سیستم دزدگیر خودرو و اجزای آن

سیستم اعلام سرقت خودرو که به نام سیستم دزدگیر خودرو نیز شناخته می شود. یکی از تکنولوژی ها دیگر سیستم های حفاظتی است که به منظور ایجاد امنیت جهت خودرو استفاده میشود. این سیستم علاوه بر حفاظت از خودرو دارای امکانات دیگری نیز است و به همین علت استفاده از سیستم اعلام سرقت خودرو بسیار ضروری به نظر می رسد.

استفاده از سیستم اعلام سرقت خودرو دارای مزایای فراوانی است که عبارتست از :

  • جلوگیری از سرقت خودرو
  • جلوگیری از سرقت لوازم و تجهیزات خودرو
  • حفاظت از سرقت اشیاء داخل خودرو
  • باز و بسته نمودن سریع خودرو بدون استفاده از سویچ
  • پیدا نمودن سریع ماشین توسط علائم هشدار دهنده سیستم اعلام سرقت
  • کنترل و فعال و غیر فعال نمودن خودرو و یا تجهیزات آن بدون حضور راننده

سیستم اعلام سرقت خودرو از بسیاری جهات شبیه به سیستم اعلام سرقت اماکن است که در فصل قبل با آن آشنا شده ایم لذا ممکن است در بعضی از فسمت ها جهت توضیح سیستم اعلام سرقت خودرو به محتوای استناد گرد از این رو کسانی که می خواهند در این زمینه خبره و ماهر گردند باید حتما موارد اعلام سرقت اماکن را نیز بدانند

اجزای سیستم اعلام سرقت خودرو به قرار ذیل است :

سیستم های اعلام سرقت خودرو بر حسب نوع امکانات، مدل و مارک کارخانه سازنده ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. اما یک سیستم اعلام سرقت خودرو ساده و معمولی دارای اجزای مختلفی است این اجزاء عبارتند از :

باکس کنترل، سنسور، آژیر، پمپ درب خودرو، ریموت کنترل، پین سوییچ ( میکرو سوییچ )، رله ( آفتامات )، رله باکس، آنتن، شیشه بالابر ( که جزء وسایل اضافی است )

آنچه که شرح داده شد توضیح بسیار ساده و خالی از هرگونه اصطلاحات تخصصی برای تعریف سیستم اعلام سرقت خودرو بود که امید است مورد توجه قرار گرفته شد در ادامه تمامی اجزا را برای شما شرح می دهیم هدف ما ارائه آموزش سیستم های حفاظتی برای شماست پس با همراه باشید امید است که بتوانیم در جهت جوابگویی به سئوالات شما موفق باشیم

سیستم دزدگیر خودرو

مطالب مرتبط :

آموزش های مرتبط :