درآمد شغل نصب و تعمیر کولرگازی

درآمد شغل نصب و تعمیر کولرگازی

انتخاب مسیر شغلی مناسب می تواند آینده اقتصادی و شخصیتی فرد را رقم بزند. رضایت شغلی از مواردی است که باید در هنگام انتخاب شغل به آن توجه زیادی نمود. شغل نصب و تعمیر کولر گازی از جمله مشاغل فنی مرتبط با سیستم های سرمایشی و گرمایشی بوده که در این مطلب قصد داریم به معرفی شغل نصب و تعمیر کولرگازی و میزان درآمد و بازار کار آن و همچنین مقدار سرمایه مورد نیاز برای ورود به این شغل بپردازیم.

دوره های آموزش نصب کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی بصورت 100%عملی و تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور در آموزشگاه فن آموزان ارائه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

شغل نصب و تعمیر کولرگازی

موارد بسیاری در انتخاب یک شغل تاثیرگذار می باشند که از جمله آنها می توان به میزان درآمد حاصل از آن، پرستیژ و شأن اجتماعی آن شغل، نیاز بازار به شغل مورد نظر و موارد بسیار دیگر اشاره کرد.

علاوه بر آن مهارت و توانایی فرد در انجام کار مورد نظر دارای اهمیت ویژه ای بوده که باید مورد توجه قرار گیرد. مشاغل فنی به علت مهارت محور بودن و نیاز فراوانی که در بازار برای آنها وجود دارد از جمله مشاغل پردرآمد در ایران و سایر کشورها می باشد.

یکی از این مشاغل فعالیت در حوزه سیستم های سرمایشی و گرمایشی بوده که به علت تنوع در این نوع سیستم ها مشاغل مربوطه بسیاری در این زمینه وجود دارد.

درآمد شغل نصب و تعمیر کولرگازیآشنایی با کولر گازی و انواع آن

کولر گازی از جمله وسایل سرمایشی بوده که در فصول گرم سال در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. کولرهای آبی و انواع پنکه ها نیز در دسته سیستم های سرمایشی قرار دارند اما به علت مزایایی که کولر گازی و اسپیلت دارد بسیاری از کاربران این وسیله را نسبت به سیستم های دیگر ترجیح می دهند.

کولرهای گازی بر اساس سیستم تبرید کار کرده و گرمای موجود در محیط را گرفته و آن را از بین می برد و با تبدیل آن به سرما فضای ساختمان را خنک می نماید.

کولرهای گازی در انواع مختلف کولر گازی یک تکه، کولر گازی دو تکه و کولر گازی چند تکه تولید می شوند که رایج ترین نوع آن که دارای طرفداران بسیاری می باشد کولرهای گازی دو تکه یا اسپیلت می باشد. اسپیلت ها دارای ظاهر بسیار زیبا و کارایی فوق العاده می باشند و در فصل های سرد سال امکان گرم کردن فضا را نیز دارند.

معرفی شغل نصب و تعمیر کولرگازی

به علت قرار گرفتن کشور ما در منطقه ای گرم و خشک و هوای گرم آن در بهار و تابستان، نیاز به کولرهای گازی و اسپیلت در ساختمان های مسکونی و تجاری و ادارات مختلف احساس می شود.

استفاده از اسپیلت ها در چند سال اخیر به علت ویژگی ها و مزایایی که دارد با رشد بسیاری رو به رو شده است. نصب این سیستم ها نیازمند تخصص بالایی در این کار داشته و در صورت نصب و یا تعمیر آنها توسط خود فرد احتمال به وجود آمدن مشکل در نحوه کارکرد آنها و کاهش طول عمر مفیدشان وجود خواهد داشت.

به همین دلیل برای شغل نصب و تعمیر کولرگازی و اسپیلت نیاز به تخصص افرادی می باشد که دارای مهارت و تجربه کافی در این حوزه باشند. شغل نصب و تعمیر کولر گازی به این کار می پردازد و می توان از تخصص این افراد در نصب و تعمیر این وسایل استفاده نمود.

معرفی شغل نصب و تعمیر کولرگازی

بازار کار عالی اسپلیت در ایران

با نگاهی به بازار می توان متوجه شد که تقاضا برای خرید کولر گازی و اسپیلت بسیار زیاد می باشد. با افزایش تقاضا نیاز به نصب این وسایل نیز گسترش پیدا می کند.

علاوه بر آن با افزایش قیمت کولرهای گازی و اسپیلت، در صورتی که این وسایل دچار خرابی و مشکل شوند افراد ترجیح می دهند تا هزینه کمتری را صرف کرده و وسیله خود را تعمیر کنند و از خرید دستگاه جدید خودداری می نمایند.

با توجه به تخصصی بودن نصب و تعمیرات کولرهای گازی و اسپیلت، افراد شاغل در این حوزه دارای بازار کار بسیار خوبی می باشند. افزایش میزان ساخت و ساز باعث استفاده بیشتر از کولر گازی و اسپیلت شده و بازار کار نصاب های این وسایل رونق بیشتری می یابد.

مقدار درآمد نصاب کولر گازی و اسپلیت

تمام مشاغل فنی از جمله شغل نصب و تعمیر کولر گازی به نسبت مهارت و تخصصی که فرد دارد قادر به کسب درآمد می باشند. در واقع هرچه کیفیت کار فرد در انجام کار بالاتر بوده و از دانش بالایی در این کار برخوردار باشد می تواند به میزان بالاتری از حقوق ماهیانه دست پیدا کند.

متوسط درآمد افراد شاغل در این حوزه چیزی در حدود 7 الی 15 میلیون تومان در ماه می باشد که این مبلغ با توجه به عوامل مختلف متغیر می باشد. به روز بودن و آشنایی با انواع مدل ها و برندهای کولر گازی و اسپیلت و آگاهی از چگونگی تعمیر آنها نقش بسزایی در میزان درآمد دریافتی در این شغل دارد.

برای بالا بردن دانش و مهارت خود در شغل نصب و تعمیر کولر گازی می توان در دوره های آموزشی که برای این شغل برگزار می گردد شرکت نمود.

انجام تبلیغات در این حرفه مانند مشاغل دیگر می تواند در بالا بردن درآمد و جذب مشتری تأثیر گذار باشد. حسن برخورد با مشتری و تحویل کار به موقع و عدم دریافت هزینه های بالا از مشتری می تواند در رشد درآمد افراد شاغل در این حرفه موثر واقع گردد.

میزان سرمایه مورد نیاز و نحوه کار به چه صورت می باشد؟

سرمایه، عاملی است که برای راه اندازی بسیاری از مشاغل آزاد مورد نیاز می باشد و ممکن است به علت نبود سرمایه بسیاری از افراد از راه اندازی شغل مورد نظر خود صرف نظر نمایند.

مشاغل فنی معمولا نیاز به سرمایه خاصی نداشته و تنها با آموختن مهارت در آن حرفه می توان آغاز به کار نمود. شغل نصب و تعمیر کولر گازی و اسپیلت نیز به همین شکل بوده و تنها با شرکت در دوره های آموزشی مربوط به این شغل می توان شروع به کار کرد.

ابزار کار خاصی نیز برای ورود به این شغل نیاز نبوده و با ابزارهای ساده با قیمت پایین می توان این شغل را انتخاب و راه اندازی کرد. در صورتی که فرد توانایی اجاره مغازه ای را داشته باشد می تواند به صورت مستقل در مغازه خود مشغول به کار گردد و در غیر این صورت امکان انجام کار به صورت سیار و یا استخدام در شرکت های مختلف تعمیراتی نیز وجود خواهد داشت.

با انجام تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار و یا سفارش به فروشندگان کولر گازی و اسپیلت می توان مشتریان خود را جذب کرده و به پیشرفت بالایی در این شغل دست یافت.

چگونگی کسب مهارت در شغل نصب و تعمیر کولر گازی

چگونگی کسب مهارت در شغل نصب و تعمیر کولر گازی

روش های مختلفی برای کسب مهارت در این حرفه وجود دارد. یکی از روش ها این است که برای مدتی در کنار فردی که در این کار استاد می باشد و دارای تجربه بالایی است کار کرده و به فوت و فن این حرفه مسلط شد.

این روش ممکن است کمی زمان بر بوده و نیاز به حداقل 6 ماه تا یک سال کار کردن می باشد. روش دیگر تحصیل در رشته برق و الکترونیک و مطالعه آزاد در رابطه با کولر گازی می باشد که می توان تا حدودی به این مهارت دست پیدا کرد.

یکی از روش های مناسب برای آموزش نکات مختلف در رابطه با نصب و تمیر کولر گازی وجود دارد شرکت در دوره های آموزشی این شغل می باشد.

آموزشگاه هایی وجود دارند که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای به ارائه آموزش در زمینه نصب و تعمیر کولر گازی و اسپیلت می پردازند و پس از طی کردن دوره به صورت کامل، به کارآموزان مدرک معتبر فنی و حرفه ای ارائه می دهند.

در این روش هم به صورت تئوری و علمی و هم به صورت عملی به کارآموزان مهارت های لازم آموزش داده می شود و افراد پس از پایان دوره توانایی ورود به بازار کار و کسب تجربه را دارند. مزیتی که این دوره ها دارند این است که افرادی که هیچ گونه زمینه الکترونیکی و برقی ندارند نیز قادر به شرکت در این دوره ها می باشند و مدرک تحصیلی خاصی برای ورود به این کلاس ها مورد نیاز نمی باشد.

سرفصل هایی که در این دوره های آموزشی آموزش داده می شود کامل و جامع بوده و به معرفی کولر گازی و قطعات مختلف آن و نحوه نصب و تعمیرات آن می پردازد.

آموزشگاه فن آموزان دوره های تخصصی تاسیسات ساختمانی مختلف از جمله آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب پکیج ، آموزش لوله کشی و … و همچنین دوره های تعمیراتی مانند آموزش تعمیرات موبایل را با تمرکز بر یادگیری عملی کارآموزان و ویژه بازار کار برگزار می کند. برای شرکت در دوره ها و دریافت مشاوره رایگان با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

4.2/5 - (6 امتیاز)
نویسنده مطلب
امیررضا فیروزبخت
امیررضا فیروزبخت

امیررضا فیروزبخت هستم؛ حدود یازده سال است که کار تاسیسات انجام میدهم. از جمله موتورخانه، تعمیرات پکیج ، کولرهای گازی، چیلر ، وی آر اف ، انواع لوله کشی و تمامی رشته هایی که مربوط به تاسیسات می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *