بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی

بردهای الکترونیکی در انواع لوازم برقی و الکترونیکی به کار برده می شوند و دامنه استفاده از آن ها بسیار گسترده است. وجود هر گونه مشکلی در بردهای الکترونیکی باعث می شود که دستگاه مورد نظر درست کار نکند از این رو این بردها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. در این مطلب قصد داریم بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی را بررسی نماییم، در ادامه با فن آموزان همراه باشید.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

درآمد تعمیرات برد الکترونیکی

با توجه به این که ما هر روزه از انواع مختلفیم از لوازم برقی استفاده می کنیم که سهولت زندگیمان به آن ها وابسته است لازم است گروهی از افرادی که به کارهای فنی و تعمیرات علاقه مند هستند آموزش های لازم را در زمینه تعمیرات بردهای الکترونیک ببینند و تخصص لازم را کسب کنند تا در هنگام بروز مشکل بتوانیم به آن ها مراجعه کنیم.

به علت افزایش یافتن روز افزون انواع لوازم برقی این شغل از آینده خوبی هم برخوردار است و به راحتی اشباع نمی شود. از طرف دیگر با بالا رفتن قیمت های انواع لوازم برقی بیشتر مردم تمایل دارند که به جای خریدن یک دستگاه جدید همان دستگاه قبلی خود را تعمیر کنند.

البته درآمد هر شغلی به مسائل مختلفی بستگی دارد اما اگر توانایی لازم را در عیب یابی و تعمیر بردها داشته باشید می توانید ماهانه حدود 15 الی 20 میلیون درآمد داشته باشید.

 درآمد تعمیرات برد الکترونیکی

بدیهی است که هر چه میزان تخصص شما بیشتر باشد و بیشتر رضایت مشتریان خود را جلب کنید درآمد تعمیرات برد الکترونیکی هم بیشتر خواهد بود.

بدیهی است که خود ما تا زمانی که اطلاعات لازم را نداشته باشیم و آموزش کافی ندیده باشیم نمی توانیم بردهای الکترونیکی را عیب یابی و تعمیر کنیم پس وجود تعمیرکارانی حرفه ای در این زمینه ضروری است. از آن جا که روز به روز بر انواع لوازم برقی افزوده می شود شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی در آینده هم شغلی پر رونق با بازار کار عالی خواهد بود.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی پیشرفته و تخصصی بصورت کاملا عملی با کار روی قطعات واقعی در اموشگاه فن اموزان با 30% تخفیف

مهارتهای مورد نیاز تعمیرکار برد الکترونیکی

از آن جا که بردهای الکترونیکی قطعاتی حساس هستند اگر بدون مهارت کافی دست به تعمیر آن ها بزنید ممکن است صدمات بیشتری به آن ها وارد کنید. کسانی که قصد دارند وارد این حرفه شوند لازم است که در رابطه با انواع بردهای الکترونیکی اطلاعات به دست بیاورند و دوره های آموزشی خاصی را بگذرانند تا بتوانند مهارت های لازم را برای عیب یابی و تعمیر بردهای الکترونیکی به دست آورند.

باید در انتخاب آموزشگاه دقت کنید تا آموزشگاه معتبری را انتخاب کنید که اساتید آن تمامی مباحث مربوط به آشنایی با انواع بردها و تعمیر انواع بردهای الکترونیکی را بدون کم و کاست به شما آموزش دهند. در این دوره ها ابتدا باید مبانی پایه را بیاموزید و سپس دوره های تعمیر و عیب یابی انواع بردها را یاد بگیرید.

یک تعمیرکار بردهای الکترونیکی باید توانایی های زیر را داشته باشد:

  1. عیب یابی بردهای الکترونیکی به صورت ساده و پیشرفته

با توجه به تنوعی که لوازم برقی و بردهای الکترونیکی آن ها دارند بسیاری از تعمیرکاران معمولی توانایی عیب یابی و تعمیر تمامی بردها را ندارند. اگر می خواهید درآمد بهتر و مشتری بیشتری داشته باشید باید حتماً یاد بگیرید که مشکل برد انواع دستگاه ها را ریشه یابی کنید.

شما باید در تعمیر برد الکترونیکی انواع ماشین های لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، کولرهای گازی و اسپلیت، لوازم برقی کوچک داخل منزل، آیفون تصویری، لوازم الکترونیکی هوشمند و لوازم برقی پر مصرف صنعتی مهارت کامل داشته باشید.

  1. استفاده درست از ابزارآلات

زمانی که دوره های تخصصی را می گذرانید کار کردن با ابزارهای مختلف را یاد می گیرید. یک تعمیرکار باید بتواند به بهترین شکل از ابزارهای مختلف استفاده کند تا در کمترین زمان ممکن عیب برد را تشخیص دهد و آن را تعمیر کند.

  1. داشتن سرعت عمل و اعتماد به نفس

تعمیرکاری خواهان پیشرفت است باید تلاش کند که در حین آموزش مهارت های لازم را کسب کند، سپس با اعتماد به نفس و بدون ترس وارد بازار کار شود و از آموخته های خود برای کسب درآمد استفاده کند.

داشتن سرعت عمل در انجام کارهای تعمیراتی بسیار مهم است زیرا اغلب افراد به لوازم برقی خود وابسته هستند و در صورت خراب شدن آن ها انتظار دارند که تعمیرکار در کمترین زمان ممکن آن ها را تعمیر کند و تحویل دهد در نتیجه، اگر شما در تشخیص عیب سیستم و تعمیر آن سرعت عمل داشته باشید بهتر می توانید رضایت مشتریان خود را جلب کنید.

امروزه آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که به آموزش تعمیر برد الکترونیک می پردازند. برخی از این آموزشگاه ها معتبر هستند و تمام آموزش های لازم را به شما می دهند اما برخی دیگر از آن ها بیشتر روی کسب درآمد تمرکز دارند تا آموزش صحیح به کارآموزان.

آموزشگاه فن آموزان یکی از آموزشگاه های معتبری است که تعمیرات بردهای الکترونیکی را از سطح پایه تا تخصصی و حرفه ای آموزش می دهد و در انتهای دوره ها مدارک معتبری را تحت نظر فنی و حرفه ای به کارآموزان خود اعطا می کند.

با گذراندن دوره های آموزشی فن آموزان می توانید بر عیب یابی و تعمیر بردهای الکترونیکی انواع لوازم برقی داخل منزل، لوازم الکترونیکی هوشمند و لوازم برقی اداری و صنعتی مسلط شوید و بعد از اتمام دوره ها بدون معطلی وارد بازار کار شوید و درآمد خوبی کسب کنید.

  1. داشتن توانایی تست قطعات و تعویض آن ها

کسی که تعمیرکار بردهای الکترونیکی است باید با انواع قطعات و مدارها آشنا باشد و بتواند به صورت صحیح تک تک قطعات را تست کند تا در صورت نیاز قطعه معیوب را تعویض کند.

او باید بداند که یک قطعه قابل تعمیر است یا تعویض کردن آن بهتر و به صرفه تر است. تعمیرکار باید بتواند به درستی دستگاه را باز کند تا نه به بدنه و نه به برد الکترونیکی آسیبی وارد نشود. به علاوه، برای تعمیر یک برد باید کارکرد کلی دستگاه را بدانید و آگاه باشید که هر بخش از مدار چه نقشی را ایفا می کند و چه ولتاژ و جریانی احتیاج دارد.

سرمایه لازم برای شغل تعمیر بردهای الکترونیکی

تعمیر بردهای الکترونیکی هم یکی از مشاغل فنی پردرآمد است. به دلیل این که استفاده از بردهای الکترونیکی دامنه گسترده ای دارد و در تمامی لوازم برقی از آن ها استفاده می شود لازم است در هر شهری تعدادی تعمیرکار برد های الکترونیکی وجود داشته باشد تا بتوانند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند.

سرمایه لازم برای تعمیرات بردهای الکترونیک

برای این که بتوانید کار تعمیرات بردهای الکترونیکی را شروع کنید باید هزینه دوره های تخصصی را بپردازید، ابزارهایی که برای کارتان ضروری هستند را خریداری کنید و کارگاهی را اجاره کنید که بتوانید در آن جا به تعمیر بردهای الکترونیکی بپردازید.

برای این که بتوانید درآمد بهتری داشته باشید و خودتان را به مردم معرفی کنید لازم است که در ابتدای کار خود مبلغی را هم صرف انجام تبلیغات، چاپ تراکت و کارت کنید.

با پیشرفت تکنولوژی مدارها کوچکتر می شوند و اندازه قطعات ریزتر. این مسئله باعث می شود که تعمیر بردهای الکترونیکی سخت تر شود و حتی برخی از بردها به بردهای غیرقابل تعمیر تبدیل می شوند. با این وجود همواره نوآوری در کار و به روز نگه داشتن دانش و مهارتتان باعث می شود که بتوانید مشتری های خود را حفظ کنید و حتی بردهایی که بسیاری از تعمیرکاران دیگر نمی توانند تعمیر کنند را شما بتوانید تعمیر کنید.

آموزشگاه فن آموزان بزرگترین مرکز اموزشهای تخصصی الکترونیک و تعمیرات در تهران می باشد که بیش از هشتاد دوره اموزشی پردرامد ویژه بازار کار از جمله آموزش طراحی برد الکترونیکی و تعمیرات آن ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش plc ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش هوشمند سازی ساختمان و … را با ارائه مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه ارائه می دهد. عناوین تمامی دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

3.5/5 - (2 امتیاز)

4 پاسخ به “بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی”

    • سلام وقتتون بخیر. خوشحالیم که از این مطلب راضی بودید. ممنون که نظرتون رو ثبت کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات