دلایل خرابی اسپیکر و باند به همراه راه حل

دلایل خرابی اسپیکر و باند به همراه راه حل
چکیده مطلب :

در این مقاله ی آموزشگاه فن آموزان قصد داریم مشکلات متداولی که ممکن است برای اسپیکر و باند پیش بیاید را بررسی کنیم. بهترین نکته این است که شما می تواید این تعمیرات را خودتان با کمترین هزینه در خانه انجام دهید.

برای همه ی ما لازم است که خانه ی خود را برای سرگرمی، مطالعه و یا کار به یک سیستم صوتی خوب مجهز کنیم. همه ی سیستم هایی صوتی،چه بزرگ و چه کوچک، چه ارزان و چه گران، چه قدیمی و چه جدید ممکن است دچار مشکل و خرابی شوند.

در این مقاله ی آموزشگاه فن آموزان قصد داریم مشکلات متداولی که ممکن است برای اسپیکر و باند پیش بیاید را بررسی کنیم. بهترین نکته این است که شما می تواید این تعمیرات را خودتان با کمترین هزینه در خانه انجام دهید.

اموزشگاه فن آموزان دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی و آموزش تعمیرات لوازم صوتی و تصویری را با تمرکز بر یادگیری عملی کاراموزان و بصورت تخصصی توسط اساتید مجرب برگزار می کند. جهت شرکت در دوره ها و دریافت مشاوره رایگان با شماره 02191321001 تماس بگیرید. همچنین برای مشاهده سرفصل های دوره لوازم خانگی روی تصویر زیر کلیک نمایید:

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

مشکل قطع شدن صدای باند

قطع شدن صدای باند و نشنیدن صدای رادیو یا ضبط خودرو از باند یکی از مشکلات رایج در سیستم استریو خودرو ها محسوب می شود. این موضوع در خودرو های مختلف ممکن است به دلایل متفاوتی رخ دهد. عمده دلایل وجود مشکل قطع شدن صدای باند در اتومبیل ها عبارتند از:

 • عدم اتصال ایمن دو شاخه به سوکت های برق
 • معیوب بودن برق خودرو
 • آسیب دیدن اتصالات مربوط به سیم های بلندگو و گیرنده صدا
 • اتصال اشتباه بلندگو ها
 • وجود مشکل در منبع تغذیه ورودی

مشکل قطع شدن صدای باند

رفع مشکل قطع شدن صدای باند در اتومبیل ها نیازمند اقدامات تخصصی می باشد. شما می توانید با استفاده از دانش و مهارت عملی خود، موارد زیر را بررسی کنید و در صورت عدم برطرف شدن مشکل، از یک تعمیرکار متخصص اسپیکر و باند ماشین کمک بگیرید.

 1. اطمینان از عملکرد صحیح محافظ برق، فیوز، پریز، دو شاخه و به طور کلی سیستم برق خودرو
 2. اطمینان از اتصال درست کانکتور ها در بلندگو و باند
 3. محکم کردن اتصالات و کابل ها
 4. عیب یابی و تعمیر منبع تغذیه ورودی دستگاه

دلیل خش خش باند

شنیدن صدای وزوز از استریو خودرو یا خش خش باند یکی از اتفاقات رایج در باند و بلندگو های خودرو می باشد که می تواند با چندین مشکل مرتبط باشد. اجزای مختلف سیستم صوتی با هم کار می کنند تا یک تجربه موسیقی روان و بدون اعوجاج را از طریق استریو خودرو ارائه دهند. اگر باند شما خش خش می کند، باید جنبه های مختلف را برای شناسایی علت ارزیابی کنید. در این جا برخی از رایج ترین ملاحظات برای استریو خودرو و راه حل های ممکن آورده شده است.

یکی از بزرگ ترین دلایل ایجاد نویز در سیستم صوتی شما اتصال زمین نامناسب است. بررسی کنید که آیا سیم زمین به درستی به زمین خودرو وصل شده است یا خیر. هم چنین باید ببینید که آیا سیم زمین در نزدیکی منبع صدا مانند کولر گازی یا بخاری قرار دارد یا خیر.

دلیل خش خش باند

هم چنین بررسی کنید آیا نویز را از همه منابع صدا، FM، AM، USB و CD می شنوید یا خیر. اگر نویز فقط از رادیو می آید، باید به دلیل سیم آنتن باشد. سعی کنید آنتن را جدا کنید تا ببینید آیا نویز از بین می رود یا خیر. در این حالت می توانید از یک نویز گیر برای آنتن استفاده کنید. چنین فیلتری اتصال زمین بین آنتن و رادیو را قطع می کند تا از ورود نویز به سیستم صوتی جلوگیری کند.

اگر صدای وزوز از آنتن نمی آید، می توانید هنگام پخش سی دی، گیرنده را از داشبورد بیرون بیاورید. نویز باید به دلیل نزدیکی گیرنده به منبع نویز مانند کامپیوتر یا بخاری ایجاد شود. اگر قطعه روی موتور کار می کند، می توانید از فیلتر نویز استفاده کنید. حتی می توانید از فویل محافظ مغناطیسی برای جلوگیری از ورود نویز به سیستم استفاده کنید.

مشکل می تواند ناشی از کابل اتصال باشد که به راحتی قابل تعویض یا تعمیر است. برای عیب ‌یابی مشکل سیم ‌کشی در سیستم صوتی خودرو، هنگام گوش دادن به صدای بلندگو، کابل ‌ها را به اطراف بچرخانید. این کار را در ولوم پایین انجام دهید تا از آسیب شنوایی جلوگیری کنید.

در موارد دیگر، مشکل ممکن است در داخل بلندگو باشد که ممکن است نیاز به جدا کردن بلندگو و لحیم کردن مجدد اتصال یا تعویض سیم داشته باشد.

مشکل شنیدن صدای خش خش از باند ماشین می تواند ناشی از اتصال دوشاخه یا جک در زنجیره سیگنال باشد. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که اتصال جک یا دوشاخه شل باشد. برای حل این مشکل اغلب بهتر است کانکتور را جایگزین کنید یا کابل دیگری را امتحان کنید.

علت قطع و وصل شدن صدای باند

اگر صدا هم چنان قطع و وصل می‌شود یا در حین رانندگی صدا قطع می‌ شود، این موضوع می ‌تواند نشانه ‌ای از اتصال کوتاه در سیم‌ های بلندگو یا شل بودن اتصال در نصب باشد. توصیه می شود که یک نصاب حرفه ای واجد شرایط سیم های بلندگو و نصب را بررسی کند.

علت قطع و وصل شدن صدای باند

اگر مشکل قطع و وصل صدای باند در حین پخش یک CD رخ داد، برای اطلاعات در مورد محافظت در برابر ضربه الکترونیکی به دفترچه راهنمای دستگاه پخش سی دی خود مراجعه کنید. اگر این مشکل در یک رادیوی بی ‌سیم مجهز به بلوتوث در حین انتقال بلوتوث رخ دهد، ممکن است سیگنال شما به دلیل نویز فرکانس بالا ناشی از موتور یا سیستم الکتریکی خودرو قطع شود. نصب یک سرکوب کننده صدا یا بررسی سیم کشی برای اتصال زمین مناسب ممکن است به حل این مشکل کمک کند.

علت کم شدن صدای اسپیکر

کم شدن صدای اسپیکر یکی از خرابی های رایج در اسپیکر و باند های خودرو می باشد. عدم تولید صدای با کیفیت در اسپیکر خودرو شما ممکن است به دلایل زیر ایجاد شود:

 • سیم های بلندگو معیوب یا قطع شده اند.
 • سیگنال های ولتاژ پایین
 • انتخاب اشتباه منبع ورودی
 • اعوجاج ناشی از یک سیگنال ورودی معیوب
 • بلندگو های خراب
 • اتصالات سست
 • زمین نشدن سیم پاور
 • روشن شدن حالت ضد سرقت خودرو

اگر می خواهید یک اسپیکر معیوب را که صدا تولید نمی کند تعمیر کنید، ابتدا باید دلیل بروز مشکل را تشخیص دهید. در عیب یابی اسپیکر خراب، قبل از جدا کردن یا وصل کردن سیم و کابل، مطمئن شوید که برق قطعات را قطع کرده اید. می توانید پس از هر مرحله دکمه پاور را روشن کنید تا عملکرد صحیح را تأیید کنید. در ادامه موارد زیر را انجام دهید:

 • بررسی کنید که تعادل بلندگوی رادیو در موقعیت مرکزی تنظیم شده باشد.
 • مطمئن شوید که کابل های بلندگو به درستی به پشت رادیو ماشین شما وصل شده اند. اگر هنوز مشکل حل نشده است، می توانید آن ها را جایگزین کنید.
 • اتصالات بلندگو را از رادیو خود حذف کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی اسپیکر

بسیاری از رانندگان از خاموش شدن ناگهانی اسپیکر در هنگام بالا رفتن صدای بلندگو شکایت دارند. اگر در یک رانندگی طولانی هستید و از موسیقی خوب لذت می برید و صدا به طور ناگهانی قطع می شود، وضعیت می تواند بسیار نا امید کننده باشد.

علت حرابی اسپیکر

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که چرا این مشکل رخ می دهد. ممکن است مشکل مربوط به آمپلی فایر باشد یا بلندگو نتواند چنین صدای بالایی را مدیریت کند. در این قسمت به بررسی مشکلات و راه حل های مختلف خواهیم پرداخت.

دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپیکر عبارتند از:

 • خرابی دینام یا تقویت کننده ولتاژ
 • لحیم کاری ضعیف اتصالات سطح زمین و یونیت های سر کابل ها
 • داشتن اتصالات خروجی بیش از حد
 • گیج های سیم به درستی نصب نشده اند
 • سیم کشی آسیب دیده یا فرسوده
 • گرمای بیش از حد واحد برق خودرو

به منظور رفع مشکل از کار افتادن ناگهانی اسپیکر می توانید اقدامات زیر را گام به گام انجام دهید، تا پس از مشخص شدن دقیق علت بروز مشکل، آن را به نحو احسن برطرف کنید.

 1. چک کردن ولتاز باتری خودرو با استفاده از ولت متر و تعویض آن در صورت نیاز
 2. تقویت محل اتصال سیم و کابل ها
 3. چک کردن فیوز خودرو با کمک اهم متر و تعویض فیوز های سوخته
 4. تهیه یک سیستم جدید تر و با کیفیت تر استریو خودرو
 5. اطمینان از درست وصل شدن گیج های سیم
 6. تشخیص خوردگی و زنگ زدگی در سیم و کابل ها و جایگزینی آن ها با نمونه جدید

علت صدای ناهنجار اسپیکر

انتقال اطلاعات باعث ایجاد اختلالات الکترومغناطیسی در فضای اطراف اسپیکر ها می شود. این موضوع روی صدا تأثیر می گذارد و در نتیجه باعث شنیدن صدای ناهنجار شبیه به زمزمه از اسپیکر ها می شود. به نظر می رسد که این صدای وزوز هر کاربری را که آن را تجربه کرده است، آزار می دهد. با این حال، این مشکل برای کاربران مختلف، متفاوت است. برخی از مردم ادعا می کنند که آن را هنگام مرور اینترنت می شنوند، در حالی که برخی هنگام بازی های ویدیویی آن را تجربه می کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که بلندگو و اسپیکر های شما صدای ناهنجار تولید می کنند. دلایل وزوز بلندگو ها در زیر عنوان شده است:

 • وجود یک حلقه زمین در استریو خودرو
 • ایجاد تداخل به دلیل امواج رادیویی
 • بی کیفیت بودن اسپیکر
 • وجود مشکل در درایور صدا

اکنون که دلایل این خطا را می دانید، وقت آن است که آن را برطرف کنید. در این قسمت شش راه حل موثر آورده شده است که به کمک آن ها می توانید وجود صدای ناهنجار در اسپیکر را رفع کنید.

 1. حلقه زمین الکتریکی را از بین ببرید.
 2. به تعویض کابل های معیوب بپردازید.
 3. صدای منبع صوتی را بررسی کنید.

علت روشن نشدن اسپیکر

بهترین قسمت یک ماشین بلندگو ها هستند زیرا باعث می شود مردم به آهنگ های مورد علاقه خود گوش دهند و از رانندگی لذت ببرند. اکثر مردم هنگام گوش دادن به موسیقی در حین رانندگی احساس شادی می کنند، در حالی که برخی از افراد می توانند هنگام گوش دادن به موسیقی بیشتر روی رانندگی تمرکز کنند.

هم چنین مردم برای کیفیت صدای بهتر و بهره وری، بلندگو ها و اسپیکر های قدرتمند تر را در خودروی خود نصب می کنند. اما وقتی این کار را انجام می دهند با انواع مختلفی از مشکلات مواجه می شوند. این مشکلات ممکن است سیستم صوتی خودرو را به چالش بکشد.

علت روشن نشدن اسپیکر

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد با آن مواجه هستند این است که اسپیکر ها به طور ناگهانی هنگام پخش صدا از کار می افتند و روشن نمی شوند. این یک مشکل بسیار رایج است و عیب یابی آن تا حدودی مشکل است. اسپیکر ها مهم ترین قسمت سیستم صوتی هستند و افراد هزینه زیادی را صرف آن می کنند.

در اینجا برخی از رایج ترین دلایلی که ممکن است باعث روشن نشدن اسپیکر های خودروی شما شده باشد آورده شده است که به شرح زیر است:

 • سوختن فیوز
 • آسیب دیدن سیم سیگنال
 • قرار نگرفتن صحیح بلندگو های خودرو
 • بیرون کشیده شدن سیم های بلندگو
 • اتصال نامناسب سیم ها

به منظور آشنایی با نحوه رفع مشکل روشن نشدن اسپیکر ماشین لازم است اقدامات زیر را انجام دهید.

 • واحد استریو ماشین را از موقعیت داخلی آن خارج کنید.
 • با کمک ابزار مخصوص یونیت سر را از براکت نصب خارج کنید.
 • سیم و کابل ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیم ها به درستی به واحد زمین وصل شده اند.
 • با کمک مولتی متر و کتابچه راهنمای سیستم استریو خودرو، بررسی کنید که ولتاژ سیم ها 12 ولت است یا خیر؟
 • سلامت فیوز ها را چک کنید و در صورت معیوب بودن آن ها، به تعمیر و تعویض آن ها بپردازید.

علت نخواندن فلش در اسپیکر

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که با قرار دادن فلش در اسپیکر، هیچ صدایی پخش نشده و به اصطلاح فلش در اسپیکر خوانده نشود. همه گیرنده های استریو ماشین ها دارای قابلیت USB نیستند. به منظور آشنایی با علت نخواندن فلش در اسپیکر برای مدل خاص ماشین خود، اطلاعات بررسی کنید و دستورالعمل ها را پیگیری کنید.

ار علل عدم پشتیبانی اسپیکر از فلش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عدم پشتیبانی اسپیکر از فرمت فایل ها و تعداد پوشه ها در فلش
 2. فعال نبودن تنظیمات ضبط خودرو برای پخش فلش
 3. وجود مشکل در کابل های اتصال
 4. سازگار نبودن مدل فلش با ضبط خودرو
 5. عدم آپدیت سیستم نرم افزاری ضبط خودرو

برای حل مشکل عدم شناسایی فلش در اسپیکر ماشین می توانید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • فلش USB را بردارید و دوباره آن را وارد کنید.
 • قبل از اتصال دستگاه به استریو خودرو، مطمئن شوید که روی حالت مورد نیاز تنظیم شده است.
 • کابل های اتصال و مبدل ها را بررسی کنید.
 • این کار را با فلش دیگری امتحان کنید.
 • سیستم نرم افزاری ضبط ماشین را به روز رسانی کنید.

از اسپیکرها صدایی شنیده نمی شود

به نظر می رسد که همه چیز به درستی تنظیم شده است. تمام کلید های ضروری روشن شده اند. اسپیکر ها در آخرین باری که از آن ها استفاده کرده اید به خوبی کار کرده اند. اما حالا صدایی از آن ها بیرون نمی آید و یا صدای عجیبی تولید می کنند. این موقعیت بدی است که بسیاری از ما در آن قرار گرفته ایم .

در ادامه دستورالعملی برای عیب یابی و حل مشکل در خانه توضیح داده شده است. قبل از انجام هر کاری حتماً اسپیکر ها و دیگر دستگاه ها را از برق بکشید تا از خطر آسیب دیدن توسط برق و کشته شدن در اثر برق گرفتگی در امان بمانید. همچنین بهتر است صدای اسپیکر ها را کم کنید تا هنگامی که به طور ناگهانی صدا را پخش کردند اذیت نشوید .

منبع برق را بررسی کنید

بررسی کنید که آیا همه ی سیم ها به برق وصل شده اند یا خیر. ممکن است سیم ها را به پریز وصل کرده باشید اما به طور ناگهانی به آن ها برخورد کرده و باعث جدا شدن و یا شل شدن اتصال آن ها شده باشید. حتی یک تغییر مکان کوچک در دو شاخه ممکن است مانع از برق سانی شود .

بررسی کنید که سیم ها به پریز های درستی متصل شده باشند. اگر همه چیز درست است خود پریز ها را بررسی کنید که به خوبی برق را منتقل کنند. پریز های دیگر را هم بررسی کنید. اگر منبع برق به خوبی کار می کند، پس می توانیم به سراغ بررسی خود اسپیکر ها برویم .

دکمه ها را بررسی کنید

اگر چندین اسپیکر داشته باشید سیستم شما دارای یک گزینه ی اسپیکر 1 و یک گزینه ی اسپیکر 2 و به همین ترتیب گزینه هایی برای هر یک از اسپیکرها خواهد بود. بررسی کنید که دکمه ی روشن کردن همه ی اسپیکر ها را زده اید .

دستگاه های منبع را بررسی کنید

دستگاه منبع شما می تواند یک گرامافون، دستگاه پخش کننده ی CD و یا DVD باشد. ابتدا اسپیکرهای سالم دیگری را به آن ها وصل کنید تا بفهمید آیا مشکل از آن هاست یا خیر.

اگر آن اسپیکرها هم کار نمی کنند باید منبع صدا را عوض کنید. اگر اسپیکرها کار کردند آن ها را به منبع اصلی متصل کرده و یک به یک تمام تنظیمات ورودی را انجام داده و سپس گزینه ی play را انتخاب کنید.

اگر بعضی از اسپیکرها کار می کنند اما بعضی از آن ها کار نمی کنند احتمالاً در سیم هایی که به منبع صدا متصل هستند مشکلی وجود دارد. در این مواقع سیم هایی را که فکر می کنید مشکل دارند تعویض کنید .

دریافت کننده صدا (Receiver) را بررسی کنید

اسپیکرهای خود را به دستگاه ریسیوِر دیگری وصل کنید. اگر اسپیکرها به خوبی کار کردند متوجه می شوید که مشکل از ریسیور شماست. در این مواقع شما باید به یک تعمیرکار حرفه ای و یا نمایندگی ریسیور خود زنگ بزنید.

مشاهده و دانلود pdf مقاله: دلایل خرابی اسپیکر و باند به همراه راه حل

 آموزشگاه فن آموزان دوره های تخصصی الکترونیک ، تعمیرات و کنترل ابزار دقیق از جمله دوره های آموزش plc ، آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش برق ساختمان و بیش از هشتاد دوره اموزشی دیگر را با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور و بصورت عملی در کارگاههای مجهز ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
نویسنده مطلب
سهراب بهرامی
سهراب بهرامی

سهراب بهرامی هستم. به مدت یازده سال با شرکت ها و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی برندهای مختلف همکاری داشته ام. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله یخچال ، ظرفشویی ، لباسشویی ، مارکروفر و دیگر وسایل خرد و بزرگ را به اشتراک می گذارم

17 پاسخ به “دلایل خرابی اسپیکر و باند به همراه راه حل”

 1. سلام خسته نباشید
  من ی اسپیکر کی تی اس دارم جدیدا هیچ گوشی ای به بلوتوثش وصل نمیشه یعنی اصلا اسم بلوتوث پیدا نمیشه رو هیچ دستگاهیی.مشکلش چیه؟

 2. سلام
  یکی از رقص نورهای دور یکی از باندهای مکسیدر مدل
  Mx-st3102 من روشن نمیشه
  یعنی یکی از شش تا باند.بقیه سالمن.
  لطفا راهنمایی کنید.

 3. سلام من یه اسپیکر ns_s968 خریدم پلی رو میزنم روشن نمیشه چراغش هم روشن نمیشه اصلا کار نمیکنه؟ میشه راهنمایی کنید

 4. باسلام.من اسپیکر دی مکس گرفتم.خودبخودی میره رو‌حالت‌ موت.
  چیکارش کنم؟؟

 5. سلام من یه اسپیکر ونوس ۵۰۰ گرفتم الان هرکاری میکنم روشن نمیشه یه هفته ای میشه خریدیم یه دفه اینجوری شد
  خواهش میکنم جواب بدین

 6. من دیروز یک اسپیکرامپریال EM20 40 خریدم اول کار کرد بعد ریپ میزنه وقتی میخونه تیک تیک میکنه علتش چیه خواهش میکنم جواب بدید ممنون چکار کنم

 7. سلام با تشکر از شما اسپیکر میکروفونی بلوتوث را پخش می کند ولی رم وفلش را پخش نمی کند

 8. سلام من یه اسپیکر کونکورد دارم و همه چیزش اوکیه فقط چرا بعدازینکه کلید برق رو خاموش میکنم، بعد از یک ثانیه یه صدا از خودش میده بیرون انگار برق باقی مانده رو تخلیه کنه و صدا از خروجی اسپیکر میاد بیرون

 9. سلام
  من اسپیکر میکرو لب دارم همیشه وقتی میخوام اهنگ عوض کنم یه صدای مزاحم هست نکست ساند، چطور میشه این صدا قطع کرد

 10. باسلام.ماهم یکی از مدلهای اسپیکر مکسیدرKT21گرفتیم.سه ماهه کم و بیش استفاده کردم.الان کار نمیکنه.و گارانتی هم داره .دوستان چه فایده گارانتی چیزی رو قبول نمیکنه پس کجا رو گارانتی کرده .فقط یه شماره پیام تو گارانتی هست .تو صیه میکنم از برند مکسیدر بی خیال باشید شکیل هست ولی گارانتی پشتیبانی نمیکنه.

 11. سلام خسته نباشید
  من چند وقت پیش یک اسپیکر مدل TG533
  خریداری کردم اما متاسفانه خیلی زود باتری خالی میکنه . دستگاه صد درصد شارژ داشته اما وقتی بهش وصل میشم کمتر از ۵ دقیقه ۳۰ درصد باتری کم میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

 12. سلام وقت بخیر..من سیستم صوتی حرفه ای پایونیر دارم با باندهایی با برندهای غیر پایونییر..الان چند وقتیه از باند ها صدای اووووووو پخش میشه..البته از ساعت حدود ۱۰ الی ۱۱شب که مصرف بار الکتریکی شهر پایین میاد، این صدا هم کمتر میشه…دلیلش چی میتونه باشه..؟تشکر.

 13. سلام خسته نباشيد ببخشيد من وصل ميشم به اسپيكر اهنگ پلي ميكنم پخش ميشه ولي تو ايسنتا صدا پست هارو نمياره،صدا ويديو هايي تو گالريمم هس نمياره مشكل از چيشه؟

 14. سلام دوستان وقتتون بخیر 8 روز که یه اسپیکر از دیجی کالا خریدم مدل لیتو lk26 کلن سر جم یک یا دوبار روشن نشده الان خاموش شده وهرکاری میکنم روشن نمیشه به شارژر هم وصلش میکنم هیچ فرقی نداره چراغ شارژش روشن میشه اما نه نور اسپیکر روشن میشه نه صداش بنظرتون درس میشه یا نه

 15. سلام عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
  ببخشید. کمپیوترم قدیمی است و از اسپیکراش صدا در نمیاد نمیدونم چرا
  لطفا منو رهنمایی کنید
  ممنون میشم

 16. سلام. اسپیکر gemini 880 خریدم. از اول اشکال داشت. منتها طول کشید تا علت رو فهمیدم. کنترل دستگاه سالمه؛ یعنی جلوی دوربین اشعه داره. ولی وقتی میخوام ازش استفاده کنم عملکرد نداره. درضمن تا وقتی کنترل عملکرد نداره سیستم رقص نور هم درست کار نمیکنه.
  اینم بگم از روز اول که خریدم باطری اسپیکر درست کار نمیکرد.
  اگه میشه منو راهنمایی کنید. تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله