ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال

ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال

ابزار تعمیر یخچال : گاهی اوقات به راحتی با مشکلاتی مواجه می شوید که آرزو می کنید ابزار مناسبی برای کار تعمیر لوازم خانگی داشته باشید. مواردی وجود دارد که تعمیری که باید در عرض یک ساعت انجام شود، به دلیل نداشتن ابزار دستی و یا حتی پیچ صحیح، یک یا دو روز به تأخیر می ‌افتد. برخی از تکنسین ‌های لوازم خانگی همچون تعمیرکاران یخچال، سناریوهای کابوس ‌واری را قبل از اینکه بدانند چه ابزار ضروری را باید در کیف خود حمل کنند، تجربه کرده ‌اند.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

داشتن ابزار مناسب جهت تعمیرات لوازم خانگی به ویژه یخچال، برای شغل شما تفاوت ایجاد می کند. به عنوان مثال، برای تکنسین های تعمیر لوازم خانگی، مجهز بودن به ابزار مناسب می تواند یک کار 2 ساعته را به 30 دقیقه تبدیل کند.

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فن آموزان شامل تمامی مهارتهای لازم برای تعمیر برد و مکانیک لوازم خانگی برقی و اشپزخانه می باشد. همچنین این مجموعه دوره های آموزش تعمیرات یخچال ، آموزش تعمیرات لباسشویی و آموزش تعمیرات ظرفشویی را با تمرکز بر این وسایل ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

فیلم معرفی ابزار لازم برای تعمیر یخچال

ابزارهای تعمیرکار لوازم خانگی

برای کمک به جلوگیری از گرفتار شدن در چنین شرایطی، در زیر لیستی از بهترین ابزارهای تکنسین لوازم خانگی آمده است تا به شما کمک کند کار را به درستی و ایمن انجام دهید.

 1. مولتی متر

به این ابزار مولتی تستر، اهم متر و… نیز گفته می شود و از آن به منظور تست مدارهای الکتریکی استفاده می گردد. در واقع مولتی متر قادر به اندازه گیری جریان، ولتاژ و مقاومت و در نتیجه تسریع در روند تعمیر یخچال می باشد. مولتی متر را می توان به عنوان اولین و مهم ترین ابزار لازم در عیب یابی وسایل برقی همچون یخچال و فریزر دانست که در دو نوع آنالوگ و دیجیتال در بازار قابل دسترس می باشند.

ابزار تعمیر یخچال : مولتی متر

آنالوگ: این نوع مولتی مترها عقربه ای هستند و بر مبنای میکرو آمپرسنج عمل می نمایند. قیمت آن ها کمتر است اما گاهی از افراد با خواندن عدد دقیق از روی آن ها دچار مشکل می شوند. علاوه بر این، شرایط نگهداری از آن ها دشوارتر بوده و ممکن است با یک ضربه کوچک آسیب ببینند.

دیجیتال: کار کردن با این نوع مولتی متر به دلیل آسانی، رایج تر است. عدد اندازه گیری شده بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود و نیازی به کار کردن با درجه بندی و عقربه نمی باشد در نتیجه دارای دقت بالاتری هستند، اما قیمت بالاتری نیز دارند.

 1. تیوب کاتر یا برش دهنده لوله

ابزاری است که برای برش لوله های مسی از اندازه های 1.8 اینچ تا 1.2 اینچ قطر خارجی استفاده می شود. یک لوله برش بزرگتر نیز برای قطر لوله های بزرگ موجود است. لوله ها ابتدا قبل از برش علامت گذاری می شوند. در هنگام برش فشار کمی به لوله مسی وارد می شود. علاوه بر این، سوراخ داخل لوله با ریمر تیغه تمیز می شود.

ابزار تعمیر یخچال : تیوب کاتر

 1. ابزار فلرینگ یا لاله کن لوله

ابزاری برای یخچال و فریزر است که به منظور پخش انتهای مسی به بیرون تا زمانی که فلر تشکیل شود استفاده می گردد. لوله مسی را سوهان کنید و قبل از شعله ور شدن آن را صاف کنید. لوله مسی با بیرون زدگی 30 درصد قطر آن به بلوک فلرینگ وارد می شود. یوک شعله ور را به آرامی بچرخانید تا فلر کامل شود. لوله مسی را بردارید و عیوب را بررسی کنید. به این صورت می توان لوله ها را به سایر اتصالات و یا به یکدیگر متصل نمود.

ابزار تعمیر یخچال : فلرینگ

 1. ابزار Swagging

ابزاری است که برای انبساط قطر داخلی لوله مسی استفاده می شود تا قطر حاصل با قطر بیرونی یکسان باشد. لازم به ذکر است که این ابزار برای اتصال دو لوله مسی با قطر یکسان استفاده می شود. لوله مسی را با بلوک شعله ور ببندید تا “برابر قطر خارجی” طول لوله مسی جابجا شود.

ابزار تعمیر یخچال : Swagging

 1. مشعل لحیم کاری

یکی از ابزارهای تعمیر یخچال است که در لحیم کاری اتصالات دو لوله مسی به یکدیگر استفاده می شود. 800 درجه فارنهایت برای لحیم کاری لوله مسی مورد نیاز است. گاز مپ (Map) به طور کلی در این کاربردها استفاده می شود، اگرچه اکسیژن-استیلن نیز علی رغم حجیم و سنگین بودن آنها، محبوب است و می تواند به دمای 3600 درجه فارنهایت برسد. هنگام لحیم کاری اتصالات لوله مسی، این کار را در مکانی با تهویه مناسب انجام دهید. استنشاق طولانی مدت می تواند باعث سرطان شود.

ابزار تعمیر یخچال : مشعل لحیم کاری

 1. خم کن لوله مسی

خم کننده لوله مسی یکی دیگر از ابزارهای مورد استفاده در تعمیر یخچال است. دارای چرخ های نیم گرد در سه اندازه است. رایج ترین اندازه ها از قطر 1.4 اینچ تا 5.16 و سپس 3.8 هستند. لوله های مسی با استفاده از این ابزار خمشی حرفه ای به زیبایی خم می شوند.

ابزار تعمیر یخچال: خم کن لوله مسی

 1. آچار فرانسه

آچاری با فک قابل تنظیم است. آچار فرانسه شش اینچی در زمینه تعمیر یخچال بسیار کاربردی است. می تواند اندازه مهره ها و پیچ ها را از 1.8 اینچ تا 1 اینچ در خود جای دهد. علاوه بر این، می تواند به راحتی در جعبه ابزار جا شود.

 1. پیچ گوشتی تخت

وظیفه اصلی این ابزار باز و بسته کردن پیچ می باشد. یک پیچ گوشتی 8 اینچی با عرض تیغه  1.4 اینچ مفیدترین اندازه است.

 1. پیچ گوشتی چهارسو

یک پیچ گوشتی با انتهای چهارسو است. داشتن سه سایز از این نوع نیز ایده خوبی است. فقط پیچ گوشتی چهارسو با کیفیت خوب بخرید زیرا دندان ها به راحتی صاف می شوند و بسیار لیز می گردند.

 1. آچار آلن

یک آچار زاویه دار شش ضلعی است که از فولاد سخت شده ساخته شده اند. هنگام جدا کردن فن قفسی سنجابی یک کولر گازی نوع پنجره ای به کلید آلن نیاز خواهید داشت. فن دایره ای یونیت داخلی با پیچ آلن بسته می شود.

 1. دم باریک

انبردست با سری بلند و باریک است. انبر دماغه ای 7 اینچی بسیار مفید است و افزودنی خوبی برای جعبه ابزار شماست. کاربردهای متعدد دم باریک را خواهید دید. از مناطقی که دسترسی به آن سخت است مانند برداشتن گیره از فن یا نگه داشتن لوله مسی هنگام لحیم کاری به تنهایی بسیار مفید واقع می شود.

 1. سیم چین

استفاده از سیم چین توسط برقکار یکی از الزامات است. به عبارت دیگر، یک سیم چین 8 اینچی باید در جعبه ابزار شما وجود داشته باشد تا زمانی که لازم است فیوز برق را از جعبه فیوز خارج کنید و یا به مرتب کردن سیم های رشته ای بپردازید، از آن استفاده کنید.

 1. گیره یوکی یا گیره لوله

خوب است که یک گیره یوک در میز کار خود داشته باشید. گیره یوکی یک ابزار تبرید معمولی است که مکانیک باید داشته باشد. اگر در حال بلند کردن لوله ‌های آب یا برداشتن لوله‌ های مجرای برق هستید، یک گیره یوک لوله ‌ها را بدون تغییر شکل می‌ بندد.

 1. منیفولد گیج

منیفولد گیج در واقع یک ابزار فشار سنج برای سیستم یخچال و تعمیر آن است. هر زمان که در حال پردازش مجدد یخچال هستید، یا یک کمپرسور جدید برای فریزر جایگزین می کنید، یا مبرد را در کولر خودرو خود شارژ می کنید، به یک منیفولد گیج نیاز دارید تا به شما بگوید آیا این کار را درست انجام می دهید یا خیر.

ابزار تعمیر یخچال: منیفولد گیج

 1. گیره نیمکتی

ابزار سردخانه ای است که با دو فک برای نگهداری کارها مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر اوقات ما به یک گیره برای نگه داشتن لوله مسی نیاز داریم تا بتوانیم اتصالات را به درستی لحیم کاری کنیم. یا باید پیچ ​​دستگاه را ببندیم تا بتوانیم مهره شش گوش را برداریم. یا به سادگی یک تکه میله فولادی را محکم کنید تا بتوانیم آن را به اندازه مورد نیاز خود برش دهیم.

 1. آچار بوکس

اندازه آنها از 1.4 اینچ به 1-1.4 اینچ رسید. به طور کلی، ابزاری کاربردی برای مونتاژ و جداسازی کمپرسورهای کولر گازی خانگی و خودرو به شمار می روند.

 1. آچار باز

آچار دستی انتهای باز. اندازه آنها از 1.8 اینچ تا 1-1.4 اینچ است. زمانی که پیچ ماشینی را جدا می‌کنید، جایی که دسترسی فقط 50 تا 75 درصد است، یا ناحیه‌ای محدود است که آچار می‌تواند فقط یک نیم دور بچرخد، بسیار مفید است.

 1. شارژر پمپ روغن

شارژر پمپ روغن برای حذف یا اضافه کردن روغن در یخچال ضروری است. از این ابزار برای تعمیر سیستم های تهویه مطبوع نیز استفاده می شود.

ابزار تعمیر یخچال : شارژر پمپ روغن

 1. ماشین ریکاوری

این وسیله ای است که برای حذف مبردها از سیستم خنک کننده مانند یخچال استفاده می شود. همچنین برای تعمیرات تهویه مطبوع نیز ایده آل است.

ابزار تعمیر یخچال : ماشین ریکاوری

 1. دماسنج مادون قرمز و جیبی (ترمومتر)

دماسنج مادون قرمز به عنوان یک ابزار اندازه گیری دما غیر تماسی طبقه بندی می شود در حالی که یک دماسنج جیبی برای اندازه گیری میدانی و همچنین اندازه گیری های پردازشی ایده آل است. این دو دستگاه برای تأیید سریع دما مؤثر هستند.

ابزار تعمیر یخچال: ترمومتر

 1. نشتی یاب الکترونیکی

با استفاده از یک آشکارساز نشت، تشخیص نشت های HFC، HCFC و CFC برای تکنسین ها آسان تر می شود. نشت گاز مبرد در یخچال نه تنها عملکرد یخچال را با اختلال روبرو می کند، بلکه با پخش شدن در یخچال باعث مسموم کردن مواد غذایی شده و سلامتی افراد را به خطر می اندازد.

ابزار تعمیر یخچال: نشتی یاب الکترونیکی

 1. شانه فین کندانسور

یک شانه فین به طور خاص برای صاف کردن فین های کندانسور و اواپراتور طراحی شده است. همچنین می تواند گرد و غبار و خاک را برای جلوگیری از سرریز شدن تمیز کند.

ابزار تعمیر یخچال : شانه فین کندانسور

سخن آخر: تصور اینکه یخچال شما کار نمی کند دشوار است. یخچال یک وسیله خانگی است که برای تازه و خنک نگه داشتن برخی از مواد غذایی شما استفاده می شود. بنابراین، پیدا کردن یک تعمیرکار یخچال قابل اعتماد و معتبر بسیار مهم است.

با کمک گرفتن از خدمات تعمیر لوازم خانگی، می توانید مشکلات بعدی را برطرف کنید زیرا تکنسین ها می توانند علت اصلی مشکل را شناسایی کنند. همچنین می توانید آن را مقرون به صرفه بدانید زیرا نیازی به خرید ابزار لازم برای تعمیر یخچال ندارید و خدمات تعمیر گاهی شامل گارانتی می شود. به این معنی که اگر مشکل دیگری اتفاق بیفتد، بلافاصله مورد توجه شما قرار می گیرد.

همیشه مطمئن شوید که یخچال شما در بهترین شرایط خود قرار دارد تا از ایمنی مواد غذایی خود اطمینان حاصل کنید و زندگی روزمره شما راحت باقی بماند.

آموزشگاه فن آموزان دوره های تخصصی الکترونیک ، تعمیرات و کنترل ابزار دقیق نظیر آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش برق ساختمان ، آموزش برق صنعتی و بیش از هشتاد دوره دیگر را با تمرکز بر یادگیری عملی کارآموزان و تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار می کند. جهت اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
سهراب بهرامی
سهراب بهرامی

سهراب بهرامی هستم. به مدت یازده سال با شرکت ها و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی برندهای مختلف همکاری داشته ام. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله یخچال ، ظرفشویی ، لباسشویی ، مارکروفر و دیگر وسایل خرد و بزرگ را به اشتراک می گذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *