آموزش رباتیک درجه 1 و 2

دوره آموزش رباتیک در آموزشگاه فن آموزان در دو سطح مقدماتی و پیشرفته ارائه می شود. مباحث سطح مقدماتی یک پایه اساسی برای شناخت انواع ربات ها ، اجزای اصلی روبات‌های صنعتی ، کاربردهای رایج ربات‌ها و حرکت محوری، مزیت و نحوه استفاده از رباتها در یک کارخانه یا سیستم را ارائه می دهد.

دیگر مباحث اصلی دوره آموزش رباتیک مقدماتی شامل مکانیک ربات ها ، شناخت انواع شاسی ، آموزش نحوه ساخت ربات جرثقیل و مباحث مربوط به سیستم های اهرم و قرقره ، ساخت سیستم چرخ و فلک ، شناخت ساختار گیربکس و چرخ دنده ، آموزش نحوه تبادل سرعت و قدرت در گیربکس ، ساخت رباتهای عنکبوت (4، 6 و 8 پا) ، آموزش کامل سیستم های چرخ و زنجیر و ساخت تانک دو موتوره ، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه مؤثر برای ربات‌ها، علل رایج خرابی ربات همراه با راه‌های شناسایی آن علل جزو مباحث اصلی دوره مقدماتی آموزش رباتیک می باشد.

در دوره آموزش رباتیک پیشرفته کارآموز بصورت عملی توانایی ساخت یک ربات بر اساس خلاقیت و آموزش های ارائه شده را به دست می آورد. در این سطح با اصول کلی برنامه virtualMEC جهت شبیه سازی انواع ربات ها آشنا می شوید.

دیگر مباحث سطح پیشرفته شامل ساخت ربات ها بر مبنای هلیکوپتر ، آموزش کامل ماژل های مادون قرمز به منظور شناسایی انواع موانع ، آموزش نحوه اندازه گیری فاصله با ماژول های مادون قرمز، آموزش مونتاژ قطعات الکترونیکی و لحیم کاری ، آموزش نحوه کار با بردهای هزار سوراخ ، آموزش راه اندازی موتور جت جهت حرکت ربات به چهار سمت با استفاده از بکارگیری برد و ماژول های راه اندازی ، آموزش کامل  ربات دنبال کننده خط، آموزش کامل برد های آردینو جهت کنترل انواع ربات با قابلیت برنامه نویسی به زبان c ، آموزش سیستم های ترکیبی مبتنی بر چرخ دنده و یاتاقان و ساخت اهرم دو انگشتی جهت برداشتن و گذاشتن قطعات در بازوی رباتیک و … می باشد.

برای مشاهده جزئیات کامل به بخش سرفصلهای این دوره مراجعه نمایید. به دلیل تمرکز بر آموزش عملی کلاسها با تعداد محدود و تمامی تجهیزات لازم برای تمرین عملی کارآموزان در هر دو سطح مقدماتی و پیشرفته در اختیار کاراموزان قرار می گیرد. آموزشها تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای بوده و در پایان دوره مدرک معتبر صادر می گردد.

فیلم معرفی دوره آموزش رباتیک درجه 1 و 2

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش رباتیک درجه 1 و 2

شهریه: 2/500/000 تومان

مدت آموزش: تماس بگیرید

سرفصلهای دوره آموزش رباتیک

logo gold سرفصلهای دوره آموزش رباتیک مقدماتی

آشنایی با انواع ربات ها و مزیت انجام به کارگیری آنها در صنعت

اموزش مکانیک ربات به زبان ساده

توضیح انواع شاسی جهت ساخت مدل های مختلف ربات

اموزش و بحث در مورد سیستم های اهرم و قرقره و ساخت ربات جرثقیل بر مبنای آن

آموزش و تدریس انواع سیستم های انتقال نیرو به همراه ساخت سیستم چرخ و فلک بر اساس تدریس

توضیح ساختار گیربکس و چرخ دنده و آموزش عملی و ساخت سیسم های جوجه گردان

تدریس تبادل سرعت و قدرت در گیربکس بر مبنای اصول مکانیک چرخ دنده های کاهنده و افزاینده

اصول کلی مکانیزم لنگ و ساخت ربات های 4 و6 و 8 پا مانند ربات عنکبوت

توضیح و تدریس کامل سیستم های چرخ و زنجیر و ساخت تانک 2 موتوره بر اساس آموزش های داده شده

نمایش بیشتر
logo gold سرفصل های دوره آموزش رباتیک پیشرفته

آشنایی و اصول کلی برنامه virtualMEC جهت شبیه سازی انواع ربات ها

سیستم های انتقال نیرو به محور عمودی جهت ساخت ربات ها بر مبنای هلیکوپتر

توضیح کامل ماژول های مادون قرمز جهت تشخیص انواع مانع

آشنایی با ماژول ماورای صوت (ultrasound) جهت اندازه گیری فاصله

آموزش لحیم کاری و مونتاژ قطعات الکترونیکی

آموزش کار با بورد های هزار سوراخ و برد برد های آموزشی (Bread board)

آموزش راه اندازی و به کار گیری برد ها و ماژول های راه اندازی موتور جت جهت حرکت ربات به سمت چپ و راست , عقب و جلو

شرح کامل و توضیح رباط دمبال کننده خط

آموزش کامل برد های آردینو جهت کنترل انواع ربات با قابلیت برنامه نویسی به زبان c

تدریس سیستم های ترکیبی مبتنی بر چرخ دنده و یاتاقان و ساخت اهرم دو انگشتی و (Gripper) جهت برداشتن و گذاشتن قطعات در بازوی رباتیک

نمایش بیشتر

هزینه آموزش رباتیک درجه 1 و 2

شهریه دوره آموزش رباتیک درجه 2 3/5۰۰/۰۰۰
شهریه دوره عمومی آموزش رباتیک درجه 2 با تخفیف 2500000
شهریه دوره خصوصی آموزش رباتیک درجه 2 ۴/۰۰۰/۰۰۰
شهریه دوره آموزش رباتیک درجه 1 5000000
شهریه دوره آموزش رباتیک درجه 1 با تخفیف ۳/۵۰۰/۰۰۰
شهریه دوره خصوصی آموزش رباتیک درجه 1 ۵/۰۰۰/۰۰۰
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو
معرفی بازار کار رباتیک

حوزه سیستم‌های رباتیک شامل طراحی، شبکه‌های عصبی، مهندسی، برنامه‌نویسی، آزمایش و توسعه روبات‌های انسانی و مشارکتی برای کمک به انسان در انجام فعالیت‌های روزانه می‌شود. روباتیک با ظهور داده های بزرگ به سرعت در حال رشد است و اینترنت اشیا و ماشین ها اکنون قادر به پردازش مقادیر زیادی داده و یادگیری با حداقل تعامل انسانی هستند.

تعداد فزاینده ای از شرکت ها به رباتیک به عنوان وسیله ای برای افزایش تولید روی آورده اند. ربات‌ها طیف قابل توجهی از کاربردها از بسته‌بندی تا جوشکاری، رنگ‌آمیزی یا بازرسی قطعات بلافاصله پس از یک فرآیند و … دارند. با این حال، ربات ها عاری از خطا نیستند و نیاز به نگهداری پیشگیرانه مؤثر دارند تا اطمینان حاصل شود که با ظرفیت کامل کار می کنند.

ثابت شده است که اتوماسیون سطح رقابت، سودآوری و بهره وری شرکت را افزایش می دهد، با این حال ایران در پذیرش این فناوری ها عقب مانده است. در نتیجه، آموزشگاه فن آموزان مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی را برای کمک به صنعت ایران در راستای توسعه و پیاده‌سازی سیستم‌های رباتیک و اتوماسیون ارائه می‌کند. این دروه ها شامل آموزش رباتیک درجه 1 و 2 ، آموزش برق صنعتی ، آموزش طراحی برد ، آموزش PLC ، آموزش هوشمند سازی ساختمان و دیگر دوره های کنترل ابزار دقیق می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 پاسخ به “آموزش رباتیک درجه 1 و 2”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت شرکت در نظرسنجی روی تصویر زیر کلیک کنید
نظر سنجی دوره -