انواع آشکارسازها (Motion Detector) در دزدگیر اماکن

انواع آشکارسازها (Motion Detector) در دزدگیر اماکن

 در سیستمهای دزدگیر اماکن از آشکارسازهای حرکتی برای تشخیصی حرکت در یک منطقهٔ مشخصی استفاده گردد. به این آشکارسازها اصطلاحاً چشمی گفته می شود

انواع دیگر آشکارسازهای حرکتی به صورت زیر است:

آشکارساز بیسیم

چشمی ها دارای نوع بی سیم نیز هستند. چشمی های بی سیم با یک باتری داخلی کار می کنند. یک نمونه از آنها را در شکل می بینید که دارای زاویه دید ۱۱۰ گیرنده میتواند تا ۱۲۰ متر باشد.

آشکارساز بیسیم دزدگیر اماکن

آشکارساز با زاویه دید ۳۶۰ درجه

در محلهایی که وسایل موجود در محل مانع دید چشمی میشود، از حسگرهایی با زاویه دید ۳۶۰ درجه استفاده می شود که روی ساقف نصب می گردند. این نوع چشمی ها از چهار عدد عنصر حساس استفاده می کنند و از هر طرف امکان دید دارند.

آشکارساز فضای آزادOUTDOORاین چشمی ها را می توان در فضای آزاد. مثلاً در حیاط منازل یا محوطه محل کار نصب کرد و مورد استفاده قرار داد. از این نوع چشمی ها بیشتر برای روشن کردن آتوماتیک روشنایی محوطه بیرونی در هنگام مجبور و مرور افراد استفاده می شود.

آشکارساز بیسیم360درجه دزدگیر اماکن

آشکار ساز شکستن شیشه

برای تشخیص شکتن شیشه می  باشد در هنگام سرقت آشکارسازها روی شیشه نصب می شوند و برخی دیگر در نزدیکی شیشه قرار می گیرند. این آشکارسازهابرای شکستن شیشه از روش زیر استفاده می کند:

خود آشکارساز، که برای تغذیه به باتری مجهز است و هنگام شکسته شدن شیشه، صدای آژیر

مرکزی اصلی ارتباط دارد و هنگام شکسته شدن شیشه به دستگاه مرکزی سیگنال می فرستد و سپس دستگاه مرکزی صدای آژیر پخش میکند نحوهٔ کار آشکارسازهایی که روی شیشه نصب می شوند به این صورت است که لرزش ایجاد شده را در اثر ضربهای که به منظور شکستن به شیشه وارد می شود توسط حسگر خاصی که باگ نامیده می شود، تشخیصی می دهند و ایجاد آلارم می کنند.

مطالب مرتبط :

آموزش های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان