نحوه قفل اس ام اس آیفون

قفل اس ام اس آیفون

قفل اس ام اس آیفون از جمله امکاناتی است که می توان آن را بر روی گوشی خود ایجاد کرد تا امکان سرکشی به اطلاعات موجود در پیام های شخصی فرد امکان پذیر نباشد. البته تکنولوژی رمز گذاشتن اس ام اس آیفون، بر روی این گوشی ها وجود ندارد و نیاز است تا از برنامه ها و اپلیکیشن های جانبی برای این کار استفاده کرد. در این مقاله به انواع روش هایی که می توان برای قفل گذاشتن بر روی اسمس های آیفون استفاده کرد پرداخته ایم.

آموزش تعمیرات موبایل

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات لپ تاپ در آموزشگاه فن آموزش 100% عملی و تخصصی در کارگاه مجهز به ابزار تعمیر موبایل توسط اساتید مجرب. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 021664777300 تماس بگیرید.

رمز گذاشتن اس ام اس آیفون

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی مختلف، این روزها اکثر پیام هایی که بین کاربران تبادل می شود، در این شبکه های اجتماعی است. اما هنوز هم پیامک یا SMS یک سیستم پیام رسان قدرتمند است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. پیام های بانکی مختلف، دریافت رمز پویا و بسیاری از موارد دیگر با استفاده از اس ام اس صورت می گیرد.

سرک کشیدن در گوشی دیگران، عملی ناپسند است که بسیاری از افراد از سر کنجکاوی انجام می دهند. اما با توجه به این که اس ام اس های گوشی، پیام هایی کاملا شخصی هستند، سرکشی در آنها می تواند منجر به آزرده خاطر شدن صاحب گوشی گردد. ممکن است بسیاری از افراد تمایل نداشته باشند تا افراد دیگر از موجودی بانکی آنها مطلع گردند. به همین دلیل استفاده از قفل اس ام اس آیفون می تواند از این کار جلوگیری کرده و یک حریم شخصی برای کاربر ایجاد نماید. رمز گذاشتن اس ام اس آیفون می تواند از طریق روش های مختلفی انجام گیرد که در ادامه به انها اشاره شده است.

بیشتر بخوانید: نحوه بکاپ گرفتن از گوشی آیفون

قفل اس ام اس آیفون از طریق App Limits

فعال کردن App Limits در نسخه های ios 12 به بالا امکان پذیر است. در صورتی که گوشی شما از نسخه هایی پایین تر ios است بهتر است از روش های دیگری برای قفل اس ام اس آیفون استفاده کنید.

در روش App Limits علاوه بر پیامک های گوشی، برنامه های دیگر نیز قفل می شوند و برای باز کردن آنها نیاز به وارد کردن رمز خواهد بود. برای فعال کردن این قابلیت نیاز است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

در ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی آیفون شده و قسمت screen time را پیدا کنید. پس از وارد شدن به این قسمت، این گزینه را در حالت فعال قرار دهید. گزینه ای به نام Use Screen Time Passcode پس از فعال کردن screen time  ظاهر می شود که باید آن را انتخاب نمود. پس از انتخاب این گزینه دستگاه از شما یک رمز می خواهد که باید انتخاب گردد. در ادامه باید گزینه App Limits را انتخاب نموده و گزینه ای به نام add limit را لمس کنید. پس از انتخاب All Apps & Categories تمام برنامه های گوشی آیفون دارای قفل خواهند شد. حال باید زمان مورد نظر را در قسمت timer interface وارد کرده و add را انتخاب نمایید.

اما در صورتی که تمایل دارید سایر برنامه بدون رمز بوده و تنها قفل اس ام اس آیفون انجام گیرد باید مجددا در تنظیمات قسمت screen time را انتخاب نموده و پس از آن گزینه Always Allowed را لمس کنید. در اینجا در کنار آیکون messages یک علامت منفی وجود دارد که با انتخاب آن برنامه پیام ها از لیست برنامه هایی که دائما در دسترس هستند خارج گردد. پس از آن کار ادامه داشته و باید وارد قسمت Choose APPS شد و برنامه هایی را تمایل دارید همیشه در دسترس باشند علامت گذاری نمایید.

رمز گذاشتن اس ام اس آیفون با guided access

این روش از جمله روش های قفل اس ام اس آیفون به صورت موقت است. در واقع در این روش شما دستگاه خود را در یک برنامه خاص قفل می کنید. در این صورت زمانی که شخص دیگری بخواهد از این برنامه خارج شده و وارد اس ام اس های شما گردد نیاز به وارد کردن رمز عبور خواهد داشت. به عنوان مثال می توانید آیفون خود را بر روی یک برنامه مانند تصاویر قفل کنید. در این صورت هر چقدر که گوشی آیفون شما دست طرف مقابل باشد، پس از خارج شدن از گالری قادر به ورود به پیامک ها نخواهد بود. این روش یک ترفند مناسب برای افرادی است که تمایل ندارند افراد دیگری به اس ام اس های آنها سرک بکشند.

 رمز گذاشتن اس ام اس آیفون

  برای فعال کردن این قابلیت و قفل اس ام اس آیفون از طریق guided access باید وارد بخش General در تنظیمات آیفون شده و بر روی گزینه Accessibility کلیک نمایید. وارد این صفحه که شدید به سمت پایین صفحه حرکت کرده و گزینه Guided Access را پیدا کنید. در این قسمت برنامه های مختلف موجود در آیفون را مشاهده می کنید. در اینجا باید برنامه ای را که تمایل دارید گوشی بر روی آن قفل شود انتخاب نموده و 3 مرتبه دکمه home  گوشی را فشار دهید.

در ادامه در قسمت سمت چپ پایین صفحه، گزینه ای به نام option وجود دارد که با انتخاب آن می توان تنظیمات دسترسی را تغییر داد. در نهایت پس از زدن دکمه start قفل اس ام اس آیفون فعال شده و می توان گوشی خود را فرد دیگری سپرد.

در صورتی که می خواهید وضعیت قفل اس ام اس آیفون را بردارید می توانید با سه بار کلیک کردن بر روی دکمه home گوشی، این قابلیت را دی اکتیو کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه باز کردن و حذف رمز گوشی

قفل کردن اس ام اس های آیفون با Lock Messages

روش موثر دیگری که برای رمز گذاشتن اس ام اس آیفون به کار می رود، استفاده از اپلیکیشن Lock Messages است. برای استفاده از این قابلیت نیاز است تا در ابتدا این نرم افزار را دانلود کرد. پس از آن باید وارد سیدیا شد و بعد از جستجوی عبارت Lock Messages آن را نصب کرد. برای نصب کامل این نرم افزار باید گزینه Confirm را انتخاب کرده و چند دقیقه برای نصب اپلیکیشن منتظر ماند.

قفل کردن اس ام اس آیفون

پس از نصب این نرم افزار گزینه ای به نام Restart SpringBoard ظاهر می شود که با انتخاب آن گوشی آیفون ریست می گردد. در ادامه وارد تنظیمات شده و مجددا گزینه Lock Messages را انتخاب کرد. این گزینه باید بر روی حالت فعال قرار گرفته و پسورد آن تغییر داده شود.

با استفاده از این اپلیکیشن کاربردی می توان رمز گذاشتن اس ام اس آیفون را فعال کرده و حریم خصوصی خود را در گوشی ایجاد نمود.

بیشتر بخوانید: هارد ریست و سافت ریست آیفون

قفل کردن اس ام اس های آیفون با نرم افزار Cover Me

قفل اس ام اس آیفون توسط یک اپلیکیشن به نام Cover Me قابل انجام است. استفاده از این روش در کشورهای مختلف به دلیل راحتی کار بسیار رایج بوده و کاربران زیادی این روش را برای قفل کردن پیام های گوشی خود به کار می برند. این نرم افزار در نسخه های IOS 7 به بالا قابل پشتیبانی است و دانلود آن از طریق اپ استور به صورت رایگان امکان پذیر خواهد بود.

برای قفل اس ام اس آیفون ، پس از نصب این نرم افزار بر روی گوشی نیاز است تا sign in شده و وارد اپلیکیشن گزدید. در این مرحله برای ادامه کار باید نام کشور خود و شماره موبایل را وارد نمود. اما متاسفانه نام ایران در بین کشورهای نمایش داده شده در این اپلیکیشن به چشم نمی خورد و نیاز است تا این اپلیکیشن یک اکانت فیک برای شما ایجاد نماید. البته ایجاد این اکانت نیاز به پرداخت هزینه ای به دلار خواهد داشت.

علاوه بر روش های گفته شده که از رایج ترین شیوه ها برای قفل گذاری اس ام اس های آیون بودند، نرم افزارهای مختلف دیگری نیز وجود دارند که می تواند با دانلود آنها بر روی پیامک های آیفون خود رمز گذاشت. از جمله این اپلیکیشن ها می توان به مواردی مانند  اپلیکیشن Secret SMS Plus، نرم‌افزار Crypt Me، برنامه ی Lockdown و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

آموزشگاه فن اموزان مجری برگزاری دوره ها تخصصی ویژه کار از جمله تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش plc ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش هوشمند سازی ساختمان ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش برق ساختمان و بیش از هشتاد دوره دیگر با ارائه مدرک فنی حرفه ای در تهران می باشد. برای مشاهده لیست تمامی دوره ها به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

امتیاز بدهید
نویسنده مطلب
نیما ستوده
نیما ستوده

نیما ستوده هستم. با سابقه دوازده سال فعالیت در زمینه تعمیرات گوشی های برندهای مختلف (از جمله سامسونگ ، آیفون ، شیائومی) با سیستم عامل های اندروید و ios در بازار تعمیر گوشی. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیرات موبایل را به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات