آموزش تعمیرات کولر گازی

آیا هیچ گاه به فکر راه اندازی یک شغل پردرآمد و کسب مهارت های فنی در آن بوده اید؟ برای این کار باید به دنبال حرفه ای پردرآمد و با سرمایه مناسب باشید، با توجه به استقبال زیاد از انواع کولرهای گازی صورت گرفته، می توان گفت که تعمیرات کولر گازی و اسپیلت گزینه ای مناسب برای شروع به کار می باشد.

شرکت در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی می تواند مهارت های عملی و دانش علمی شما را در این کار تقویت نموده و آموزش تعمیرات کولر گازی از صفر تا صد را فراگیرید. آموزشگاه فن آموزان با سابقه ای درخشان اقدام به برگزاری دوره تعمیرات کولر گازی در تهران می نماید و علاوه بر آن امکان شرکت در کلاس های آموزشی تعمیر کولر گازی به صورت آنلاین و برای افرادی که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند وجود دارد.

این آموزشگاه تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نموده و پس از اتمام دوره به کارآموزان مدرک معتبر فنی و حرفه ای تعمیرات اسپیلت و کولر گازی اعطا می نماید.

برخی دیگر از دوره های ویژه بازار کار این آموزشگاه شامل آموزش نصب کولر گازی ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش برق ساختمان و … می باشد. برای مشاهده لیست کامل دوره ها به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

پادکست معرفی دوره

شهریه: 800/000 تومان

مدت آموزش: 20 ساعت

دوره نصب و تعمیرات کولر گازی با هم تشکیل شده و به صورت جداگانه برگزار نخواهد شد.

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید
یاد میگیرید به صورت صحیح دستگاه های قدیمی و جدید را بازو بسته کنید و قطعات داخل آنها را یک به یک بشناسید و با سیکل کاری دستگاه به صورت کامل آشنا شوید
کولرهای گازی معمولی که به دو نوع تکفاز و سه فاز دسته بندی می شوند را بصورت کامل می شناسید و یاد میگیرید این دستگاه ها عیب یابی کنید و مشکلاتی از قبیل سرد یا گرم نکردن دستگاه، ایجاد صدای زیاد، نشتی گاز و چکه کردن آب از پنل داخلی، جریان کشی بالای برق، روشن نشدن دستگاه و سایر مشکلات را به صورت اصولی برطرف کنید
کولر گازی اینورتر و سیستم منحصر به این دستگاه ها را می شناسید و می توانید مشکلاتی از قبیل عدم سرمایش و گرمایش، نبود خنکی کافی، صدای اضافی یا زیاد هنگام کارکرد، روشن نشدن دستگاه، نشتی گاز و … را عیب یابی و تعمیر کنید
با شارژ گاز کولر های معمولی و اینورتر که با استفاده از دستگاه وکیوم، مانومتر و گازهای R22 و R410 انجام می شود به صورت عملی کارکرده و به میزان شارژ گاز طبق استاندارد برای هر دستگاه آشنا می شوید
جوشکاری اصولی و ایمن توسط هوا و گاز را آموزش می بیبنید و می توانید در جاهایی که لوله های مسی نشتی دارد یا نیاز به اضافه شدن دارد را با آن جوشکاری کنید همچنین یکی از ایرادات شایع که مربوط به شیر برقی است و نیاز به جوشکاری و تعویض دارد را برطرف کنید
سیستم VRF که نوع جدیدی از سیستم های برودتی می باشد را برای شما تشریح می کنیم تا با اصول اولیه کارکرد، نصب و تعمیرات آن آشنا شوید
سرفصلهای دوره آموزش تعمیرات کولر گازی
logo gold

آموزش سیکل ونحوه عملکرد کولرهای گازی به تفکیک اجزا

آموزش نحوه تست مکانیکی کمپرسور

آموزش نحوه تست الکتریکی کمپرسور

آموزش راه اندازی کمپرسورهای تک فاز

آموزش نحوه تشخیص کمپرسورهای تک فازوسه فاز

آموزش نحوه تشخیص کمپرسورهای inverter وNon-inverter

آموزش ظرفیت کمپرسورها و پلاک خوانی کمپرسور

آموزش شناخت انواع کمپرسور(پیستونی/روتاری و…)

شناخت دیاگرام و تشریح مدارات برقی والکترونیکی کولرهای گازی

آموزش نحوه عملکرد خازن ها ونحوه تعویض آنها

آموزش نحوه استفاده از خازن شوک و رله سنگی وکاربردآنها

آموزش شناخت ونحوه تست وتعویض اورلود

آموزش صحیح نحوه گاززدن وپمپ دان کردن

آموزش نحوه صحیح کار با گیج مانیفولر

آموزش نحوه جوشکاری شیر سرویس ها وتعمیرآنها

آموزش شناخت نحوه عملکردشیر چهارراهه

آموزش نحوه جوشکاری وتعویض شیرچهارراهه

آموزش نحوه جوشکاری وتعویض کمپرسور

آموزش نحوه عملکرد آکومولاتور

آموزش جوشکاری و عیب یابی کندانسورونحوه تعویض آنها

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش فشار کندانسور

آموزش جوشکاری وعیب یابی اواپراتور

آموزش تعویض درایرها

آموزش نحوه عملکرد لوله مویی و شیرانبساط

آموزش نحوه تعویض و جوشکاری لوله ای مویی

آموزش نحوه کارکردن با کلمپی

آموزش پلاک خوانی کولرهای گازی

آموزش انتخاب کابل وفیوز مناسب برای کولرهای گازی

آموزش نحوه تست وتعویض بوبین شیر چهارراهه کولرگازی

آموزش کنترل برفک زدایی درحالت گرمایش کولرگازی

آموزش کنترل برفک زدایی درحالت سرمایش کولرگازی

آموزش نحوه عملکرد مافلر ونحوه تعویض آن

آموزش انواع موتورفن کندانسور

آموزش انواع موتورفن اواپراتور

آموزش اسمبل ودی اسمبل اسپلیت

آموزش بازوبسته کردن صحیح پنل داخلی کولرگازی

آموزش عیب یابی وتعمیرات اجزای مکانیکی کولرگازی

آموزش عیب یابی وتعمیرات اجزای الکترونیکی کولرگازی

آموزش عیب یابی وتعمیرات قطعات اواپراتور وتعمیرانها

آموزش نحوه تعویض بلوورفن ورفع عیب آن

آموزش انواع سنسورتنظیم دما و نحوه تنظیم آنها

و …

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی تعمیر کولرگازی
هزینه آموزش ها
شهریه عادی دوره نصب کولر گازی 1/570/000 تومان
شهریه دوره نصب کولر گازی با 30% تخفیف 1/100/000 تومان
شهریه خصوصی دوره نصب کولر گازی 2/000/000 تومان
شهریه عادی دوره تعمیرات کولر گازی 1/150/000 تومان
شهریه دوره تعمیرات کولر گازی با 30% تخفیف 800/000 تومان
شهریه خصوصی دوره تعمیرات کولر گازی 1/500/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
نکاتی در مورد تعمیرات کولرگازی
 • نبود تخصص کافی در تعمیرات کولر گازی اسپیلت چه پیامدهایی را به دنبال دارد : با توجه به اینکه این دستگاه ها امروزه قیمت بالایی دارند در صورتی که تعمیرات آنها توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد می تواند خسارات بسیاری را به شخص تعمیرکار و مشتری وارد کند.

برای مثال شارژ کم یا اضافه دستگاه باعث سوختن کمپرسور که 60 درصد از قیمت کولر را تشکیل می دهد می شود در فن آموزان با تمامی اصول صحیح علمی و کاربردی تعمیرات کولر گازی و اسپیلت آشنا می شوید.

 • خطرات ناشی از تعمیرات ناصحیح کولر گازی اسپیلت : در تعمیرات و سرویسکاری کولر گازی کسانی هستند که خسارات جانی و مالی زیادی را متحمل شده اند این افراد بدون داشتن علم کافی دست به تعمیرات می زنند که به دنبال آن پیامدهایی مانند برق گرفتگی، سوختگی ناشی از گاز، انفجار و … را متحمل می شوند به شما یاد میدهیم چگونه با رعایت اصول تعمیرات صحیح و ایمنی دچار اینگونه خسارات نشوید.
 • ابزار و تجهیزات مورد نیاز: برای تعمیرصحیح یک دستگاه نیازی نیست که همه ابزارهای بازار را خریداری کنید. تا زمانی که استفاده صحیح از ابزار مناسب را یاد نگرفتید وقت و پولتان را هدر ندهید. در این دوره با تجهیزات مورد نیاز برای این حرفه آشنا می شوید و نحوه صحیح انتخاب و خرید این ابزار به شما آموزش داده می شود همچنین به شما یاد می دهیم که چطور قطعات خوب را از بد تشخیص دهید و چطور آنها را با قیمت عمده خریداری کنید.
 • بازار کار و درآمد : امروزه با آموزش های غیر کاربردی و ناکارآمدی سیستم آموزشی داشتن جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد رضایت بخش برای گذراندن زندگی بسیار سخت شده است. اما به شما حرفه ای را آموزش می دهیم که بتوانید کسب و کار خود را داشته باشید و با مهارت کاربردی و عملی خوبی که بدست می آورید درآمد بالایی کسب کنید.
نظرات فارغ التحصیلان دوره
سوالات متداول کلاس تعمیرات کولرگازی اسپلیت

مدت زمان دوره نصب 10 ساعت و تعمیرات 20 ساعت می باشد و هر روز به مدت سه هفته برگزار می شود.

با توجه به اینکه این آموزشگاه یکی از بزرگترین موسسه ها با بیشترین تعداد کارگاه در سطح کشور است دارای زمانبندی منعطف برگزاری کلاس در طول هفته، آخر هفته ها برای کارمندان و افراد شاغل، کلاس های فشرده وبژه کارآموزان شهرستان و کلاس های تخصصی و خصوصی ویژه می باشد.

دوره از صفر و پایه آموزش داده می شود و پیش نیازی ندارد.

برند های مختلف کولر گازی از جمله ال جی و سامسونگ و … و پایه کلی برندهای دیگر آموزش داده می شود.

اگر کاراموز هیچ گونه اطلاعاتی درمورد این دوره آموزشی نداشته باشد کاراموز می بایست دوره نصب کولر گازی را بگذراند.

در دوره نصب و تعمیرات کولر گازی آموزش کولر های معمولی اسپلیت و کولر های اینورتر را بصور ت کامل فرا میگیرید و در طول دوره اصول نصب و تعمیرات انواع برندها را می آموزید.

با تحویل بیش از یک میلیون متخصص در طول فعالیت آموزشگاه فن آموزان تهران و کسب رضایت این کارآموزان امروز بزرگترین تضمین یادگیری برای شما سابقه ما است و به شما تضمین میدهیم بهترین تجهیزات و اساتید را برای آموزش در اختیارتان قرار دهیم و در مسیر آموزش تا اشتغال در کنار شما باشیم.

بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

آموزش ها ویژه بازار کار هستند و کارآموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود.

پشتیبانی به صورت نامحدود و تلفنی و یا حضوری انجام می شود.

این رشته مطمئنا یکی از بهترین شاخه های فنی می باشد و بدلیل تخصصی بودن آن دارای بازار کار خوبی است. هیچ محدودیت درآمدی برای فعالیت در این شاخه جود ندارد و با مشاوره بازار کار و آموزشی که در این آموزشگاه می بینید به شما کمک می کنیم یک شغل پردرآمد را شروع کنید.

دوره تعمیرات کولر گازی اسپلیت

موسسه آموزشی فن آموزان با برگزاری دوره ی آموزشی آنلاین تعمیر کولر گازی و بهره‌گیری از شیوه های آموزش آنلاین نوین در خدمت متقاضیان گرامی خواهد بود. اهداف موسسه ی آموزشی فن آموزان برای برگزاری این دوره ی مجازی عبارتند از:

 1. مهارت آموزان با شرکت در دوره ی مجازی آموزش تعمیر کولر گازی ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه می توانند بدون طی مسافت زیاد و صرف زمان اضافی، کیفیتی مطابق با کیفیت دوره های حضوری را تجربه نمایند.
 2. استفاده بهینه از زمان و صرفه جویی در هزینه های مرتبط با جابجایی و رفت و آمد به مکان برگزاری کلاس های حضوری با حضور و ثبت نام در دوره ی مجازی آموزش تعمیر کولر گازی
 3. صرفه جویی در هزینه های مرتبط با اقامت در خوابگاه مکان برگزاری دوره های حضوری
 4. برخورداری کارآموزان از متد های علمی و به روز آموزشی و استفاده ی مناسب از خدمات اینترنتی در عین صرفه جویی و مدیریت زمان و هزینه

با شرکت در دوره ی مجازی آموزش تعمیر کولر گازی می توانید با کیفیتی مطابق با کیفیت دوره های حضوری به کسب مهارت مورد علاقه و موردنیاز خود در خانه بپردازید و در عین حال از پرداخت هزینه های مالی و زمانی جانبی اضافی جلوگیری نمایید.

مزایا و خدمات کلاس آنلاین تعمیر کولر گازی

با شرکت در دوره ی آنلاین آموزش تعمیر کولر گازی ضمن دستیابی به اهداف ذکر شده می توانید از مزایا و خدمات آموزشگاه فن آموزان بهره مند شوید:

 • بهره مندی کارآموزان از نکات پرکاربرد و مورد نیاز با شرکت در دوره ی آموزش آنلاین تعمیر کولر گازی و آموزش تمامی سرفصل ها و نکاتی که در دوره های حضوری تدریس می شوند با کیفیتی برابر و قابل تطابق با دوره های حضوری
 • فراهم بودن قابلیت پرسش و پاسخ کلاسی به صورت آنلاین در حین برگزاری کلاس مجازی آموزش تعمیر کولر گازی و دریافت پاسخ از استاد دوره
 • امکان ایجاد ارتباط و پشتیبانی استاد دوره و کارشناسان آموزشگاه به صورت نامحدود حتی پس از اتمام دوره
 • اعطای مدرک معتبر آموزشگاه فن آموزان و بهره مندی از امکان دریافت گواهینامه ی بین‌المللی سازمان فنی و حرفه ای
 • امکان ایجاد تماس تلفنی بین استاد دوره و کارآموزان و امکان ایجاد ارتباط حضوری با استاد
 • ارائه ی جزوات تخصصی و کاربردی متناسب با دوره ی آموزش آنلاین تعمیر کولر گازی
 • برگزاری امتحان مجازی و امکان ارسال پستی مدرک پایان دوره برای کارآموزان
 • معرفی کارآموزانی که موفق به کسب نمره ی پایانی بالاتر از 90 شده اند، به سازمان فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک بین المللی فنی و حرفه ای

با ثبت نام و شرکت در دوره ی مجازی آموزش تعمیر کولر گازی آموزشگاه فن آموزان ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه های لازم برای شرکت های دوره ی حضوری، می توانید از تمام مزایا و نکات کلاس های حضوری بهره مند شوید و کیفیتی برابر با کیفیت کلاس های حضوری را تجربه نمایید.

گارانتی ویژه دوره آنلاین تعمیر کولرگازی

بازدهی و یادگیری مناسب کارآموزان دوره ی مجازی آموزش تعمیر کولر گازی یکی از مهم ترین اهداف ما در مجموعه آموزشی فن آموزان است، گواه این امر ضمانت ویژه ی دوره های آموزشی متفاوت فن آموزان است:

 • امکان برگزاری رایگان کلاس حضوری یا آنلاین رفع اشکال به صورت 5 جلسه، هر جلسه به مدت یک ساعت در صورت نیاز و درخواست کارآموز
 • فراهم بودن امکان تجدید دوره ی آموزش آنلاین تعمیر کولر گازی در صورت عدم یادگیری فن آموز
 • امکان شرکت در کلاس حضوری رایگان در صورت ثبت نام در کلاس مجازی آموزش نصب کرکره برقی در صورت در خواست کارآموز ( قابل توجه است که جلسات آموزشی آنلاین با بهترین تجهیزات تیم فیلمبرداری و استفاده از تجارب اساتید مجرب تهیه و تدوین می شود و گروه تولید محتوای آموزشی فن آموزان تمام تلاش خود را برای یادگیری هرچه بهتر متقاضیان به کار می گیرد.)

موسسه فن اموزان بیش از هشتاد دوره آموزشی ویژه بازار کار نظیر دوره آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش plc ، آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ، آموزش سیم پیچی موتور و … را با ارائه مدرک فنی و حرفه ای در تهران برگزار می کند. لیست تمامی دوره ها در صفحه اصلی سایت مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟