آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه ماینر بیت کوین

دستگاه ماینر بیت کوین

تکنولوژی به عرصه های مختلفی ورود پیدا کرده است و باعث پیشرفت زیادی در این عرصه ها شده است. از لوازم خانگی دیجیتال گرفته تا گوشی های هوشمند و خودروهای مختلف دائما به روزرسانی شده و مدل های جدید آنها وارد بازار می شوند. تکنولوژی علاوه بر وسایل مختلف، در عرصه ارز و اقتصاد نیز وارد شده و سیستم ارز دیجیتال را راه اندازی کرده است. به این سیستم ارز دیجیتال، ماینینگ گفته می شود. برای استخراج ارز دیجیتال که به آن بیت کوین گفته می شود دستگاهی به نام ماینر طراحی شده است که توسط آن می توان به درآمد بالایی دست پیدا کرد. برای استخراج بیت کوین نیاز است تا دستگاه ماینر به صورت دائمی روشن باشد و به همین دلیل ممکن است این دستگاه دچار مشکلات و خرابی های زیادی گردد که افراد عادی قادر به تعمیر آن نمی باشند و نیاز است تا آن را به تعمیرکاری که در این زمینه تخصص دارد مراجعه نمود. در مقاله پیش رو به آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه ماینر بیت کوین پرداخته شده است.

معرفی ارز دیجیتال یا بیت کوین

تمامی کشورها و دولت ها دارای ارز و واحد پول مخصوص به خود می باشند و با توجه به نیازهای اقتصادی و وضعیت جاعه هر از چند گاهی مقداری ارز را به بازار تزریق می کنند. اما نوع دیگری از ارز به نام ارز دیجیتال وجود دارد که به آن بیت کوین گفته می شود و همه افراد جامعه می توانند واردسیستم ماینینگ شده و به استخراج بیت کوین یا ارز دیجیتال بپردازند.

تاریخچه ماینینگ به سال 2009 برمی گردد که در ابتدا استخراج بیت کوین توسط کامپیوترهای معمولی و خانگی امکان پذیر بود اما با گسترش این عرصه نیاز به دستگاه های پیشرفته تری به نام ماینر احساس شد.

تعریفی از ماینینگ و ماینر

ماینینگ mining به معنای معدن کاری و استخراج از معدن می باشد. به علت ارزش بالایی که بیت کوین ها یا ارزهای دیجیتال دارند و باید استخراج شوند به این عمل ماینینگ گفته می شود. هر چه تعداد افرادی که در این صنعت فعالیت می کنند افزایش یابد میزان اطمینان از استخراج بیت کوین بیشتر خواهد بود.  در گذشته با استفاده از کامپیوترهای خانگی افراد قادر به استخراج بیت کوین بودند اما با افزایش افرادی که در این حوزه فعالیت دارند دیگر این کامپیوترها قادر به استخراج نبودند و نیاز به دستگاه های قدرتمندتری بود. برای حل این مشکل دستگاه هایی به نام ماینر miner ساخته شد که توانایی استخراج بیت کوین را با سرعت بالاتری دارند.

ماینرها دارای برندها و مدل های مختلفی می باشند و هر یک دارای قیمت و ویژگی های بخصوصی هستند. نکته ای که در استخراج بیت کوین مورد توجه قرار می گیرد مصرف برق می باشد که نیاز به استفاده از برق صنعتی می باشد. همچنین وجود یک فضای بزرگ جهت قرار دادن ماینر برای این کار ضروری می باشد. برای انجام ماینینگ باید ماینر را روشن کرده و با توجه به کدهایی که برای بیت کوین ها وجود دارد به استخراج آنها پرداخت. ماینرها مانند دیگر دستگاه های الکترونیکی دچار خرابی های بسیاری می شوند که تعمیر آنها نیازمند تجربه و حرفه می باشد. در ادامه به آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه ماینر بیت کوین اشاره شده است.

دستگاه ماینر بیت کوین
دستگاه ماینر بیت کوین

از انواع مدل های دستگاه ماینر بیت کوین می توان به دستگاه bitmane antminer T9، bitmain antminer S9 و bitmain antminer R4 اشاره کرد.

مشکلات و خرابی های دستگاه ماینر بیت کوین

مشکلاتی که برای دستگاه ماینر بیت کوین به وجود می آید می تواند ناشی از مشکلات سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد. گاهی ممکن است دستگاه به صورت خود به خودی خاموش و دیگر روشن نشود که این مشکل ممکن است در اثر آسیب به قطعات مختلف ماینر ایجاد شده است. ولتاژ ورودی به قسمت پاور دستگاه ماینر بیت کوین باید 220 ولت باشد و در صورتی که از این مقدار کمتر باشد دستگاه روشن نمی شود. برای این که میزان ولتاژ ورودی بررسی شود باید دو سر یک مولتی متر را به پریز برق وصل کرد و در صورتی که مشاهده کردید که ولتاژ ورودی 220 ولت می باشد می توانید دو سر مولتی متر را به انتهای کابل وصل نمایید تا از سالم بودن کابل اطمینان حاصل کنید. برای این کار ولتاژ باید در حالت AC تنظیم گردد.

ولتاژهای خروجی پاور نیز باید بررسی شوند و برای این کار دو سر مولتی متر را به پاور دستگاه متصل نمایید. ولتاژ خروجی نباید از 12 ولت کمتر باشد، در غیر این صورت پاور مشکل داشته و نیاز به تعویض دارد.

به طور کلی خرابی در دستگاه ماینر بیت کوین می تواند ناشی از آسیب دیدن یا خرابی قطعاتی مانند پاور، کارت گرافیک، ریگ ماینینگ، مادربرد و … باشد که تعمیرکاران ماینر پس از عیب یابی دستگاه به رفع مشکلات و خرابی های دستگاه ماینر بیت کوین می پردازند. توسط روش ها و محافظت هایی می توان از خرابی ماینر جلوگیری کرد که در ادامه گفته شده است.

چگونه از خراب شدن ماینر جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از خرابی ماینر نیاز است تا فریمورهایی که مرتبط با دستگاه ماینر نمی باشند و از سایت های دیگر گرفته شده اند مورد استفاده قرار داده نشوند. همچنین ورود به وب سایت هایی که مشکوک می باشند می توانند باعث خرابی ماینر گردند. رمز عبوری که به دستگاه داده می شود باید دارای امنیت بالایی بوده و قدرتمند باشد تا کسی قادر به حدس زدن و وارد کردن رمز شما نباشد.

ممکن است دستگاه ماینر بیت کوین آلوده به ویروس گردد که در این صورت نیاز است قرنطینه شبکه ای انجام شود تا عملیات حذف ویروس به درستی انجام گیرد و ماینر بتواند به درستی کار کند.

دستگاه ماینر بیت کوین

بازار کار تعمیرکار ماینر

با توجه به استقبال گسترده ای که از ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال در سال های اخیر شده است، کار کردن در این حرفه می تواند درآمدزایی بالایی را برای افراد ایجاد نماید. ماینرها به دلیل روشن بودن به مدت طولانی دچار مشکلات زیادی می شوند که به علت ساختار الکترونیکی که دارند هر فردی قادر به تعمیر آن نمی باشد و باید به تعمیرکار مراجعه نماد. به همین دلیل تعمیرکارانی که در این حوزه فعالیت می کنند می توانند آینده روشنی از لحاظ اقتصادی داشته باشند.

آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه ماینر بیت کوین

آموزشگاه هایی وجود دارند که به برگزاری دوره هایی در زمینه تعمیر دستگاه ماینر می پردازند. دستگاه ماینر دارای یک برد الکترونیکی می باشد که قطعات مختلفی بر روی این برد مونتاژ شده اند. خرابی ماینر می تواند ناشی از آسیب به این برد باشد که قطعا تعمیر برد از عهده هر کسی ساخته نیست و باید دوره های الکترونیک وتعمیرات این دستگاه گذرانده شود.

سرفصل های مختلفی در این دوره های آموزشی آموزش داده می شود که فرد پس از گذراندن این دوره ها قادر است به صورت مستقل به تعمیر حرفه ای انواع ماینر در برندها و مدل های مختلف بپردازد. مسلما به علت وجود برد الکترونیکی در این دستگاه ها، تسلط به الکارونیک و شناخت اجزا و قطعات الکترونیکی مختلف ضروری می باشد که در این دوره ها سرفصل هایی مربوط به آموزش پایه ای الکترونیک آموزش داده می شود.

لازم به ذکر است که این دوره ها تنها به صورت تئوری نبوده و آموزش های عملی نیز در کنار آموزش های تئوری به متقاضیان ارائه داده می شود. هزینه ای که بابت آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه ماینر بیت کوین دریافت می شود هزینه زیادی نبوده و با توجه به درآمد بالایی که می توان از این شغل به دست آورد صرفه اقتصادی دارد.

امتیاز بدهید

دوره های فنی حرفه ای ویژه اشتغال و بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات