بازار کار شغل تعمیرات موبایل ، درآمد و میزان سرمایه

بازار کار شغل تعمیرات موبایل ، درآمد و میزان سرمایه

شغل تعمیرات موبایل

گوشی های هوشمند دستگاه هایی هستند که زندگی انسان ها را به شدت به خود وابسته کرده اند. هر روزه مدل های مختلفی از گوشی های هوشمند توسط برندهای مختلف یه بازار عرضه می شوند که هر کدام قابلیت های خاص خود را دارند. در این مقاله بازار کار شغل تعمیرات موبایل به همراه میزان درآمد و سرمایه آن را بررسی می‌کنیم.

مردم دیگر نه تنها برای سرگرمی و گذراندن وقت بلکه برای تبلیغات و کار نیز از گوشی های موبایل خود استفاده می کنند. ماشین حساب های پیشرفته، انواع دیکشنری ها، نرم افزارهای مایکروسافت و برنامه های مخصوص مشاغل مختلف همگی قابل نصب بر روی گوشی ها هستند و مردم هنگام کار از آن ها استفاده می کنند.

با وجود قابلیت های ویژه ای که این دستگاه ها دارند نمی توان گفت که همیشه مانند روز اول سالم می مانند و درست کار می کنند. هر چه زمان می گذرد و بیشتر از گوشی موبایل خود استفاده می کنید احتمال این که قطعات مختلف آن نظیر پورت شارژ، باتری، دوربین ها و بلندگوها دچار مشکل شوند بیشتر می شود.

البته گاهی اوقات برخورد موبایل به یک جسم سفت یا افتادن گوشی روی زمین باعث آسیب رسیدن به صفحه نمایش، تاچ ال سی دی و یا قطعات دیگر می شود و خرابی ربطی به گذر زمان ندارد.

بازار کار شغل تعمیرات موبایلبا توجه به این که افراد بیشتر وقت خود را با گوشی های موبایل می گذرانند و وجود آن را ضروری می شمارند لازم است گروهی از افراد که به تکنولوژی جدید و کارهای فنی علاقه مند هستند در زمینه تعمیرات موبایل آموزش های لازم را ببینند و وارد بازار کار شوند.

تعمیرات موبایل یکی از مشاغل فنی پر درآمد است که عده زیادی از جوانان به آن علاقه مند هستند و تمایل دارند که در این زمینه فعالیت کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی سرمایه مورد نیاز، در آمد و مهارت های لازم برای ورود به شغل تعمیرات موبایل و تبلت بپردازیم.

بررسی بازارکار شغل تعمیرات موبایل

قبل از این که به بررسی بازار کار شغل تعمیرات موبایل بیاندازیم نگاه کوتاهی به بازار فروش موبایل های هوشمند می اندازیم. پیشرفت روز افزون تلکنولوژی و افزودن قابلیت های خاص و منحصر به فرد به گوشی های هوشمند باعث شده است که مردم ایران و حتی سراسر دنیا تمامی کارهای خود نظیر خرید، کارهای بانکی، پرداخت قبض ها، تبلیغات و فروش اجناس و بسیاری از کارهای مرتبط با شغل خود را از طریق گوشی های هوشمند انجام دهند.

این که گوشی های هوشمند انجام بسیاری از کارها را تسهیل کرده اند باعث شده است که میزان تقاضا برای خرید گوشی های هوشمند افزایش یابد.

بدیهی است هر چه میزان تقاضا برای خرید انواع گوشی ها بیشتر شود میزان تقاضا برای تعمیر آن ها نیز بیشتر خواهد شد. بسیاری از افراد گوشی خود را زمین می اندازند که این باعث شسکتن صفحه نمایش یا آسیب دیدن تاچ اسکرین می شود.

علاوه بر صفحه نمایش قطعات مختلفی نظیر بلندگو، دوربین، باتری و غیره نیز ممکن است در اثر اتفاقات مختلف آسیب ببینند. به غیر از مشکلات سخت افزاری مشکلات نرم افزاری زیادی هم وجود دارند که تعمیرکاران موبایل باید به آن ها رسیدگی کنند.

علاوه بر استفاده گسترده از گوشی های موبایل عامل دیگری که در ایران باعث بهبود یافتن بازار کار تعمیرات موبایل شده است بالا رفتن چشمگیر قیمت گوشی های هوشمند است. در سالهای اخیر تحریم ها و بالا رفتن قیمت دلار باعث شده است که قیمت گوشی های هوشمند به شدت افزایش یابد.

این بدان معناست که دیگر افراد ترجیح می دهند به جای خریدن یک گوشی جدید همان گوشی قبلی خود را تعمیر و استفاده کنند. در نتیجه بازار کار تعمیرات موبایل پر رونق تر خواهد بود.

این شغل به سادگی اشباع نمی شود و بازار کار شما به این بستگی دارد که در شهر شما چه مقدار مغازه یا کارگاه تعمیرات موبایل وجود دارد. در شهرهای بزرگ و شلوغ که این شغل همواره مشتریان خود را دارد اما اگر در شهرهای کوچک زندگی می کنید باید ببینید که این شغل در شهر شما اشباع شه است یا نه.

درآمد شغل تعمیرات موبایل

درآمد شغل تعمیرات موبایل چه قدر است و چگونه می توان درآمد را افزایش داد؟

درآمد شغل تعمیرات موبایل به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال هرچه مهارت بیشری داشته باشید می توانید نظر مشتری های بیشتری را به خود جلب کنید.

زمانی که در کار خود خلاقیت و مهارت بالا داشته باشید مشتریان شما را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد و به این صورت با گذر زمان هم درآمد و هم تعداد مشتری ها بیشتر خواهد شد.

از طرف دیگر برای افزایش درآمد خود لازم است که تبلیغات انجام دهید. می توانید از کانال های تلگرامی یا پیج های پر بازدید اینستاگرام برای تبلیغ مغازه خود استفاده کنید یا مقداری تراکت چاپ کنید و در اماکن شلوغ پخش کنید. تبلیغات درست می تواند تأثیر خوبی روی درآمد شما داشته باشد.

برخورد خوب با مشتری و خوش قول بودن هم از عموامل دیگری هستند که می توانند به افزایش درآمد شما کمک کنند. هرچه سریعتر بتوانید گوشی را تعمیر کنید و به صاحبش تحویل دهید میزان رضایت مشتری بیشتر خواهد بود اما یادتان باشد که کیفیت را فدای سرعت نکنید.

به طور کلی اگر بتوانید کارتان را درست انجام دهید می توانید ماهانه بین 7 الی 10 میلیون تومان از طریق تعمیرات موبایل درآمد کسب کنید.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک مغازه تعمیرات موبایل چه قدر است؟

هرچه مغازه مورد نظر شما در محله شلوغ تری باشد بهتر است. معمولاً مغازه های نزدیک به مراکز خرید به رهن و اجاره بیشتری احتیاج دارند. اگر سرمایه کمی در اختیار دارید می توانید در محله خود یک مغازه اجاره کنید فقط توجه داشته باشید که در آن نواحی مغازه تعمیرات موبایل دیگری نباشد.

به غیر از اجاره کردن می توانید بدون نیاز به پول رهن در مغازه های موبایل فروشی که بخشی از مغازه را به تعمیرکار اجاره می دهند مراجعه کنید. در این صورت شما یا باید اجاره مشخصی بپردازید یا بنا به توافق دو طرف درصدی از درآمد تعمیرات موبایل را به صاحب مغازه می دهید.

این کار می تواند برای شروع کار بهتر باشد زیرا هم پول زیادی بابت دکور مغازه و رهن نمی دهید و هم از مشتریان سابق آن مغازه بهره مند می شوید.

برای خرید وسایل مورد نیاز کار خود هم باید مقداری هزینه بپردازید. دستگاه هیتر و هویه، ست پیچ گوشتی و آچار، مولتی متر، شابلون، سیم و روغن لحیم کاری، ساکشن و پیک باز کننده قاب و غیره از لوازم مورد نیاز برای کار تعمیرات موبایل هستند.

قبل از شروع به کار لازم است که در یک آموزشگاه فنی معتبر دوره های تعمیرات موبایل را بگذرانید که طبیتاً شرکت در این کلاس ها هم هزینه هایی دارد.

در این کلاس ها علاوه بر کسب مهارت متوجه می شوید که چه ابزارهایی برای کار شما ضروری هستند و چه نوع ابزارهایی باید خریداری کنید.

معمولاً خرید ابزارها بین 10 الی 50 میلیون تومان برای شما هزینه بردار است که این به تعداد خدماتی که شما ارائه می دهید بستگی دارد.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک مغازه تعمیرات موبایل

نکات دیگری در رابطه با شغل تعمیرات موبایل

  • برای این که هیچ گاه مشتری های خود را از دست ندهید و همواره درآمد خوبی داشته باشید لازم است که اطلاعات و مهارت خود را به روز نگه دارید. گوشی های هوشمند روز به روز باریک تر و پیشرفته تر می شوند و تعمیر قطعات آن ها هم سخت تر و متفاوت تر می شود. شما باید همواره در حال آموزش دیدن باشید و هر گاه گوشی جدیدی به بازار می آید نحوه تعمیر قطعات مختلف آن را فرا بگیرید.
  • شغل تعمیرات موبایل نیاز به تحصیلات آکادمیک خاص ندارد. حتی اگر در رشته های دیگری تحصیل کرده اید یا به درس علاقه ای نداشته اید و تمایل به انجام کارهای فنی دارید می توانید با گذراندن دوره های تعمیرات موبایل این شغل را برای خود انتخاب کنید.
  • برای کسب درآمد بهتر می توانید برخی از گوشی های معیوب را که صاحب آن ها قصد فروش دارند خریداری کنید و بعد از تعمیر کردن گوشی آن را به قیمت بالاتری بفروشید و از این طریق سود خوبی به دست آورید.

پیشنهاد ویژه: فن آموزان یکی از آموزشگاه‌های پیشرو در زمینه آموزش تعمیرات موبایل می‌باشد، شما می‌توانید برای اطلاع نحوه برگزاری کلاس‌ها و آموزش‌ها با کارشناسان فن آموزان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان