نحوه نصب ریل های قوطی دار

ریل ها توسط پیچ به روی پروفیل متصل می شوند. برای این کار ابتدا قوطی پشت ریل را با مته سایز 10 سوراخ کنید. سپس قسمت دوم قوطی پشت ریل را، با یک مته کوچک تر سوراخ کنید، به نحوی که با انتهای پیچ درگیر شود. اکنون با پیچ کردن ریل به روی پروفیل، پیچ در فضای قوطی فرو رفته و به هیچ عنوان، در هنگام بالا و پایین رفتن تیغه ها با آن ها درگیر نمی شوند.  اما اگر از ریل هایی که فاقد قوطی هستند استفاده کنید باید پیچ ها را خیلی سفت کنید.  چون در صورت شل شدن پیچ ها، ممکن است پیچ ها با کپس تیغه ها  درگیر شده و خرابی به بار آورند.

ریل کرکره برقی

نحوه اندازه گیری و نصب آهن کشی

زمانی که عرض پشت در پشت کار را اندازه می گیرید،  منظورعرض ورودی مغازه یا پارکینگ است. با ید به فکر پروفیل و ریل نیز باشید.  قبل از نصب ریل ها باید پروفیل پشت ریل را نصب کنید. این پروفیل ها ستون های کرکره هستند که کل فشار بر آن ها سوار است. بهتر است از پروفیل  mm 40*40استفاده شود. برای نصب پروفیل باید اندازه سقف تا کف را اندازه بگیرید. پروفیل را دقیقاً عمود بر زمین نصب کنید. اگر جایی برای جوشکاری ندارید، دیوار را سوراخ کنید. میله گرد های 15 سانتی را در داخل دیوار بکوبید، سپس میله گردها را به پروفیل جوش دهید.برای مطمئن شدن از عمود بودن پروفیل ها از شاقول استفاده کنید.  همچنین برای اینکه بفهمید که پروفیل ها را روبروی هم نصب کرده اید یا خیر، از نخ ریسمان استفاده کنید. بدین صورت که یک نخ از کنار پروفیل تا پروفیل روبرویی بکشید و با این کار می فهمید که در یک راستا پروفیل را نصب کرده اید.

ریل ها را همیشه باید 40 سانتی متر کوتاه تر از پروفیل ببرید.  چرا که موتور در ارتفاعی پایین تر از سقف بسته می شود.  پس باید قبل از این که تیغه ها کاملا به بالا برسند از ریل خارج شوند.

فرض کنید که عرض پشت در پشت مکانی که قصد نصب کرکره را دارید 3 متر است. در هر طرف 4 سانت پروفیل نصب کرده اید.  سپس ریل ها را بر روی پروفیل پیچ کرده اید. ( اگر ریل ها معمولی باشند5/0 سانت گوش دارند).  فضای بادخور داخل ریل ها یک سانت است.  یعنی تا اینجا از هر طرف5/5 سانت کم شده است.  کپس ها نیز 5/0 سانت فضا لازم دارند. یعنی کلاً با در نظر گرفتن پروفیل ها، ریل ها ، کپس ها و فضای بادخور از هر طرف 6 سانت کم می شوند. یعنی در مجموع 12 سانتی متر تیغه ها کوتاه می شوند.  پس برای سفارش تیغ هاm 88/2 را باید سفارش دهید. ( البته می توانید برای راحت تر شدن کار، فضای باد خور را از هر طرف 3 سانت در نظر بگیرید. یعنی برای یک چنین کاری اندازه 8/2 را سفارش دهید.

نحوه اتصال ریل ها به پروفیل توسط پیچ خودکار انجام می گیرد.  بهتر است قبل از اینکه پروفیل ها را نصب کنید، ریل ها را بر روی پروفیل مونتاژ کرده باشید و همزمان روی کار نصب کنید.

نصب ریل های قوطی دار

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط

کرکره برقی

Admin Fanamoozanمشاهده نوشته ها

من مهدی هستم و فارغ التحصیل رشته برق می باشم. حدود 10 سال بصورت عملی در حوزه برق و تاسیسات کار کرده ام و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده ام. مطالبی که منتشر میکنم تلفیقی از دانش و تجربه بنده در این زمینه می باشد. همچنین به مباحث تعمیرات موبایل، هوشمندسازی ساختمان، برق ساختمان و صنعتی و سیم پیچی موتور علاقمندم. امیدوارم از مطالب درج شده رضایت کافی را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *