آموزش عملی لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان یکی از پر طرفدارترین رشته های فنی تاسیسات می باشد کارآموزان در این دوره، لوله کشی های آب گرم و سرد ساختمان را با انواع لوله های کاربردی آموزش می بینند همچنین نصب شیر آلات و لوله کشی فاضلاب نیز به سرفصل های آموزشی اضافه شده تا شرکت کنندگان در دوره لوله کشی ساختمان بتوانند از پس انواع مختلف لوله کشی ساختمان برآیند و سهم خوبی از بازار کار را به خود اختصاص دهند.

در این دوره تمامی آموزش ها به صورت عملی در کارگاه مجهز توسط اساتید مجرب انجام می گیرد و پس از پایان دوره کارآموزان با اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند وارد بازار کار لوله کشی ساختمان شوند.

فیلم معرفی دوره آموزش لوله کشی ساختمان

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش عملی لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

شهریه: 2/900/000 تومان

مدت آموزش: تماس بگیرید

توانایی هایی که در آموزش لوله کشی ساختمان کسب می کنید
به شما یاد میدهیم تا کاربرد صحیح ابزار لوله کشی را بدانید و بتوانید در کارگاه فلزکاری که پایه اصلی لوله کشی ساختمان می باشد از آن ها به صورت صحیح استفاده کنید.
یادمیگیرید تا با انواع لوله های گالوانیزه، پلیمری و چند لایه لوله کشی صحیح آب گرم و سرد ساختمان را با نقشه های اصولی آن پیاده سازی و اجرا کنید.
در این دوره به صورت کامل نصب شیرآلات، آبگرمکن و سایر تجهیزات مربوط به لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان را آموزش می بینید.
با انواع مختلف لوله های آب و فاضلاب بکار رفته در ساختمان آشنا می شوید و تسلط کامل بر مشخصات هرکدام از این لوله ها و اتصالات آنها پیدا خواهید کرد.
به صورت کامل لوله کشی فاضلاب را با اتصالات مختلف آن ها آموزش می بینید و یاد میگیرید تاسیسات مختلف مثل، سیفون، کف شور و ... را اجرا کنید.
با اصول مقدماتی نقشه کشی آشنا می شوید و یاد میگیرید نقشه های لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان را خوانده و به صورت اصولی آن را اجرا کنید.

سرفصل های دوره لوله کشی ساختمان

logo gold

آموزش فلز کاری مربوط به لوله کشی ساختمان

آموزش کار با انواع لوازم لوله کشی و فلز کاری

آموزش سیستم های متریک و کار با ابزار لوله کشی

آموزش شناخت انواع لوله های بکار رفته در ساختمان

آموزش اتصالات موقت و نیمه موقت لوله کشی

آشنایی اصول پرچکاری با دستگاه پرچ کن

آشنایی با انواع اتصالات و پیچ و مهره ها

آموزش ترسیم نقشه وکروکی در لوله کشی ساختمان

آموزش نقشه خوانی لوله کشی ساختمان

آموزش اصول کنده کاری کف و دیوارها

آموزش برش و برقو کردن لوله های مختلف

آموزش حدید کاری لوله های فولادی

آموزش جوشکاری برق و گاز مقدماتی

آموزش کامل اصالات لوله های مختلف و کاربرد آنها

آموزش اتصال لوله های فولادی به پلیمری

آموزش لوله کشی با لوله های تلفیقی (چند لایه)

آموزش لوله های کلکتوری

آموزش گرمایش از کف

آموزش لوله های پولیکا، چسبی

آموزش لوله های پوشفیت

آموزش نصب شیرآلات

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش عایق بندی حرارتی و رطوبتی لوله ها

آموزش انواع عایق و ابزار مختلف برای جلوگیری از پوسیدگی در لوله ها

آموزش لوله کشی سرد و گرم ساختمان با انواع لوله ها

آموزش اصول لوله کشی سرد و گرم و شناخت مسیرهای رفت و برگشت

آموزش لوله کشی فاضلاب سطحی خانگی و صنعتی

آموزش تاسیسات فاضلاب (سیفون، دریچه بازدید، کف شور، کف خواب)

آموزش نقشه کشی و نقشه خوانی لوله های فاضلاب

آشنایی با انواع شیب در لوله کشی فاضلاب

شناسایی اصول تهویه سیستم فاضلاب

آموزش لوله کشی تهویه و آب باران در ساختمان

آموزش نصب شیر آلات و لوازم بهداشتی

آموزش نصب و راه اندازی انواع آبگرمکن

آموزش تست و عیب یابی نشتی در لوله کشی ساختمان

آموزش عملی انواع لوله کشی و نصب اتصالات در کارگاه مجهز

و…

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی لوله کشی ساختمان
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش عملی لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

شهریه عادی دوره 4/200/000 تومان
شهریه دوره با 30% تخفیف 2/900/000 تومان
شهریه خصوصی دوره 4/500/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

نکاتی در مورد لوله کشی ساختمان

بازار کار و درآمد : امروزه با آموزش های غیر کاربردی و ناکارآمدی سیستم آموزشی داشتن جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد رضایت بخش برای گذراندن زندگی بسیار سخت شده است. اما به شما حرفه ای را آموزش می دهیم که بتوانید کسب و کار خود را داشته باشید و با مهارت کاربردی و عملی خوبی که بدست می آورید درآمد بالایی کسب کنید.

سوالات متداول کلاس لوله کشی ساختمان

بله تمامی سرفصل های آموزشی لوله کشی ساختمان سرد و گرم، فاضلاب و نصب شیر آلات به صورت عملی برگزار می گردد.

آموزش لوله کشی سرد و گرم با لوله های گالوانیزه، پلیمری و چند لایه را به صورت کامل آموزش می بینید.

تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره، پشتیبانی نامحدود از کارآموز و استفاده از اساتید مجرب و کارگاه مجهز از جمله تضمین های یادگیری برای شما می باشند.

بله. پس از پایان دوره برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای که اعتبار بین المللی نیز دارد معرفی می شوید و پس از گذراندن آزمون آن می توانید مدرک را اخذ کنید.

پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با در اختیار داشتن شماره استاد دوره سوالات احتمالی خود را مطرح و برطرف کنند.

بله با انجام فعالیت عملی کافی در کارگاه و رسیدن به سطح توان فنی مناسب پس از دوره بطور قطع می توانید شغل خود را شروع کنید.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره
”در مدت کوتاه تونستم تمامی مباحث مربوط به این دوره رو یاد بگیرم و کسب و کار مستقل خودم رو راه اندازی کنم.“
نظر کارآموز
”پس از اتمام دوره مدرک معتبر دریافت کردیم و از طریق آموزشگاه تونستم مدرک معتبر بین المللی از سازمان فنی حرفه ای کشور هم بگیرم.“
نظر کارآموز
”کلاس کاملا عملی بود و تمام نکات لازم برای ورود به بازار کار توسط استاد تدریس شد“
نظر کارآموز
آموزش لوله کشی ساختمان

بازار کار حرفه ای شغل لوله کشی ساختمان

افرادی که به عنوان لوله کش ساختمان مشغول به کار می گردند، انجام امور مختلفی مانند اجرا، تعویض و یا بازسازی لوله کشی آب و فاضلاب، نصب و لوله کشی تجهیزات خانگی، نصب و تعویض شیرآلات ساختمانی، تعمیرات اضطراری لوله های ساختمانی مانند ترکیدگی، انسداد و یخ زدگی، نصب و تعمیر پمپ آب خانگی، مخزن تحت فشار و منبع آب و … را بر عهده دارند.

در واقع می توان لوله کشی ساختمان را در دسته مشاغل سخت که نیاز به کار اجرایی زیادی دارند قرار داد. اما با وجود سختی ها و مشکلاتی که ممکن است این شغل داشته باشد، بازار کار و میزان درآمد آن بسیار مناسب بوده و افراد فعال در این زمینه از حقوق بالایی برخوردار می باشند. دلیل این امر به دلیل نیازی است که جامعه به این افراد برای ساخت هر ساختمان دارد. سازه های مختلفی که ساخته می شوند در مراحل اولیه کار نیاز به انجام لوله کشی آب و فاضلاب داشته و به علت تخصصی بودن این موضوع، نیاز به افرادی که در این زمینه آموزش های لازم را دیده اند و از مهارت کافی برخوردار می باشند بسیار احساس می شود. به همین دلیل است که لوله کش های ساختمان معمولا بیکار نمانده و همیشه پروژه ای را در دست دارند.

لوله کش های ساختمان می توانند به صورت قراردادی در شرکت های مختلف مشغول به کار شده و به صورت ماهیانه یا درصدی حقوقی را دریافت نمایند. علاوه بر آن امکان کار به صورت مستقل نیز وجود داشته و این افراد می توانند پروژه های کوچک و بزرگ را دریافت نموده و تاسیسات آب و فاضلاب مربوط به آن را انجام دهند.

دستمزدی که لول کش برای انجام کار دریافت می نماید مبلغ ثابتی نبوده و بسته به فاکتورهای مختلف متغیر می باشد. به طور کلی می توان گفت که شغل لوله کشی ساختمان از جمله مشاغلی است که نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای دنیا نیز از بازار کار مناسبی برخوردار بوده و افرادی که تحت عنوان لوله کش ساختمان فعالیت می کنند درآمد بالایی را به صورت ماهیانه و پروژه ای کسب می نمایند.

نحوه ورود به شغل لوله کشی ساختمان

برای وارد شدن به شغل لوله کشی ساختمان می توان مدتی را نزد یک استاد کار به عنوان شاگرد و کارآموز فعالیت کرد و به اصول و قوانینی که برای این شغل وجود دارد واقف گردید. اما این کار ممکن است زمان زیادی را برده و بسیاری از استادکاران اقدام به پذیرش کارآموز ننمایند.

بهترین روش برای آموزش لوله کشی ساختمان شرکت در دوره یادگیری لوله کشی ساختمان ویژه بازار کار می باشد. این دوره ها در آموزشگاه های آزادی که در سطح شهر وجود دارند برگزار گشته و مباحث به صورت جامع و کامل به کارآموزان آموزش داده می شود. در این دوره ها علاوه بر لوله کشی آب به آموزش لوله کشی فاضلاب ساختمان نیز پرداخته می شود.

آموزشگاه فن آموزان یکی از آموزشگاه های فعال و معتبر در زمینه آموزش لوله کشی ساختمان می باشد که با برخورداری از اساتید مجرب و حرفه ای در این کار به ارائه آموزش دوره عملی لوله کشی ساختمان پرداخته و افراد مانند یک دانشگاه با مباحث تئوری و عملی و استانداردها و قوانینی که وجود دارد آشنا می گردند. این آموزشگاه ها ویژه بازار کار بوده و افراد در نهایت قادر به ورود به بازار کار می باشند.

در پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای معتبر نیز به کارآموزان ارائه می گردد که این مدرک می تواند نقش مهمی در استخدام در شرکت های مختلف و ایجاد رزومه ای پربار داشته باشد. علاوه بر آن این مدرک می تواند به عنوان جواز کار برای انجام لوله کشی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به این که مدرک بین المللی فنی و حرفه ای قابل ترجمه به زبان های دیگر بوده در سایر کشورها که عضو سازمان جهانی کار می باشند دارای اعتبار بالایی بوده و افراد می توانند با استفاده از این مدرک اقدام به مهاجرت به کشورهای مختلف نموده و مشغول به حرفه لوله کشی ساختمان گردند.

در دوره آموزشی لوله کشی ساختمان آموزشگاه فن آموزان، آموزش لوله کشی ساختمان با لوله سفید، آموزش لوله کشی با لوله گالوانیزه، پی وی سی، پلی پروپیلن و … و همچنین نحوه کار کردن با ابزارهایی که در این حرفه مورد نیاز می باشد به افراد آموزش داده می شود.

سرمایه مورد نیاز در حرفه لوله کشی ساختمان

ورود به حرفه لوله کشی در مرحله نخست نیاز به سرمایه اندکی در حدود 2 الی 3 میلیون تومان جهت شرکت در دوره های آموزشی این حرفه دارد و پس از آن تنها سرمایه مورد نیاز، تهیه و تامین ابزار و تجهیزاتی است که در این کار مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله این ابزار می توان به برقو یا کالیبراتور، حدیده، کمان اره آهن بر، لوله بر چدن، انواع آچارها شامل آچار تسمه ای، آچار لوله زنجیری، آچار فرانسه، آچار سوئدی، آچار لوله گیر، گیره لوله، گونیا، متر، کولیس و … اشاره کرد که هزینه زیادی برای تامین این ابزارها مورد نیاز نخواهد بود.

به طور کلی با توجه به فنی بودن این کار، تنها مهارت و حرفه است که می تواند از شما یک لوله کش حرفه ای بسازد و وجود سرمایه کلان برای راه اندازی این شغل هرگز لازم نخواهد بود.

اگر به دنبال حرفه ای درآمدزا با آینده شغلی روشن هستید و روحیاتی فنی دارید، می توانید با کسب مهارت در شغل لوله کشی و تاسیسات ساختمان، وارد این حرفه شده و به سود بالایی از این طریق دست یابید. یکی از مراحل مهمی که در صنعت ساختمان باید انجام گیرد اجرای لوله کشی آب و فاضلاب به شیوه های مختلف می باش. به دلیل حساسیت بالایی که این کار دارد افرادی که در این زمینه مشغول به کار می باشند باید از تخصص بالایی برخوردار بوده و کمترین اشتباه و خطا را داشته باشند.

آموزشگاه فن آموزان انواع آموزش های لوله کشی آب و فاضلاب را برای علاقمندان به این حرفه برگزار کرده و در پایان با ارائه مدرک فنی و حرفه ای به این افراد آنها را برای ورود به بازار کار آماده می کند. به علت عملی بودن آموزش ها، افراد کاملا دراین کار تسلط یافته و نیازی به گذراندن دوره کارآموزی نخواهند داشت.

اهمیت لوله کشی در سازه های مختلف

آب یکی از موادی است که در همه ساختمان ها، چه تجاری چه مسکونی، چه اداری و چه نظامی، به مقدار زیاد مصرف می شود. لوله کشی آب برای انتقال این مایه حیات در نقاط مختلف ساختمان ضروری بوده و نیاز به عملیات لوله کشی دارد. به دلیل اهمیتی که لوله کشی ساختمان ها دارند آموزش لوله کشی ساختمان یکی از مباحثی است که باید به دقت و توسط اساتید حرفه ای به افراد آموزش داده شود. نوع لوله ای که جهت لوله کشی آب و فاضلاب به کار می رود اهمیت زیادی داشته و جنس این لوله باید به گونه ای باشد که مواد تشکیل دهنده آن با آب وارد واکنش نشده و در نهایت آب به صورت بهداشتی و تمیز در اختیار ساکنین ساختمان قرار گیرد.

در کنار لوله کشی آب، لوله کشی فاضلاب نیز از مواردی است که در ساختمان های مختلف جهت هدایت آب های آلوده که به آنها آب خاکستری گفته می شود به خارج از ساختمان استفاده  می شود. اهمیت لوله کشی فاضلاب نیز به قدری است که در صورت هرگونه خطا و سهل انگار در اجرای آن امکان انتشار آلودگی و ایجاد بوی بد در ساختمان را به وجود می آورد و سلامتی انسان را تهدید نماید. به همین دلیل است که آموزش لوله کشی فاضلاب ساختمان در کنار لوله کشی آب به افرادی که علاقمند به فعالیت در این حوزه می باشند آموزش داده می شود.

انواع لوله آب و اهمیت آنها در لوله کشی

در لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان لوله های مختلفی به کار گرفته می شوند که ویژگی های هر یک از این لوله ها با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به نظر لوله کش ساختمان و بودجه ای که در نظر گرفته شده است می توان هر یک از لوله ها را خریداری و مورد استفاده قرار داد. در آموزش لوله کشی ساختمان نیز انواع لوله های مورد استفاده در لوله کشی به افراد آموزش داده می شود و افراد اطلاعات جامعی از این نوع لوله ها را دریافت کرده و در حرفه لوله کشی این اطلاعات را به کار می گیرند. در ادامه به انواع لوله های مورد استفاده در لوله کشی آب و فاضلاب اشاره شده است:

  • لوله پلی پروپیلن: این نوع از لوله ها وزن بسیار سبکی داشته و در برابر یخ زدگی، خوردگی، رسوب و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. به همین دلیل است که در صنعت ساخت و ساز از این لوله ها استفاده فراوانی می گردد. این لوله ها را در دو رنگ سبز و سفید تولید می کنند و به علت سبک بودنشان، جابه جایی راحتی نیز دارند.
  • لوله پی وی سی: کاربرد بالای لوله های پی وی سی در صنعت ساختمان به علت انعطاف پذیری زیاد آنها و مقاومت بالایی که در برابر ترک خوردگی و شکستگی دارند می باشد. مواد شیمیایی مختلف مانند مواد اسیدی و بازی بر روی این لوله بی تاثیر بوده و نصب راحتی هم دارند. البته این لوله ها در برابر سرما حساس بوده و ممکن است دچار شکستگی شوند.
  • لوله چدنی: این نوع لوله ها از مقاومت خوبی در برابر فشارهای وارده برخوردارند و با توجه به این که در چه مکانی مورد استفاده قرار بگیرند از آلیاژها و اتصالات و ابعاد مختلفی ساخته می شوند. در صورتی که لوله های چدنی دچار گرفتگی شوند می توان با استفاده از دستگاه تراکم هوا گرفتگی آن ها را باز کرد. از معایب این لوله ها می توان به وزن سنگینی که دارند و تحت تاثیر قرار گرفت توسط مواد شیمیایی اشاره کرد.
  • لوله گالوانیزه: این نوع لوله ها در انواع لوله های فولادی و فلزی طبقه بندی می شوند. لوله های آهنی دارای وزن سبکی بوده و از مقاومت فشاری بالایی برخوردار می باشند در حالی که امکان وجود خوردگی و تشکیل رسوب بر روی آنها وجود خواهد داشت. لوله های گالوانیزه فولادی از فولاد نرم ساخته شده اند و از آنها معمولا جهت لوله کشی فاضلاب سرویس های بهداشتی استفاده می شود.
  • لوله پنج لایه: این لوله ها دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و در برابر مواد اسیدی و بازی نیز استحکام بالایی دارند. جنس بیرونی و داخلی لوله های پنج لایه از پلی اتیلن ساخته شده و لایه ای از جنس آلومینیوم در میان آن قرار دارد که توسط چسب مخصوص به لایه های بیرونی و داخلی متصل شده است. در سیستم های گرمایش از کف سیستم های تهویه مطبوع این نوع لوله ها را مورد استفاده قرار می دهند.
امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟