بررسی مشکلات کیبورد آیپد – چرا کیبورد آیپد بالا نمی آید؟

بررسی مشکلات کیبورد آیپد – چرا کیبورد آیپد بالا نمی آید؟

کیبورد iPad بالا نمی ­آید، چگونه این مشکل را حل کنیم؟

                         بررسی مشکلات کیبورد آیپد

اگر شما یکی از کاربران iPad هستید حتماً گاهی اوقات با کیبورد به مشکل برخورده اید. نگران نباشید چون شما تنها کسی نیستید که این مسائل را تجربه می­کند زیرا این یکی از مشکلات متداولی است که هنگام استفاده از iPad پیش می­آید.

ممکن است کیبوردتان کند عمل کند، یا به موقع روی صفحه ظاهر نشود، و یا حتی کلاً روی صفحه بالا نیاید. با هر کدام از این مشکلات مواجه شدید می­توانید از راهنمای مرحله به مرحله و ساده ­ی ما پیروی کنید.

برای این که بتوانیم راه حل مشکل را پیدا کنیم ابتدا باید بدانیم که چرا این مشکل شایع برای کاربران پیش می­آید.

علت :

 • ممکن است گوشی شما داغ کرده باشد.
 • ممکن است برنامه ای که سعی می­کنید از آن استفاده کنید مشکل داشته باشد بنابراین باید بفهمید که کیبورد فقط داخل آن برنامه­ ی خاص کار نمی­کند و یا مشکل کلی است. اگر کیبورد در برنامه ­های دیگر هم بالا نمی­آید یعنی آن برنامه­ ی خاص عامل بروز مشکل نیست.
 • احتمال دارد که حافظه­ ی پنهان شما پر شده باشد.
 • همچنین احتمال دارد که RAM شما پر شده باشد.
 • شاید به یک کیبورد بی سیم دیگر متصل شده اید اما آن را فراموش کرده اید.
 • شاید جدیدترین نسخه ­ی iPadOS روی iPad شما نصب نشده است.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات موبایل شامل تعمیرات تمامی برندها مطرح دنیا در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود.

روش ­های حل مشکل کیبورد آی پد چیست؟

روش ­های حل مشکل کیبورد آی پد چیست؟

مراحل رفع این مشکل بسیار آسان هستند. ما این روش ­ها را برای شما تسهیل کرده ایم و با زبانی ساده آن ­ها را نوشته ایم تا برای هر کسی قابل فهم و راحت باشد.

 • برای این که مطمئن شوید از جدیدترین نسخه­ی iPadOS استفاده می­کنید یا نه باید وارد قسمت تنظیمات iPad خود شوید. به نبال تنظیمات عمومی (General) بگردید و آن را انتخاب کنید. سپس باید گزینه­ ی Software Update را انتخاب کنید. اگر ورژن جدیدی از سیستم عامل در دسترس باشد شما می­توانید در این قسمت با انتخاب گزینه­ های Download و Install آن را دانلود و نصب کنید. اگر هیچ نسخه­ ی جدیدی در دسترس نیست مرحله­ ی بعدی را امتحان کنید.
 • این احتمال وجود دارد که iPad شما داغ کرده باشد و علت کار نکردن و درست بالا نیامدن کیبورد نیز همین مسئله باشد. برای رفع این مشکل باید iPad را ری استارت کنید، یا این که بهتر است iPad را خاموش کنید و اجازه دهید که برای مدتی خاموش بماند تا دمای آن پایین بیاید، سپس دوباره آن را روشن کرده و استفاده کنید و ببینید که مشکل کیبورد حل شده است یا خیر.
 • اگر اقدامات مرحله ­ی قبل مؤثر واقع نشد، باید کل حافظه ­ی پنهان دستگاه را خالی کنید. برای انجام این کار وارد قسمت تنظیمات iPad خود شوید. بخش مربوط به حافظه را پیدا کنید و وارد آن شوید. در صفحه ­ای که برایتان باز می­شود به دنبال دکمه­ ی Delete Device’s cache memory بگردید و آن را انتخاب کنید. اکنون حافظه­ ی پنهان iPad شما کاملاً خالی می­شود.
 • ممکن است فراموش کرده باشید که کیبورد بی سیم دیگری به دستگاه شما متصل شده است. اگر مسئله این است، فقط کافی است بلوتوث را خاموش کنید یا اتصال آن کیبورد بی سیم را با iPad خود قطع کنید.
 • اگر RAM شما پر شده باشد دستگاه کند کار می­کند و دائماً شما را با مشکل مواجه می­کند، در نتیجه شما با کیبورد هم نمی­توانید درست کار کنید. ممکن است کیبورد به راحتی بالا نیاید یا وقتی حروف روی آن را لمس می­کنید چیزی تایپ نکند. برای حل شدن این مشکل باید تعدادی از برنامه­های نصب شده روی iPad را حذف کنید. برنامه ­هایی که زیاد از آن­ها استفاده نمی­کنید و ممکن است در پس زمینه ­ی iPad اجرا شوند را پاک کنید. این کار مشکل شما را حل خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات موبایل شامل تعمیرات تمامی برندها مطرح دنیا در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان