مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

مدرک تعمیرات موبایل

گوشی های هوشمند ابزاری ضروی در عصر تکنولوژی امروز بوده و بسیاری از کارهای بشر با استفاده از اینترنت و موبایل انجام می شود. بسیاری از آموزش ها و امور مالی مختلف قابل انجام به صورت غیر حضوری و با استفاده از اسمارت فون ها می باشد. البته همانطور که می توان گوشی های هوشمند را برای کارهای مفید و آموزشی مورد استفاده قرار داد، می توان استفاده های غیر مفید نیز از آنها داشت.

همانطور که می دانید اعتیاد به تلفن همراه و اینترنت یکی از معضلاتی است که جوامع امروزی با آن مواجه می باشند و باد تلاش نمود تا استفاده های بی رویه و غیر مفید از موبایل را کنار گذاشت و از این وسیله استفاده های مهم تری نمود.روند افزایش جمعیت و گسترش استفاده از انواع موبایل و تبلت باعث شده تا جامعه نیاز به تعمیرکاران موبایل نیز داشته باشد و آنها را حمایت نماید. به همین دلیل است که افراد می توانند پس از دریافت مدرک معتبر آغاز به کار نمایند. در این مقاله به چگونگی دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیر موبایل پرداخته شده است.

آموزش تعمیرات موبایل

اهمیت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

مدرک فنی و حرفه ای، مدرکی است که نشان دهنده این است که فرد از مهارت بالایی در انجام یک کار بخصوص برخوردار بوده و توانایی ورود به بازار کار را دارد. مدرک فنی و حرفه ای در بیشتر از 70 کشور دنیا دارای اعتبار بوده و افراد دارای این مدرک می توانند در سایر کشورها نیز مشغول به فعالیت در حوزه مورد نظر گردند. در واقع هدف سازمان فنی و حرفه ای ایجاد اشتغال برای افراد مختلف بوده و افراد می توانند در رشته های مختلف فنی کسب مهارت نموده و جذب بازار کار گردند.

مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل

علاوه بر آن مدرک فنی و حرفه ای می تواند جایگزین مدرک دانشگاهی به صورت معادل باشد و افراد دارای این مدرک می توانند برای ادامه تحصیلات در مقاطع بالاتر در مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. همچنین امکان تدریس این افراد با استفاده از مدرک فنی و حرفه در آموزشگاه های مختلف وجود خواهد داشت.

معرفی انواع مدارک فنی و حرفه ای

مدارک فنی و حرفه ای در انواع مختلفی ارائه می گردند که هر یک از آنها دارای مزایا و تسهیلات ویژه ای می باشند که فرد با توجه به کاری که در نظر دارد می تواند نسبت به دریافت هر یک اقدام نماید. این مدارک شامل مدرک مورد تایید، مدرک رسمی و مدرک گذر مهارتی می باشد.

مدرک رسمی یا بین المللی

این مدرک از معتبرترین مدارک فنی و حرفه ای می باشد که برای دریافت آن نیاز است پس از شرت در دوره های آموزشی مربوطه، در آزمون های تئوری و عملی که به صورت سراسری برگزار می گردد شرکت نموده و نمره قبولی را کسب نمایید.

در گذشته ارائه این مدرک به صورت کاغذی بوده اما در سال های اخیر یک کد به متقاضی داده می شود که این کد قابل استعلام بوده و با زدن کد ملی فرد در سیستم نمایان می شود. اعتبار این مدرک در سایر کشورهای که عضو سازمان جهانی کار می باشند نیز دارای اعتبار بوده و افراد می توانند از این مدرک به عنوان کیس مهاجرتی استفاده نمایند. علاوه بر ان امکان دریافت وام اشتغال زایی از بانک ها توسط این مدرک وجود خواهد داشت.

مدرک مورد تایید

این مدرک نیز از اعتبار بالایی برخوردار بوده و آموزشگاه های آزاد بر اساس تفاهم نامه ای که با سازمان فنی و حرفه ای دارند آن را صادر می نمایند. این مدرک به امضای مدیر آموزشگاه می رسد و برای انجام امور مهاجرت نمی توان از ان استفاده کرد. همچنین این مدرک قابل استعلام نبوده و کدی به فرد داده می شود و امکان دریافت تسهیلات بانکی نیز وجود نخواهد داشت.

مدرک گذر مهارتی

این مدرک به افرادی داده می شود که در کارگاه های یک یا دو ساعته شرکت نموده و یا در همایش ها و سمینارهایی که توسط افراد و سازمان های مختلف برگزار می گردد شرکت نموده اند. این مدرک، مدرکی غیر رسمی بوده و در کشورهای دیگر فاقد اعتبار می باشد. وام های بانکی و تسهیلات دیگر نیز به این مدرک اعطا نمی گردد.

مدرک بین المللی تعمیر موبایل

افرادی که به دنبال حرفه ای پردرآمد می باشند می توانند نسبت به دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیرات گوشی های موبایل اقدام نمایند. به دلیل بازار کار مناسبی که برای تعمیرکاران موبایل وجود دارد این حرفه، می تواند شغلی سود ده با آینده ای روشن برای افراد باشد. در سراسر جهان به طور روزانه میلیون ها گوشی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند که برای برطرف نمودن مشکلات آنها نیاز به تعمیرکار حرفه ای موبایل می باشد.

افرادی که دارای مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیر  موبایل می باشند می توانند در ایران به راحتی وارد بازار کار شده و در شرکت های تعمیر گوشی های  موبایل مشغول به کار گردند.

همچنین به علت بازار کار خوبی که برای این شغل در سایر کشورها وجود دارد این افراد با استفاده از این مدرک می توانند اقدام به ترجمه مدرک و مهاجرت به کشور مورد نظر نمایند. مدرک فنی و حرفه ای تعمیر موبایل در واقع یک جواز کسب می باشد که از طریق آن می توان به راه اندازی مغازه اقدام کرد.

نحوه دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیر موبایل

آموزشگاه های فنی و حرفه ای مختلفی در سطح شهر وجود دارند که کلاس های آموزشی مربوط به تعمیرات تلفن همراه را برای افراد علاقمند به این حرفه دوره آموزش تعمیرات موبایل برگزار می نمایند. اساتیدی که در این آموزشگاه ها مشغول به تدریس می باشند کاملا حرفه ای و با تجربه بوده و خود دارای مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات گوشی های موبایل و یا مدرک دانشگاهی در این حوزه می باشند.

چگونه مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل بگیریم

افرادی که در این دوره ها شرکت می کنند می توانند با پشت سر گذاشتن مراحلی که وجود دارد مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیر تلفن همراه  را دریافت نمایند. در ادامه مراحلی که افراد برای مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیر گوشی موبایل باید طی نمایند بیان شده است.

1. یافتن آموزشگاه معتبر و ثبت نام در آن

در گام اول باید آموزشگاهی را پیدا کرد که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نماید و پس از پایان دوره هم مدرک رسمی و بین المللی به کارآموزان اعطا نماید. ممکن است بسیاری از آموزشگاه ها از موقعیت سوء استفاده نموده و به اسم مدرک فنی و حرفه ای از افراد دعوت به ثبت نام نموده و در پایان تنها مدرک مورد تایید به افراد ارائه دهند. پس از یافتن آموزشگاه معتبر و اطمینان از عملکرد خوب اساتید آن می توان در آموزشگاه ثبت نام نموده و به ادامه مراحل مشغول شد.

2. کسب مهارت های تئوری و عملی در دوره های آموزشی

پس از آن باید در کلاس های تئوری و عملی که در آموزشگاه برگزار می گردد شرکت نموده تا مهارت های مورد نیاز کسب آموزش داده شود. لازم است تا در کلاس ها را به صورت جامع و کامل شرکت نمود و تا حد ممکن از غیبت کردن خودداری کرد چرا که تمامی مباحث ذکر شده در کلاس ها در آزمون های فنی و حرفه ای آورده می شود.

در دوره های تئوری کلاس ها، به افراد قطعات مختلف موبایل در برندهای مختلف معرفی شده و تمامی اجزای الکترونیکی موجود در تلفن های همراه بررسی می گردد. نحوه عیب یابی و تعمیرات آنها نیز به شکل تئوری و طی سرفصل های مختلف به افراد آموزش داده می شود.

آموزش های عملی نیز در کارگاه های آموزشگاه ها برگزار شده و گوشی های مختلف در اختیار همه کارآموزان قرار می گیرد تا این افراد به صورت عملی و تجربی نیز با نحوه تعمیر گوشی های موبایل آشنایی پیدا نمایند. علاوه بر آن انواع ابزارهایی که در تعمیر تلفن هم مورد استفاده قرار می گرد به این افراد معرفی شده و نحوه کار با آنها آموزش داده می شود.

3. شرکت در آزمون تئوری فنی و حرفه ای

پس از اتمام کلاس ها نیاز است تا افراد در آزمون تئوری که به شکل سراسری برگزار می گردد شرکت نموده و به سوالات خواسته شده پاسخ دهند. قبولی در این آزمون نیازمند کسب حد نصاب نمره می باشد. قبولی در این آزمون پیش نیاز شرکت در آزمون عملی فنی و حرفه ای می باشد پس نیاز است تا مباحث مربوطه با دقت مطالعه شود.

4. شرکت در آزمون عملی فنی و حرفه ای

در صورتی که نمره مورد نیاز در آزمون تئوری کسب گردید نوبت به امتحان عملی می رسد. در این آزمون یک موبایل در اختیار تمامی داوطلبان قرار داده می شود و از هر یک از این افراد خواسته می شود تا مورد خاصی را در موبایل تعمیر نمایند.

مدت زمان مشخصی نیز برای انجام این آزمون در نظر گرفته می شود و افراد باید در طی این زمان به تعمیر دستگاه داده شده به آنها بپردازند. در پایان عملکرد داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و بسته به کیفیت کار ارائه شده نمره ای به آنها تعلق می گیرد. سرعت عمل نیز در نمره دهی تاثیرگذار بوده و افرادی که در زمان کمتری به رفع عیب موبایل بپردازند نمره بالاتری را دریافت خواهند کرد.

با کسب نمره قبولی در آزمون عملی، مدرک فنی و حرفه ای برای فرد صادر می گردد و کد مخصوصی به وی داده می شود که این کد در واقع کار مدرک را کرده و تنها به صورت الکترونیکی می باشد.قبولی در آزمون تئوری نیازمند کسب نمره 50 و در آزمون عملی نیارمند نمره 70 می باشد.

برخی از آموزشگاه ها در صورتی که فرد مباحث را به طور کامل یاد نگیرد، امکان بازآموزی دوره را داشته و افراد می توانند به صورت مجدد در کلاس ها شرکت نمایند.

جمع بندی پایانی

در جامعه امروز که بسیاری از خانواده ها با معضل بیکاری مواجه می باشند افراد می توانند با کسب مهارت در حرفه های مختلف مشغول به کار گردند. شغل تعمبرات گوشی های همراه و موبایل یکی از مشاغل پردرآمد در سراسر جهان می باشد که افراد جویای کار و علاقمند به این حرفه می توانند وارد آن گردند. با دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیر گوشی های موبایل می توان وارد بازار کار شده و برای این کار باید در دوره های آموزشی وابسته به سازمان فنی و حرفه ای شرکت نمود.

آموزشگاه فن آموزان ارائه دهنده دوره های درآمدزا ویژه بازار کار از جمله آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش plc ، آموزش برق خودرو ، آموزش برق صنعتی ، آموزش سیم پیچی موتور ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و … می باشد. لیست بیش از هشتاد دوره آموزشی در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

4/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
نیما ستوده
نیما ستوده

نیما ستوده هستم. با سابقه دوازده سال فعالیت در زمینه تعمیرات گوشی های برندهای مختلف (از جمله سامسونگ ، آیفون ، شیائومی) با سیستم عامل های اندروید و ios در بازار تعمیر گوشی. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیرات موبایل را به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات