل ترین سرفصل های استاندارد فنی و حرفه ای و بین المللی و بروز آموزشی مورد نیاز برای یادگیری صفر تا صد جوشکاری برق (SMAW) از شناخت انواع متریال جوشکاری و اندازه گیری و برش تا استفاده از از ابزار های تخصصی جوشکاری را به شما آموزش خواهیم داد.
  • تمام تجهیزات مورد نیاز برای کار عملی جوشکاری قوسی را در کارگاه های مجهز برای آموزش عملی را آماده کرده ایم تا شرکت کنندگان در این دوره به صورت 100% عملی با ابزارها را تجربه کنند.
  • 30 درصد تخفیف در شهریه دوره جهت سهولت شرکت در دوره برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است.
  • بعد از پایان دوره انتظار میرود که شرکت کنندگان تسلط کامل بر همه سرفصل های آموزش داده شده داشته باشند و در صورتی که سوال یا نکته ای مبهم در طول دوره و نیز بعد از دوره وجود داشته باشد، می توانند با اساتید دوره رفع اشکال کرده و بپرسند.
  • در پایان دوره و پس از اتمام سرفصل های دوره در صورتی که کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای دوره جوشکاری قوسی (SMAW) صادر و به شرکت کنندگان اعطا می شوند.

کارآموزان عزیز دقت داشته باشند که ما در آموزشگاه فن آموزان تمام تلاش و سعی مان بر اینست که کارآموزان بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شده بنابراین این دوره به صورت صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته از “آموزش تا اشتغال” برگزار میگردد.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *