آموزش نصب دزدگیر ماشین

آموزش نصب دزدگیر ماشین توسط آموزشگاه فن آموزان در یك كارگاه مجهز و زیر نظر اساتید مجرب در نهایت کیفیت و تخصص ارائه می شود. در این دوره نصب کنترل از راه دور دزدگیر ماشین ، نمودار سیم کشی دزدگیر خودرو ، GPS خودرو و… به طور کامل و عملی برای خودروهای خارجی و ایرانی اموزش داده می شود.

پس از گذراندن دوره ، با اطمینان کارآموزان می توانند نصب سیستم امنیتی بسیاری از خودروها مانند نصب دزدگیر پراید ، نصب دزدگیر پژو 206 ، نصب دزدگیر ماشین 405 ، سمند و… را انجام دهند.

گذراندن دوره عملی نصب دزدگیر بهترین روش ورود به بازار کار پر رونق این حرفه می باشد. بعد از اتمام دوره ، آموزشگاه فن آموزان با پشتبانی واقعی و مادالعمر در کنار شماست.

اموزش سیم کشی دزدگیر انواع ماشین های سواری ایرانی و خارجی، چگونگی ساخت تستر توسط فازمتر، روش عبور دادن سیم برای چشمی و نصب درست و اصولی چشمی، روش عبور دادن سیم برای آنتن و نصب درست و اصولی آنتن، روش عبور دادن سیم برای انواع سنسور ضربه و نصب درست و اصولی انواع سنسور ضربه، نصب صحیح آژیر و شناخت آژیرها، نصب دستگاه سخن گو به دزدگیر خودرو، آشنایی با رله برای قطع برق اتومبیل و نصب صحیح آژیر، پیدا کردن سیم های صندوق عقب، کد دهی انواع ریموت کنترل به دستگاه مرکزی، نصب شیشه بالابر و… از جمله سرفصل هایی است که به صورت تئوری و عملی در این آموزشگاه آموزش داده می شود.

در پایان دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین، در صورت عدم یادگیری امکان بازآموزی رایگان دوره برای کارآموز وجود خواهد داشت

معرفی دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین

شهریه: 1/500/000 تومان

مدت آموزش: 10 ساعت

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید

با انواع رنگ بندی و کاربرد سیم کشی های خودروهای ایرانی آشنا می شوید و کاربرد هر رنگ در نصب دزدگیر خودرو را آموزش میبینید

انواع اجزایی مختلفی که در دزدگیر خودرو به کار می رود را می شناسید و آنها را لمس می کنید همچنین کاربرد و نحوه نصب آنها را یادمیگیرید

در این دوره صفر تا صد نصب دزدگیر های معمولی را یادمگیرید و پس از دوره به راحتی می توانید انواع آنها را نصب کند.

نصب دزدگیر های تصویری پیشرفته را صفر تا صد آموزش می بینید و یادمیگیرید این دزدگیرها را به راحتی نصب کنید.

در این دوره علاوه بر نصب دزدگیر به شما به صورت رایگان نصب GPS جهت امنیت بیشتر و ردیابی خودرو نیز آموزش داده می شود.

با آموزش کامل دزدگیر خودرو یادمیگیرد انواع عیب های مختلف روی این دزدگیر ها را بشناسید و به راحتی آنها را برطرف کنید.

سرفصلهای دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین

logo gold

معرفی انواع دزدگیرهای تصویری خودرو

اموزش نصب انواع دزدگیرهای تصویری بر روی انواع خودروها

اموزش نحوه نصب دزدگیرهای معمولی بر روی انواع خودروها

آموزش نصب پاور شیشه بالابر

اموزش نقشه خوانی سیم کشی مربوط به دزدگیر در خودروهای مختلف

آموزش نحوه کد دادن به ریموت دزدگیر خودرو

اموزش نصب پنل مرکزی دزدگیر خودرو

اموزش اجزای تشکیل دهنده دزدگیر خودر

اموزش نصب شوک سنسور دزدگیر خودرو

آموزش نصب دزدگیر پراید

آموزش نصب دزدگیر پژو ۲۰۶

یادگیری و شناخت رنگ بندی سیم های مربوط به نصب دزدگیر خودرو

آموزش نصب دزدگیر پژو ۴۰۵

آموزش نصب دزدگیر پژو پارس

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش نصب دزدگیر ماشین

شهریه عادی دوره نصب دزدگیر خودرو 2/145/000 تومان
شهریه دوره نصب دزدگیر خودرو با 30% تخفیف 1/500/000 تومان
شهریه خصوصی دوره نصب دزدگیر خودرو 2/400/000 تومان
شهریه دوره آنلاین با 40% تخفیف 1/250/000 تومان
تقویم کلاسی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
16 بهمن ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 14 الی 16
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

چرا دوره تخصصی آموزش نصب دزدگیر ماشین را در آموزشگاه ما بگذرانید؟

 • دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین زیر نظر اساتید مشغول در بازار کار واقعی و کارگاه مجهز به صورت عملی برگزار می شود.
 • آموزش نصب دزدگیر برای روی خودروهای داخلی (سمند، پژو، پراید و…) و خارجی خواهند بود.
 • آموزش تمام موارد لازم برای دزدگیر خودرو اعم از سیم کشی تمام قسمت ها، نصب سنسورهای مختلف، آژیر، ریموت کنترل، دزدگیر اماکن و… جزء سرفصل های آموزشی می باشند.
 • مدرک فنی و حرفه ای دزدگیر خودرو به همه کارآموزان عزیز ارائه می شود.
 • آموزش نرم افزارهای مورد استفاده
 • آموزش کامل سیستم های اعلام سرقت (طراحی، نصب، عیب یابی و…)
 • و…
نظرات صوتی کارآموزان

سوالات متداول کلاس آموزش نصب دزدگیر ماشین

جهت اطلاع دقیق از مدت زمان دوره با کارشناسان آموزشگاه تماس بگیرید.

بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

پیش نیازی ندارد.

بپس از پایان دوره مدرک آموزشگاه که زیرنظر سازمان فنی حرفه ای ، بصورت دوزبانه، در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست تقدیم شما میشود. برای مدرک بین المللی، کارآموز را به سازمان فنی حرفه ای معرفی میکنیم و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی مدرک رسمی و بین المللی به کاراموز تعلق می گردد.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود

جهت اطلاع دقیق از زمان برگزاری دوره با کارشناسان آموزشگاه تماس بگیرید.

با تحویل بیش از یک میلیون متخصص در طول فعالیت آموزشگاه فن آموزان تهران و کسب رضایت این کارآموزان امروز بزرگترین تضمین یادگیری برای شما سابقه ما است و به شما تضمین میدهیم بهترین تجهیزات و اساتید را برای اموزش در اختیارتان قرار دهیم و در مسیر اموزش تا اشتغال در کنار شما باشیم.

این رشته مطمئنا یکی از بهترین شاخه های فنی می باشد و بدلیل تخصصی بودن آن دارای بازار کار خوبی است. هیچ محدودیت درآمدی برای فعالیت در این شاخه جود ندارد و با مشاوره بازار کار و اموزشی که در این آموزشگاه می بینید به شما کمک می کنیم یک شغل پردرآمد را شروع کنید.

با توجه به اینکه این آموزشگاه یکی از بزرگترین موسسه ها با بیشترین تعداد کارگاه در سطح کشور است دارای زمانبندی منعطف برگزاری کلاس در طول هفته، آخر هفته ها برای کارمندان و افراد شاغل، کلاس های فشرده وبژه کارآموزان شهرستان و کلاس های تخصصی و خصوصی ویژه می باشد.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره
”اموزش رو کاملا عملی سپری کردم و استاد دوره به تمامی سوالات با صبر و حوصله کامل جواب دادند.“
نظر کارآموز
”آموزشها تماما از پایه و بدون هیچ پیش نیازی هست و توصیه میکنم به کسانی که مایل به یادگیری این مهارت هستند حتما در آموزشگاه فن آموزان این دوره رو سپری کنند.“
نظر کارآموز
”اساتید دوره تمامی مباحث مطرح شده در سرفصل ها رو به بهترین شکل ممکن و بسیار کامل پوشش دادند.“
نظر کارآموز
نصب دزدگیر ماشین

داشتن یک شغل چه با حقوق کم چه زیاد، در داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس فردی نقش مهمی داشته و نیاز است تا همه افراد جامعه به دنبال شغل و حرفه ای باشد که در آن مشغول شده و به کسب درآمد از طریق آن بپردازند.

با کمی دقت به دنیای اطراف خود می توان نیازهای جامعه را شناسایی کرده و مطابق با آنها مهارتی را کسب نمود که بتواند در کنار درآمدزایی، به رشد شخصیتی و اجتماعی وی کمک نماید.

فن آموزان آموزشگاهی است که به ارائه دوره های اموزشی مورد نیاز جامعه پرداخته و اشتغال زایی وسیعی را در سطح کشور ایجاد می نماید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین یکی از دوره هایی است که در این آموزشگاه با سطح کیفی بالا برگزار شده و با اموزش های تخصصی که در آن صورت می گیرد افراد زیادی در هر دوره وارد بازار کار می گردند.

سایر دوره های ویژه بازار کار فن آموزان شامل آموزش برق خودرو ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش نقاشی خودرو و… می باشد. لیست کامل دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

در ادامه به معرفی شغل نصب دزدگیر خودرو، بازار کار این حرفه و سایر نکات لازم جهت ورود به آن بیان شده است.

معرفی شغل نصب دزدگیر خودرو

اتومبیل یک فناوری مفید برای تمامی افراد دنیاست که با اختراع آن تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل جهان اتفاق افتاد. پیشرفت چشمگیری که در صنعت خودروسازی دنیا حاصل شده باعث شده تا امروزه شاهد این باشیم که تمامی خانواده ها حداقل دارای یک دستگاه اتومبیل باشند.

با توجه به این که اتومبیل ها دارای اجزای مختلفی می باشند و روزانه مشکلات متعددی برای انواع خودروها به وجود می آید، مشاغلی وجود دارند که در ارتباط با این وسیله نقلیه بوده و اموزش های لازم را برای انجام انواع تعمیرات دیده اند.

یکی از این مشاغل نصب دزدگیر خودرو می باشد که با توجه به افزایش تعداد سارقین خودرو، متقاضیان زیادی برای نصب این سیستم ها وجود دارند.

نصاب های دزدگیر تا حدودی با برق خودرو سروکار داشته و انواع دزدگیرها با امکانات و ویژگی های مختلف را در انواع خودروهای داخلی و خارجی نصب می نمایند.

دزدگیرها علاوه بر این که با زدن آژیر از وقوع سرقت جلوگیری می کنند، قادر به کنترل و باز و بسته کردن درب خودرو از راه دور می باشند. انواع مختلفی از دزدگیر خودرو در بازار وجود دارد که نصاب های دزدگیر قادر به نصب و انجام تعمیرات آنها می باشند.

بازار کار شغل نصب دزدگیر خودرو

از آنجایی که امنیت اتومبیل ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در سال های اخیر آمار سرقت خودرو در دنیا بسیار گسترش یافته است نیاز به نصب سیستم های دزدگیر خودرو نیز افزایش یافته است.

دزدگیرهای خودرو دارای قطعات مختلفی می باشند که نصب آنها نیاز به تخصص بالایی در این زمینه داشته و صاحب ماشین قادر به انجام این کار به تنهایی نخواهد بود.

در این گونه مواقع نیاز است تا حتما به یک نصاب دزدگیر حرفه ای مراجعه نمود.

روزانه تعداد زیادی مراجعه کننده به نصاب های دزدگیر مشاهده می شود که نصاب برای هر یک مبلغ مشخصی را دریافت می نماید و به این ترتیب می توان گفت بازار کار این حرفه از رونق مناسبی برخوردار می باشد.

نیاز به دزدگیرها با افزایش قیمت خودروها بیشتر شده و هرچه یک خودرو از قیمت بالاتری برخوردار باشد نیاز به نصب یک دزدگیر با امنیت بالاتر می باشد.

با توجه به این که جمعیت دنیا رو به افزایش است و تمامی جوامع به سمت مدرنیته و ماشینی شدن پیش می روند، نیاز است می توان گفت که آینده شغلی نصب دزدگیر از آینده روشنی برخوردار می باشد.

چگونه می توان در شغل نصب دزدگیر خودرو حرفه ای شد؟

پیش از هر چیز ورود به این شغل نیازمند داشتن علاقه به امور فنی می باشد. پس از آن، مهارت های مورد نیاز نصب دزدگیر باید کسب شده و رفته رفته در این حرفه تجربیات لازم را کسب نمود.

برای ورود به این شغل، می توان مدتی را به عنوان شاگرد نزد فردی که در این کار تجربه و سابقه بالایی دارد کار کرد تا فوت و فن های لازم را یاد گرفت.

ممکن است بسیاری از استادکاران، حاضر به پذیرفتن کارآموز نباشند و یا در صورت پذیرفتن، انتظار کار زیاد بدون پاداش را داشته باشند.

البته این کار در صورتی که شما از سن پایینی برخوردار باشید قابل قبول بوده و روشی مناسب و سنتی محسوب می شود.

اما اگر تمایل دارید تا در مدت زمان کوتاهی مهارت های فنی مورد نظر را یاد بگیرید می توانید از طریق سایر روش ها اقدام نمایید.

روش برتر برای فرا گرفتن مهارت های مورد نیاز و ورود به این حرفه، شرکت در دوره های آموزش نصب دزدگیر ماشین می باشد.

این دوره های اموزشی این ویژگی را دارند که در مدت زمانی کوتاه، تمام مهارت هایی که در انجام این کار مورد نیاز می باشد را به کارآموز اموزش داده و وی را برای وارد شدن به بازار کار آماده نماید.

هدف از برگزاری این دوره های اموزشی توسط سازمان فنی و حرفه ای این است که اشتغال زایی ایجاد شده و افرادی که به دنبال کار و شغلی مناسب می باشند، بتوانند منبع درآمدی را برای خود پیدا کرده و در حرفه مورد علاقه خود مهارت های لازم را کسب نمایند.

اما مطلبی که ممکن است بسیاری از افراد را گمراه نماید، تعدد آموزشگاه های مختلف برگزار کننده دوره آموزش نصب دزدگیر خودرو می باشد.

ممکن است بسیاری از این آموزشگاه ها کیفیت و کارایی لازم را نداشته و فرد پس از صرف هزینه و پرداخت شهریه، مطالب را به طور کامل یاد نگیرند. به همین دلیل نیاز است تا برای انتخاب اموزشگاه دقت زیادی کرد و تحقیقات کافی را به عمل آورد.

آموزشگاهی که در آن ثبت نام می کنید باید تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت کرده و در پایان دوره هم به کارآموزان خود مدرک فنی و حرفه ای معتبر اعطا نماید.

اساتیدی که مشغول به تدریس می باشند باید با استانداردهای اموزشی به طور کامل آشنایی داشته و خودشان هم در این حوزه از تخصص بالایی هم به صورت تئوری و هم عملی برخوردار باشند.

عملی بودن دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین باعث می شود تا افراد بتوانند به شکل تجربی با نصب دزدگیر آشنا شده و در ابتدای ورود به بازار کار دچار مشکل نگردند. پشتیبانی از کارآموزان از ویژگی های مهمی است که یک آموزشگاه باید به افراد ارائه دهد و آنها را پس از پایان دوره نیز حمایت و پشتیبانی نماید.

آموزشگاه فن آموزان از جمله آموزشگاه های معتبر کشور است که ویژگی های گفته شده را دارا بوده و سیلابس و سرفصل هایی که ارائه می دهد منطبق بر سرفصل های سازمان فنی و حرفه ای می باشد.

مجهز بودن فن آموزان به کارگاه های عملی باعث می شود تا افراد آمادگی ورود به بازار کار شغل نصب دزدگیر خودرو را داشته و بتوانند با اعتماد به نفس کامل کسب در این حرفه کسب درآمد نمایند.

سرمایه مورد نیاز برای شغل نصب دزدگیر

پس از یاد گرفتن مهارت های مورد نیاز برای شغل نصب دزدگیر ماشین، می توان با سرمایه ای که برای رهن و اجاره یک مغازه کافی باشد، کار خود را آغاز نمود.

در کنار آن نیاز به تهیه ابزار کار و وسایل ضروری می باشد که البته مبلغ زیادی نخواهد بود. اگر از این مقدار سرمایه برخوردار نمی باشید می توانید در دوره آموزشی نصب دزدگیر خودرو شرکت کرده و با مدرکی که دریافت می کنید در یک مغازه نصب دزدگیر فعالیت نموده و به صورت درصدی با صاحب مغازه به انجام کار بپردازید.

آموزش نصب دزدگير خودرو با توجه به آپشن های مختلفی که در انواع سیستم های اعلام سرقت و هشدار و… برای خودرو وجود دارند باید در آموزشگاه مناسب از نظر تجهیزات و تحت نظر اساتید مجرب انجام شود.

دزدگیر در خودرو جزئی مهم از نظر سیستم ایمنی خودرو می باشد. هدف اصلی از نصب دزدگیر ماشین، جلوگیری از سرقت وسایل شخصی گران قیمت، پول و… از داخل ماشین و جلوگیری از سرقت خود وسیله نقلیه است. بسیاری از خودروها با توجه به شرکت سازنده آن به طور استاندارد دارای سیستم هشدار هستند.

همه دزدگیرهای ماشین ها یکسان نبوده و عملکرد یکسانی ندارند و ویژگی های متفاوتی دارند. مثلا دزدگیر خودروهای OEM (نصب شده در کارخانه) در مقایسه با سیستم های دزد گیر نصب شده پس از خرید (Aftermarket) دارای ویژگی های متفاوتی هستند.

دزدگیر خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده است، اما مهمترین بخش هایی که برای آن می توان در نظر داشت عبارتند از : سنسورها، آژیر و واحد کنترل.

درست است که نصب دزدگیر خودرو شاید به طور کامل سرقت و نفوذ را از بین نبرد، اما با نصب یک سیستم امنیتی قوی، می توان به طور قابل توجهی از سرقت خودرو و وسایل جلوگیری کرد.

تفاوت OEM و Aftermarket

دزدگیرهای OEM به عنوان دزدگیرهای نصب شده اولیه در سیستم خوردرو از طرف سازنده، معمولا دارای ویژگی های اولیه یک دزدگیر خودرو می باشند. ویژگی ‌هایی چون قفل‌ درب از راه دور، استارت از راه دور، کلید مخفی یا سوئیچ مخفی استارت و بلندگو محدود می ‌شوند. بیشتر OEM ها برای جلوگیری از سرقت خودرو طراحی شده اند و برای محافظت از وسایل نقلیه باید از Aftermarket استفاده کرد. چرا که OEM ها با ایمنی کاملی برای محافظت از خودرو طراحی نشده اند.

سیستم های هشدار Aftermarket با توجه به مجموعه بیشتری از اجزاء استفاده شده، ویژگی های امنیتی را به خودرو شما اضافه می کنند. افزودن دزدگیر خودرو Aftermarket فقط با استفاده از ویژگی های اولیه آن، می تواند امنیت خودروی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ساده یا پیچیده بودن دزدگیر خودرو یعنی چه؟

درجات مختلفی از پیچیدگی در سیستم های دزدگیر خودرو وجود دارند. مثلا سیستم ‌های پایه، اولیه و ارزان، می ‌تواند تشخیص دهند که درب باز است یا قفل خودکار دارد به زور باز می ‌شود یا نه. اما سیستم ‌های پیچیده و پیشرفته تر دارای ریموت ‌های کنترلی هستند که می ‌توانند هنگام دستکاری خودرو به شما هشدار دهند و می ‌توانند تشخیص دهند که ماشین شما دچار ضربه، باز شدن درب و… می ‌شود. باید برای هر خودرو سعی شود دزدگیری را که برای همان وسیله نقلیه متناسب با تجهیزات آن طراحی شده است استفاده کرد، در این حالت فرآیند نصب کردن نیز راحت تر خواهد بود.

محدوده قیمت در نظر گرفته شده برای شما بیشترین عامل تعیین کننده برای دزدگیر خواهد بود، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد سطح امنیت مورد نیاز خود، مزایا و معایب نصب دزدگیر خودرو را بسنجید. دزدگیر خودرو به عنوان سیستم های هشدار بسیار پیچیده، ممکن است نیاز به نصب حرفه ای داشته باشند.

بررسی کنید که آیا یک سیستم هشدار و دزدگیر از طرف کارخانه سازنده شما برای مدل خاص خودروی شما موجود است یا خیر. چرا که اکثر تولید کنندگان خودرو دزدگیر را به عنوان آپشنی اضافه ارائه می دهند. به همین دلیل است که نصب یک دزدگیری که ار طرف کارخانه سازنده باشد، می تواند فوق العاده ساده باشد.

اجزای اصلی دزدگیر خودرو

این دوره شامل همه اجزای اصلی و آپشن های اضافی می شود. اجزاء اصلی دزدگیر خودرو عبارتند از:

 • واحد کنترل یا مغز آن
 • آژیر و ریموت
 • فوب یا کلید هوشمند (تلماتیک (سیستمی برای ارسال و دریافت از راه دور) برای کنترل عملکردها)
 1. نقش واحد کنترل در دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرو به عنوان مغز خودرو در اصل به عنوان کامپیوتری برای ارسال و دریافت دستورات می باشد که یک جزء اصلی در دزدگیر خودرو است.

تمام اجزای سیستم Aftermarket به واحد کنترل متصل بوده و به طور مداوم همه آنها آماده عملکرد و نقش خود می باشند. یعنی سنسورها پس از دریافت علایم سرقت، دستوراتی را به آژیر می فرستد تا هنگامی که یک مزاحم به ماشین شما حمله می کند یا دست می زند، به صدا در آید.

منبع تغذیه سیستم دزدگیر خودرو بسته به نوع استفاده و خودرو برای واحد کنترل، نیروی خود را از سیستم احتراق یا باتری دریافت می کند و می توان از یک باتری پشتیبان جهت تامین امنیت بیشتر استفاده کرد.

تمامی امکانات و اجزاء دیگر سیستم دزدگیر خودرو به واحد کنترل متصل می باشد تا از این طریق بتواند بر عملکرد سیستم دزدگیر نظارت داشته باشد.

 1. آژیر و نقش آن در دزدگیر خودرو

در واقع وظیفه آژیر این است که صاحب وسیله نقلیه را از هر مزاحمی ر اطراف خودروی خود آگاه کند. سیستم‌ های دزدگیر خودرو به عنوان وسیله ای برای بازدارندگی یا منصرف کردن دزد یا سارقان از تلاش شرورانه برای سرقت یا دیگر اجزاء خودرو می باشد. آژیر در سیستم هشدار خودرو صدای بلندتری نسبت به بوق ماشین OEM دارد، چرا که دزد را ترسانده و باعث جلب توجه بیشتر برای اشخاصی می باشد که در اطراف ماشین هستند.

 1. ریموت ها یا کنترل از راه دور و نقش آن در نصب دزدگیر خودرو

ریموت ها هم به عنوان واحد کنترل خارجی، به عنوان دزدگیر و سیستم هشدار خودروی امنیتی عمل می کند.

از ریموت ها (Remotes) و key fobs ها برای ارسال فرمان های باز و قفل کردن، باز کردن صندوق عقب وسیله نقلیه استفاده می شود. کنترل از راه دور یا فوب دو طرفه هم هشدار در مورد سرقت را می دهد و هم این که جهت تایید دستورات واحد کنترل استفاده می شود.

همچنین با ماژول DroneMobile می‌توانید خودرو خود را با استفاده از موبایل خود کنترل کرده و نظارت لازمه را داشته باشید.

 1. سنسور شیب یا ضربه و نقش آن در دزدگیر خودرو

سنسور شیب یا ضربه در دزدگیر خودرو وقتی که شخصی به خودرو ضربه ای را وارد کند یا خودرو در شیبی باشد آن را تشخیص داده و و سنسور هشدار به صدا در می آید. حتی اگر یدک کش ماشین شما را بلند کند و بکشد، بالابردن با جک نیز سنسور شیب آژیر را به صدا در می آورد که این قابلیت عموما در آلارم های OEM وجود ندارد و در سیستم های امنیتی Compustar امکان پذیر می باشد.

 1. چراغ LED داخلی در دزدگیر خودرو و نقش آن

اکثر سیستم های دزدگیر ماشین دارای نوعی چراغ چشمک زن کوچک به نام LED هستند که به راننده اطلاع می دهد که سیستم فعال است. LED ها در داشبورد یا کنسول مرکزی شما نصب می شود. هدف چراغ LED داخلی به شخص یا اشخاصی که قصد دزدی دارند این است که به سارقان احتمالی هشدار دهد که خودرو به دزدگیر مسلح است و آماده است تا در صورت تلاش برای ورود به داخل، سر و صدا ایجاد کند و احتمال سرقت و دزدی را کاهش می دهد.

 1. سنسورهای هوشمند در دزدگیر و نقش آن

سنسور هوشمند در دزدگیر خودرو در صورتی عمل خواهد کرد که شخصی درب ماشین، صندوق عقب، کاپوت و… را باز کند.

پس از نصب باید درهای خودروی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که درست عمل می کنند. اگر نصب درست انجام نشود، در صورت دست کاری درب، زنگ هشدار به صدا در نمی آید. پس اگر درب زنگ هشدار را فعال نکند، دزدگیر برای خودروی شما موثر نخواهد بود.

 1. والت سوئیچ (Valet switch یا Valet mode) در ریموت دزدگیر خودرو چیست؟

والت سوئیچ به شما این امکان را می ‌دهد که وقتی وسیله نقلیه خود را برای سرویس، کارواش یا پارکینگ می برید سیستم را با زدن یک کلید دور بزنید. این بدان معنی است که شما مجبور نخواهید بود که ریموت را به کسی بدهید. این سوئیچ را دور از دید باید نصب کنید تا برای دزد مشخص نباشد. بهترین شناخت در این مورد بررسی کتابچه راهنما می باشد که باید به آن توجه شود.

 1. استفاده از GPS در خودرو

همه اجزاء سیستم های دزدگیر خودرو دست به دست هم می دهند تا اطمینان حاصل شود که وسیله نقلیه محافظت می شود. علاوه از موارد بالا، همچنین می توان با نصب یک سیستم ردیابی GPS، بر روی ماشین برای ردیابی مسیر حرکت اتومبیل در جاهای مختلف را حتی بعد از دزدیده شدن را نیز کنترل کرد و امنیت را بیشتر بالاتر برد.

مراحل کلی نصب دزدگیر خودرو

مراحل کلی نصب دزدگیر خودرو دارای اصولی است که باید آن را بدانید. مثلا قبل از شروع نصب، باتری را جدا کنید. مراقب سیم کشی کیسه هوا باشید که معمولا در پوشش ها و کانکتورهای زرد رنگ قرار دارد. به مدار کیسه هوا سیم کشی نکنید.

مراحل کلی نصب دزدگیر خودرو عبارتند از:

 1. تعیین مکانی مناسب برای نصب واحد کنترل، آژیر و…، که آژیر، LED و… باید از نظر اتصال سیم ‌ها به روشی ایمن عمل شود و سیم اتصال به زمین نیز فراموش نشود.
 2. در مرحله 2 حسگرها در محل نصب مورد نظر قرار گرفته و به واحد کنترل متصل می شود. ناحیه پوشش تست شده و تنظیمات نهایی قبل از بستن انجام می شود.
 3. برق دزدگیر را بررسی شده و سیم برق به باتری وصل می شود و سیستم دزدگیر باید روشن شود. برخی از سیستم‌ ها ممکن است در این مرحله نیاز به کالیبراسیون بیشتری داشته باشد که باید مطابق دفترچه راهنمای همراه سیستم بررسی شود.
 4. سنسورهای هوشمند در دزدگیر را باید یک به یک چک کرده و همه اجزاء را تست کنید، وقتی همه چیز به درستی وصل شده و کار می کنند، در آخر واحد کنترل را در جای خود محکم کنید.

مواد مورد نیاز برای نصب سیستم های هشدار خودرو

 • چسب یا لنت برق
 • مته دستی برای سوراخ کاری
 • مولتی متر
 • دستکش
 • سیم لخت کن
 • هویه لحیم کاری
 • بست پلاستیکی

محل نصب آژیر دزدگیر خودرو

محل نصب آژیر باید روی یک سطح فلزی باشد که بتوانید آژیر را که به واحد کنترل می رود روی آن نصب کنید. آژیر با توجه به این که صدایی بلند هنگام روشن شدن دارد، در قسمت موتور نصب می شود و مانعی برای آن نباید وجود داشته باشد. موقع نصب آژیر باید سعی کنید آژیر از اجزای داغ موتور مانند منیفولد اگزوز یا توربوشارژر دور باشد و آژیر نیز برای جلوگیری از ورود آب رو به پایین نصب شود.

در برخی خودروها، می توانید آژیر خود را به پنل داخلی گلگیر نیز نصب کرد. اگر می توانید و از نظر جای نصب قدرت انتخابی دارید، جایی را انتخاب کنید که دسترسی دزد سخت‌ تر است. سیم های آژیر را از دسترس دزد دور کنید.

برای بستن آژیر روی سطح فلزی، از پیچ های ورق فلزی استفاده کنید. اگر آژیر خود را روی گلگیر داخلی پلاستیکی نصب می‌کنید، از پیچ‌ و مهره برای محکم کردن آن استفاده کنید.

محل نصب واحد کنترلی

واحد کنترلی به عنوان مغز سیستم به ECU خودرو متصل می شوند تا سیگنال های مربوط به سنسورهای درها و پنجره ها را بخوانند. برخی از دزدگیرهای خودرو واحدهای کامپیوتری مستقل خود را دارند که در محفظه موتور نزدیک آژیر نصب می شوند، اما اکثر آنها به ECU خودرو متصل شده و در داخل داشبورد قرار می گیرند.

نصب چراغ LED در دزدگیر خودرو

شاید نصب چراغ LED در دزدگیر خودرو یک موردی باشد که خیلی ساده به نظر می رسد. ولی اگر این مورد ساده در دوره ذکر نشود، بعدا در این مورد ساده نیز به مشکل خواهید خورد.

باید برای نصب چراغ LED برنامه‌ریزی کنید که در کجا قرار بگیرد. LED را در ناحیه ای نصب کنید که از هر دو طرف خودرو به خوبی قابل مشاهده باشد. قبل از سوراخ کاری نیز اندازه سوراخ و ناحیه پشت سطح نصب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فاصله کافی و مسیری برای سیم وجود دارد.

هنگامی که محل اتصال را تعیین کردید، با یک سوراخ کوچک، ال ای دی را در جای خود محکم کنید و آن را به بقیه قسمت های سیستم متصل کنید.

نصب سنسورها (حسگرها)

اگر سیستم دزدگیر خودرو با هر سنسوری، مانند سنسور شوک همراه باشد، می ‌توان آن‌ ها را در هر کجا که سازنده پیشنهاد می‌کند نصب کرد. اما بهترین پیشنهاد این است که سنسورهای خود را در داخل وسیله نقلیه خود قرار دهید، نه در محفظه موتور یا هر جای دیگری که ممکن است خیس شوند.

با استفاده از پیچ، سنسورهای حساس به ضربه را به یک سطح فلزی وصل کنید. برای بستن آن ها سعی کنید از پیچ های موجود در وسیله نقلیه خود استفاده کنید. به عنوان جایگزین، می‌توانید با استفاده از بست های پلاستیکی، سنسور ضربه را ببندید. ولی برای این کار از نوار چسب یا نوار چسب استفاده نکنید.

سنسور ضربه بهتر است نسبتا نزدیک به مرکز وسیله نقلیه خود نصب شود، مثلا زیر داشبورد خوب است، بنابراین می تواند ضربه ها را از جلو و عقب به خوبی می تواند تشخیص دهد. برای تست نیز وقتی حساسیت سنسور شوک خود را تنظیم می کنید، از همه طرف خودرو ضربه وارد کنید.

در همه موارد مخصوصا تنظیمات سنسورها، به خاطر داشته باشید که تنظیمات بسیار حساس بیشترین آلارم‌ های نادرست را به همراه خواهد داشت، که علاوه از استرس، باعث مزاحمت و ناراحتی همسایگان نیز شاید بشود.

سنسور حرکت بهتر است در پایین و نزدیک مرکز وسیله نقلیه خود قرار دهید. سنسور حرکت را تا زمانی که منطقه تحت پوشش آن را به طور کامل آزمایش نکرده اید نصب نکنید. ممکن است مجبور شوید چند نقطه مختلف را امتحان کنید قبل از اینکه نقطه ای را پیدا کنید که بهترین نتیجه را به شما می دهد.

پین سوئیچ ها یا شاسی فشاری (Pin switches)

پین سوئیچ ها یا شاسی فشاری (Pin switches) سنسورهایی هستند که با باز شدن درب خودرو، کاپوت یا صندوق عقب، آژیر را فعال می کنند. سوئیچ‌ پین ها می‌ توانند دارای یک negative (-) trigger و positive (+) trigger باشند. اگر یک نمودار سیم کشی دارید، به شما نشان می دهد که وسیله نقلیه شما از چه نوع استفاده می کند. Trigger به عنوان تحریک کننده یا زدن دزد گیر می باشد.

نحوه اتصال دزدگیر خودرو به چراغ پارکینگ

چراغ‌ های پارکینگ خودرو یا از یک مدار منفرد یا به صورت موازی سیم‌ کشی می ‌شوند. اکثر خودروهای اروپایی از مدار موازی استفاده می کنند. اکثر خودروهای آمریکایی از یک مدار استفاده می کنند. اگر ماشین از مدار موازی استفاده می کند، باید هر دو طرف را با استفاده از یک رله دوگانه به سیم خروجی چراغ پارکینگ متصل کرد.

اگر ترجیح می دهید به جای کلید چراغ پارکینگ، سیم را زیر داشبورد قرار دهید. سیم را با مولتی متر تست کنید. از آنجایی که بیشتر چراغ های داشبورد به مدارهای چراغ پارکینگ متصل می شوند، می توان چشمک زدن چراغ های داشبورد خودرو را همراه با چراغ های پارکینگ هماهنگ کرد.

برخی نکات محافظتی از سیستم سیم کشی دزگیر ماشین

هر زمان که به سیستم الکتریکی خودرو متصل می شوید، حفظ ایمنی سیستم الکتریکی خودرو یک اولویت مهم می باشد. چند نکته مهم برای این مورد مهم بیان می شود تا بیشتر در این آگاه شویم. این نکات عبارتند از:

 • سیم های خود را برای محافظت بپوشانید.
 • اتصالات را لحیم کرده یا پر کنید.
 • از هیت شرینک ها برای محافظت از اتصالات خود استفاده کنید. اگر نمی ‌توانید از هیت شرینک ها استفاده کنید، اتصالات را بچسبانید و با بست پلاستیکی محکم کنید تا به نگه داشتن در جای خود کمک کند.
 • هنگام عبور سیم ها از سوراخ کاری های انجام شده، از گرومت ها (grommets) استفاده کنید.
 • سیم ها را از حرارت زیاد دور نگه دارید.
 • اطمینان حاصل کنید که سیم ها روی لبه های فلزی تیز ساییده نمی شوند.
 • از سیم مسی چند رشته ای با اندازه مناسب با عایق با کیفیت استفاده کنید.
 • سیم کشی را با بست های پلاستیکی محکم کنید تا در پدال های شما نیفتد یا توسط سایر قطعات متحرک گیر نکند.
 • هنگام اتصال سیم برق اصلی به باتری، یک نگهدارنده فیوز در فاصله چند اینچی باتری نصب کنید. برای اتصال سیم به ترمینال باتری از یک ترمینال حلقه ای با کیفیت خوب استفاده کنید.
 • و…

همچنین آموزشگاه فن آموزان بیش از هشتاد دوره ویژه بازار کار را با ارائه مدرک فنی و حرفه ای برگزار می کند. لیست برخی دوره ها شامل آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش سیم پیچی موتور ، و… می باشد. از قسمت جستجوی سایت دوره مورد نظر خود را سرچ نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟