مدار الکتریکی مکالمه

از مدار الکتریکی مکالمه برای ایجاد مکالمه و همچنین باز و بسته کردن قفل برقی استفاده می شود این مدارات بسیار متنوع، در مدل ها و برندهای مختلف هستند از این رو شمایی کلی از این مدار در این قسمت آورده شده است در ادامه موارد کاربرد این مدار و نحوه عملکرد آن آورده شده است.

کاربرد مدار الکتریکی مکالمه

از موارد کاربرد مدار الکتریکی مکالمه می توان به ایجاد مکالمه بین 2 نفر و یا بسته و باز کردن در اشاره کرد که این مورد را می توان در ساختمان های اداری  تجاری و یا پادگان های نظامی دید.هر چند آیفون های تصویری امروزه به رقیبی جدی برای آیفون های صوتی تبدیل شده اند اما به علت قیمت پایین تر هنوز آیفون های صوتی مشتری خود را دارند.

عملکرد مدار الکتریکی  مکالمه

ابتدا فاز و نول از بیرون وارد مدار تغذیه می گردند.مدار تغذیه برق 220 ولت که متناوب نیز می باشد را به 2 دسته برق 12 ولت متناوب و برق 12 ولت مستقیم تبدیل می کند زیرا دستگاه های ما که شامل بلندگو و زنگ و باز کننده قفل در می باشند از این نوع برق استفاده می کنند. در واقع از 12 ولت مستقیم برای پنل و گوشی استفاده می شود و از 12 ولت متناوب برای تغذیه درب باز کن استفاده می شود.با فشرده شدن S31 و یا  S32 زنگ هر کدام از طبقات به صدا در می آید.همچنین با فشرده شدن شستی مربوط به درب باز کن در جلوی هر طبقه درب باز کن تحریک شده  و در را باز می کند.

شمای حقیقی مدار الکتریکی مکالمه

مدار الکتریکی مکالمه

دوره های پرطرفدار:

آموزش برق ساختمان

آموزش هوشمند سازی ساختمان

آموزش تابلو برق صنعتی

آموزش سیم پیچی موتور


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت شرکت در نظرسنجی روی تصویر زیر کلیک کنید
نظر سنجی دوره -