شغل های فنی پردرآمد از نظر بازار کار کدامند؟

شغل های فنی پردرآمد از نظر بازار کار کدامند؟

افراد فارغ التحصیل زیادی هستند که از نبود شغل مناسب شکایت دارند اما در حال حاضر شغل های فنی پردرآمد زیادی نیز وجود دارد که شاید این افراد از آن ها بی خبر باشند. این مشاغل امنیت شغلی بالایی دارند و هنوز اشباع نشده اند. در حقیقت داشتن مهارت باعث می شود آینده شغلی افراد تضمین شود. در این مقاله قصد داریم برخی از این شغل های پردرآمد فنی و پول ساز را به شما معرفی کنیم که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارند.

افراد با کسب مهارت از طریق آموزشگاه های معتبری که تحت نظر سازمان فنی حرفه ای دوره های آموزشی برگذار می کنند و مهارت های خاصی را به مهارت آموزان آموزش می دهند می توانند برای ورود به بازار کار اماده شوند. این دوره ها توسط اساتید با تجربه و متخصص در حوزه خود آموزش داده می شوند در نتیجه خیالتان راحت است که در پایان دوره به فردی متخصص تبدیل می شوید و تمامی موارد کاربردی برای ورود به بازار کار را یاد خواهید گرفت. همچنین مدرک رسمی و معتبر سازمان فنی و حرفه ای نیز برای شما صادر می شود.

تعمیرات موبایل ، لپ تاپ و تبلت

اولین شغل پردرآمدی که به سرمایه کم نیاز دارد و شما می توانید به عنوان یکی از شغل های فنی پردرآمد با بازار کار همیشگی روی آن حساب باز کنید ، تعمیرات موبایل می باشد. در حال حاضر لوازم دیجیتال مانند لپ تاپ، تبلت و تلفن های همراه به یکی از ضروریات هر فردی تبدیل شده است که حتی مدت زمان کوتاهی نمی تواند آن را از خودش دور کند. همچنین افزایش قیمت این لوازم ضروری باعث شده در صورت خرابی این دستگاه ها، افراد تمایل بیشتری به تعمیر آن ها داشته باشند. به همین دلیل بازار کار تعمیرات تلفن های همراه، لپ تاپ و تبلت بسیار رونق گرفته است.

آموزش تعمیرات موبایل

پیشنهاد ویژه : دوره آموزش تعمیرات موبایل شامل آموزش عیب یابی پیشرفته و تعمیر سخت افزار و نرم افزار موبایل های اندروید و آیفون با 30% تخفیف در فن اموزان

 • بازار کار تعمیرات موبایل، لپ تاپ و تبلت

افرادی که در حوزه تعمیرات تلفن های همراه، تبلت و لپ تاپ فعالیت می کنند باید تسلط کافی به تعمیرات تمامی مدل ها و برند های این دستگاه ها داشته باشند. کسب این مهارت به آسانی و از طریق تجربه میسر نیست چرا که مدت زمان زیادی طول می کشد تا صفر تا صد کار را یاد بگیرید. آموزشگاه های زیادی در سطح کشور با برگذاری دوره های آموزشی تمامی مراحل عیب یابی و تعمیرات انواع برند های مختلف و قطعات آن ها را در کوتاه ترین زمان به شما آموزش می دهند و شما را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و می توانید با افتتاح یک مغازه تعمیرات به درامد زایی برسید.

 • درآمد تعمیرات موبایل ، لپ تاپ و تبلت

درامد یک تعمیرکار تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن ها دانش و تخصص در زمینه عیب یابی و رفع ایراد است همچنین سرعت عمل در انجام کار، خوش قول بودن و منصف بودن نیز در این میزان درامد موثر است. به طور متوسط یک تعمیرکار تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت ماهیانه  بین 7 تا 15 میلیون درامد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله درآمد تعمیرات موبایل را بخوانید.

 • مزایای شغل تعمیرات موبایل

 1. نیازی به تحصیلات خاص ندارد : کسانی که نتوانسته اند تحصیلات خود را ادامه بدهند یا به تحصیل در دانشگاه و دبیرستان علاقه مند نبوده اند باید بدانند که این شغل تعمیراتی نیاز به تحصیلات ندارد. فقط کافی است که دوره­ های لازم را بگذرانند و دانش و مهارت لازم را در این زمینه کسب کنند تا بتوانند کار خود را به بهترین شکل انجام دهند و موفق شوند.
 2. یاد گرفتن تعمیرات موبایل آسان است : اگر به این رشته علاقه مند باشید یاد گرفتن نحوه­ عملکرد یک موبایل و چگونگی باز کردن و تعمیر کردن آن بسیار آسان خواهد بود. اگر به یک تعمیرکار حرفه­ای تبدیل شوید می­توانید همه­ تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل را به راحتی انجام دهید.
 3. دوره­ آموزش آن نسبتاً کوتاه است : تعمیرکاران موبایل زمان زیادی را صرف آموزش دیدن نمی­کنند. فرآیندها و روش­های تعمیر تلفن های همراه آسان هستند و همین باعث شده است که دوره­ های آموزشی تعمیرموبایل نسبتاً کوتاه باشند.

نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته

یکی از شغل های فنی پردرآمد نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته است زیرا برای تامین امنیت و نظارت بر مراکز دولتی و خصوصی همچنین ساختمان های مسکونی ،اداری و تجاری و فروشگاه ها و پاساژ ها و …. دوربین های مدار بسته انتخاب مناسبی می باشد و این حرفه بسیار رونق پیدا کرده است. همچنین استفاده از دوربین های مدار بسته در برخی مشاغل اجباری می باشد. در نتیجه با افزایش درخواست برای نصب دوربین های مدار بسته بازار کار این حرفه بسیار گسترش پیدا کرده است.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته با تمامی جزئیات فنی بصورت کاملا عملی و تخصصی با پشتیبانی و تجدید دوره رایگان 

 •  بازار کار نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته

نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته نیاز به تخصص و دانش بالایی دارد و از آن جایی که امروزه دوربین های مدار بسته مختلفی در برند های متفاوت در بازار موجود می باشد بازار کار این شغل هنوز اشباع نشده است. کسانی که می خواهند وارد بازار کار این حرفه شوند باید تمامی مراحل نصب و تعمیرات را به خوبی بلد باشند به همین دلیل آموزشگاه های مختلفی در سطح کشور دوره های آموزشی برگذار می کنند و صفر تا صد کار را به شما آموزش می دهند تا در پایان دوره به عنوان متخصص این حرفه وارد بازار کار شوید.

 • درآمد شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته

فاکتور های زیادی در تعیین میزان دستمزد یک نصاب دوربین های مدار بسته دخیل است مانند میزان مهارت او و خوش قولی و سرعت عمل نصاب در نصب دوربین های مدار بسته همچنین میزان تبلیغات در فضای مجازی و ارتباطات عوامل موثری هستند. به طور کلی یک نصاب و تعمیرکار دوربین های مدار بسته به طور میانگین ماهانه 6 تا 12 میلیون تومان درامد دارد.

تعمیرات لوازم خانگی

در حال حاضر لوازم خانگی متنوعی در برند های مختلف در بازار موجود هستند از جمله یخچال ها، ماشین ظرفشویی، ماشین لباس شویی، جارو برقی، و …. که معمولا قیمت بالایی دارند و در صورت خرابی، تعمیر آن ها مقرون به صرفه تر از تعویض آن ها است. به همین دلیل بازار کار این حرفه بسیار رونق پیدا کرده و به یکی از مشاغل پول ساز تبدیل شده است.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل آموزش تعمیرات برد و مکانیک لوازم خانگی با تمام فوت و فن های تخصصی کاملا پیشرفته و عملی در فن اموزان

 • بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

تعمیرکاران لوازم خانگی باید با نحوه عیب یابی و تعمیرات انواع لوازم خانگی در برند های مختلف آشنایی داشته باشند و بتوانند در سریع ترین زمان ایراد را پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنند که این امر نیازمند دانش و مهارت بالایی است. برای کسب این مهارت می توانید در دوره های آموزشی آموزشگاه های معتبر سطح کشور شرکت کنید و تمامی مراحل عیب یابی و تعمیرات لوازم خانگی های مختلف را یاد بگیرید. در پایان دوره می توانید مغازه تعمیرات لوارم خانگی افتتاح کرده و یا در نمایندگی ها مشغول به کار شوید و کسب درامد کنید.

 • درآمد تعمیرات لوازم خانگی

فاکتور های زیادی در تعیین میزان دستمزد یک تعمیر کار لوازم خانگی دخیل است علاوه بر میزان مهارت تعمیرکار، خوش قولی و سرعت عمل او همچنین میزان تبلیغات و ارتباطات عوامل موثری هستند. به طور کلی یک تعمیرکار لوازم خانگی به طور میانگین ماهانه 6 تا 12 میلیون تومان درامد دارد.

 • مزایای شغل تعمیرات لوازم خانگی

 1. از امنیت شغلی برخورار هستید : به دلیل این که افراد همواره از انواع دستگاه ها و لوازم برقی در داخل منزل خود استفاده می­کنند همیشه و در تمام زمان­ها به تعمیرکاران ماهری نیاز دارند که هنگام مواجهه با مشکل به آنان کمک کنند. بنابراین این حرفه نیز یکی از شغل های فنی پردرآمد با بازار کار همیشگی می باشد.
 2. برای تعمیر لوازم منزل خود نیازی به تعمیرکار ندارید : فردی که در این حرفه فعالیت می­کند دیگر برای تعمیر کردن وسایل منزل خود هزینه­ی اضافی پرداخت نمی­کند.

شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری

در حال حاضر با گسترش صنعت ساخت و ساز و پیشرفت تکنولوژی تقاضا برای نصب و تعمیرات پکیج افزایش پیدا کرده است و به دلیل استفاده اسان و اشغال فضای کمتر در خانه ها جایگزین سایر وسایل گرمایشی شده است. در نتیجه رشته نصب و تعمیرات پکیج های دیواری یکی از رشته های پول ساز به شمار می رود.

 • بازار کار نصب و تعمیرات پکیج دیواری

شغل نصب و تعمیرات پکیج ها بر خلاف سایر مشاغل نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد و تنها سرمایه آن دانش و مهارت فرد برای نصب و تعمیرات انواع مدل ها و برند های پکیج دیواری می باشد. با شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه های معتبر می توانید در مدت کوتاهی مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنید و به درامد زایی برسید.

 می توانید با مدرکی که پس از پایان دوره های آموزشی به شما اعطا می شود اقدام به کسب مجوز و افتتاح مغازه برای نصب و تعمیرات کنید. همچنین می توانید به استخدام نمایندگی های پکیج در آیید و یا این که در سایت هایی مانند آچاره و استاد کار ثبت نام کنید و مشغول به کار شوید.

 • درآمد شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری

عوامل زیادی مانند سطح دانش و مهارت، تبلیغات در فضای مجازی و تبلیغات میدانی، خوش قولی و منصف بودن و …. در میزان درامد این شغل تاثیر دارد. به طور کلی یک نصاب و تعمیرکار پکیج ماهیانه به طور میانگین بین 6 تا 12 میلیون درامد دارد که این مقدار در فصول سرد سال و با توجه به عوامل مذکور افزایش پیدا می کند.

 • مزایای شغل تعمیرات پکیج

یکی از مزایای این شغل تعمیراتی این است که هنوز اشباع نشده است و علاوه بر آن مردم دیگر از آبگرمکن­های قدیمی استفاده نمی­کنند و استفاده از پکیج رو به افزایش است. این مسائل باعث می­شوند که همواره احساس نیاز به افرادی ماهر برای نصب و تعمیر انواع مشکلات پکیج وجود داشته باشد.

هرچه مهارت و توانایی بالاتری داشته باشید و اطلاعات خودتان را در رابطه با سیستم­های جدید ارتقاء بدهید درآمد و بازار کار بهتری خواهید داشت. استفاده از تبلیغات مناسب و تأثیر گذار و داشتن حوصله و روابط عمومی خوب نیز از دیگر ویژگی­هایی هستند که می­توانند بر میزان مشتریان و درآمد افراد غعال در این حرفه تأثیر بگذارند.

تعمیرات برد های الکترونیکی

در حال حاضر برد های الکترونیکی در تمامی لوازم برقی مانند تلفن های همراه، لپ تاپ، تبلت و …. وجود دارد و نقش مهمی را ایفا می کند  به این صورت اگر این قطعه خراب شود ممکن عملکرد تمام یا بخشی از دستگاه از کار بیوفتد.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات برد الکترونیکی تخصصی ویژه بازار کار و اشتغال با 30% تخفیف در فن اموزان تحت نظر اساتید مجرب این رشته 

 • بازار کار تعمیرات برد های الکترونیکی

 برد های الکترونیکی معمولا قیمت بالایی دارند  به همین دلیل افراد ترجیح می دهند نسبت به تعمیر آن ها اقدام کنند. اما تعمیر این قطعه پر اهمیت و گران قیمت کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص بالایی دارد به همین دلیل کسانی که مهارت کافی برای این حرفه را داشته باشند می توانند جایگاه خوبی در بازار کسب کنند و درامد قابل توجهی به دست آورند. برای کسب این مهارت لازم است در دوره های آموزشی آموزشگاه های معتبر شرکت کنید تا صفر تا صد کار را یاد بگیرید.

 • درآمد تعمیر بردهای الکترونیکی

عوامل زیادی مانند دانش و مهارت افراد همچنین تبلیغات و منصف بودن در مقدار درامد یک تعمیرکار برد های الکترونیکی تاثیر دارد. همچنین هر چه برد ها پیچیده تر باشند میزان دستمزد تعمیرکار نیز بالاتر می رود. به طور کلی میزان درآمد تعمیرکار برد های الکترونیکی ماهیانه میانگین  6 تا 18 میلیون است.

هوشمند سازی ساختمان

BMS (سیستم های مدیریت ساختمان) سیستم هایی هستند که مدیریت یکپارچه کلیه عملکردهای فن آوری ساختمان را شامل می شوند ، از جمله کنترل دسترسی ، امنیت ، هشدارهای آتش سوزی ، سیستم انرژی ساختمان و …

آموزش هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان حرفه ای بسیار تخصصی می باشد و با پیشرفت صنعت ساختمان سازی نیاز به متخصصین این حوزه نیز مدام بیشتر می شود. با قاطعیت می توان گفت بازار کار هوشمند سازی ساختمان هنوز اشباع نشده است. درامد این حجرفه رابطه مستقیمی با میزان مهارت فرد دارد اما به طور میانگین هر فرد با ورود به بازار کار این حرفه می تواند ماهانه بیش از 30 میلیون تومان درامد کسب کند.

نصب و تعمیرات کولر گازی

در حال حاضر کولر های گازی به دلیل استفاده آسان و هوای مطلوبی که فراهم می کند طرفداران زیادی پیدا کرده و جایگزین کولر های آبی و سایر لوازم سرمایشی شده است. افزایش تقاضا در نصب و تعمیرات کولر های گازی باعث گسترش بازار کار این حرفه و به دنبال آن افزایش درامد نصاب و تعمیرکاران کولر های گازی شده است.

 • بازار کار نصب و تعمیرات کولر گازی

کولر های گازی در انواع و برند های مختلفی در بازار موجود هستند که یک نصاب و تعمیرکار باید بتواند  تسلط کافی بر عیب یابی و تعمیرات آن ها داشته باشد. سریع ترین و مطمئن ترین راه برای کسب این مهارت شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه های معتبر است که تمام موارد کاربردی و مورد نیاز برای ورود به بازار کار را به شما آموزش دهد. در نتیجه می توانید در پایان دوره اقدام به افتتاح یک مغازه تعمیرات کولر گازی کنید و یا این که با ارسال رزومه به استخدام نمایندگی های کولر گازی در آیید همچنین می توانید در سایت های آچاره و استاد کار ثبت نام کنید و به درامد زایی برسید.

 • درآمد نصب و تعمیرات کولر گازی

فاکتور هایی که در میزان درامد یک نصاب و تعمیرکار کولر گازی موثر است شامل میزان دانش و مهارت او همچنین سطح تبلیغات، منصف بودن، خوش قولی و …. می باشد. به طور کلی یک نصاب و تعمیرکار کولر گازی ماهیانه میانگین بین 6 تا 12 میلیون درامد دارد که این مقدار با توجه به عوامل فوق می تواند افزایش پیدا کند.

برق ساختمان

در حال حاضر با گسترش صنعت ساختمان و نیاز به برق کشی ساختمان ها، شغل برق کار ساختمان بسیار رونق گرفته است. البته لازمه ی این شغل دانش و مهارت بالا است چرا که برق کشی از مشاغل حساس به شمار می رود و سهل انگاری در کار می تواند خطرات مالی و جانی فراوانی را به همراه داشته باشد.

 • بازار کار برق کار ساختمان

یک برق کار ساختمان علاوه بر سیم کشی ساختمان باید در کار هایی مانند نصب سیستم دوربین مدار بسته، سیستم اعلام حریق، نصب انواع آیفون های صوتی و تصویری، کرکره های برقی و درب های اتوماتیک و …. مهارت داشته باشد. در نتیجه می توان گفت بازار کار این حرفه بسیار گسترده است. برای کسب مهارت لازم در این زمینه لازم است در دوره های آموزشی که توسط آموزشگاه های معتبر تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای برگذار می شود شرکت کنید و برای ورود به بازار کار آماده شوید. پس از کسب گواهینامه پایان مهارت می توانید اقدام به افتتاح یک مغازه الکتریکی کنید و یا اینکه به استخدام شرکت ها در آیید همچنین می توانید به صوت مستقل کار کنید.

 •  درآمد برق کار ساختمان

یک برق کار ساختمان علاوه بر کسب درامد از طریق برق کشی ساختمان ها می تواند در حوزه های نصب دوربین های مدار بسته، اعلام حریق، آیفون های صوتی و تصویری و …. کسب درامد کند. به طور متوسط میران درامد یک برق کار 5 تا 12 میلیون است که با تبلیغات، ارتباطات، خوش قول بودن و عوامل دیگر می تواند افزایش پیدا کند.

آموزشگاه فن اموزان مجری برگزاری دوره های اموزشی پردرآمد و ویژه بازار کار از جمله آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش plc ، آموزش هوشمند سازی ساختمان ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو و … بصورت کاملا عملی و پیشرفته در تهران می باشد. لیست کامل دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =