آموزش سیم پیچی موتور

آموزش سیم پیچی موتور با توجه به استفاده ای که از انواع موتورهای تک فاز و سه فاز در صنعت وجود دارد می تواند دوره ای پرکاربرد برای افراد جویای کار باشد. حرفه سیم پیچی موتور نیاز به تخصص بالایی داشته و نیاز است تا کارآموزان آموزش های عملی و کاربردی قبل از شروع به کار داشته باشند.

آموزشگاه فن آموزان با هدف آموزش این مهارت ها به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای اقدام به برگزاری دوره آموزش سیم پیچی موتور نموده است و بدین منظور از اساتید با تجربه که از تجربه بالایی برخوردار می باشند استفاده نموده است.

این دوره بصورت حضوری در محل آموزشگاه و به صورت مجازی یا آنلاین (برای افرادی که امکان شرکت در دوره های حضوری را ندارند) برگزار می گردد و در پایان نیز مدرک فنی و حرفه ای سیم پیچی موتور به کارآموزان ارائه داده می شود، افراد می توانند به راحتی وارد بازار کار شده و پس از آن نیز از پشتیبانی نامحدود استاد دوره ها استفاده نمایند.

برخی دیگر از دوره های حضوری ویژه بازار کار در فن آموزان شامل آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ، آموزش plc ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لپ تاپ و … می باشد. برای مشاهده لیست تمامی دوره ها به صفحه اصلس سایت مراجعه نمایید.

فیلم معرفی دوره آموزش سیم پیچی موتور

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش سیم پیچی موتور

شهریه: 1/750/000 تومان

مدت آموزش: 30 ساعت

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید
با طراحی و محاسبات سیم پیچی موتور آشنا می شوید و یادمیگیرید انواع نقشه های سیم پیچی را رسم کنید و آنها را به صورت عملی در سیم پیچی موتورها بکار بگیرید.
موتورهای تکفاز موتورهای پرکاربردی در مصارف مختلف هستند ( مانند موتور کولر) با انواع موتورهای تکفاز در قدرت های مختلف آَشنا می شوید و می توانید به راحتی سیم پیچی این موتورها را طراحی، محاسبه و اجرا کنید.
با انواع موتورهای سه فاز آشنا می شوید و می توانید سیم پیچی آنها را به راحتی انجام دهید.
به شما یاد میدهیم تا موتورهای سیم پیچی شده را راه اندازی و تست کنید همچنین بتوانید عیب یابی این موتورها را به راحتی انجام دهید.
از نقشه های مختلف سیم پیچی برای کاربردهایی مانند دوسرعته کردن موتور، چپگرد و راستگرد بودن موتور، بالابردن قدرت راه انداز اولیه موتور و … استفاده می شود در فن آموزان به صورت تخصصی با نحوه سیم پیچی تمامی این مدل ها آشنا می شوید.
با محاسبات و طراحی سیم پیچی برای موتورهایی که پوسته خام بدون سیم پیچی دارند آشنا می شوید و در پایان دوره می توانید این موتورها را سیم پیچی کنید.
یادمیگیرید سیم پیچ های سوخته را به صورت اصولی از موتورها خارج کنید. و برای سیم پیچی مجدد می توانید به راحتی قطر و تعداد دور سیم پیچی این موتورها را مجددا محاسبه کرده و سیم پیچی جدید را انجام دهید.
با عایق کاری استاتور موتورها به صورت کاملا تخصصی آشنا می شوید و یادمیگیرید انواع موتورهای تکفاز و سه فاز را قبل از سیم پیچی به صورت صحیح عایق بندی کنید.
در این دوره به صورت عملی با تمامی ابزارهای سیم پیچی از جمله دستگاه کلاف پیچ، کولیس، مولتی متر و … کار می کنید.
یاد میگیرید در پایان سیم پیچی کلاف ها را با استفاده از نخ های مخصوص محکم کنید. و با یادگیردی اصول سربندی می توانید موتورهای تکفاز و سه فاز را پس از سیم پیچی به راحتی راه اندازی کنید.
با نحوه عیب یابی و سرویس کردن انواع موتورها مانند تعویض بلبرینگ، کاسه نمد، شفت، گرفتن لرزش و صدا و … به صورت کامل آشنا می شوید.

سرفصلهای دوره آموزش سیم پیچی موتور

logo gold

آموزش مبانی برق مورد نیاز در سیم پیچی الکتروموتورها

معرفی انواع سیم پیچ ها

آموزش نحوه محاسبات قطر سیم پیچ موتور

آموزش سیم پیچی موتورهای ac

آموزش سیم پیچی موتورهای 1400 و 3000 دور سه فاز

آموزش سیم پیچی موتورهای تکفاز

آموزش سیم پیچی موتور کولر

آموزش نقشه کشی الکتروموتورها

آموزش و محاسبه دیاگرام و جداول مربوطه

آموزش نحوه محاسبات تعداد دور سیم پیچی های استاتور

آموزش نحوه محاسبات تعداد دور سیم پیچ موتور

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش مبانی برق مورد نیاز در سیم پیچی الکتروموتورها

معرفی انواع سیم پیچ ها

آموزش نحوه محاسبات قطر سیم پیچ موتور

آموزش سیم پیچی موتورهای ac

آموزش سیم پیچی موتورهای 1400 و 3000 دور سه فاز

آموزش سیم پیچی موتورهای تکفاز

آموزش سیم پیچی موتور کولر

آموزش نقشه کشی الکتروموتورها

آموزش و محاسبه دیاگرام و جداول مربوطه

آموزش نحوه محاسبات تعداد دور سیم پیچی های استاتور

آموزش نحوه محاسبات تعداد دور سیم پیچ موتور

و …

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی سیم پیچی موتور
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش سیم پیچی موتور

شهریه عادی دوره سیم پیچی موتور 2/500/000 تومان
شهریه دوره سیم پیچی موتور با 30% تخفیف 1/750/000 تومان
شهریه خصوصی دوره سیم پیچی موتور 2/800/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

نکاتی در مورد سیم پیچی موتور

نبود تخصص کافی در سیم پیچی موتورهای الکتریکی چه پیامدهایی را به دنبال دارد : با توجه به اینکه این دستگاه ها امروزه قیمت بالایی دارند، در صورتی که سیم پیچی آنها توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد می تواند خسارات بسیاری را به شخص تعمیرکار و مشتری وارد کند.

برای همین در فن آموزان آموزشی مهندسی محور و اصولی در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمان شروع شغل خود بدون هیچ مشکلی بتوانید کسب درآمد کنید.

نداشتن تخصص کافی در سیم پیچی موتور مساوی درآمد کم : یک تکنسین سیم پیچی می بایست یک طراح و محاسبه گر باشد. کسانی که نمی توانند در این رشته طراحی و محاسبه انجام دهند عملا بخش بزرگی از درآمدی را که می توانستند کسب کنند از دست می دهند. در این دوره به شما نحوه طراحی و محاسبات انواع موتورها را آموزش می دهیم.

نداشتن تخصص کافی در سیم پیچی موتور مساوی درآمد کم : یک تکنسین سیم پیچی می بایست یک طراح و محاسبه گر باشد. کسانی که نمی توانند در این رشته طراحی و محاسبه انجام دهند عملا بخش بزرگی از درآمدی را که می توانستند کسب کنند از دست می دهند. در این دوره به شما نحوه طراحی و محاسبات انواع موتورها را آموزش می دهیم.

بازار کار و درآمد : امروزه با آموزش های غیر کاربردی، و ناکارآمدی سیستم آموزشی، داشتن جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد رضایت بخش برای گذراندن زندگی بسیار سخت شده است. به شما حرفه ای را آموزش می دهیم که بتوانید کسب و کار خود آزاد را داشته باشید و با مهارتی که بدست می آورید درآمد بالایی کسب کنید.

سوالات متداول کلاس سیم پیچی موتور

مدت زمان دوره سیم پیچی 30 ساعت میباشد و طی دوهفته برگزار می شود.

زمان برگزاری دوره اموزشی سیم پیچی شنبه تا چهارشنبه یا فقط پنجشنبه ها می باشد. برای اطلاع دقیق تر از زمان برگزاری با آموزشگاه تماس بگیرید.

این دوره پیش نیازی ندارد.

سیم پیچی موتور های تک فاز، سه فاز، کولر و پمپ آب و … آموزش داده می شود.

بله این مبحث بطور کامل تدریس میشود.

کلاس ها معمولا به صورت 90 درصد عملی و کارگاهی برگزار می شود و کاملا ویژه بازار کار طراحی شده. کلاس 8 تا 10 نفره برگزار می شود.

پس از پایان دوره، مدرک آموزشگاه زیرنظر سازمان فنی حرفه ای و بصورت دوزبانه که در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست تقدیم شما می شود. برای مدرک بین المللی، کارآموز را به سازمان فنی حرفه ای معرفی می کنیم و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی مدرک رسمی و بین المللی به کارآموز تعلق می گردد.

در این دوره آموزش سیم پیچی موتورهای تکفاز صنعتی و کولر، و موتورهای سه فاز صنعتی به صورت کامل آموزش داده می شود و کارآموز در طول دوره موتور های تکفاز و سه فاز را سیم پیچی و راه اندازی می کند.

با تحویل بیش از یک میلیون متخصص در طول فعالیت آموزشگاه فن آموزان تهران و کسب رضایت این کارآموزان امروز بزرگترین تضمین یادگیری برای شما سابقه ما است و به شما تضمین میدهیم بهترین تجهیزات و اساتید را برای آموزش در اختیارتان قرار دهیم و در مسیر آموزش تا اشتغال در کنار شما باشیم.ر

این رشته مطمئنا یکی از بهترین شاخه های فنی می باشد و بدلیل تخصصی بودن آن دارای بازار کار خوبی است. هیچ محدودیت درآمدی برای فعالیت در این شاخه جود ندارد و با مشاوره بازار کار و آموزشی که در این آموزشگاه می بینید به شما کمک می کنیم یک شغل پردرآمد را شروع کنید.

با توجه به اینکه این آموزشگاه یکی از بزرگترین موسسه ها با بیشترین تعداد کارگاه در سطح کشور است دارای زمانبندی منعطف برگزاری کلاس در طول هفته، آخر هفته ها برای کارمندان و افراد شاغل، کلاس های فشرده وبژه کارآموزان شهرستان و کلاس های تخصصی و خصوصی ویژه می باشد.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره
”تمامی مباحث کاملا آموزش داده شدند و پشتیبانی استاد پس از دوره همچنان ادامه دارد.“
نظر کارآموز
”من از شهرستان در این دوره شرکت کردم و خوابگاه برای ما توسط آموزشگاه معرفی شده بود که تونستیم در مدت زمان برگزاری دوره در خوابگاه مستقر شویم.“
نظر کارآموز
”اکثر برندهای مطرح بازار رو آموزش دیدیم تا بتونیم با تمامی اونها آشنا بشیم.“
نظر کارآموز
معرفی بازار کار رشته سیم پیچی موتورهای الکترونیکی

آموزش مجازی سیم پیچی موتور

آموزشگاه فن آموزان با کادری مجرب متشکل از اساتید حرفه ای و تیم فیلمبرداری و تدوین کاربلد دوره آموزش آنلاین سیم پیچی موتور را برگزار می کند و در این رابطه موارد زیر را به عنوان رسالت خود در نظر گرفته است:

 • کاستن از هزینه های ایاب و ذهاب کارآموزان
 • حذف مخارج اقامت در خوابگاه کارآموزان شهرستانی
 • همه نکات آموزشی که در دوره حضوری آموزش سیم پیچی موتور به کارآموزان تدریس خواهد شد، با همان کیفیت و بدون کم و کاست برای کارآموزان کلاس آنلاین سیم پیچی موتور نیز پوشش داده خواهد شد.
 • استفاده از روش های جدید آموزشی با بهره گیری از اینترنت به منظور کم کردن هزینه ها طی دوره برای کارآموزان
  در دوره مجازی، همانند دوره حضوری مدرس دوره سیم پیچی موتور ، بصورت اختصاصی امر تدریس را برای کارآموزان انجام خواهد داد.

مزیت های دوره آنلاین سیم پیچی موتور

 • دوره مجازی آموزش سیم پیچی موتور مزیت های زیر را به همراه دارد:
 • کلیه مواردی را که در دوره های حضوری برای کارآموزان تدریس خواهد شد توسط مدرسین آموزشگاه فن آموزان برای کارآموزان کلاس آنلاین نیز تدریس خواهند کرد.
 • همه موارد ریز و درشت دوره حضوری، در دوره انلاین آموزش سیم پیچی موتور آموزش داده خواهد شد.
 • با اتمام دوره، پشتیبانی نامحدود از کارآموز دوره آنلاین توسط مدرسین به عمل خواهد آمد.
 • در صورت موفقیت در آزمون، از طرف آموزشگاه فن آموزان مدرک معتبر آموزشگاهی و همچنین مدرک معتبر بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای برای کارآموز دوره صادر خواهد شد.
 • کارآموزان دوره مجازی، توانایی پرسش سوالات خود و دریافت جواب از استاد دوره آموزش سیم پیچی موتور را دارند.
 • کارآموزان می توانند به صورت دیداری حضوری و یا از طریق تلفن با استاد خود ارتباط بگیرند.
 • جزوه ای دوره آموزش سیم پیچی موتور نیز مخصوص کارآموزان در نظر گرفته شده است.
 • پس از پایان دوره، آزمون به صورت آنلاین برگزار شده و مدرک کارآموز نیز از طریق پست برای وی ارسال خواهد شد.
 • آموزشگاه فن آموزان آن عده از کارآموزانی را که موفق به کسب حداقل نمره 90 شده اند را بصورت رایگان جهت دریافت مدرک معتبر بین المللی به سازمان فنی و حرفه ای کشور معرفی می نماید.

مزیت های کلاس انلاین آموزش سیم پیچی موتور

آموزشگاه فن آموزان با اهتمام به یادگیری کارآموزان، مزیت های زیر را برای شرکت کنندگان دوره آنلاین در نظر دارد که این مزیت ها به شرح زیر هستند:
مزیت ها دوره آنلاین سیم پیچی موتور برای کارآموزان آموزشگاه فن آموزان به صورت زیر است:

 1. در صورتیکه کارآموز دوره آنلاین را به درستی فرانگرفت، کارآموز می تواند دوباره در دوره آنلاین شرکت نماید.
 2. درصورت نیاز کارآموز و یا درخواست، 5 جلسه رفع اشکال به مدت یک ساعت برگزار خواهد شد.
 3. در صورت نیاز، کارآموز آنلاین می تواند در دوره حضوری به صورت رایگان شرکت نماید.

 سیم پیچی موتور تکفاز و سه فاز

آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی تک فاز و سه فاز به صورت تئوری و عملی در آموزشگاه فن آموزان برگزار می گردد.

تمامی مراحل سیم پیچی الکتروموتورها توسط کارموزان به صورت عملی انجام می شود. همچنین در این کارگاه نحوه محاسبات مورد نیاز برای سیم پیچی انواع موتورهای الکتریکی به صورت کاملا تخصصی آموزش داده می شود.

کارآموزان پس از اتمام این دوره آموزشی می توانند انواع موتورهای الکتریکی را سیم پیچی و راه اندازی کنند. پس از پایان دوره نیز به کارآموزان مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اعطا خواهد شد.

دوره های سیم پیچی موتور مناسب چه کسانی است؟

سیم پیچی موتور یکی از پردرآمدترین مشاغل فنی در بازار ایران است. سیم پیچی موتور از بسیاری از مشاغل مهندسی درآمدزایی بیشتر دارد، تنها دلیل این درآمدزایی بالا فرصت های شغلی فراوان این مهارت در بازار کار ایران است.

درنتیجه اگر تصمیم گرفته اید که با آموزش سیم پیچی موتور وارد بازار کار بزرگ این کار شوید به شما تبریک می گوییم. دوره های سیم پیچی موتور مناسب افرادی است که در عین ظرافت سرعت عمل بالایی نیز در کارهای فنی دارند.

این دو خصیصه رفتاری موجب می شود که فرد پس از آموزش های لازم با تمرین و ممارست به یک فنی کار حرفه ای تبدیل گردد. افرادی بسیار زیادی هستند که در مشاغل سیم پیچی موتور درآمد بسیار بالای دارند اما توجه داشته باشید که این درآمد را بیش از هر چیز مدیون تلاش و پشتکار خود می‌باشند.

در دوره های آموزشی سیم پیچی چه آموزش هایی خواهیم دید؟

کارآموزان در دوره های تخصصی سیم پیچی موتور با انواع موتورهای الکترونیکی آشنا خواهند شد. اصول و روش انواع سیم پیچی را می‌آموزند و با ابزارآلات مخصوص کار خواهند کرد.

نکته مهم این دوره ها در این است که بخشی از مهارت آموزشی کاملاً جنبه تئوری و اطلاعی خواهد داشت. دانشی که در دوره آموزشی به‌صورت کپسولی فشرده و غنی برای کارآموز تجویز می گردد تا به یک باره اطلاعات زیادی در مورد سیم پیچی موتور به او آموزش داده شود.

ولی اطلاعات نظری در مورد سیم پیچی موتورهای مختلف همه توانایی یک فنی کار ماهر نیست. بلکه سرعت کار و دقت فرد فنی فرد تعیین کننده موفقیت آینده شغلی او خواهد شد .لذا باید سیم پیچی موتور را با پشتکار و تمرین ملکه ذهن نمود و آن را به خوبی یاد گرفت.

درآمد شغل سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور یکی از درآمدزاترین مشاغل فنی است. علت آن نیز گستردگی زمینه های کاری این شغل در حوزه های مختلف فنی است.

به‌طور مثال یک هنرجوی واقعی باید به خوبی با نحوه سیم پیچی موتور کولرهای آبی آشنا شود. سیم پیچی که کاملاً تخصصی است و با دیگر سیم پیچی های موتور متفاوت می باشد.

پس درآمد شغل سیم پیچی بسته به مهارت و تجربه یک فرد متفاوت خواهد بود اما یقیناً نسبت به کارهای کارمندی با درآمد ثابت آینده مالی بهتری نیز خواهد داشت.

سیم پیچی موتور هم فعالیتی فنی و هم بسیار تخصصی است. بنابراین پیش از ورود به شغل سیم پیچی موتور با دوره های آموزشی تخصصی کیفیت کار خود را بیمه نمایید و فراموش نکنید که هر هزینه‌ای که برای شهریه دوره داده اید، باز هم هزینه قابل ملاحظه ای نخواهد بود. چراکه در آینده به میزان بالاتری برای شما بازدهی خواهد داشت.

لیست برخی دیگر از دوره های پرطرفدار در آموزشگاه فن آموزان شامل آموزش نصب کرکره برقی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب کولر گازی ، آموزش نصب پکیج و … می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

4 پاسخ به “آموزش سیم پیچی موتور”

 1. هزینه دوره مجازی چقدره؟ آیا پکیج آموزشی دارین که دانلود کنیم؟

 2. بله سیم پیچی کولر هم در همین کلاس گفته خواهد شد
  دوره یک ماه و 700 تومان شهریه دوره هست
  موفق باشید

 3. سلام
  اگر سرفصل هارو در سایت مشاهده کنید موتور های تک فاز و سه فاز کامل موجود هست و به صورت عملی برگزار حواهد شد.
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟