آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش کارشناسی رنگ خودرو به صورت یک دوره و به مدت 15 ساعت آموزش تخصصی تشخیص رنگ خودرو در آموزشگاه فن آموزان توسط اساتید این حوزه برگزار میگردد. این دوره به صورت حضوری و در کارگاه کاملاً مجهز به تجهیزات و نور برای کارشناسی رنگ و بدنه خودرو برگزار میگردد.

کارشناسی خودرو به معنای بازرسی بدنه و مسائل فنی خودرو قبل از خرید آن است. در این حرفه به بررسی رنگ شدگی مجدد بدنه خودرو که ممکن است علت آن از یک تصادف باشد، انجام می شود که میزان رنگ و شدت خسارت نواحی بازسازی شده را می تواند مشخص کند. همچنین، در صورتی که یک خودرو تصادف کرده باشد ممکن است ایرادات فنی دیگری نیز برای آن به وجود آمده باشد که در کارشناسی مشخص میشود. بنابراین، قبل از خرید یک خودرو، ضروری است که آن را به کارشناسی خودرو برده و علاوه بر بررسی رنگ و بدنه ، خودرو از نظر فنی نیز مورد بازرسی قرار گیرد.

در این دوره به شما آموزش های کاملاً کاربردی و به صورت عملی ارائه می شود و تمامی سرفصل های دوره کارشناسی رنگ خودرو مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای و ویژه بازار کار میباشد. این آموزش ها شامل آموزش بررسی اجزای مختلف خودرو، خواص رنگ آستری و آستر کاری، تشخیص انواع رنگ و لایه های میانی بدنه خودرو، کار و انجام ضخامت سنجی، رنگ سنجی، کار و انجام فام سنجی، براق بودن و چسبندگی و … می باشد. این دوره بصورت عملی برگزار می شود و با پشتیبانی دائمی مدرسین دوره همراه است.

این دوره ویژه افرادی است که به دنبال شغل و استخدام با درآمد بالا و هزینه کم هستند. در این دسته از افراد می توان به کسانی که می خواهند به عنوان کارشناس خودرو یا تأسیس مرکز تشخیص رنگ خودرو فعالیت کنند، یا افرادی که در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت دارند، و همچنین تمامی فعالان حوزه های خودرو، صافکاری و نقاشی خودرو هستند اشاره کرد. این دوره برای همه این عزیزان فرصت بی نظیری را به ارمغان می آورد. تنها کافی است شما علاقه مند باشید و کار کنید تا به هدفتان برسید.

در پایان دوره شما را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کنیم و شما می توانید مدرک بین المللی کارشناسی رنگ خودرو دریافت کنید که برای راه اندازی کسب و کار و دریافت جواز کسب و اشتغال شما در مراکز تشخیص رنگ خودرو بسیار مفید است.

معرفی دوره آموزش کارشناسی خودرو

ویدئو
شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

پایان خدمت : نیاز ندارد

محل برگزاری : تهران و شعبات

شهریه: 2/800/000 تومان

مدت آموزش: 15 ساعت

ویژگی‌های این دوره

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

معرفی خوابگاه : دارد

کلاس رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار : دارد

سرفصل های دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو

logo gold سرفصلهای دوره کارشناسی رنگ خودرو

آموزش بررسی اجزای مختلف خودرو

آموزش بررسی انواع خودرو و بررسی رنگ بدنه آن ها

آموزش بررسی اجزای انواع خودرو

آموزش اجزای تشکیل دهنده رنگ های خودرویی

آموزش خواص رنگ آستری و آستر کاری

آموزش تشخیص انواع رنگ و لایه های میانی بدنه خودرو

آموزش تشخیص انواع رنگ و لایه های نهایی بدنه خودرو

آموزش کار با ابزار عمومی و اختصاصی نقاشی و مکانیکی

آموزش انتخاب ابزار مناسب

آموزش بکارگیری ابزارهای عمومی اتومکانیک و نقاشی خودرو

آموزش انواع جک ها ، بالابرها

آموزش ساخت و آماده سازی انو اع بتونه و عایق کاری و درزگیری بدنه خودرو

آموزش کار با انواع بتونه جهت بازسازی بدنه خودرو

آموزش تشخیص معایب و عیب یابی کار

آموزش عایق کاری و درزگیری بدنه خودرو

آموزش کار با انواع موم پاش ها و پیستوله موم پاش

آموزش تشخیص خطای پاشش رنگ

آموزش تشخیص هر نوع عیب رنگ خودرو

آموزش بازرسی و کنترل تست عیوب

آموزش کار با دستگاه های بازرسی عیوب رنگ و کنترل کیفی و کمی رنگ خودرو

آموزش کار با تجهیزات بازرسی و کنترل کیفیت رنگ خودرو

آموزش کار و انجام ضخامت سنجی، رنگ سنجی

آموزش کار و انجام فام سنجی، براق بودن، چسبندگی

آموزش ثبت و درج اطلاعات خروجی از دستگاه و تجزیه و تحلیل داده ها

آموزش نکته برداری و درج مشخصات و معایب رنگ درکارتکس

آموزش تنظیم چک لیست ها و نکته برداری و ثبت آن

آموزش درج مشخصات و معایب مشاهده شده و صدور کارتکس

نمایش بیشتر
نظر کارآموزان دوره کارشناسی خودرو فن آموزان
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش کارشناسی رنگ خودرو

دوره آنلاین
دوره کارشناسی رنگ خودرو درحال ضبط
ثبت نام
دوره حضوری با 30% تخفیف
دوره کارشناسی رنگ خودرو 4/000/000 تومان 2/800/000 تومان
ثبت نام
دوره خصوصی
دوره کارشناسی رنگ خودرو 4/800/000 تومان
ثبت نام

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو در فن آموزان

 • دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو آموزشگاه فن آموزان از پایه ای ترین مواردی که نیاز دارید، یعنی آموزش بررسی انواع خودرو و بررسی رنگ بدنه آن ها و … شروع به آموزش کرده و در ادامه به مباحث آموزش نکته برداری و درج مشخصات و معایب رنگ درکارتکس، تنظیم چک لیست ها و نکته برداری و ثبت آن را آموزش می دهیم.
 • دوره فنی حرفه ای آموزش کارشناسی رنگ خودرو در آموزشگاه فن آموزان به مدت 15 ساعت آموزش جامع و تخصصی میباشد برگزار میگردد و تمامی نکات و مباحث تئوری و عملی را در بر دارد.
 • ابزارهای تخصصی برای کار عملی کارشناسی رنگ خودرو را آماده کرده و آموزش می دهیم.
 • کامل ترین سرفصل های آموزشی برای کارشناسی رنگ خودرو را ارائه و آموزش خواهیم داد.
 • تمامی آموزش ها زیر نظر اساتید با تجربه انجام می شوند.
 • تمامی تجهیزات مورد نیاز برای کار را معرفی و با همه آن ها کار خواهیم کرد.
 • بعد از دوره می توانید در صورت اشکال در قسمت های مختلف دوره، آن را با اساتید دوره درمیان گذاشته و رفع اشکال کنید.
 • ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای کارآموزان برای باز کردن مغازه شخصی یا مراجعه به نمایندگی های مختلف و گاراژهای مختلف برای اشتغال و این که دوره را گذرانده اید صادر می شود.
همه چیز درباره شغل کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو یکی از مهارت های کاربردی در صنعت خودرو می باشد. افرادی که این مهارت را فرا می گیرند، قادر خواهند بود تا رنگ خودرو های آسیب دیده را بازسازی نموده و به حالت اولیه برگردانند. یادگیری این مهارت بسیار حائز اهمیت است، زیرا تصادفات و برخورد های احتمالی باعث آسیب دیدگی بدنه و رنگ خودرو ها می شود. بنابراین به افراد متخصص در زمینه بازسازی رنگ بدنه خودرو و هم چنین بررسی خودرو ها از لحاظ فنی هنگام خرید و فروش نیاز داریم.

علاوه بر این، کارشناسان رنگ خودرو می توانند در مراکز تعمیراتی، کارخانجات خودرو سازی، مراکز فروش و تعمیر خودرو و هم چنین به صورت مستقل مشغول به کار شوند. یادگیری این مهارت باید به صورت کاملا عملی و زیر نظر اساتید مجرب و تکنسین های فنی خودرو با تجربه انجام شود. لذا توصیه می شود افراد علاقه مند، دوره های تخصصی کارشناسی رنگ خودرو را در مراکز معتبری همچون آموزشگاه فن آموزان گذرانده و مدرک لازم در این زمینه را کسب نمایند.

آموزشگاه فن آموزان با بهره‌ گیری از مدرسان مجرب و کارشناسان فنی خودرو حرفه ای، آموزش جامع کارشناسی رنگ خودرو را برگزار می ‌کند که طی آن، فراگیران با اصول و مبانی برطرف کردن رنگ خودرو، تجهیزات لازم و اقدامات کاربردی رنگ ‌کاری مانند درزگیری، عایق کاری و بتونه کاری آشنا خواهند شد.

وظایف شغلی کارشناس خودرو

کارشناسان رنگ خودرو وظایف و مسئولیت ‌های متعددی برعهده دارند که مهم‌ ترین آن ‌ها عبارتند از:

 • بررسی وضعیت فعلی رنگ خودرو و شناسایی نواحی آسیب ‌دیده
 • تعیین نوع مواد و روش ‌های لازم برای بازسازی و رفع عیوب رنگ
 • آماده ‌سازی سطوح قبل از رنگ‌ آمیزی شامل سنباده ‌زنی، پرداخت و زیر سازی
 • انتخاب و آماده‌ سازی انواع رنگ‌ ها بر اساس نوع بدنه
 • اجرای صحیح فرایند های رنگ‌ کاری و پوشش ‌دهی بدنه
 • عایق گیری و درزگیری بدنه خودرو
 • رفع مشکلات احتمالی مانند بروز حباب، ریزش، خش و غیره
 • کنترل کیفیت رنگ و میزان چسبندگی و صافی سطوح رنگ‌ شده
 • نظارت بر رعایت استاندارد های زیست‌ محیطی و ایمنی کار
 • مشاوره به مشتریان در خصوص نگهداری صحیح بدنه و رنگ
 • درج مخصات و عیوب برطرف شده در کارتکس

بازار کار و درآمد کارشناسی خودرو

بازار کار رشته کارشناسی فنی رنگ خودرو در کشور ما رو به رشد است. با توجه به افزایش تولید خودرو در داخل و واردات خودرو های خارجی، نیاز به متخصصان رنگ خودرو نیز روز به روز در حال افزایش است.

کارشناسان فنی رنگ خودرو می ‌توانند در مراکز تعمیرات بدنه و رنگ خودرو، کارخانه ‌های تولیدی، شرکت ‌های بیمه و مراکز فروش خودرو به صورت شغل ثابت یا پیمانکاری مشغول به فعالیت شوند. میزان درآمد کارشناسان رنگ خودرو بسته به میزان تجربه و مهارت آن ها متفاوت است، اما به طور میانگین ماهانه بین 3 تا ۵ برابر حقوق اداره کار درآمد دارند که رقم قابل توجهی است. واضح است که کارشناسان رنگ خودرو که در شهر های بزرگ تر مشغول به فعالیت هستند، به دلیل تعداد بیشتر اتومبیل ها از درآمد بیشتری نسبت به فعالین در شهر های کوچک تر برخوردارند.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر درآمد کارشناسان رنگ خودرو، محل احداث مراکز تعمیر و کارشناسی خودرو است. بدیهی است که مغازه هایی که در مراکز شهر واقع شده اند به دلیل عبور و مرور عموم مردم، مشتری های بیشتری دارند و می توانند درآمد بیشتری کسب کنند. لازم به ذکر است تکنسین های رنگ خودرو می توانند با انجام تبلیغات از طریق چاپ تراکت و هم چنین تبلیغات مجازی، تعداد مشتری های خود را بالا ببرند.

در بازار کار کشور های اروپایی و آمریکایی نیز به دلیل تعداد بالای خودرو های شخصی، نیاز زیادی به متخصصان رنگ و بدنه خودرو وجود دارد و این حرفه از اعتبار و جایگاه ویژه‌ ای برخوردار است. علاقه مندان به کار در کشور های خارجی می توانند از طریق دریافت مدرک دو زبانه فنی و حرفه ای، جاب آفر گرفته و مهاجرت کنند.

دوره کارشناسی رنگ خودرو فن آموزان شامل چه مباحثی است؟

شرکت کنندگان این دوره ابتدا به بررسی اجزای مختلف خودرو خواهند پرداخت و رنگ بدنه اتومبیل ها را چک می کنند. در ادامه ضمن شناخت اجزای تشکیل دهنده رنگ خودرو، با نحوه آستر کاری به طور عملی آشنا خواهند شد و می توانند انواع رنگ و لایه های میانی و نهایی بدنه خودرو را تشخیص دهند. سپس کارآموزان ضمن شناخت ابزار عمومی و اختصاصی نقاشی و مکانیکی قادر خواهند بود با انواع جک و بالابر ها کار کرده و بدنه خودرو ها را با انواع بتونه، عایق کاری و درزگیری کنند.

به علاوه افراد ضمن یادگیری نحوه کار با انواع موم پاش ها و پیستوله موم پاش، می توانند با دستگاه های بازرسی عیوب رنگ کار کرده تا بتوانند عیب رنگ خودرو را تشخیص دهند. در ادامه سرفصل های تخصصی در مورد اندازه گیری ضخامت رنگ، براقیت و درخشندگی به شما آموزش داده می شود تا بتوانید مشخصات و معایب مشاهده شده را درج کرده و کارتکس صادر کنید.

مزایای شرکت در دوره کارشناسی خودرو

دوره کارشناسی رنگ خودرو در آموزشگاه فن آموزان با هدف ارتقای دانش تخصصی و مهارت ‌های عملی علاقه ‌مندان به بررسی فنی و تشخیص سلامت رنگ خودرو طراحی شده است. این دوره با شروع از مباحث پایه و اولیه، به طور تدریجی وارد جزئیات و ظرایف رنگ خودرو می ‌شود؛ بنابراین نیاز به تخصص و تجربه قبلی ندارد و افراد با سواد ابتدایی نیز می ‌توانند در آن شرکت کنند و نیازی به داشتن مدرک تحصیلی عالی نیست. تمام علاقه مندان به امور فنی خودرو که بالای 14 سال که مدرک سیکل داشته باشند، می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

ما در کنار آموزش ‌های نظری، کارگاه‌ های مجهزی را نیز برای تمرین عملی مهارت‌ ها فراهم کرده ‌ایم. شرکت کنندگان در این کلاس می ‌توانند با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته، فرایند های مختلف را به صورت تخصصی تجربه نموده و در نهایت به یک کارشناس ماهر رنگ خودرو تبدیل شوند.

آموزشگاه ما با بهره‌ گیری از مدرسان برجسته و صاحب ‌نام حوزه کارشناسی فنی رنگ خودرو، دوره‌ ای جامع و کاربردی را برای علاقه‌ مندان تدارک دیده است. در این دوره، آموزش ‌های نظری و عملی به صورت ترکیبی، از سطح مقدماتی تا پیشرفته ارائه می ‌شود تا فراگیران بتوانند مهارت و تسلط لازم را کسب کنند.

علاوه بر این، با توجه به حضور علاقه مندان از سراسر کشور، اقدامات خاصی برای اقامت آن‌ دسته از کارآموزان غیربومی انجام شده است. امکانات رفاهی لازم در خوابگاه‌ های نزدیک به محل آموزشگاه فراهم شده تا افراد شهرستانی دغدغه ‌ای بابت سکونت موقت در شهر تهران نداشته باشند.

آموزشگاه فن آموزان، صرفا به ارائه دوره و صدور مدرک بسنده نمی‌ کند. ما معتقدیم هدف نهایی آموزش ‌های تخصصی، پیدا کردن شغل و درآمد زایی برای فراگیران است. به همین دلیل تا زمان اشتغال افراد و دستیابی به امنیت شغلی و درآمد عالی، فارغ ‌التحصیلان خود را همراهی کرده و به طور نامحدود از آن ها پشتیبانی می کنیم. کارآموزان حتی پس از پایان دوره می ‌توانند سوالات و مشکلاتشان را با مدرس دوره در میان بگذارند. هم چنین امکان بازآموزی رایگان وجود دارد تا افرادی که نتوانسته اند مطالب را یاد بگیرند، مجددا در کلاس شرکت کنند.

علاوه بر کسب دانش تئوری و مهارت عملی، یکی از مزیت های حضور در کلاس های کارشناسی رنگ خودرو فن آموزان، اخذ گواهینامه بین ‌المللی و معتبر فنی و حرفه ای است. این مدرک ضمن اعتبار سنجی سطح دانش و توانمندی‌ ها، می ‌تواند در مواردی همچون مهاجرت شغلی، دریافت تسهیلات بانکی و راه ‌اندازی کسب‌ و کار به فارغ ‌التحصیلان کمک شایانی نماید. بنابراین علاوه بر یادگیری، زمینه موفقیت شغلی شما را در آینده نیز فراهم می‌ کند.

مشاهده بیشتر
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *