معرفی جامع مینی پی ال سی لوگو زیمنس

معرفی جامع مینی پی ال سی لوگو
چکیده مطلب :

مینی پی ال سی لوگو زیمنس یکی از انواع محبوب پی ال سی زیمنس محسوب می شود که جمع و جور، هوشمندانه و انعطاف پذیر است. آموزشگاه فن آموزان در این مقاله به معرفی جامع مینی پی ال سی لوگو زیمنس پرداخته و با معرفی یکی از نمونه های پر کاربرد آن با ویژگی های آن بیشتر آشنا خواهید شد.

مینی پی ال سی لوگو زیمنس انتخاب مناسبی برای راه حل سریع، بدون عارضه و صرفه جویی در فضا برای کار های ساده کنترل و تنظیم است. این نوع پی ال سی زیمنس مدت هاست که خود را به عنوان یک ماژول منطقی هوشمند در پروژه های اتوماسیون کوچک تثبیت کرده است. مینی پی ال سی لوگو زیمنس یکی از انواع محبوب پی ال سی زیمنس محسوب می شود که جمع و جور، هوشمندانه و انعطاف پذیر است. آموزشگاه فن آموزان در این مقاله به معرفی جامع مینی پی ال سی لوگو زیمنس پرداخته و با معرفی یکی از نمونه های پر کاربرد آن با ویژگی های آن بیشتر آشنا خواهید شد.

آموزش plc

آموزشگاه فن آموزان دوره جامع تخصصی آموزش برق صنعتی را که دربرگیره دو دوره آموزش تابلو برق صنعتی و پی ال سی ها می باشد، در کارگاه های مجهز و با بهره گیری از اساتید مجرب برگزار میکند. همچنین دوره های آموزش plc شامل اموزش پی ال سی زیمنس، دلتا، کینکو، فتک و … و تابلو برق ها را بصورت مجزا و با نظارت سازمان فنی و حرفه ای برگزار می کند. جهت مشاهده جزئیات و شرایط دوره روی تصویر بالا کلیک کنید و یا با آموزشگاه تماس حاصل فرمایید.

تماس با فن آموزان

آشنایی با مینی پی ال سی لوگو

مینی پی ال سی لوگو که با نام mini PLC LOGO! شناخته می شود توسط شرکت آلمانی زیمنس به عنوان یک ماژول منطق جهانی در نظر گرفته شده است. برخی افراد آن را یک PLC با هدف خاص یا فشرده نیز می نامند. پی ال سی لوگو دستگاهی است که قادر به حل وظایف اتوماسیون در زمینه نصب و راه اندازی صنایع بزرگ و خانگی است.

مینی پی ال سی لوگو چیست

این نوع پی ال سی برای پشتیبانی از جایگزینی منطق قدیمی رله ها و کنتاکتور های موجود قبل از ظهور PLC طراحی شده است. این نوع پی ال سی محبوب دارای یک ثبت داخلی از توابع اساسی و ویژه است که با استفاده از آن می توان بسیاری از راه حل های اتوماسیون با مشکلات کم را پیاده سازی کرد. می توان از آن برای کنترل های ویژه در گلخانه ها یا باغ ها، کاربرد های ماشین سازی کوچک، لوازم خانگی و غیره استفاده کرد. اندازه جمع و جور این نوع پی ال سی آن ها را برای سیم کشی ساده و نصب به طور عمده در فضای های کم حجم عالی می کند.

کاربرد های مینی پی ال سی لوگو

مدل‌ های متنوعی از پی ال سی مینی لوگو وجود دارد که در زمینه های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. لازم است که بر دامنه وسیع امکانات و دامنه کاربرد آن ها تأکید شود. مدل هایی از 12 ولت تا 240 ولت در ولتاژ های متناوب و مستقیم و هم چنین ماژول های توسعه متعددی وجود دارد که تطبیق پذیری این دستگاه ها را افزایش می دهد.

کاربردهای مینی پی ال سی لوگو

کاربرد های MINI PLC LOGO! شامل موارد زیر است:

 • کنترل
 • واحد عملیاتی و نمایشگر
 • واحد تأمین برق
 • رابط برای ماژول های توسعه
 • رابط برای ماژول های برنامه و کابل کامپیوتر
 • زمان سنجی
 • علائم باینری
 • تعداد ورودی و خروجی تعیین شده بسته به مدل لایه دستگاه

مزایای استفاده از مینی پی ال سی لوگو زیمنس

مزایای استفاده از مینی پی ال سی لوگو زیمنس شامل موارد زیر است:

 • همه کاره
 • آسان و آینده نگر
 • قابل گسترش

همه کاره

طیف وسیعی از برنامه های کاربردی ممکن برای  LOGO! پیشنهاد و معرفی شده است. این مدل پی ال سی ها که جز پی ال سی های فشرده و Compact محسوب می شوند، همه کاره تر از همیشه هستند: با عملکرد جدید Cloud خود به شما امکان دسترسی به اینترنت اشیا را می دهد و مدل های کسب و کار جدیدی مانند نگهداری پیش بینی و نظارت بر داده های قدرت را امکان پذیر می کند. این رابط ارتباطی جدید امکانات بیشتری را به شما ارائه می دهد که هرگز تصورش را نمی کردید.

مزایای استفاده از مینی پی ال سی لوگو

آسان و آینده نگر

شما از طریق فرآیند اتصال مینی پی ال سی LOGO به Cloud و ایجاد داشبورد با استفاده از ویرایشگر وب  می توانید کنترل، تجزیه و تحلیل داده ها را انجام دهید. شروع به کار به لطف نرم افزارهای مهندسی بصری، کیت های شروع و جلسات آموزشی رایگان مبتنی بر وب آسان است. سازگاری رو به پایین این نوع پی ال سی تضمین می کند که حتی LOGO! های قدیمی را می توان با جدید ترین نرم افزار برنامه ریزی کرد. بنابراین می توان یکی دیگر از مزیت های مینی پی ال سی لوگو را آسان بودن استفاده از آن و مناسب بودن برای کار های آینده عنوان کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش طراحی برد الکترونیکی

قابل گسترش

با نسخه جدیدLOGO!  می‌ توانید برنامه‌ های موجود را گسترش دهید تا قابلیت ‌های Cloud را شامل شود. برای مثال، وب سرور خود را به Cloud منتقل کنید. می توانید تا هشت ماژول پایه را با یکدیگر یا با کنترلر های SIMATIC و HMI شبکه کنید. مینی پی ال سی لوگو! را می توان با استفاده از ماژول های توسعه و ماژول های ارتباطی و غیره بیشتر گسترش داد.

این نوع پی ال سی با استفاده از نرم افزار مهندسی LOGO از پروژه های اتوماسیون کوچک با پیکربندی و عملیات ساده و بصری پشتیبانی می کند. ابزار دسترسی و ویرایشگر وب برای وب سرور ادغام شده از دیگر ویژگی های مینی پی ال سی لوگو می باشد. لوگو! نرم افزار برنامه نویسی فردی ایده آل را برای اجرای وظایف اتوماسیون ساده در صنعت و فناوری ساختمان به شما ارائه می دهد. این نرم افزار برای تغییر ایجاد برنامه در رایانه شخصی برای حالت شبکه راحت است. علاوه بر این، ایجاد برنامه سوئیچینگ در نمودار تابع(FBD)  یا نمودار نردبانی(LD)  امکان پذیر است. تست، شبیه سازی، تست آنلاین و بایگانی برنامه های سوئیچینگ باعث می شود که به یک  نرم افزار بسیار ضروری تبدیل شود. مستندات حرفه ای از طریق طیف گسترده ای از عملکرد های متنوع، نرم افزار را انعطاف پذیر می کند.

گستره محصول

مینی پی ال سی لوگو انتخاب عالی برای راه حلی سریع، آسان و مناسب برای صرفه جویی در فضا برای کار های کنترلی اساسی است. نرم افزار LOGO! از پروژه های کوچک اتوماسیون از طریق پیکربندی و کاربرد ساده و بصری پشتیبانی می کند.

تشریح کارکرد مینی پی ال سی لوگو

پی ال سی لوگو مخفف پیکربندی آسان و سریع است. این نوع PLC این اجازه را به کاربر می دهد تا برنامه های ضروری را با انتخاب توابع مربوطه و اتصال آن ها از طریق کشیدن و رها کردن ایجاد کند. هم چنین مستندات حرفه ای را با تمام اطلاعات لازم پروژه مانند تغییر برنامه ها، نظرات و تنظیمات پارامتر ارائه می دهد. به علاوه یک پشتیبانی آنلاین مرتبط با زمینه اتوماسیون های صنعتی را ارائه می دهد که شامل جزئیات مربوط به بلوک های عملکرد فردی و توضیح پارامتر ها و خطوط زمانی است. لوگو! یک مفهوم حفاظتی جامع برای برنامه های شما و دسترسی به کنترلر ارائه می دهد. البته می توانید از آخرین نسخه برنامه برای پردازش بیشتر و گسترش همه برنامه هایی که با نسخه های قبلی ایجاد شده اند استفاده کنید. مینی پی ال سی لوگو دو وب سرور یکپارچه را ارائه می دهد که نیازی به تجربه HTML ندارند.

کارکرد های مینی پی ال سی لوگو

طراحی و توابع

برنامه های سوئیچینگ خود را ایجاد و شبیه سازی کنید، پس از دانلود به صورت آنلاین تست کنید. البته مستند سازی با LOGO بسیار سریع و آسان است. توابع Soft Comfort را انتخاب کنید و آن ها را در قسمت طراحی قرار دهید، نقطه شروع و پایان اتصال را با مکان نما انتخاب کنید و اتصال را با استفاده از سیم کشی انجام دهید. پارامتر های توابع مانند تایمر، مقادیر آستانه، نقاط تنظیم تعریف شده اند و بسته به کاربرد باید مورد استفاده قرار گیرند.

شبیه سازی کل برنامه سوئیچینگ با تمام عملکرد ها در حال حاضر در رایانه شخصی انجام می شود و در عین حال پارامتر ها بهینه می شوند. سیگنال‌ های آنالوگ را می‌ توان با مقادیر واقعی شبیه ‌سازی کرد و هم چنین می ‌توان از شبیه ‌سازی چرخه ‌ای استفاده کرد. حتی عملکرد های سوئیچینگ وابسته به زمان و تاریخ را می‌ توان شبیه‌ سازی کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش هوشمند سازی ساختمان

نرم افزار مناسب برای مینی پی ال سی لوگو زیمنس

برنامه LOGO!Soft Comfort به عنوان یک بسته برنامه نویسی برای رایانه شخصی موجود است و به شما امکان می دهد برنامه های کنترلی ایجاد کنید. این نرم افزار دارای عملکرد های زیر است:

 • تولید برنامه آفلاین برنامه شما
 • شبیه سازی برنامه شما در کامپیوتر
 • تولید و چاپ بلوک دیاگرام مدار
 • ذخیره برنامه بر روی هارد دیسک یا حافظه دیگر
 • انتقال برنامه
 • نمایش چندین عملکرد ویژه و مجوز های گسترده

نسخه فعلی LOGO!Soft Comfort V2.0 است. از این نسخه شما تمام توابع و عملکرد را پیدا خواهید کرد. اگر یک LOGO!Soft Comfort قدیمی دارید، می توانید برنامه های قدیمی را در دستگاه های جدید دانلود کنید، اما نمی توانید از برنامه هایی با توابع جدید استفاده کنید. برای انجام این کار، شما باید نسخه 1.0 خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید. فقط در صورت داشتن نسخه کامل می توانید ارتقا را نصب کنید.

LOGO! 8

کنترلر LOGO!8 در LOGO!Soft Comfort برنامه ریزی شده است. طراحی آن بسیار شبیه TIA Portal است که کنترلر های Simatic S7 زیمنس را برنامه ریزی می کند. ما دو زبان Block FBD و ladder LAD برای ساخت منطق برنامه داریم. ما عملکرد های متنوعی برای کاربرد های مختلف داریم که فرصت های زیادی را به عنوان تجهیزات با این قیمت به شما می دهد. همه عملکرد ها به طور مفصل در کتابچه راهنمای زیمنس توضیح داده شده است که می توانید آن را در قالب PDF دانلود کنید.

نرم افزار مناسب مینی پی ال سی لوگو

شایان ذکر است که نسخه آزمایشی را می توان به صورت رایگان از وب سایت سازنده دانلود کرد. مهم ترین چیز این است که DEMO دارای یک شبیه ساز کنترلر تصفیه شده است، بنابراین فرصت های زیادی را برای مبتدیان برای یادگیری فراهم می کند.  نکات برجسته مینی پی ال سی لوگو 8 عبارتند از:

 • 8 واحد اصلی برای تمام ولتاژ ها، چهار عدد از آن ها با نمایشگر جدید
 • همه واحد ها دارای یک رابط اترنت هستند و اتصالات با نسخه های قبلی سازگار است.
 • چندین نسخه برای تغذیه های مختلف
 • 400 بلوک حافظه برنامه
 • وب سرور یکپارچه در تمام واحد های پایه
 • نمایش متن از طریق اترنت برای همه ماژول های اصلی

مطلبی که خواندید حاصل تلاش تیم تحریریه واحد برق و اتوماسیون صنعتی آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان بود. فن آموزان با برگزاری دوره های تخصصی رشته برق صنعتی همچون آموزش PLC و آموزش تابلو برق در تلاش است تا در بهبود اشتغال زایی در صنعت کشور تاثیری حتی کوچک داشته باشد. از آموزش تا اشتغال باشماییم.

کامنت بگذارید

4/5 - (1 امتیاز)

دوره های فنی پردرآمد برای ورود به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات