طرز کار سیستم اعلام سرقت

طرز کار سیستم اعلام سرقت

طرز کار سیستم اعلام سرقت : در حالت غیر فعال تمامی چشمی ها و تلفن کننده از طریق دستگاه مرکزی تغذیه می شوند و باطری پشتیبان نیز شارژ  آماده بعـد این که دستگاه توسط ریموت فعال شد و در حالت مسلح قرار گرفت، در صورت تحریک یک چشمی یا مگنت دریا هر حسگر دیگری که به دستگاه مرکزی متصل است، بلافاصله ولتاژ لازم برای تحریک تلفن کننده و به صدا درآوردن آژیر داخلی وروشن شدن لامپ فلاشر به ترمینال مربوط به اعمال می شود و چراغ زونی که تحریک شده است، روی تابلو چشمک می زند. سیگنال آژیر نیز به بلندگوی بیرونی فرستاده می شود.صدای آژیر در صورت تحریک نشدن دوباره، بعد از مدت زمان تنظیم شده با استفاده از کاتالوگ دستگاه) خود به خود قطع می شود. برای قطع صدای آژیر در هر زمان دلخواه باید از ریموت کنترل دستگاه استفاده کرد.

اصول طراحی، نصب و آزمایشی برای طراحی یک سیستم اعلام سرقت باید مراحل زیر را طی کرد :

بازدید از محلی

در صورت آماده ساختمان، محل برای تعیین و سایر تجهیزات بازدید می شود. در غیر این صورت از نقشه های موجود برای طراحی استفاده می گردد.در تهیه نقشه باید زون بندی منطقه بندی) ساختمان انجام شود. برای مثال طبقه یک را تحت عنوان زون یک و طبقه دو را تحت عنوان زون دو و همین طور الی آخر زون بندی می کنیم.

با دقت از روی نقشه تجهیزات لازم را برآورد می کنیم.

اجرای عملیات سیم کشی با رعایت محرمانه بودن اطلاعات سیم کشی، سیمهای مناسب را به صورت توکار داخل لوله یا داخل کانال پلاستیکی قرار می دهیم. در سیم کشی اعلام سرقتهای خانگی و سیستمهای کوچک از سیم های دو زوج و سه زوجانماره استفاده می گردد که حداقل مقطع به کار رفته در این سیستم هاست.

برای فواصل بیشتر از ۵۰ متر باید از سیمهای با مقطع بالاتر استفاده گردد، تا افت ولتاژ در طول سیم باعث ایجاد مشکلی در کار قطعات نشود.

مطالب مرتبط :

آموزش های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان