4 مشکل رایج تلویزیون های LED و چگونگی تشخیص آن ها

4 مشکل رایج تلویزیون های LED و چگونگی تشخیص آن ها

 

                       تعمیرات خرابی تلویزیون

در ادامه ی این مطلب به 4 مورد از مشکلات متداولی که برای کاربران تلویزیون های LED در سرتاسر جهان رخ می دهد می پردازیم .

 

صفحه ی تلویزیون LED سیاه می شود

                      صفحه تلویزیون LED سیاه می شود

در این مواقع، به احتمال زیاد بخش تأمین برق در داخل تلویزیون دچار مشکل شده است. بخش تأمین برق وظیفه دارد جریان را دریافت کرده و آن را به تمام قطعات تلویزیون LED ارسال کند.

منبع تأمین برق به دلیل افزایش ناگهانی در میزان برقی که ارسال می کند، منجر به بروز مشکلات می شود. معمولاً خازن هایی که روی مدارهای تأمین کننده ی برق قرار دارند از کار می افتند.

اگر شما تلویزیون را باز کنید می توانید سوختن خازن را از طریق وجود ترشحاتی در اطراف آن و یا متورم شدن آن تشخیص دهید. این مشکلات در تلویزیون های LED جدید شایع است و تعمیر آن ها نسبتاً ساده و سریع انجام می شود.

به شما پیشنهاد می شود که برای تعویض خازن از یک فرد متخصص کمک بگیرید زیرا این کار به مهارت های لحیم کاری نیاز دارد .

 

هنگام شروع به کار تلویزیون LED خط های افقی روی آن نقش می بندند

در این مواقع، مشکل از ضعیف بودن سیگنال کابل سِت آپ باکس است که به تلویزیون وصل شده است. ممکن است اگر ست آپ باکس را به یک تلویزیون قدیمی وصل کنید این خطوط مشاهده نشوند.

دلیل این امر آن است که تلویزیون های قدیمی برای کار کردن به سیگنال های ورودی کم قدرت نیاز داشتند. اما برای تلویزیون های LED جدید این امر صدق نمی کند. آن ها برای نشان دادن تصاویر به سیگنال های ورودی قوی احتیاج دارند.

بنابراین عوض کردن دستگاه ست آپ باکس و جایگزین کردن یک ست آپ باکس HD با آن می تواند این مشکل را برطرف کند .

 

تلویزیون LED خروج صدا ندارد

ابتدا اتصال تلویزیون به جریان برق متناوب را قطع کنید سپس دکمه ی روشن/خاموش روی تلویزیون را (نه دکمه ی روی کنترل) به مدت ده ثانیه فشار دهید. بعد از گذشت یک دقیقه دوباره تلویزیون را به برق وصل کرده و یک بار دکمه ی روشن/خاموش را فشار دهید.

همچنین می توانید یک اسپیکر به تلویزیون وصل کنید و صدا را امتحان کنید. اگر اسپیکرها کار کنند، مشخص می شود که بلندگوهای داخلی تلویزیون کار نمی کنند. اگر اسپیکر های خارجی هم صدا نداشته باشند به احتمال زیاد IC صدا که هدایت کننده ی بلندگوهای داخلی است خراب شده است.

در این تلویزیون ها این مسئله امری رایج است زیرا در آن ها از تقویت کننده های IC کم مصرف و ارزان استفاده می شود که در صورت گرم شدن می سوزد. در این موارد تعویض IC صدا می تواند مشکل را برطرف کند .

 

تلویزیون LED به WIFI متصل نمی شود

ابتدا تشخیص دهید که مشکل از تلویزیون است یا از روتِر. اگر تلویزیون در اتصال به دستگاه موبایل شما مشکلی نداشته باشد مشکل از روتر است. نرم افزار روتر را به روز رسانی کنید.

اگر این راه کارساز نبود روتر را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. این راه حل قطعاً مؤثر خواهد بود. همچنین می توانید از یک تقویت کننده ی WIFI استفاده کنید و ببینید آیا تلویزیون به WIFI وصل می شود. اگر مشکل از قدرت سیگنال نیست در نظر داشته باشید که برای تلویزیون LED خود از یک USB WIFI adapter استفاده کنید .

 

توجه : دوره آموزش تعمیرات لوازم صوتی و تصویری را به صورت عملی در کارگاه های مجهز آموزشگاه فن آموزان توسط اساتید مجرب به صورت صفر تا صد آموزش داده می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان
۵۰ درصد تخفیف دوره های آخر سال به مناسبت روز مادر مشاهده تخفیف دوره ها