درآمد نصب دزدگیر ماشین

درآمد نصب دزدگیر خودرو : در حال حاضر خودرو به مهم ترین وسیله در زندگی بشر تبدیل شده است. تعداد آن روز به روز در حال افزایش است. کمتر خانواده ای می توان دید که خودرو نداشته باشند. برخی از خانواده ها حتی دو یا چند خودرو دارند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در مهمانی یا جلسه کاری باشید و خودرو خود را در کنار خیابان پارک کرده باشید. در این صورت فکرتان مشغول است و دنبال فرصت می گردید تا از پنجره وضعیت خودرو را بررسی کنید. با افزایش خودرو ها و استفاده شخصی از آن نیاز به حفاظت از خودرو و تجهیزات و لوازمی که درون آن قرار دارد به مسئله حساس و مهمی تبدیل شده است. چرا که خودرو ها از اهداف اصلی سارقان به شمار می روند زیرا ارزشمند هستند و به راحتی فروخته می شود.

آموزش نصب دزدگیر ماشین

از این رو یکی از سیستم های حفاظتی که برای ایجاد امنیت خودرو استفاده می شود سیستم دزدگیر ماشین است. با افزایش تقاضا برای مجهز کردن خودرو به سیستم اعلام سرقت شغل نصاب دزدگیر خودرو بسیار رونق گرفته و به شغلی پول ساز مبدل شده است.

نصاب های دزدگیر ماشین باید با انواع دزدگیر و نحوه نصب ان ها اشنایی داشته باشند همچنین باید بتواند عیب یابی دزدگیر ها را به درستی انجام داده و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

پیشنهاد ویژه : دوره های آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نصب دزدگیر ماشین ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو بصورت 100% عملی با 30% تخفیف

بازار کار شغل نصب دزدگیر خودرو

پس از این که مهارت لازم برای نصب دزدگیر ماشین را کسب کردید می توانید در نمایشگاه‌ های خودرو، نمایندگی های خودرو و سایر مشاغلی که به نصب دزدگیر مرتبط است مشغول به کار شوید.

همچنین اگر سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک مغازه نصب و تعمیرات دزدگیر خودرو را داشته باشید می توانید برای دریافت مجوز اقدام کنید و پس از کسب مجوز مغازه ای برای نصب و تعمیرات دزدگیر خودرو افتتاح کنید.

بازار کار نصب دزدگیر خودرو

همچنین می توانید وارد شغل تدریس شوید. به این صورت که در آموزشگاه هایی که در سطح شهر وجود دارند مشغول به کار شوید و مراحل نصب و تعمیرات دزدگیر را به مهارت آموزان آموزش دهید. حتما اطللاعات خود را به روز کنید تا بتوانید تمامی سوالات مهارت آموزان را به درستی پاسخ دهید و آن ها را راهنمایی کنید.

درآمد نصاب دزدگیر خودرو

دزدگیر ها انواع مختلفی دارند. نوع ساده آن ها فقط به یک آژیر و آنتن نیاز دارد اما نوع دیگری هم وجود دارد که می تواند درب صندوق را باز کند، موتور خودرو را روشن کند، قابلیت قفل سرعت دارد در نتیجه هزینه نصب دزدگیرها متفاوت است. همچنین نوع ماشین هم در هزینه دزدگیر تاثیر دارد چرا که ماشین های گران قیمت تر آپشن های بیشتری دارند در نتیجه نصب دزدگیر ان ها پیچیده تر است. به طور کلی هزینه دزدگیر به همراه دستمزد نصب آن از 200 هزارتومان شروع می شود تا 7 الی 8 میلیون تومان هم می رسد.

یکی از جدید ترین و محبوب ترین نوع دزدگیر ها که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است نوعی دزدگیر می باشد که روی ریموت آن یک صفحه نمایش تعبیه شده است. اگر خودرو در معرض سرقت قرار بگیرد علاوه بر صدای اژیر خودرو، ریموت هم آژیر می کشد و یا ویبره می خورد. همچنین از طریق نمایشگر متوجه می شوید کدام یک از درب های خودرو باز شده است.

در ایران خودرو سازان ماشین را تنها همراه یک سوئیچ ضد سرقت و یک ریموت برای باز و بسته کردن درب خودرو در اختیار مشتری قرار می دهند. نصب دزدگیر و آژیر جزو آپشن ها محسوب می شود و باید از تولید کننده بخواهید روی خودروی شما نصب کند و یا پس از تحویل از یک نصاب دزدگیر درخواست کنید که در هر دو صورت هزینه ی اضافی متحمل شما می شود.

اما به طور کلی یک نصاب دزدگیر خودرو می تواند ماهیانه میانگین بین 6 تا 12 میلیون درامد کسب کند. که این مقدار با توجه به  فاکتور های مختلفی که در ادامه ذکر می شود و با افزایش سطح تجربه و مهارت می تواند افزایش پیدا کند.

تعرفه نصب دزدگیر و اجرت دزدگیر ماجیکار که ساخت کره است حدود 460 هزار تومان و دزدگیر ماجیکار که ساخت چین است حدود 175 هزار تومان و دزدگیر استیل‏ میت ساخت چین نیز حدود 175 هزار تومان می باشد.

راه های افزایش میزان درآمد نصاب دزدگیر خودرو

عوامل متعددی در میزان درامد نصاب دزدگیر خودرو تاثیر می گذارد. اولین و مهم ترین فاکتور تخصص و مهارت شما است. همان طور که می دانید در تمامی مشاغل از جمله نصاب دزدگیر خودرو مهارت رابطه مستقیمی با درامد دارد یعنی هرچه مهارت بالاتری داشته باشید به دنبال آن درامد نصب دزدگیر خودرو  نیز افزایش می یابد.

همچنین مشتری مداری و کیفیت کار اهمیت بالایی دارد و باعث می شود خود مشتری تبلیغات شما را انجام دهد و به کسانی که نیاز دارند معرفی کند به این صورت مشتری های شما افزایش پیدا می کند.

تبلیغات در این حوزه نیز بسیار تاثیر گذار است. حتما اگهی های تبلیغاتی در شبکه های مجازی مثل کانال های اینستاگرام و تلگرام همچنین سایت هایی مانند دیوار و شیپور منتشر کنید. از تبلیغات میدانی مانند کارت ویزیت و پخش تراکت هم می توانید استفاده کنید. در وب سایت هایی مانند آچاره، استادکار، پلاک و غیره ثبت نام کرده و با معرفی خود به عنوان نصاب دزدگیر خودرو به جذب مشتری و درآمدزایی بپردازید.

ارتباطات نیز فاکتور بسیار تاثیر گذاری است. سعی کنید به تعمیرکاران و فروشندگان دزدگیر، ضبط و باند همچنین  نمایشگاه های خودرو و نمایندگی های خودرو بسپارید برا نصب دزدگیر شما را معرفی کنند.

چگونه وارد بازار کار شغل نصب دزدگیر خودرو شویم؟

برای ورود به بازار کار شغل نصب دزدگیر خود رو لازم است ابتدا فوت و فن کار را یاد بگیرید و مهارت لازم را کسب کنید. روش های مختلفی برای کسب مهارت در این زمینه وجود دارد.

می توانید مدتی به عنوان شاگرد در کنار یک استادکار نصب دزدگیر فعالیت کنید و از این طریق مهارت لازم را کسب کنید. البته یاد گیری با این روش نیازمند صرف زمان زیادی است به همین دلیل برای افرادی که می خواهند به سرعت وارد بازار کار شوند و کسب درامد کنند مناسب نیست.

چگونه نصاب دزدگیر خودرو شویم

روش دیگر برا کسب این مهارت ثبت نام در دوره های آموزشی است که توسط اموزشگاه های مختلف در سطح شهر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگذار می شود. در این آموزشگاه ها تمام مراحل نصب دزدگیر ها را به صورت تئوری و عملی توسط اساتید مجرب به شما آموزش می دهند. پس از پایان دوره های آموزشی ابتدا آزمون تئوری برگذار می شود. افرادی که در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند باید در آزمون عملی شرکت کنند و مهارت هایی که طی دوره یاد گرفته اند را به ازمون گیرندگان نشان دهند.

افرادی که بتوانند در هر دو آزمون نمره قبولی کسب کنند گواهینامه پایان مهارت به آن ها اعطا می شود. این گواهینامه ها ارزش و اعتبار بالایی دارند به همین دلیل هم در ایران و هم در سایر کشور ها می توانید فعالیت کنید زیرا دارای کد ملی هستند و می توانید ترجمه کنید. همچنین با استفاده از این گواهینامه می توانید از تسهیلات بانکی بهره مند شوید.

مطالبی که در این دوره ها اموزش می دهند شامل اشنایی با انواع دزدگیر های مختلف و نحوه نصب آن ها، آشنایی با انواع آژیر های دزدگیر و شیوه نصب آن ها همچنین نحوه سیم کشی دزدگیر در انواع ماشین های داخلی و خارجی، نصب آنتن و سیستم  GPS هستند.

سرمایه مورد نیاز برای شغل نصاب دزدگیر خودرو

امروزه اولین و اساسی ترین مسئله برای ورود به بازار کار سرمایه اولیه است. افراد زیادی به دلیل نداشتن سرمایه اولیه مجبور شدند قبل از شروع ،کار را رها کنند. اما شغل نصب و تعمیرات دزدگیر خودرو نیاز به سرمایه زیادی ندارد. سرمایه اصلی برای ورود به بازار کار در این حرفه، مهارت و تجربه افراد است.  البته هزینه اندکی برای شرکت در دوره های آموزشی مورد نیاز است که با شروع کار این مبلغ به راحتی بر می گردد.

همچنین ابزار و تجهیزاتی هم لازم است که قیمت چندانی ندارد و با تجهیزات ساده و ارزان قیمت هم می توانید کار نصب دزدگیر را آغاز کنید. کسانی که تمایل به افتتاح مغازه برای نصب دزدگیر خودرو داشته باشند هزینه های رهن یا اجاره مغازه نیز به این سرمایه اولیه آن ها اضافه می شود که مبلغ آن با توجه به شهر و محله ای که قصد بازگشایی مغازه در ان را داشته باشید متغیر است.

آموزشگاه فن آموزان با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور دوره های آموزشی ویژه بازار کار از جمله آموزش برق خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش نقاشی خودرو ، آموزش صافکاری خودرو ، آموزش تعمیر موتور سیکلت ، آموزش تعمیر گیربکس خودرو ، آموزش جلوبندی سازی خودرو و … را بصورت تحصصی و کاملا عملی در تعمیرگاه مجهز برگزار می کند. لیست بیش از هشتاد دوره آموزشی پردرآمد را ر صفحه اصلی سایت مشاهده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
حمیدرضا هوشمند
مرتضی سازگار

مرتضی سازگار هستم؛ فعال در حوزه برق ماشین و باطری سازی. در این سایت آموخته های خود را در رابطه با برق خودرو و مباحث مرتبط با آن نظیر دزدگیر ماشین ، سیستم صوتی ماشین ، ایسیو و ... به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات