آشنایی با کد خطاهای پکیج لورچ و روش های برطرف کردن آن ها

آشنایی با کد خطاهای پکیج لورچ و روش های برطرف کردن آن ها

امروزه در اکثر ساختمان هایی که ساخته می شود از سیستم گرمایشی پکیج دیواری استفاده می گردد. پکیج های دیواری علاوه بر گرم کردن فضای ساختمان به گرم نمودن آب گرم مصرفی نیز می پردازد.  مزایایی که انواع پکیج های دیواری دارند باعث شده تا این وسایل جای موتورخانه ها را بگیرند و با قیمتی مناسب و نصبی راحت در ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از موتورخانه و شوفاژ در منازل دارای دردسرهای زیادی بود و همچنین هزینه ها تا حد زیادی بالا می رفت در صورتی که استفاده از پکیج ها کاملا مستقل بوده و هر ساختمان هزینه ای جداگانه را پرداخت می نماید.

شرکت های مختلفی به تولید انواع پکیج دیواری می پردازند و کیفیت های متنوعی از این محصول در بازار موجود می باشد. از جمله برندهای محبوبی که برای انواع پکیج وجود دارد، تورچ است و پکیج لورچ را می توان از جمله پکیج های پرطرفدار در بازار دانست.

در این مطلب به انواع مشکلاتی و کد خطاهایی که در پکیج لورچ ممکن است به وجود آید اشاره شده است.

مشکلات و خرابی های مختلفی ممکن است در پکیج ها به وجود آید که برطرف نمودن این مشکلات حتما نیاز به حضور تعمیرکار می باشد چرا که انجام تعمیرات توسط خود شخص می تواند موجب خسارات جبران ناپذیری گردد آشنایی با کد خطاهای پکیج لورچ

آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان دوره های آموزش تعمیرات پکیج و آموزش نصب پکیج را بصورت تخصصی و عملی در کارگاههای مجهز ارائه می دهد. جهت شرکت در این دوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

ارور یا کد خطا در پکیج لورچ چه مفهومی دارد؟

در گذشته زمانی که دستگاه های مختلف دچار خرابی و مشکلی می شدند نیاز بود تا برای عیب یابی دستگاه آن را به طور کامل باز کرده و قطعات مختلف آن مورد بررسی قرار می دادند.

با پیشرفت تکنولوژی سنسورهای مختلفی را در دستگاه ها تعبیه نموده اند که زمانی که مشکلات مختلف در دستگاه ها به وجود م آید این سنسور به کار افتاده و یک کد خطا و یا ارور به صورت حروف یا اعداد بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می گردد.

این ارورها می توانند شما و تعمیرکار را در عیب یابی دستگاه کمک نموده و سبب شود تا تعمیر دستگاه با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد. در پکیج لورچ نیز این کد خطاها و ارورها در صورت بروز مشکل در دستگاه ظاهر می گردد.

دانستن این ارورها و نحوه برطرف نمودن آنها از مواردی است که یک تعمیرکار حرفه ای پکیج باید رعایت نماید. در ادامه به تعدادی از کد خطاهای پکیج لورچ نمایش داده می شوند اشاره شده است.

انواع کد خطاهای پکیج لورچ

 • ارور E0: یکی از قطعات اصلی در انواع پکیج ها، ترموستات زمان دار می باشد که وظیفه دارد تا در صورتی که سنسور NTC شروع به کار نکند و دمای آب تا میزان 105 درجه سانتی گراد افزایش پیدا نماید فرمان قطع کردن را به برد ارسال کرده و سیستم خاموش می گردد. حال ممکن است این قطعه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا نماید.در این صورت پکیج لورچ ارور E0 را نمایش می دهد و نیاز است تا تعمیرکار جهت تعمیر این قطعه حضور یابد.
 • ارور E1: زمانی که جرقه زدن پکیج لورچ دچار اختلال شده و در اشتعال آن مشکلی به وجود آید در این گونه مواقع پکیج قفل می گردد و این ارور نمایش داده می شود. در صورتی که دستگاه شما این ارور را نمایش داد نیاز است تا کلید C را که بر روی پکیج قرار دارد بفشارید و در صورتی که با فشردن این کلید ارور نمایش داده شده برطرف نگردید نیاز است تا حتما با تعمیرکار پکیج تماس حاصل نمایید.
 • ارور E2: پرشر سوئیچ یکی از قطعات مهم در پکیج دیواری است که در زمان کار کردن فن در دو طرف دیافراگم اختلاف فشار ایجاد می گردد و عملکرد فن در پکیج کنترل می گردد. حال ممکن است عملکرد این سوئیچ با اختلال مواجه گردد و در این صورت پکیج ارور E2 را نمایش دهد.
 • ارور E3: گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی، سنسور دمای سیستم گرم کننده با اختلال مواجه گردد. در این گونه مواقع ممکن است دستگاه قفل شده و کار نکند. در این صورت باید کلید C را بر روی دستگاه فشار داد تا قفل دستگاه باز شده و ارور برطرف گردد. در صورتی که با فشردن این دکمه نیز کد خطا برطرف نشد نیاز به حضور تعمیرکار خواهد بود.
 • ارور E4: این ارور زمانی نمایش داده می شود که ترمیستور آب مصرفی دستگاه دچار مشکل گردد. وجود مشکل در ترمیستور باعث می شود تا پکیج قدرت کافی جهت گرم کردن نداشته باشد. برای رفع این خطا نیز نیاز به حضور تعمیرکار حرفه ای پکیج می باشد.

انواع کد خطاهای پکیج لورچ

 • ارور E5: مدولاتور شیر گاز یکی از قطعات اصلی بوده که در صورتی که دچار مشکل شود شعله پکیج بسیار کاهش پیدا می کند و نمی تواند به درستی به گرم کردن بپردازدد. در این صورت ارور E5 در نمایشگر پکیج لورچ ظاهر شده و باید به یک تعمیرکار جهت برطرف نمودن این ارور مراجعه نمود.
 • ارور E6: این خطا در زمان هایی نمایش داده می شود که سنسور سیستم گرمایشی دستگاه، دما را بیشتر از مقدار 90 درجه سانتی گراد نشان داده و دستگاه به طور موقت خاموش گردد. در این صورت با وجود خاموش بودن دستگاه اما آب گرم در اختیار کاربر قرار می گیرد. در این گونه مواقع نیاز است تا صبر کنید تا دمای آب از 90 درجه به 60 درجه سانتی گراد کاهش یابد و ارور خود به خود برطرف گردد. اما در صورتی که این مشکل مجددا تکرار شد ممکن است مشکل پکیج جدی تر بوده و نیاز به تعمیر توسط تعمیرکار خواهد داشت.
 • ارور E7: خراب بودن سوئیچ فشار هوا موجب می شود تا پکیج قفل و دستگاه این ارور را نمایش دهد. برای رفع این ارور نیاز است تا حتما از یک تعمیرکار متخصص در این کار استفاده شود.
 • ارور E8: کم شدن فشار آب سیستم گرمایشی موجب می شود تا ارور E8 در نمایشگر پکیج لورچ ظاهر شود و در این صورت نیاز است تا لوله ها و عدم نشتی آنها بررسی شده و فشار آب ورودی نیز کنترل گردد. در صورتی که تعمیرکار پکیج تشخیص دهد باید هواگیری دستگاه توسط تعمیرکار انجام گیرد.
 • ارور E : نمایش این خطا را زمانی در پکیج لورچ خواهیم داشت که دما بالاتر از 100 درجه سانتی گراد رفته و ترموستات حد دستگاه با اختلال مواجه گردد. در این صورت باید نسبت به فشردن دکمه C و پایین آمدن دما تا 60 درجه سانتی گراد اقدام نمود و در صورتی که مشکل برطرف نشد از تخصص یک تعمیرکار پکیج استفاده نمود.
 • ارور E10: فشار پکیج از مواردی است که توجه به آن برای عملکرد صحیح پکیج ضروری است و اگر این فشار بیش از 2.5 برابر گردد پکیج قفل شده و این ارور را نمایش می دهد. در صورت مشاهده این کد خطا نیاز است تا نسبت به بسته بودن شیر پرکن اطمینان حاصل کرده و پیچ رادیاتور را مقداری باز نمایید تا پکیج هواگیری شود.
 • ارور E12: پکیج های لورچ دارای یک سیستم کنترل از راه دور می باشند که در صورتی که این سیستم دچار مشکل شود این ارور در نمایشگر ظاهر شده و پکیج قفل می گردد. ممکن است با خاموش و روشن کردن پکیج این ارور برطرف گردد و در صورتی که این مشکل رفع نشد نیاز است تا تعمیرکار متخصص برای رفع آن در محل حاضر گردد.
 • ارور E13: پکیج های دیواری دارای یک برد الکترونیکی می باشند که می توان آن را اصلی ترین قطعه در پکیج دانست که فرمان های مختلف توسط این قطعه صادر می گردد. در صورتی که این برد الکترونیکی در پکیج دچار مشکل گردد این خطا بروز کرده و نیاز به بررسی توسط تعمیرکار می باشد.
 • ارور E23: اگر سنسور بیرونی پکیج لورچ با مشکلی مواجه گردد این ارور نمایش داده شده و به صورت خود به خود نیز برطرف می گردد. اما در صورت برطرف نشدن این ارور نیاز است تا تعمیرکار را از مشکل آگاه کرده تا برای رفع آن اقدام نماید
 • ارور E25: این ارور را زمانی در پکیج لورچ مشاهده می کنیم که دمای آب خیلی پایین باشد و در این صورت پکیج قفل شده و این ارور نمایش داده می شود. زمانی این ارور رفع می گردد که دما از 1.5 به مقدار 3 رسیده و دستگاه خود به خود فعال خواهد شد.
 • ارور E26: شیر برقی یکی از قطعاتی است که در انواع پکیج های دیواری به کار رفته و اگر این قطعه با مشکلی مواجه شود دستگاه این ارور را نمایش داده و خود به خود قفل می گردد. در این صورت نیاز است تا با فشردن دکمه C نسبت به رفع ارور اقدام نموده و در صورتی که مشکل برطرف نشد به تعمیرکار مراجعه نمایید.

انواع کد خطاهای پکیج لورچ

 • ارور E28: گاهی نیز ممکن است سنسور دمای آب دچار مشکل شده و در نتیجه پکیج قفل شود. در این صورت دستگاه ارور E28 را داده و نیاز به حضور یک تکنسین تعمیرات پکیج حرفه ای می باشد.
 • ارور E40: این خطا در مواقعی در پکیج لورچ نمایش داده می شود که در مدار سیستم گرم کننده دستگاه مشکلی به وجود آید. در صورت بروز این خطا نیز نیاز به حضور تعمیرکار می باشد.

علاوه بر ارورهای گفته شده ممکن است ارورهای دیگری نیز در انواع مختلف پکیج های لورچ ظاهر شود که در تمامی این موارد نیاز است تا از یک تعمیرکار حرفه ای در این کار استفاده کرده و به هیچ عنوان تعمیرات را به صورت خودسرانه انجام ندهید.

برخی دیگر از سایر دوره های تخصصی که بصورت عملی در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود شامل آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش برق ساختمان ، آموزش سیم پیچی موتور ، آموزش لوله کشی ساختمان و بیش از هشتاد دوره دیگر می باشد. تمامی دوره ها با ارائه مدرک معتبر و تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار می شود. جهت شرکت در دوره ها و دریافت مشاوره رایگان با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.