0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

بررسی بازارکار و درآمد شغل جلوبندی سازی خودرو

بازارکار و درآمد شغل جلوبندی سازی خودرو

حتما تا به حال نام جلوبندی خودرو بارها به گوشتان خورده است. شاید در رابطه با این قسمت از اتومبیل اطلاعاتی نداشته و تمایل به کسب اطلاعات لازم در رابطه با جلوبندی داشته باشید. در این مطلب به معرفی جلوبندی خودرو و اجزایی که در این قسمت از خودرو وجود دارد پرداخته ایم.

در بسیاری از مواقع پس از این که به دلیل خرابی خودرو به تعمیرکار مراجعه می کنید، به شما گفته می شود که باید به جلوبندی ساز مراجعه نمایید. وجود مشکل در این قسمت نیاز به تعمیر هرچه سریع تر داشته و در صورتی که برطرف نگردد مشکلات جدی تری در خودرو را به دنبال خواهد داشت.

جلوبندی سازان خودرو یکی از مشاغل پر درآمد مرتبط با خودرو می باشند که از بازار کار مناسبی برخوردار می باشند. در ادامه به بررسی بازارکار و درآمد شغل جلوبندی سازی خودرو به طور کامل می پردازیم.

آموزشگاه فن آموزان دوره آموزش جلوبندی خودرو و نیز سایر دوره های مکانیک و اتومکانیک نظیر دوره آموزش مکانیک خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو و آموزش برق خودرو را با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور و بصورت عملی در تعمیرگاههای مجهز ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

جلوبندی خودرو چیست

به محور حرکتی قسمت جلویی خودرو جلوبندی گفته می شود و در صورتی که جلوبندی در خودرو وجود نداشته باشد حرکت اتومبیل با مشکل مواجه شده و هیچ گونه تعادلی نخواهد داشت. وجود جلوبندی باعث می شود تا ارتعاشات و لرزش هایی که به علت ناهمواری های جاده در اتومبیل ایجاد می گردند، از بین رفته و به قسمت اتاق خودرو منتقل نگردد.

اهمیت بالای جلوبندی در خودرو به قدری زیاد است که در صورت وجود مشکل در این قسمت، رانندگی کردن با خودرو بسیار سخت شده و خستگی زیادی را برای راننده ایجاد می کند.

جلوبندی خودرو شامل اجزای مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به مواردی مانند فنرها، کمک فنرها و بوش و سیبک اشاره کرد. هر یک از این اجزا وظیفه ای خاص را در جلوبندی بر عهده داشته و خرابی هر یک می تواند در حرکت اتومبیل اختلال ایجاد نماید. جنس جلوبندی خودرو از فولاد بوده و برای جذب لرزش های مختلف نیز دارای حالت ارتجاعی می باشد.

خرابی های رایج در جلوبندی خودرو

گاهی ممکن است علائم و نشانه هایی در اتومبیل مشاهده شود که می توان آنها را علائمی از خرابی جلوبندی دانست. با توجه به این که اهمیت جلوبندی در خودرو بسیار زیاد است در صورت مشاهده این علائم نیاز است تا هر چه زودتر به جلوبندی ساز برای برطرف نمودن این مشکلات مراجعه نمود.

یکی از علائمی که نشان دهنده وجود مشکل در جلوبندی می باشد سواری خشک و خشن خودرو است که دلیل آن خراب شدن سیستم تعلیق می باشد که سبب می شود ناهمواری های جاده به قسمت سرنشینان خودرو منتقل شده و یا حتی خودرو شروع به جیغ کشیدن نماید. یکی دیگر از نشانه های خرابی جلوبندی خودرو، کشیده شدن فرمان به یک طرف می باشد. انین مشکل بسیار خطرناک بوده و نیاز است تا هر چه سریع تر برطرف گردد چرا که ممکن است در پیچ های جاده برای ثابت نگه داشتن فرمان تلاش زیادی شود و در نهایت ماشین چپ گردد.

با بررسی تایرهای خودرو نیز می توان از سلامت جلوبندی اطمینان حاصل کرد به این صورت که در صورتی که آج های موجود بر روی لاستیک ها به صورت ناهمگون ساییده شدهاند می توان به وجود مشکل در سیستم جلوبندی خودرو شک کرد.

با نگاه کردن به قسمت زیر خودرو و مشاهده جلوبندی در صورتی که در این قطعات روغنی را مشاهده می کنید می توان اطمینان حاصل کرد که جلوبندی خودرو دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد.

علاوه بر این مشکلات، علائم بسیار دیگری وجود دارند که حاکی از خراب بودن جلوبندی داشته و باید توسط تعمیرکار جلوبندی تعمیر گردند.

بازار کار شغل جلوبندی سازی خودرو

آمارها نشان می دهد که استفاده از خودروهای شخصی در سال های اخیر با افزایش چشمگیری مواجه شده است و در هر خانواده حداقل یک تا دو خودرو وجود دارد که این خودروها به هر حال پس از گذشت مدتی نیاز به تعمیر پیدا می کنند. به طور کلی مشاغلی که در حوزه تعمیرات خودرو می باشند از بازار کار خوبی در دنیا برخوردار هستند.

در این میان شغل جلوبندی سازی نیز به دلیل اهمیت فراوانی که این قسمت از خودرو دارد از رونق بازار کار خوبی برخوردار بوده و افراد شاغل در این حرفه عموما از درآمد بالایی بهره مند می گردند.

در بسیاری از تصادف هایی که از قسمت جلوی اتومبیل صورت می گیرد، امکان وارد شدن ضربه به جلوبندی خودرو وجود داشته و به همین دلیل این افراد باید به سراغ جلوبندی سازان خودرو برای تعمیر این قسمت بروند. علاوه بر آن گاهی بدون هیچ گونه دلیلی ممکن است در قسمت جلوبندی خودرو مشکلاتی را مشاهده نماییم که برطرف نمودن آن تنها از دست یک جلوبندی ساز حرفه ای بر می آید.

چگونه تبدیل به یک جلوبندی ساز حرفه ای شویم

با توجه به بازار کار پر رونق این حرفه، بسیاری از افرادی که علاقمند به انجام فعالیت در امور فنی می باشند، تمایل به ورود به شغل جلوبندی سازی خودرو را دارند. این افراد می توانند برای مدت زمانی نزد فردی که در این حرفه استادکار می باشد فعالیت نموده و به عنوان کارآموز یا شاگرد به انجام کار بپردازند. این کار شاید زمان زیادی را از فرد گرفته و در مدت زمان کارآموزی درآمدی هم برای فرد نداشته باشد.

آموزشگاه های فنی و حرفه ای وجود دارند که با برگزاری دوره های آموزشی مختلف اقدام به آموزش در زمینه های مختلف فنی به افراد علاقمند می نمایند. دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو هم یکی از این دوره های پرطرفدار می باشد که در این آموزشگاه ها با کیفیت مناسب ارائه می گردد.

تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بودن از شرایطی است که آموزشگاه مورد نظر باید داشته باشد و در نهایت نیز به کارآموزان مدرک فنی و حرفه ای معتبر اعطا کند.

در این دوره های آموزشی انواع سرفصل های مرتبط با این حرفه مانند آموزش باز و بست انواع مدل تعلیق خودرو،  آموزش بازو بست شاسی، فنر، کمک فنر، طبق و غیره، یادگیری کنترل عملکرد صحیح تعلیق خودرو، آموزش برطرف کردن لاستیک سایی خودرو،  آموزش بازوبست و رفع عیب اکسل عقب خودرو، یاد گرفتن ابزار شناسی تخصصی در جلوبندی خودرو، آموزش عیب یابی و رفع عیب انواع فنر تخت، لول و پیچشی، آموزش حرفه ای با انواع دستگاه کالیبر، آموزش تنظیم چرخ و رفع مشکلات ناشی از عدم تنظیم و غیره ارائه می گردد و کارآموزان در پایان می توانند به عنوان یک جلوبندی ساز حرفه ای در بازار کار فعالیت نمایند.

میزان درآمد جلوبندی سازان خودرو

پس از این که مهارت های لازم را برای حرفه جلوبندی سازی خودرو یاد گرفتید می توانید هم به صورت مستقل و هم در شرکت های بزرگ تعمیراتی فعالیت نمایید. در صورتی که در شرکت های تعمیراتی مشغول به کار شوید، حقوق پرداختی می تواند به صورت ماهیانه به میزانی ثابت و بر طبق حقوق اداره کار پرداخت شده و یا به صورت درصدی با صاحب شرکت مشغول به کار گردید.

اما اگر تمایل دارید تا از طریق این حرفه سود بالایی را به جیب بزنید بهتر است برنامه ریزی خود را برای تاسیس یک تعمیرگاه شخصی انجام دهید. برای این کار باید سرمایه ای را در نظر بگیرید و مغازه ای بزرگ را در نقطه ای مناسب از شهر که محل تردد خودروها می باشد اجاره نمایید. پس از آن باید تبلیغات را به صورت میدانی و گسترده انجام داده و تعمیرگاه را به مردم معرفی کنید.

با این کار می توانید از 3 تا 7 برابر حقوق اداره کار، درآمد کسب نموده و آینده شغلی خود را تضمین نمایید. میزان متوسط درآمد جلوبندی سازان خودرو از 7 تا 20 میلیون تومان در ماه متغیر بوده و این میزان بستگی به مهارت و تجربه ای است که فرد در این کار به دست می آورد.

تعمیرکاران جلوبندی خودرو باید نسبت به جلوبندی انواع ماشین های خارجی و داخلی اطلاعات کسب نمایند. حتی می توانید تخصص خود را در جلوبندی سازی ماشین های خارجی ارتقا داده و به صورت تخصصی با این نوع از اتومبیل ها کار نمایید که در این صورت درآمد بیشتری نصیبتان خواهد شد.

چالش های مرتبط با جلوبندی سازی

در شغل جلوبندی سازی خودرو ممکن است چالش ها و مشکلاتی وجود داشته باشد که افراد وارد شده به این حرفه بایستی از این مشکلات آگاهی کامل داشته باشند. محیط تعمیرگاه ممکن است مقداری خسته کننده بوده و انواع آلودگی های صوتی در آن وجود داشته باشد. سروکار داشتن با انواع افراد با اخلاقیات متفاوت ممکن است بسیار آزار دهنده باشد و افرادی که در این حرفه در حال فعالیت می باشند باید از روابط اجتماعی بالایی برخوردار بوده و توانایی سکوت و صبر کردن در برابر بی احترامی های احتمالی را داشته باشند.

کار کردن در شرایط سخت از مواردی است که باید در این حرفه به آن توجه زیادی داشت و نباید انتظار داشت که در این حرفه ظاهری تمیز و شسته و رفته داشت.

آموزشگاه فن آموزان برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی ویژه بازار کار در تهران می باشد. برخی از این دوره ها شامل آموزش نقاشی خودرو ، آموزش صافکاری خودرو و آموزش نصب دزدگیر خودرو بصورت عملی است . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

علاوه براین این دوره ها، موسسه فن آموزان بسیاری از مهارتهای درآمدزا ویژه بازار کار را با ارائه مدرک فنی و حرفه ای برگزار می کند. برای اطلاع از لیست بیش از 80 دوره آموزشی ویژه بازار کار به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید و یا از قسمت جستجو دوره مورد نظر را سرچ کنید.

امتیاز بدهید

یک پاسخ به “بررسی بازارکار و درآمد شغل جلوبندی سازی خودرو”

  1. سلام من ازاین مطلب چیزهای مفیدی آموختم و به شغل فنی درجلوبندی خودروعلاقه مندشدم«…»
    من ازاین پس سعی میکنم که در آینده نزدیک صاحب مغازه فنی واستاده خوبی باشم و به مردم کمک کنم…
    همانطورکه گفتم شماهم بخونید ویک به یکیتون به دنبال شغل فنی پیش برید
    باتشکر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله