درب های اتوماتیک شیشه ای – انواع درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک شیشه ای – انواع درب های اتوماتیک

پژوهشی توسط انجمن آمریکایی تولیدکننده درب­ های اتوماتیک انجام شد و در آن از 447 شرکت­ کننده خواسته شد تا سطح اهمیت نصب درب ­های اتوماتیک در مکان ­های مختلف به خصوص بیمارستان­ ها، فرودگاه ­ها، هتل ­ها، مسافرخانه ­ها، ورودی مراکز خرید، خرده ­فروشی ­ها، ساختمان­ های دولتی، ساختمان ­های اداری، دانشکده ­ها، دانشگاه­ ها، رستوران­ های فول سرویس  و رستوران­ های فست فود را ارزیابی کنند.

تقریبا 60% مصرف­کنندگان مورد نظر انتظار داشتند درب­ های اتوماتیک را در هتل­ ها پیدا کنند و وقتی از شرکت­کنندگان خواسته می­شد تا محل­ هایی مشخص را که وجود درب ­های اتوماتیک در آن ها ضروری است و با این وجود در برخی موارد نیست نام ببرند، مراکز خرید، هتل ­ها، مسافرخانه­ ها و دفاتر پستی بیشتر از بقیه موارد گفته شد.

به طور واضح، نیاز به درب­ های اتوماتیک در هتل­ها تامین نشده است. بی­میلی بعضی از مدیران هتل­ ها به نصب درب­ های اتوماتیک می­تواند به خوبی ریشه در درک مزایا، هزینه­ ها و دیگر موارد مربوط به درب­ های اتوماتیک داشته باشد. با گسترش اطلاعاتی اساسی درباره این موارد، مدیران هتل می­توانند به طور موثرتری درباره وجود درب­ های اتوماتیک برای تسهیلاتشان تصمیم بگیرند.

اغلب اوقات درب ­های اتوماتیک در ورودی ­های جلویی هتل­ ها نصب می­شوند با آنکه آنها برای این قسمت از هتل­ ها مناسب هستند گاهی اوقات در یگر قسمت­ های هتل هم استفاده می­شود.

در­ب­ های اتوماتیک را می­توان به عنوان بخشی از ساختمان جدید یا بازسازی یک ساختمان با کاربرد فعلی نصب کرد. هزینه ­های نصب درب ­های اتوماتیک تا حد زیادی نسبت به کاربرد، مدل و اندازه چارچوبی که درب در آنجا قرار می­گیرد متفاوت است.

وقتی تصمیم به نصب درب­ های اتوماتیک جدید یا بازسازی درب فعلی می­گیرید کار کردن با تهیه­ کننده­ای معتبر و قابل اعتماد که به شما در پیدا کردن ایده­ آل ­ترین و مقرون به صرفه­ ترین درب ­های اتوماتیک برای کاربردهای مشخص در هتلتان الزامی است.

دقت داشته باشید این تهیه­ کننده باید جریان رفت و آمد هتل شما، میانگینی از انواع کاربران مورد انتظار شما و هر گونه تجهیزات زیبایی­ شناسی مورد نیاز یا اولویت­ هایی که ممکن است هتل شما داشته باشد درک کند و در نظر بگیرد.

با رنگ­های بسیار متنوع، پردازش­های ظریف و طرح­هایی که امروز عرضه می­شود پیدا کردن درب اتوماتیکی که استایل منحصر به فرد هر هتلی را تکمیل و بهتر کند آسان است.

مهم­ترین موردی که باید در نظر داشت این است که تهیه ­کننده شما باید تمام استاندارهای مربوط را شامل ANSI/BHMA A156.10، استاندارد ملی آمریکایی برای درب­ های عابر پیاده را پیگیری کند و مطمئن باشید نصاب شما گواهینامه­ های مربوط به این کار و استاندارها را داشته باشد.

انواع درب­ های اتوماتیک

بسیاری از افراد هنگام انتخاب درب­ های اتوماتیک از تعداد زیاد گزینه­ های موجود غافلگیر می­شوند. سه نوع اصلی از درب­ های اتوماتیک شامل نوسانی، ریلی و تا شدنی می­شود.

درب­ های اتوماتیک ریلی

درب ­های اتوماتیک ریلی راهی بسیار کارآمد برای مدیریت رفت وآمد دوطرفه همزمان است. این نوع درب همچنین می­تواند موقعیت­های رفت و آمد در جهتی مخصوص را کنترل کند. درب ­های اتوماتیک ریلی در پیکربندی ­های تک ریلی، دو ریلی و ریل­ های جمع شو موجود هستند.

به عنوان یک اصل، این­ها به عنوان بسته­ هایی کامل مجهز شده­اند و می­توان آنها را روی سطح سوار یا روی سقف مخفی کرد (سوار شده در سردر). معمولا درب­های ریلی شامل یک اپراتور، سرچسبان، لبه، چرخ ­های حامل، قاب ­های درب ریلی، قاب­ های شیب ­دار، چهارچوب­ ها، قفل و سیستم فعال­سازی امنیت. گزینه­ های دیگری هم موجود است.

درب ­های اتوماتیک نوسانی

درب­ های تکی اتوماتیک نوسانی در پیاده رو معمولا برای رفت و آمدهای یک طرفه یا در جهتی مخصوص استفاده می­شوند. در بیشتر موارد یک درب برای ورود و درب دیگر برای خروج استفاده می­شود.

­اپراتورهای قدرتمند درب­ های اتوماتیک نوسانی می­توانند به عنوان بسته­ های تکمیل شده و مجزا مجهز شوند یا به تنهایی به عنوان اپراتور با سرچسبان و بازوی گرداننده باشند. آن ها می­توانند به عنوان اپراتورهای پوشیده در بالای در برای کاربردهای مستقیم گرداننده روی درب یا برای کاربردهای هل دادن و فشار دادن روی سطح پایینی درب سوار شوند.

محصولات درب ­های نوسانی برای کاربردهای تکی، جفت یا خروجی دوگانه طراحی شده است. وقتی به عنوان بست ه­ای کامل مجهز می­شود به طور کلی شامل یک اپراتور، سرچسبان،  قاب­ های درب، چهارچوب­ ها، محافظ انگشت ( اگر قابل استفاده باشد)، قفل، لبه­ های راهنما و قابلیت فعال­سازی سیستم امنیتی است.

وقتی قاب­ های درب فعلی استفاده شوند به یک سرچسبان و بازوی گرداننده به علاوه یک سیستم فعال­سازی امنیت مناسب مجهز می­شوند. در همه نمونه ­ها، ممکن است لازم باشد لبه­ های راهنما از قسمت نوسانی قاب درب محافظت کنند. اگر درب­ ها در مقابل یک مانع طبیعی مثل یک دیوار باز شود احتمالا لبه ­های راهنما را می­توان حذف کرد.

درب­ های اتوماتیک تاشو

درب­ های اتوماتیک تاشو به عنوان گزینه ­ای برای استفاده بهتر از فضا در نظر گرفته می­شوند. یک درب تاشو برای نصب به حداقل فضا احتیاج دارد با این وجود هنوز میزان فضای خالصی را برای درب فراهم می­کند.

درب­ های اتوماتیک تاشو به عنوان بسته­ هایی  کامل مجهز می­شوند که شامل اپراتور، سرچسبان، سخت ­افزار پاشنه در، قاب ­های درب، لبه­های راهنما، سیستم فعال­سازی قفل و امنیت می­شود.

آنها به صورت ساختارهای تکی یا دوگانه تاشو عرضه می­شود. درباره مصرف انرژی، بیشتر کارشناسان توافق دارند هزینه مصرف انرژی خود درب­ های اتوماتیک پایین است. در قسمت راهرو با اینکه لازم نیست، ممکن است مصرف انرژی را که بعضی اوقات نتیجه هدر رفتن گرما و سرما است کاهش دهد.

کسب وکارهای زیادی متوجه شدند نصب درب­های اتوماتیک در واقع هزینه­ های انرژی آنها را با یا بدون راهرو کاهش می­دهد. با یک درب اتوماتیک، درب­ هایی که به طور ناگهانی به سمت چپ باز می­شوند یا کاملا بسته نمی­شوند حذف می­شوند.

مصرف انرژی مربوط به درب­های اتوماتیک به طور چشمگیری بسته به شرایط آب و هوایی، رفت و آمد، تنظیمات و نوع درب قابل استفاده متفاوت است. علاوه بر این، انواع درب­ها با مصرف پایین انرژی هم موجود است.

درب ­های نوسانی با مصرف انرژی پایین

کاربرد اپراتورهای درب­های اتوماتیک با مصرف انرژی پایین به رعایت استاندارد  استفاده معلولین از این درب­ها یا رضایت کاربر احتیاج دارد. این نوع اپراتور معمولا با صفحات فشاری فعال می­شوند.

این ویژگی افراد قوی جثه را قادر می­سازد تا از ورودی به عنوان یک درب دستی استفاده کنند در حالی که افراد ناتوان می­توانند از گزینه اتوماتیک استفاده کنند. یکی از این نوع درب­ ها شامل سرچسبان، اپراتور و بازوی گرداننده است.

درب­ های گردان

درب ­های گردان به عنوان بسته ­هایی کامل تولید می­شوند. در کل، آنها به شکل چهار بال، سه بال و دو بال طراحی و عرضه می­شوند. مقیاس ­های بزرگ­تر چهار بال و سه بال می­توانند نمای مرکزی را نشان دهند

. درب­های دوبال معمولا نماهای پیرامونی دارند که وقتی در بسته و قفل می­شود به عنوان حفاظ­هایی یکپارچه به کار گرفته می­شوند. درب­های گردان می­توانند بسته به اندازه و طرح در مرکز یا اطراف قرار بگیرند.

به عنوان یک اصل، درب­های اتوماتیک دستی و کم ضخامت­تر، سیستم­ های محرک محور دارند. درب­ های اتوماتیک ضخیم­تر سیستم­ های محیط محور دارند. درب­هایی با ضخامت کمتر معمولا در نوع امنیتی برای دسترسی کنترل شده عرضه می­شوند.

نصب

نوع یا ظاهر یک درب اتوماتیک اهمیتی ندارد، یک تکنسین آموزش­دیده باید سیستم درب اتوماتیک را آن طور که تولیدکننده در نظر دارد اجرا کند. استانداردهای مربوط به نصب این درب­ها توصیه می­کنند تکنسین­ ها و خدمات دارای این استانداردها (AAADM) را در منطقه خودتان پیدا کنید و به کار بگیرید.

بازرسان دارای گواهینامه AAADM حفاظت، تعمیر و بازرسی­ های سالانه سیستم­ های درب اتوماتیک را ارائه می­دهند. علاوه بر این، تمام درب­ها باید طوری طراحی شوند که در دسترس و دیدرس کامل آمد و شد و تردد افراد باشند.

قابلیت رویت کامل و علامت­گذاری­های درب­های عابر پیاده ضروری است. به این منظور، مدیران هتل باید محل قرارگیری دستگاه ­های خرید و فروش، سطل­ های زباله یا هر مانع بزرگ دیگری را که احتمال دارد حواس کاربران را تا حدود یک متر و بیست سانتی­متری درب متحرک پرت کند دور کنند.

راهنمای AAADM برای درب­ های اتوماتیک شامل موارد زیر است:

  • درب اتوماتیک باید برای استفاده مورد نظر تعیین شده و مناسب باشد و استاندارد ANSI[2] A156.10 برای درب­ هایی با عملکرد قدرتی باید پیروی شود.
  • حفاظت برنامه­ریزی شده و بازرسی­های روزانه مختصر توصیه می­شود. خلاصه روندهای بررسی روزانه امنیت می­تواند روی برچسبی که از AAADM یا هر بازرسی معتبر دیگری گرفته می­شود باشد.
  • درب­ها باید درست علامتگذاری شده باشند.
  • سیستم های حساس باید به طور منظم برای عملکرد مناسب بررسی شوند.

با وجود بیش از 50 میلیارد باز و بسته شدن امن درب­ های اتوماتیک، سالانه و تنها در ایالات متحده، تحسین درب ­های اتوماتیک یک رکورد استثنایی است. درب­ های اتوماتیک با تکنولوژی­ های پیچیده­ای تولید می­شوند که توسط تولیدکنندگان برای ارائه عملکردی کارآمد از هر جزء سیستم درب انتخاب می­شوند.

این عملکرد با پیروی از توصیه­ های موسسه استانداردهای ملی آمریکایی برای نصب مناسب و بازرسی­های دستی که هر دو توسط بازرسان معتبر این موسسه انجام می­شود بهتر می­شود.

درب های اتوماتیک

دوره های آموزش درب های اتوماتیک شیشه ای توسط اساتید مجرب و در کلاس های مجهز مجموعه آموزشی فن آموزان برگزار می گردد.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.