طریقه نصب سیستم صوتی ساب ووفر بر روی خودرو

طریقه نصب سیستم صوتی ساب ووفر بر روی خودرو

آیا دوست دارید هنگامی که با ماشین از خیابان عبور می کنید سرها به طرف شما بچرخد؟ در این صورت یک سیستم صوتی خوب چیزی است که به آن احتیاج دارید، و همانطور که می دانید ساب ووفر بخشی از یک سیستم صوتی خوب است.

آموزشگاه فن اموزان دوره های آموزش نصب ضبط و باند خودرو و نیز آموزش نصب دزدگیر خودرو را بصورت عملی و توسط اساتید مجرب ارائه می دهد. دوره های در کارگاههای مجهز و با 30% تخفیف برگزار می شوند. جهت اطلاعات بیشتر با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

مراحل نصب سیستم صوتی خودرو

مرحله  1

به مغازه ی لوازم صوتی بروید و برای آمپلی فایر مقداری سیم تهیه کنید تا بتوانید نیروی الکتریکی لازم را به آن برسانید.

پکیجی که تهیه می کنید باید حاوی مقدار زیادی سیم اتصال به زمین و سیم مثبت، آداپتور های پایانه ی باتری، سیم کنترل از راه دور آبی رنگ، کابل های اتصال داخلی RCA، سیم بلندگو، فیوزها و فیوز هولدرها، اتصال دهنده ها و بست کمربندی باشد.

مرحله 2

قبل از هرگونه تغییرات در سیم کشی ماشین خود، اتصال پایانه ی منفی باتری را قطع کنید.

مرحله 3

طریقه نصب سیستم صوتی

سیم مثبت را وصل کنید. باید این سیم را از باتری به آمپلی فایر متصل کنید. به دلیل این که سیم ها ضخیم هستند و هیچ ابزاری وجود ندارد که به کمک آن بتوان سیم ها را برش داد، بهترین راه این است که از یک تیغ تیز استفاده کنید.

ابتدا چهار برش در چهار طرف سیم بزنید و سپس با یک برش دایره ای دور تا دور قسمت برش داده را جدا کنید. به این شکل روکش سیم به راحتی جدا می شود.

نصب ساب ووفر

برای جلوگیری از آسیب دیدگی آمپلی فایر، ماشین، خودتان و دیگران در هنگام بروز مشکلات برق دهی، بهتر است به سیم مثبت یک فیوز وصل کنید.

پس از این که فیوز را وصل کردید، سیم را از ماشین به آمپلی فایر متصل کنید. به دلیل این که سیم ها به طرف صندوق عقب هدایت می شوند ( اگر آمپلی فایر در آن قسمت باشد )، آن ها را با استفاده از دفترچه راهنما پیدا کنید و سیم های جدید را به دنباله ی آن ها متصل کنید.

مرحله 4

سیم منفی ( اتصال به زمین ) را وصل کنید. این سیم را باید به بدنه ی ماشین یا یک تکه فلز بدون پوشش وصل کنید. دقت کنید که این سیم باید به یک جسم کاملاً رسانا بدون رنگ و کثیفی متصل شود.

مرحله 5

سیم های RCA و REM را متصل کنید. سیم RCA سیمی با دو کانکتور است که هردو به ضبط ماشین (head Unit) متصل هستند.

یک طرف این سیم ها به ساب ووفر و طرف دیگر به درگاه output روی ضبط متصل می شود. سیم آبی رنگی که به پشت ضبط متصل است باید به سیم REM آمپلی فایر متصل شود.

این سیم باعث می شود که با خاموش و روشن شدن ماشین، آمپلی فایر هم خاموش و روشن شود.

 مرحله 6

اگر همه ی سیم کشی ها تمام شده است می توانید ضبط را به جایگاه خود بازگردانید. قبل از این که پیچ ها را محکم کنید ضبط را روشن کنید و از نصب صحیح آن اطمینان حاصل کنید. اگر سیستم کار نمی کند، باید فیوزی را که به سیم مثبت وصل کرده اید بررسی کنید.

اگر فیوز شما سوخته است احتمالاً در سیم کشی مشکلی وجود دارد.

  • اگر به اندازه ی کافی تجربه ندارید این کار را به یک فرد ماهر بسپارید.
  • از آمپلی فایر های ارزان قیمت استفاده نکنید چرا که آن ها پس از مدتی می سوزند.
  • همیشه به سیم مثبت فیوز وصل کنید چرا که در غیر این صورت احتمال آسیب دیدگی و یا آتش سوزی وجود دارد.

برخی دیگر از سایر دوره های تخصصی که در آموزشگاه فن آموزان بصورت عملی برگزار می شود شامل آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو و آموزش تعمیرات ایسیو می باشد. اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان را از طریق شماره 02166477300 دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.