برق اضطراری UPS برای کرکره برقی

برق اضطراری UPS برای کرکره برقی
چکیده مطلب :

یکی از انواع سیستم های برق اضطراری، یو پی اس آماده به کار یک واحد آفلاین است که می تواند خرابی برق را تشخیص داده و به طور خودکار باتری را تغذیه کند. این مقاله کارکرد برق اضطراری UPS برای کرکره برقی را توضیح می دهد.

از جمله مشکلات مهمی که در هنگام قطعی برق برای وسایل الکترونیکی به وجود می آید عدم کارکرد آنها در این شرایط است. برق اضطراری روشی است که برای تامین برق مورد نیاز سیستم در این زمان ها به کار می رود و به کمک افراد و سازمان ها می آید.کرکره برقی نیز از جمله وسایلی است که با استفاده از برق کار کرده و در صورتی که برق به صورت ناگهانی قطع گردد، کرکره از کار افتاده و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

حال اگر اتومبیل شما در پارکینگ پارک شده باشد و قصد خروج از پارکینگ را داشته باشید چه کاری باید انجام دهید؟ UPS یا برق اضطراری در این مواقع بسیار کاربردی بوده و می تواند باعث شود تا ما قادر به باز و بسته کردن درب باشیم. در این مقاله به نحوه استفاده از برق اضطراری برای کرکره برقی پرداخته ایم.

آموزشگاه فن آموزان در دپارتمان برق خود دوره تخصصی آموزش نصب کرکره برقی را با اعطای مدرک فنی و حرفه ای و بصورت عملی در کارگاههای مجهز برگزار می کند. این دوره ویژه ورود به بازار کار می باشد و با پشتیبانی مادام العمر برگزار می شود. برای مشاهده اطلاعات کامل دوره روی تصیر زیر کلیک نمایید:

آموزش نصب کرکره برقی

برق اضطراری یا UPS کرکره برقی

در هنگام قطعی برق، دستگاه های منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS  سیستم های رایانه ای و تجهیزات IT را ایمن و عملیاتی نگه می دارند. UPS هنگامی که جریان برق به یک ولتاژ با مقدار ناکافی کاهش می یابد، یا متوقف می گردد، انرژی پشتیبان باتری را تأمین می نماید. منبع تغذیه بدون وقفه برای محیط های حساس امری حیاتی می باشد.

برق ups کرکره برقی

بسته به اندازه و فناوری واحد UPS، برای مدت زمان مشخصی تا زمانی که ژنراتورها فعال شوند یا اجزای شبکه به درستی خاموش شوند، قدرت پشتیبان تهیه می شود. وقتی جریان برق به اندازه کافی جریان داشته باشد، رایانه ها و لوازم جانبی از ایجاد آسیب محافظت می شوند. یک واحد UPS می تواند به محافظت موثر از یک دستگاه واحد یا کل مرکز داده کمک کند.

ساختار UPS به این شکل است که از تعدادی باتری که به صورت سری هم به هم متصل می باشند تشکیل شده است و در هنگام خرید آنها باید به نکات مختلفی مانند میزان آمپراژ مورد نیاز، توان مصرفی آن و همچنین ساعت مصرفی که دارد توجه نمود.

آموزشگاه فن آموزان مجری برگزاری دوره های تخصصی الکترونیک و تعمیرات نظیر دوره آموزش برق ساختمان ، آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل و سخت افزار آن ، آموزش برق صنعتی و … تحت نظارت سازمان فنب و حرفه ای کشور و با اعطای مدرک معتبر می باشد. این دوره ها با هدف ایجاد اشتغال و ورود به بازار کار بصورت 100% عملی و در کارگاههای مجهز به تجهیزات برگزار می شود.

کاربرد UPS در کرکره برقی

یکی از سیستم های که در انواع کرکره های برقی و به طور کلی درب های اتوماتیک به کار می رود، سیستم برق اضطراری یا UPS می باشد. به دلیل این که بسیاری از درب های اتوماتیک به دفعات زیادی در روز باز و بسته می شوند، در صورتی که برق ساختمان قطع گردد ممکن است امکان انجام رفت و آمد وجود نداشته و بسیاری از کارها مختل گردد. به همین دلیل است که توصیه می شود از سیستم UPS در انواع درب های اتوماتیک از جمله کرکره برقی استفاده شود.

انواع مختلف یو پی اس چیست

با سه نوع اصلی منبع تغذیه بدون وقفه، سیستم های UPS برای جایگزینی طیف کاملی از برنامه ها در دسترس هستند. این سیستم ها نیازهای شرکت ها و مصرف کننده های مختلف را برآورده می کنند. یکی از انواع سیستم های برق اضطراری، یو پی اس آماده به کار یک واحد آفلاین است که می تواند خرابی برق را تشخیص داده و به طور خودکار باتری را تغذیه کند.

دو دسته دیگر UPS دستگاه های Line Interactive و Online هستند که نوع آنلاین آن از قیمت بالایی برخوردار می باشد. در صورت عدم دسترسی به برق، هر نوع UPS دستگاه های شبکه را فعال نگه می دارد. ویژگی هایی مانند اندازه گیری انرژی با توجه به مدل یو پی اس متفاوت است.

نصب UPS در کرکره برقی

برای نصب برق اضطراری یا یو پی اس در کرکره برقی بایستی حتما از فردی که در این کار دارای تبحر باشد استفاده نمود. با توجه به این که برای انجام این کار با برق سر و کار دارید، در صورت مبتدی بودن و عدم تخصص در آن امکان برق گرفتگی و خطرات دیگر وجود داشته و توصیه می شود حتما از نصاب کرکره برقی با تجربه برای نصب UPS استفاده نمایید.

نصب UPS در کرکره برقی

محلی که سیستم برق اضطراری در کرکره برقی قرار می گیرد مابین مدار فرمان و پریز برق بوده و نباید در مکانی نصب شود که گرمای زیادی به آن برخورد نماید چرا که دمای بالا باعث می شود تا عمر باتری ها کاهش یافته و این سیستم به درستی عمل نکند.در هنگام نصب UPS بایستی برق شهری را به قسمت ورودی یعنی قسمت in و مدار فرمان کرکره برقی را به قسمت خروجی یا out متصل نمایید.

نحوه استفاده از برق اضطراری برای کرکره برقی

پیش از خرید و نصب سیستم برق اضطراری برای کرکره برقی نیاز است تا به نوع موتوری که در درب شما به کار رفته است توجه نمایید. ممکن است سیستم برق اضطراری یا UPS بر روی برخی از موتورها کار نکرده و در این صورت UPS خریداری شده بلااستفاده می گردد.موتورهای ساید که در کرکره های برقی بزرگ و پر تردد به کار می روند گزینه بسیار مناسبی برای نصب UPS می باشند.

استفاده از ups برای کرکره برقی

این نوع از موتورها را معمولا در مکان هایی که دهانه بزرگی دارند مانند کارخانه های بزرگ، مراکز تجاری، گاراژهای بزرگ و پر رفت و آمد و غیره نصب می کنند و در صورتی که برق این اماکن مهم به صورت ناگهانی قطع شود می تواند مشکلات زیادی را به بار آورد. به همین دلیل این نوع از موتورها را به گونه ای طراحی کرده اند که امکان نصب سیستم برق اضطراری بر روی آنها وجود داشته باشد.

ممکن است بسیاری از کرکره های برقی برای مواقع قطعی برق، خلاص کن را در نظر گرفته باشند که در این گونه مواقع می توان با استفاده از آن کرکره برقی را به صورت دستی باز و بسته نمود. انجام این کار نیاز به نیروی زیادی داشته و می تواند دردسرهای زیادی را به بار آورد. بنابراین بهترین روش در این گونه مواقع استفاده از UPS می باشد.

هزینه نصب UPS

بسیاری از کرکره های برقی که خریداری می کنید، به صورت کارخانه ای دارای سیستم برق اضطراری می باشند و نیازی به صرف هزینه و زمان برای نصب UPS بر روی آنها نمی باشد. اما در صورتی که کرکره شما مجهز به این سیستم نیست بهتر است حتما برای نصب UPS اقدام نمایید.

سیستم های UPS با توجه به برند و انواع مختلفی که دارند از قیمت های متنوعی برخوردار می باشند اما به طور کلی نیاز به هزینه گزافی برای نصب آنها نخواهد بود و می توان با مبلغی در حدود یک میلیون تومان اقدام به نصب سیستم برق اضطراری بر روی کرکره برقی خود نمود. البته امکان نصب این سیستم ها در مکان های دیگری از ساختمان نیز وجود داشته که در این صورت باید نوع دیگری از UPS را انتخاب کرد.

در مهایت اینکه کرکره های برقی امروزه به یکی از انواع محبوب درب های اتوماتیک تبدیل شده اند که در مکان های مختلف به کار می روند. این درب ها با استفاده از برق کار کرده و در صورتی که برق ساختمان از کار بیفتد، امکان باز و بسته شدن درب نیز به صورت اتوماتیک وجود نخواهد داشت و نیاز است تا آن را با استفاده از خلاص کن به صورت دستی باز نمود. اما روش دیگر که راهی ساده تر و بدون دردسر می باشد استفاده از سیستم برق اضطراری یا UPS می باشد. ما در این مقاله به نحوه استفاده از برق اضطراری برای کرکره برقی به طور کامل اشاره نمودیم و نکاتی که در هنگام خرید و نصب این سیستم باید رعایت گردد نیز برای کاربران این سیستم ها بیان گردید.

مشاهده و دانلود pdf مقاله: برق اضطراری UPS برای کرکره برقی

4/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
سیامک رشوند
سیامک رشوند

سیامک رشوند هستم فعال در حوزه نصب و تعمیر سیستم های حفاظتی و امنیتی مجتمع های مسکونی ، تجاری ،اداری و .... در این سایت در مورد نصب دوربین ها ، دزدگیرهای اماکن و منازل ، نصب اعلام حریق های متعارف و آدرس پذیر، نصب سانترال و کرکره برقی و حوزه های مرتبط دیگر مطلب می نویسم.

دوره های فنی پردرآمد برای ورود به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *