نحوه برطرف کردن کدهای خطا پرینتر – بررسی و رفع مشکل پرینتر اپسون

نحوه برطرف کردن کدهای خطا پرینتر – بررسی و رفع مشکل پرینتر اپسون

                          

معمولاً پرینترهای اپسون بسیار قابل اطمینان هستند. تعدادی از کاربران حین استفاده از پرینتر EPSON با کد خطای 0´ea رو به رو شده اند.

این کد زمانی که پرینتر روشن است روی صفحه نمایش کوچک پرینتر ظاهر می­شود. برای متوقف کردن نمایش این کدها و حل مشکل پرینتر راه حل­هایی وجود دارند که در ادامه به آن ­ها می­پردازیم.

چگونه کد خطای 0´10 را در پرینتر اپسون متوقف کنیم؟

                    کد خطای 0´10 را در پرینتر اپسون

خرده کاغذهای جمع شده را تمیز کنید

اول باید خرده کاغذها و زباله­ های ریز مانند گیره­ ی کاغذ را که در اطراف اسکنر وجود دارند تمیز کنید. کاور اسکنر را باز کنید و با دقت زباله ­های ریز را جمع آوری کنید. به علاوه­­، باید پرینتر را باز کنید و در داخل آن هر چه خرده کاغذ و زباله وجود دارد را پاک کنید.

پرینتر خود را ریست کنید 

  1. بعضی از کاربران با ریست کردن پرینتر نمایش کد 0´10 را متوقف کرده اند. برای این کار ابتدا باید کابل برق USB را از پرینتر جدا کنید.
  2. قبل از روشن کردن مجدد دستگاه چند دقیقه صبر کنید.
  3. دکمه­ ی پاور پرینتر را فشرده و نگه دارید.
  4. دکمه ­ی پاور را به مدت 50 الی 60 ثانیه نگه دارید و پس از آن در حالی که هنوز دکمه ­ی پاور را نگه داشته اید کابل USB را به پرینتر وصل کنید. در این صورت پرینتر ریست خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در آموزشگاه فن آموزان برگزار می گردد.

درایور پرینتر را بررسی کنید.

یکی از دلایل به نمایش درآمدن کد خطای 0´10 خراب بودن درایور پرینتر است. برای بررسی این که آیا درایور باعث بروز مشکل شده است یا نه بهتر است نرم افزار Driver Booster را دانلود و نصب کنید.

سپس نرم افزار را به اجرا درآورید تا به صورت خودکار اسکن کردن را شروع کند.  پس از آن Driver Booster نشان می­دهد که کدام درایورها باید عوض بشوند. اگر درایور پرینتر هم جزو این درایورها است آن را به روز رسانی کنید.

با استفاده از این راه حل ­ها به احتمال زیاد می­توانید مشکل را حل کنید تا دیگر کد 0´10 نشان داده نشود اما با این حال تضمینی برای حل مشکل وجود ندارد چرا که کد 0´10 بیشتر ناشی از وجود مشکلات سخت افزاری می­باشد.

چگونه نمایش کد خطای 0´ea را ر پرینتر اپسون متوقف کنیم؟

تعدادی از کاربران پرینتر اپسون گزارش کرده اند که با کد 0´ea مواجه شده اند. این کد خطا بسیار آزار دهنده است چرا که از استفاده ­ی عادی شما از پرینتر جلوگیری می­کند و مانع از فعالیت دستگاه می­شود.

این کد معمولاً زمانی به نمایش در می ­آید که یک پرینتر اپسون جدید در حال نصب و انجام تنظیمات اولیه است. بنا به دلایل ایمنی پرینترهای اپسون دارای یک پوشش فومی هستند که نازل کارتریج جوهر را می­پوشاند.

کد 0´ea یکی از متداول ترین کدهایی است که کاربران پرینترهای اپسون با آن مواجه می­شوند و در ادامه روش­هایی توضیح داده شده اند که می ­توانند نمایش این کد را برای همیشه متوقف کنند.

لطفاً مراحل را با دقت دنبال کنید تا در حین تعمیر مشکل دیگری برای دستگاه به وجود نیاورید.

کارتریج ­ها را بررسی کنید

  1. پرینتر را خاموش کنید و دو شاخه­ی برق آن را از پریز بیرون بکشید.
  2. اکنون کارتریج ­ها را بیرون بیاورید و با دقت بررسی کنید که در آن­ها بقایای موادی مانند کاغذ، چسب و فوم تجمع نیافته باشد.
  3. کاور پرینتر را باز کنید و بررسی کنید که کاغذی در آن جا مچاله نشده باشد. اگر این اتفاق افتاده است با دقت آن را بیرون بیاورید.
  4. دوشاخه­ ی برق را دوباره به پریز وصل کنید.
  5. مطمئن شوید که کارتریج ­های جوهر به درستی نصب شده اند.
  6. پرینتر خود را مجدداً روشن کنید و سعی کنید که از یک فایل پرینت بگیرید. این اقدامات احتمالاً مشکل را برطرف کرده ­اند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.