قابلیت کنترل از راه دور دوربین مدار بسته

 قابلیت کنترل از راه دور دوربین مدار بسته : یکی از مهمترین قابلیتهای یک سیستم پیشرفته، توانایی کنترل از راه دور می باشد در واقع این توانایی ناظر سیستم را قادر می سازد که بسته به زیر ساخت شبکه محلی نصب ، که می تواند شامل خط تلفن و یا شبکه داخلی Ethernet و یا اتصال به شبکه جهانی باشد، از امکانات سیستم نظارتی استفاده نماید.

یکی از ویژگی های جدیدی که در این خصوص مطرح می گردد امکان نظارت بدون سیم از طریق دستگاه موبایل و یا لپ تاپ با استفاده از فناوری های GPRS و یا Wifi و حتی Bluetooth می باشد شایان ذکر است که با توجه به انعطاف پذیری انواع سیستم های به راحتی می توان این امکان را برای سیستم های قدیمی تر نیز فراهم آورد.

قابلیت کنترل از راه دور دوربین مدار بسته

قابلیت تشخیص حرکت

این توانایی که به Motion Detector نیز مشهور است، توانایی تشخیصی حرکت افراد و یا اجسام در محدوده نظارت دوربینها است. این قابلیت اغلب به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری و یا ترکیبی از هر دو در سیستم های پیاده سازی می گردد. در پیاده سازی نرم افزاری ، سیستم همواره گروهی از نقاط تشکیل دهنده تصاویر را در نظر گرفته و بوسیله الگوریتم های این روش، وقوع حرکت را تشخیص می دهد حرکت رایج در سیستم های امنیتی بهره می برند.

ادامه مبحث قابلیت کنترل از راه دور دوربین مدار بسته ….

سنسور حسگر حرکت همراه با دوربین

Infrared ساطع شده از بدن موجودات خون گرم واکنش نشان داده که البته برای برای حذف کردن نویز های حرارتی مانند نور خوشید و .. این سنسور ها به امواجی عکس العمل نشان می دهند که در حدود یک سانتی متر در یک ثانیه حرکت داشته باشند.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :