نکاتی درباره جک پنوماتیکی درب اتوماتیک

سیستم پنوماتیک جک های بادی باید دائما از نظر وجود نشتی هوا – روغن خنک کننده موتور کمپرسور و تمیز بودن اتصالات بازرسی میشود.

جک هی پنوماتیکی از آنجایی که در هنگام باز و بسته کردن درب از هیچ موتوری استفاده نمی کند پس هنگام باز و بسته کردن درب بسیار بی سر و صدا عمل می کند. فقط زمانی که باد کمپرسور خالی شود، برای شارژ باد سر و صدا ایجاد می شود که به همین علت کمپرسور را داخل تابلو نصب میکنند تا این مشکل حل شود.

جک پنوماتیکی دارای قدرت کمی هستند. تقریبا هر لنگه در به وزن 250 کیلوگرم قدرت دارند، ولی در عوض توانایی باز و بسته شدن در تعداد خیلی زیاد را در شبانه روز دارند.

بزرگ ترین ضعف آنها این است که نمی توانیم برنامه ریزی هایی نظیر کنترل سرعت – ترمز – برنامه کاربرد سنسور ها – تنظیم قدرت موتور و. .. را در آنها انجام دهیم.

یک سیستم درب پنوماتیکی علاوه بر جک از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است.

جک پنوماتیکی

کمپرسور هوا

: مخزن هوا بوده و باد توسط این قسمت با فشار درون شلنگ ها جاری میشود.

کمپرسور هوا

شیر پنوماتیکی برقی

: محل کنترل فشار باد و کنترل مسیر باد در داخل شلنگ ها در این قسمت انجام می شود.

سه راهی

: مخصوص عبور باد پر فشار هستند.

سه راهی

بازوهای جک

: برای باز و بسته نمودن لنگه های درب به کار می روند.

بازوهای جک

قفل بادی

: برای قفل شدن و ایمنی بیشتر درب های پنوماتیکی استفاده میشود.

آنچه را که درباره جک هی پنوماتیکی گفته میشود جز نکات آموزشی خوبی است که بهتر بتوان با این نوع از جک ها آشنایت پیدا نمود فراموش نکنید که به هر حال درب های اتوماتیک قسمتی از اجزاء لاینفک منازل و محل های تجاری است که سکوت آرامش در آنها برای اهالی و ساکنین بسیار مهم است بنابراین بی سر و صدا بودن مهمترین نکته ایی است که این جک ها در ساختار خود دارند از طرفی باید محدودیت وزنی گفته شده را نیز به خوبی رعایت کرد و در هنگام طراحی درب ها به آن توجه داشت. این نوع از جک های اولین نسل از جک هایی بوده اند که درب های اتوماتیک به کار رفته اند و اولین درب های اتوماتیک بر مبنای این درا ساخته شده است

مطالب مرتبط

دوره های مرتبط