بازار کار نصب ضبط و باند خودرو به همراه درآمد و سرمایه مورد نیاز

برخی افراد اهمیت زیادی به سیستم صوتی اتومبیل خود می دهند و هزینه های بسیاری را برای داشتن بهترین صدای ممکن صرف می نمایند. البته تمامی خودروهای کارخانه ای مجهز به یک سیستم صوتی قابل قبول می باشند اما نصب باندهای مختلف بر روی خودرو و داشتن صداهای بسیار بلند وظیفه کاربران می باشد. با توجه به این که نصب کردن ضبط خودرو و تجهیزات صوتی مختلف آن بر روی اتومبیل نیاز به مهارت های ویژه ای دارد، افراد برای این کار به نصاب های ضبط و باند خودرو مراجعه می نمایند. در این مقاله به بازار کار نصب ضبط و باند خودرو به همراه درآمد و سرمایه مورد نیاز برای آن پرداخته شده است.

دوره های آموزش نصب ضبط و باند خودرو و آموزش نصب دزدگیر خودرو بصورت عملی و با ارائه مدرک معتبر در آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور ارائه می شود. جهت شرکت در دوره ها و دریافت مشاوره رایگان با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

شناخت اجزای سیستم صوتی خودرو

بسیاری از جوانان علاقمند به فعالیت در حوزه نصب و تعمیرات سیستم صوتی اتومبیل های مختلف می باشند. این افراد باید دارای مهارت های الکترونیکی مرتبط با سیستم های صوتی بوده و با انواع این سیستم ها آشنایی داشته باشند. سیستم صوتی خودروها به سادگی که فکر می کنید نمی باشد و اجزای مختلفی تشکیل شده است. هدیونت به ضبط خودرو و کنسولی که در آن کاست یا سی دی قرار گرفته می شود گفته می شود و در سال های اخیر با پیشرفت های زیادی مواجه بوده است. هدیونت های مختلف دارای تعداد خروجی های مختلفی بوده و تعداد اتصالاتشان به جهت وصل شدن به آمپلی فایر، توییتر، ساب ووفر و میدرنج متفاوت می باشد. بازار کار نصب ضبط و باند خودرو

اسپیکر از دیگر اجزای سیستم صوتی خودرو بوده که در انواع و کیفیت های مختلف موجود می باشد. اسپیکر یا بلندگوها در دو دسته کامپیوننت و کواکسیال قرار می گیرند و در بیشتر خودروها از اسپیکرهای کواکسیال استفاده می شود. اسپیکر یا باندهای خودرو در دو شکل دایره ای و بیضوی وجود داشته و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. از اسپیکرهای گرد برای نصب بر روی درب ها، داشبورد جلوی اتومبیل و طاقچه عقب خودرو استفاده می شود و کیفیت صدای متوسطی دارند؛ در صورتی که اسپیکرهای بیضی از قدرت صدایی بسیار بالایی برخوردار بوده و طرفداران زیادی در میان افراد دارند.

کامپیوننت ها نوع دیگری از بلندگوها می باشند که اجزای مختلف آنها از هم تفکیک شده و قابل مشاهده می باشند. صدایی که توسط کامپوننت ها تولید می شود به مراتب بهتر از اسپیکرهای معمولی بوده و از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند.

ووفر و ساب ووفر، آمپلی فایر، توییتر، بلندگوهای پسیو و بلندگوهای اکتیو از دیگر اجزای سیستم صوتی خودرو می باشند که بسته به میزان کیفیتی که انتظار دارید می توان هر یک از این اجزا و یا چند مورد از آنها را در اتومبیل به کار برد.

بررسی بازار کار نصب ضبط و باند خودرو

با توجه به این که تعداد خودروهای تولید شده در کشور افزایش یافته و این میزان هنوز هم رو به افزایش است، بازار کار مشاغل مرتبط با خودرو بسیار پر رونق می باشد. سیستم صوتی با کیفیت در خودرو برای اکثر افراد انرژی بخش بوده و به همین جهت افراد بسیاری تمایل به نصب سیستم های صوتی پیشرفته در اتومبیل های خود دارند. بازار کار نصابان ضبط و باند خودرو در ایران و سایر کشورها بسیار پر رونق بوده و تعداد مراجعه کنندگان زیادی برای این افراد جهت انجام خدمات مختلف وجود دارد. جهت حضور موفق در این حرفه نیاز است تا به کسب مهارت های لازم پرداخته و پس از آشنایی با انواع سیستم های صوتی و نحوه کار کردن با آنها وارد بازار کار گردند.

میزان درآمد شغل نصب ضبط و باند خودرو

در صورتی که نصاب های ضبط و باند خودرو از مهارت کافی در این کار برخوردار باشند، تعداد مشتریان زیادی به آنها جهت نصب انواع سیستم ها مانند آمپلی فایرهای چهار و شش کاناله، ساب ووفر، نصب مانیتور در پشت صندلی و غیره، مراجعه کرده و در نتیجه درآمد آنها افزایش خواهد یافت. با برنامه ریزی دقیق در این حرفه می توان جای خود را محکم نموده و به گسترش شغل و افزایش درآمد پرداخت. برای موفقیت در این حرفه در ابتدا نیاز است تا مغازه ای را در مکانی مناسب اجاره نمود. این مغازه باید در محل های پر رفت و آمد و شلوغ بوده تا خودروهایی که به صورت رهگذری از خیابان عبور می کنند این مغازه را مشاهده کرده و برای نصب سیستم صوتی به آن مراجعه نمایند.

روشی بسیار موثر برای پیشرفت در این حرفه و افزایش درآمد خود، انجام تبلیغات حرفه ای می باشد. امروزه با وجود گسترش فضای مجازی می توان در شبکه های اجتماعی مختلف مانند تلگرام و اینستاگرام اقدام به ساخت پیج و کانال های تبلیغاتی پرداخت و از این طریق حرفه خود را به دیگر افراد معرفی نمود. علاوه بر آن می توان از طریق چاپ کردن تراکت و کارت ویزیت و پخش کردن آنها در سطح شهر اقدام به جذب مشتری و در نتیجه افزایش درآمد نمود.

سرعت عمل بالا در این کار می تواند رضایت مشتریان را به دنبال داشته و باعث شود تا این افراد شما را به افراد دیگر معرفی نموده و باعث بالا رفتن میزان حقوق و درآمد شما گردند. علاوه بر آن قیمت هایی که از مشتریان دریافت می گردد باید به صورت رقابتی بوده و هزینه اضافی از مشتری دریافت نگردد. در کنار آن مشتری مداری و برخورداری از اخلاق خوب در هر حرفه ای می تواند منجر به جذب مشتریان زیادی گردد.

برخی دیگر از سایر دوره های پردرطرفدار با بازار کالی عالی که در آموزشگاه فن آموزان ارائه می شود شامل آموزش نقاشی خودرو و آموزش صافکاری خودرو می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

سرمایه مورد نیاز جهت ورود به بازار کار

نیاز است تا در هنگام راه اندازی یک شغل فاکتورهای متعددی را مورد بررسی قرار داده و در رابطه با آنها تحقیقات مورد نیاز را انجام داد. یکی از این فاکتورها که ممکن است برای بسیاری از افراد به عنوان عامل بازدارنده عمل نماید سرمایه می باشد. سرمایه اولیه برای بسیاری از مشاغل فاکتور اصلی بوده و در صورتی که افراد از میزان سرمایه کافی برخوردار نباشند ممکن است از ادامه مسیر نا امید گردند. این افراد باید به دنبال مشاغلی باشند که نیاز به مبلغ زیادی برای شروع به کار نداشته و همچنین بتواند سودآوری بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

میزان سرمایه ای که باید برای ورود به بازار کار نصب و تعمیرات ضبط و باند خودرو در نظر بگیرید، مبلغی جهت تهیه انواع باندها و سیستم های صوتی مختلف می باشد. البته در ابتدا می توانید در مغازه هایی که به فروش این محصولات می پردازند به عنوان نصاب سیستم شروع به کار نمایید. اما فروش سیستم های صوتی، خود می توانند سود بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشند. مبلغی نیز جهت اجاره مغازه در مکانی مناسب در نظر گرفته شود که البته در صورت عدم وجود این مبلغ می توان به صورت سیار شروع به کار کرده و با انجام تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار و شیپور به جذب مشتری پرداخت.

هزینه ای نیز جهت شرکت دردوره های آموزشی نصب ضبط و باند خودرو باید در نظر گرفته شود که این مبلغ چیزی در حدود 700 هزار تومان تا 1 میلیون می باشد.

چگونگی ورود به شغل نصب ضبط و باند خودرو

همانطور که گفته شد انجام خدمات نصب و تعمیرات سیستم صوتی خودرو نیاز به مهارت های ویژه ای داشته و افراد مبتدی قادر به انجام آن نخواهند بود. آموزشگاه های مختلفی در سطح شهر وجود دارند که ارائه دوره های آموزش نصب ضبط و باند خودرو می پردازند. در این آموزشگاه ها سرفصل های مختلفی آموزش داده می شود و افراد نحوه نصب انواع ضبط، باند، آمپلی فایر، ساب وود و غیره را در انواع خودروهای داخلی و خارجی فرا می گیرند. برای شرکت در این دوره ها نیاز به پیش زمینه خاصی نبوده چرا که در ابتدای امر به آموزش مقدماتی برق خودرو نیز پرداخته می شود و کارآموزان آشنایی بیشتری با سیستم برق خودرو جهت نصب انواع سیستم های صوتی پیدا می کنند.چگونگی ورود به شغل نصب ضبط و باند خودرو

اما نکته ای که باید در نظر داشت، انجام تحقیقات جهت انتخاب آموزشگاه می باشد. چرا که ممکن است بسیاری از آموزشگاه ها سوء استفاده نموده و تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت ننمایند. آموزشگاه حتما باید در پایان دوره ها به کارآموزان مدرک معتبر فنی و حرفه ای را اعطا نماید. این مدرک بین المللی دارای ارزش زیادی بوده و با استفاده از آن می توان راحت تر وارد بازار کار گردید و علاوه بر آن در صورت تمایل می توان از طریق آن اقدام به مهاجرت و انجام نصب سیستم های صوتی در سایر کشورها نمود.

مدرسین و اساتیدی که در آموزشگاه های فنی و حرفه ای فعالیت می نمایند در این حرفه کاملا با تجربه بوده و از بهترین های کشور محسوب می شوند. مزیتی که این دوره ای آموزشی دارند این است که در صورت عدم یادگیری مباحث توسط افراد، امکان تجدید دوره ها وجود داشته و پشتیبانی فنی به صورت نامحدود صورت می گیرد.

مشاغل مرتبط با شغل نصب ضبط و باند خودرو

شناخت مشاغلی که در ارتباط با حوزه کاری که در آن مشغول به فعالیت می باشید یا قصد راه اندازی آن را دارید می تواند کمک بسیاری به شما جهت ادامه مسیر و موفقیت در آن نماید. در شغل نصب ضبط و باند خودرو، تمامی مشاغلی که به خودرو مربوط می باشند می توانند در بازار کار شما موثر باشند. به عنوان مثال متخصص برق خودرو هنگامی که افراد به وی مراجعه می کنند برای نصب سیستم صوتی، شما را معرفی نموده در میزان درآمد شما تاثیر بگذارند. علاوه بر آن این افراد می توانند در امور برق خودرو کمک بسیاری به شما نموده تا سیستم های صوتی را با کیفیت بیشتری نصب نمایید.

علاوه بر آن فروشندگان انواع تجهیزات صوتی خودرو نیز از جمله افرادی می باشند که در ارتباط با شغل نصب ضبط و باند خودرو می باشند. می توان با آشنایی با این افراد، تجهیزات مورد نیاز خود را از این فروشگاه ها تامین نموده و از جهت کیفیت و اورجینال بودن آنها اطمینان داشته باشید.

در پایان ذکر این نکته برای کسانی که قصد راه اندازی این شغل را داشته و یا در حال فعالیت در این حرفه می باشند، ضروری می باشد که صبر و حوصله در حرفه نصب سیستم صوتی خودرو از ملزومات کار بوده و به هیچ عنوان نباید از ابتدای کار انتظار درآمد عالی را داشت. علاوه بر آن نیاز است تا نصابان این سیستم ها نسبت به برندهای مختلفی که در بازار برای سیستم های صوتی مختلف وجود دارد آگاهی کافی را کسب نموده و اطلاعات خود را در این زمینه به روز نگه دارند. در این صورت می توانند به راحتی به موفقیت در این حرفه دست یافته و درآمد بالایی را کسب نمایند.

آموزشگاه فن آموزان مجری بگزاری دوره های مکانیک و اتومکانیک از جمله دوره های آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو و بیش از هشتاد دوره اموزشی دیگر بصورت تخصصی و ویژه بازار کار می باشد. کارشناسان ما از طریق شماره 02191321001 مشاوره رایگان ارائه می دهند.

3/5 - (2 امتیاز)
نویسنده مطلب
حمیدرضا هوشمند
مرتضی سازگار

مرتضی سازگار هستم؛ فعال در حوزه برق ماشین و باطری سازی. در این سایت آموخته های خود را در رابطه با برق خودرو و مباحث مرتبط با آن نظیر دزدگیر ماشین ، سیستم صوتی ماشین ، ایسیو و ... به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات