0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

تفاوت آیپد و تبلت

تفاوت آیپد و تبلت

تفاوت آیپد و تبلت با توجه به استقبال بالایی که از آنها وجود دارد، موضوع مهمی برای خریداران این دستگاه ها می باشد. ممکن است افرادی که قصد خرید یک تبلت یا آیپد را دارند، از تفاوت های آنها آگاهی کافی را نداشته و در انتخاب خود دچار مشکل شوند. هر یک از این دستگاه ها مزایا و محدودیت های خاص خود را داشته و نیاز است تا بسته به نیازی که کابر دارد، جنبه های مختلف آنها را در نظر بگیرد. در ادامه مقاله به بررسی کامل تفاوت آیپد و تبلت پرداخته شده است.

آموزش تعمیرات موبایل

دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه فن اموزان تمامی مهارتهای لازم برای تعمیرات سخت افزار و نرم افزار گوشی های اندروید و آیفون را به همراه تعمیر تبلت و آیپد بصورت تخصصی وفنی تحت نظر اساتید مجرب برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

تبلت چیست؟

در ابتدا به بررسی تبلت و ویژگی های آن می پردازیم و در ادامه آیپد را نیز معرفی خواهیم کرد. در نهایت با بررسی تفاوت آیپد و تبلت می توان انتخاب خوبی را انجام داد.

تبلت چیست

تبلت یک دستگاه رایانه همراه است که دارای صفحه نمایش لمسی می باشد. این دستگاه قابلیت اتصال به اینترنت ثابت یا داده همراه را دارد. تبلت ها معمولا کوچکتر از لپ تاپ و بزرگتر از گوشی های هوشمند می باشند. اندازه آنها نسبتاً نازک و قابلیت دانلود نرم افزارهای مختلف را دارد. تبلت ها عمدتا با لمس صفحه به جای استفاده از صفحه کلید فیزیکی کار می کنند.

تبلت ها به سرعت روشن می شوند و دسترسی فوری به اینترنت یا برنامه های مختلف را برای کاربران فراهم می کنند. در واقع وجود سیستم عامل است که اجرای این برنامه ها را امکان پذیر می سازد. برخی از سیستم عامل های رایج در تبلت ها شامل Android ، Microsoft Windows و iOS  می باشد.

برای درک تفاوت آیپد و تبلت نیاز است تا با خصوصیات آیپد نیز آشنا شده و در ادامه متوجه شوید که آیا آیپد بهتر است یا تبلت.

آیپد چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

آیپدها در واقع نوعی از تبلت ها هستند که توسط شرکت اپل تولید شده اند. سیستم عامل نصب شده بر روی آیپد ios می باشد. ios سیستم عامل قدرتمندی است که در محصولات اپل به کار رفته است و کاربرد راحت آن باعث شده تا از محبوبیت بسیاری برخوردار گردد. حجم آیپدها معمولا زیاد بوده و می توان حجم زیادی از نرم افزارهای مختلف را در آن ذخیره نمود.

آیپد چیست

آیپدها ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند. این ویژگی ها شامل عکس و فیلم برداری، پخش موسیقی، ارسال ایمیل، استفاده از اینترنت، مدیریت فایل ها و غیره می باشد. همچنین ویژگی هایی مانند بازی های مختلف، GPS، شبکه های اجتماعی و … نیز از  امکانات موجود در آیپدها هستند.

کاربر می تواند برنامه های مورد نیاز را از App Store دانلود نماید. به طور کلی، آیپد یک دستگاه کاربر پسند و قدرتمند برای کاربران مختلف محسوب می شود.

اشتراک ها و تفاوت های بسیاری بین آیپد و تبلت وجود دارد. در ادامه به تفاوت آیپد و تبلت و مقایسه کلی آنها اشاره شده است.

آیپد و تبلت چه تفاوتی دارند؟

بعد از این که با تبلت و آیپد به طور کامل آشنا شدید، نیاز است تا تفاوت های آنها را بررسی نموده تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. چندین تفاوت اساسی و مهم بین این دو دستگاه وجود دارد که در ادامه بیان می گردد:

  1. تفاوت در تعریف

اساسی ترین و مهم ترین تفاوتی آیپد و تبلت که می توان به آن اشاره کرد، در تعریف آنها می باشد. تبلت معمولاً دستگاهی کوچک است که دقیقاً مانند لپ تاپ عمل می کند. در حالی که آیپد در واقع نوعی تبلت است که توسط اپل تولید شده است. در واقع می توان گفت آیپدها در دسته کلی تبلت ها قرار می گیرند.

  1. تفاوت آیپد و تبلت از نظر سیستم عامل

تبلت ها دستگاه هایی هستند که با سیستم عامل های مختلف مانند Android ، Windows و بسیاری از سیستم عامل های دیگر تولید می شوند. آیپدها فقط روی سیستم عامل های iOS کار می کنند و نوع دیگری از آیپد که در سیستم عامل دیگری عمل کند، وجود ندارد.

  1. تفاوت آیپد و تبلت از نظر فلش

فلش یک نرم افزار است که باعث می شود در دستگاه های مختلف و گجت ها، ویدیوها را به صورت آنلاین تماشا نمود. همچنین فلش به این دستگاه ها کمک می کند تا به یوتیوب نیز متصل شوند. امکان نصب کردن فلش به راحتی بر روی تبلت ها وجود دارد.  اما آیپدها به هیچ وجه نمی توانند فلش را نصب کنند.

  1. تفاوت آیپد و تبلت از نظر نصب برنامه های مختلف

آیپدها در رابطه با نصب برنامه های مختلف و ذخیره سازی آنها، در مقایسه با تبلت ها بهتر عمل می کنند.  می توان تعداد زیادی از نرم افزارهای دلخواه را بر روی آیپد نصب نمود و انجام این کار تبلت ها با محدودیت بیشتری مواجه است و این یک تفاوت آیپد و تبلت می باشد.

  1. تفاوت آیپد و تبلت در وظیفه گذاری

در بسیاری از مواقع نیاز است تا کاربران چندین کار را به صورت همزمان در تبلت یا آیپد انجام دهند. به این فرایند مولتی تسکینگ (multitasking) گفته می شود. یک تفاوت آیپد و تبلت در این مورد می باشد. در این رابطه تبلت نسبت به آیپد بهتر ظاهر می شود. در واقع عدم انجام چندین وظیفه در آیپد، از معایب اصلی آن به شمار می رود. در آیپدها، زمانی که کاربر در حال انجام یک کار می باشد، قادر به انجام یک عملکرد دیگر به صورت همزمان نخواهد بود. در این گونه مواقع عملکرد قبلی بسته می شود.

  1. تفاوت آیپد و تبلت در طراحی

اولین چیزی که معمولا بسیاری از کاربران در هنگام خرید تبلت یا آیپد به آن توجه می کنند، ظاهر و طراحی دستگاه می باشد. همانطور که گفته شد تبلت ها توسط شرکت های مختلف و در برندهای مختلف طراحی می شوند. در نتیجه از تنوع بسیاری در طراحی ظاهری برخوردار هستند. اما آیپد تنها توسط اپل تولید شده و از تنوع کمتری نسبت به تبلت برخوردار می باشد.

کاربرانی که علاقمند به سیستم عامل ios می باشند معمولا انتخاب های زیادی برای خرید آیپد پیش رو ندارند.

  1. تفاوت آیپد و تبلت از نظر هزینه

در رابطه با هزینه ها می توان گفت که در تلات ها با توجه به تنوع برندها، قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد. اما معمولا برای خرید آیپد تنها یک گزینه پیش رو می باشد و قیمت آن هم ثابت خواهد بود. معمولا آیپدها قیمت بالاتری نسبت به تبلت دارند.

آیپد بهتر است یا تبلت؟

در نگاهی کلی در رابطه با این سوال که آیا آیپد بهتر است یا تبلت باید گفت که این موضوع کاملا بستگی به سلیقه شخصی فرد و انتظاری که از دستگاه دارد بستگی دارد. ممکن است بسیاری از افراد علاقمند به محصولات اپل بوده و در این صورت بهتر است آیپد خریداری نمایند. اما اگر کار شما به نحوی است که تمایل به مشاهده ویدیوها به صورت آنلاین دارید، پیشنهاد می شود تبلت را انتخاب کنید. چرا که محدودیت نصب فلش بر روی آیپد ممکن است برای شما مشکلاتی را ایجاد نماید.

آیپد بهتر است یا تبلت

در سال های اخیر تبلت ها در برندهای مختلف، به دلیل امکانات و ویژگی هایی که ارائه می دهند با استقبال زیادی مواجه شده اند. اما هنوز هم آیپدها و محصولات اپل، در این زمینه پیشتاز بوده و محبوبیت آنها پابرجا می باشد. باید به این نکته توجه داشت که معمولا قیمت آیپد نسبت به تبلت بیشتر بوده و باید هزینه بیشتری را برای خرید آیپد صرف نمود.

آموزشگاه فن آموزان مجری برگزاری  دوره های آموزشی ویژه اشتغال و بازار کار از جمله تعمیرات موبایل و تبلت ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ،  آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش برق ساختمان ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش plc و … با مجوز رسمی از سازملان فنی حرفه ای کشورذ می باشد. لیست بیش از هشتاد د.وره آموزشی پرطرفدار و درامد زا در صفحه اصلی سایت قایل مشاهد ه است.

3/5 - (2 امتیاز)
نویسنده مطلب
نیما ستوده
نیما ستوده

نیما ستوده هستم. با سابقه دوازده سال فعالیت در زمینه تعمیرات گوشی های برندهای مختلف (از جمله سامسونگ ، آیفون ، شیائومی) با سیستم عامل های اندروید و ios در بازار تعمیر گوشی. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیرات موبایل را به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله