رایج ترین خطا ها و ارورهای گوشی آیفون و برطرف کردن مشکلات

رایج ترین خطا ها و ارورهای گوشی آیفون و برطرف کردن مشکلات

حتما بارها نام استیو جابز و شرکت اپل به گوشتان خورده است. استیو جابز موسس شرکت اپل می باشد که در سال 2007 از گوشی آیفون رونمایی کرد و تحول عظیمی را در صنعت گوشی های هوشمند به وجود آورد و سیستم عامل ios را معرفی نمود. در این مطلب قصد داریم رایج ترین ارورهای گوشی آیفون را بررسی می‌کنیم.

هر ساله این شرکت نسل های جدیدی از اپل را رونمایی کرد که امروزه این برند به یکی از برندهای پرطرفدار گوشی هوشمند در تمام کشورها تبدیل شده است.

آخرین مدلی که شرکت اپل وارد بازار کرده است آیفون 11 می باشد که دارای امکانات منحصر به فردی بوده و از ظاهر جذابی نیز برخوردار است. آیفون ها گوشی های هوشمندی می باشند که دارای حساسیت زیادی می باشند و ممکن است دچار مختلفی گردند.

این مشکلات و ارورها توسط تعمیرکاران حرفه ای و متخصص قابل برطرف نمودن می باشد. در ادامه به رایج ترین ارورها و خطاهای گوشی آیفون و همچنین نحوه برطرف نمودن این مشکلات پرداخته شده است.رایج ترین خطلاها و ارورهای گوشی آیفون

ارورهای گوشی آیفون

با توجه به تفاوت هایی که گوشی آیفون با گوشی های اندرویدی دارد نحوه کار کردن با آن و همچنین مشکلاتی که در آن به وجود می آید با تلفن های همراه اندروید متفاوت می باشد.

ارورهایی که گوشی های آیفون به علت وجود مشکلات مختلف می دهند ممکن است مربوط به مشکلات سخت افزاری و یا مشکلات نرم افزاری باشند.

عموما مشکلات نرم افزاری به تعداد زیادی در گوشی های آیفون رخ می دهند که در صورت آگاهی داشتن از این ارورها به راحتی قابل برطرف شدن می باشند.

یک سری خطاها و ارورهای رایج در گوشی آیفون وجود دارد که ممکن است بسیاری از افراد با آنها مواجه گردند و در ادامه به آنها پرداخته شده است.

رایج ترین ارورهای گوشی آیفون

در صورتی که گوشی آیفون ارورهایی مانند ارور 1، ارور 3، ارور 10، ارور 12، ارور 13، ارور 14، ارور 16، ارور 20، ارور 21، ارور 23، ارور 26، ارور 27، ارور 28، ارور 29، ارور 34، ارور 35، ترور 36، ارور 37، ارور 40، ارور 53، ارور 56، ارور 1002، ارور 1004، ارور 1011، ارور 1012، ارور 1014، ارور 1667 و ارور 1669 را بدهد نشان دهنده وجود مشکلات سخت افزاری در گوشی می باشد.

این ارورها به دلایل سخت افزاری مختلفی رخ می دهند که از آن جمله می توان کار نکردن تاچ آی دی اشاره کرد. اگر این خطاها در گوشی آیفون شما به وجود آمد قادر به کار کردن با گوشی نبوده و ممکن است گوشی در حالت ریکاوری بماند. اما در صورتی که با این خطاها مواجه شدید چه کاری باید انجام دهید؟ در ادامه به این مطلب اشاره شده است.رایج ترین ارورهای گوشی آیفون

نکات مورد توجه پس از مشاهده خطاهای سخت افزاری

در صورتی که ارورهای گوشی آیفون گفته شده در بالا به وجود آید نیاز است تا در ابتدا نکاتی مورد بررسی قرار گیرد. از این نکات می توان به تنظیم بودن تاریخ و ساعت گوشی اشاره کرد.

بررسی کردن کیفیت USB متصل به کامپیوتر برای رفع مشکل سخت افزاری از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اتصال اینترنت باید پایدار بوده و سرعت بالایی داشته باشد.

یورز به کار رفته در کامپیوتر نباید یوزر مهمان بوده و باید یوزر administrator باشد. و در پایان نیاز است تا نرم افزار iTunes بر روی کامپیوتر نصب باشد. برای رفع ارورها توسط این نرم افزار نیاز است تا برنامه هایی ماند آنتی ویروس و فایروال غیر فعال گردند.

چگونه به رفع مشکلات سخت افزاری گوشی آیفون بپردازیم؟

برای این که به رفع مشکلات و ارورهای سخت افزاری به وجود آمده در گوشی آیفون بپردازید نیاز است تا مراحلی را انجام دهید. البته قبل از انجام مراحل نیاز است تا نکات ذکر شده در بالا به طور کامل رعایت گردد تا مشکلی در هنگام رفع خطا به وجود نیاید.

پس از این که برنامه iTunes را در کامپیوتر نصب کردید و آن را به آخرین نسخه آن به روز رسانی نمودید باید گوشی آیفون را دو مرتبه restore نمایید که در این صورت امکان رفع خطا در گوشی شما وجود خواهد داشت.

وجود اینترنت قوی برای انجام این کار بسیار اهمیت دارد و ممکن است در صورت داشتن اینترنت ضعیف با ریستور کردن خطا برطرف نگردد. در این صورت باید به یک شبکه اینترنت دیگری وصل شد و کامپیوتر متصل به گوشی را نیز با کامپیوتر دیگری تعویض نمود.

راه حل دیگری نیز برای رفع خطا و ارورهای سخت افزاری گوشی آیفون وجود دارد. پس از این که گوشی آیفون خود را به کامپیوتر مورد نظر خود وصل نمودید نیاز است تا برنامه iTunes را اجرا نمایید.

برای ریستارت کردن گوشی آیفون باید دکمه های هوم و پاور را به صورت همزمان فشار دهید که گوشی ریستارت گردد. پس از این که گوشی ریستارت شد نیاز است تا این دکمه ها را برای مدت زمان 5 ثانیه نگه دارید.

این عمل باعث می شود تا گوشی به حالت DFU Mode درآید. پس از این مرحله باید گوشی را ریستور کنید تا خطای مربوطه برطرف گردد.

خطاهای رایج در گوشی آیفون مربوط به USB

در صورتی که گوشی آیفون شما ارورهایی مانند ارور 3، ارور 14، ارور 1600، ارور 1601، ارور 1603، ارور 1604، ارور ارور 1611، ارور 1643، ارور 1650،  ارور 2000، ارور 2001، ارور 2002، ارور 2005، ارور 2006 و ارور 2009 بدهد می توان متوجه شد که مشکل گوشی شما با USB در ارتباط است و امکان وجود مشکل در یو اس بی دستگاه شما وجود دارد.

البته در صورتی که مشکل مربوط به یو اس بی گوشی آیفون باشد ممکن است ارور invalid response  نیز مشاهده گردد.

برای رفع این خطا در ابتدا بهتر است که USB دستگاه را عوض کرده و از یو اس بی دیگری استفاده نمایید. در صورتی که خطا و ارور داده شده با تعویض یو اس بی برطرف نشد باید پورت اتصال کامپیوتر بررسی شده و آن را تغییر داد.

همچنین استفاده از یک کامپیوتر دیگر در هنگام رفع خطا و استفاده از برنامه آیتیونز می تواند سبب برطرف شدن خطاهای ذکر شده گردد.

خطاهای رایج در گوشی آیفون مربوط به مسائل امنیتی گوشی

ارور 2، ارور 4، ارور 6 و ارور 1611 ممکن است به علت بروز مسائل امنیتی در گوشی آیفون شما بروز کنند. زمانی که برای ریستور کردن گوشی، آن را با اتصالات به کامپیوتر متصل می کنید و از نرم افزار iTunes استفاده می کنید ممکن است این خطاها را مشاهده نمایید.

برای برطرف نمودن این خطاها در ابتدا نیاز است تا نرم افزارهای امنیتی که بر روی کامپیوتر شما موجود است و همچنین آنتی ویروس خود را از حالت اکتیو خارج نمایید.

پس از غیر فعال و یا حذف نمودن این نرم افزارها گوشی را ریستور نمایید تا خطاهای گفته شده برطرف گردند.

در صورتی که کابلی که برای اتصال گوشی به کامپیوتر به کار رفته است دچار مشکل بوده و سالم نباشد امکان نمایش این خطاها در گوشی وجود دارند و با تعویض  کابل رابط می توان به راحتی خطاهای موجود را رفع نمود.خطاهای رایج در گوشی آیفون مربوط به مسائل امنیتی گوشی

خطاهای رایج در آیفون در رابطه با اتصالات

ارور 9، ارور 4005، ارور 4013 و ارور 4014 از جمله خطاهایی می باشند که به علت وجود مشکل در بیس باند و اتصالات و شبکه به وجود می آیند. روش های مختلفی جهت رفع این خطاها وجود دارند.

یکی از این روش ها آپدیت کردن نرم افزار iTunes می باشد که برای به روزرسانی این نرم افزار نیاز است تا پس از کلیک بر روی گزینه help بر روی قسمت  check for updates بروید و نرم افزار را به روز رسانی نمایید. با آپدیت کردن این نرم افزار امکان برطرف نمودن خطاهای ذکر شده وجود دارد.

اگر برنامه آپدیت است و خطاها همچنان وجود دارند ممکن است با ریستارت کردن کامپیوتر متصل به آیفون این خطاها برطرف گردند. همچنین با آپدیت نمودن سیستم عامل کامپیوتر ممکن است خطاهای به وجود آمده رفع گردند.

این نکته نیز وجود دارد که ممکن است به علت خالی بودن باتری آیفون ارورهای گفته شده ظاهر گردند که با شارژ نمودن باتری این مشکل رفع خواهد شد.

ارورهای مختلف دیگری ممکن است در گوشی های آیفون و یا آیپدها به وجود آیند که راه حل های مختلفی برای برطرف نمودن آنها وجود دارد. در این مقاله به رایج ترین خطاهایی که ممکن است در گوشی های آیفون به وجود آیند اشاره شد.

در صورتی که خودتان قادر به ریستور کردن و رفع مشکلات و خطاهای گفته شده نمی باشید حتما نیاز است تا به تعمیرکار متخصص در این کار مراجعه نمایید تا پس از عیب یابی دقیق گوشی آیفون اقدام به برطرف نمودن مشکلات و خطاهای آن نماید.

پیشنهاد ویژه: فن آموزان یکی از مجتمع های آموزشی پیشرو در زمینه آموزش تعمیرات موبایل می‌باشد، شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
نویسنده مطلب
نیما ستوده
نیما ستوده

نیما ستوده هستم. با سابقه دوازده سال فعالیت در زمینه تعمیرات گوشی های برندهای مختلف (از جمله سامسونگ ، آیفون ، شیائومی) با سیستم عامل های اندروید و ios در بازار تعمیر گوشی. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیرات موبایل را به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *