0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

نحوه دریافت مدرک بین المللی برق خودرو

چکیده مطلب :

این مقاله راهنمای کامل نحوه دربافت مدرک بین المللی برق خودرو ، هزینه دریافت این مدرک ، شرایط دریافت ، طول مدت زمان لازم برای دریافت مدرک فنی برق ماشین ، مزایا و اعتبار این مدرک ، راحتترین روش دریافت و دیگر موارد لازم را بصورت کامل می باشد.

یکی از مشاغل فنی محبوب و پر طرفدار، شغل برق خودرو می باشد. استفاده از خودرو های داخلی و خارجی و بالا رفتن آمار تصادفات جاده ای، نیاز به نیروی کار ماهر برق خودرو را افزایش داده است. برای فعالیت در این حوزه و کسب درآمد عالی باید مدرک و گواهینامه تضمین کننده توانایی و مهارت های خود را در دست داشته باشید. هم چنین اگر بخواهید در خارج از کشور مشغول به کار شوید، باید مدرک بین المللی برق  خودرو را در دست داشته باشید. آموزشگاه فن آموزان در این مقاله، راهنمای کلی برای دریافت، هزینه و مدت زمان لازم برای اخذ آن در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.

آموزش برق خودرو

دلایل اهمیت مدرک بین المللی برق خودرو

مدارک بین المللی برق خودرو عمق دانش بیشتری نسبت به گواهینامه ها و مدارک عادی در اختیار افراد قرار می دهد. این مدرک معمولاً بر آموزش مهارت های خاص و عملی مربوط به آن رشته شغلی به کارآموزان متمرکز است. نکته اصلی این است که مدرک بین المللی برق خودرو می تواند به شما در یافتن شغل کمک کند. آن ها سطح مهارت خاصی را به نمایش می گذارند که می تواند بزرگ ترین رقبا را شکست دهد. آن ها هم چنین به شما کمک می کنند تا مهارت های ارزشمندی را ایجاد کنید که ادعا های ذکر شده در رزومه شما را ثابت کند.

اگر در حال حاضر در زمینه برق خودرو کار می کنید، گواهینامه ها راهی عالی برای به دست آوردن دانش و مهارت های بیشتر برای پیشرفت شغلی هستند. علاوه بر این، دریافت گواهینامه می تواند به فرصت های بیشتری منجر شود که ممکن است قبلاً در دسترس شما نبوده باشند. گواهینامه های حرفه ای در زمینه برق خودرو می تواند به شما کمک کند در کمتر از یک سال برای یک شغل آماده شوید. اعتبار شغلی کسب کنید، دانش خود را در پروژه‌ های عملی که مهارت‌ های شما را برای کار فرمایان به نمایش می‌ گذارند، به کار ببرید و به منابع پشتیبانی شغلی دسترسی پیدا کنید. بسیاری از برنامه ها هم چنین مسیری را برای صدور گواهینامه به رسمیت شناخته شده توسط صنعت ارائه می دهند.

با در درست داشتن یک مدرک و گواهینامه معتبر شما قادر خواهید بود برای کسب و کار شخصی و راه اندازی مرکز تعمیرات برق خودرو خود پروانه کسب دریافت کنید و وام های خود اشتغالی را از بانک های مربوطه اخذ نمایید. مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برق خودرو دارای تاییدیه از سوی وزارت جهانی کار می باشد و برای اقدامات مربوط به مهاجرت کاری بسیار مفید است و می تواند پروسه گرفتن جاب آفری را با سرعت بیشتری جلو بیندازد.

چند نوع مدرک فنی و حرفه ای برای برق خودرو وجود دارد؟

برای گرفتن مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو دو نوع مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو درجه 1 و مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو درجه 2 وجود دارد. از آن جایی که حوزه برق خودرو شامل مباحث و سرفصل های پیچیده ای می باشد، معمولا آموزشگاه ها و موسسات برگزار کننده این دوره، سرفصل ها را به دو قسمت مقدماتی و پیشرفته تقسیم می کنند. در دوره آموزش برق خودرو درجه 2 مباحثی مانند آموزش کار با ابزار های عملی، مدار های الکتریکی و مبانی خودرو، عیب یابی مدارات خودرو، آشنایی با قطعات خودرو و نحوه عملکرد آن ها و مشکلات متداول و روش های برطرف کردن خرابی های رایج در برق خودرو آموزش داده می شود. این دوره پیش نیاز دوره برق خودرو درجه 1 می باشد.

در دوره آموزش برق خودرو درجه 1 مباحث پیشرفته تری مانند عیب یابی با استفاده از نقشه های الکترونیکی و بروشور های خودرو، نصب دزدگیر و سیستم هشدار دهنده خودرو، تعمیر تخصصی باتری، آلترناتور و غیره، کار با دستگاه دیاگ و نحوه عملکرد ایسیو خودرو آشنا خواهید شد.

هزینه دریافت مدرک بین المللی برق خودرو چقدر است؟

علاوه بر هزینه شرکت در دوره برق خودرو شما برای معرفی به سازمان فنی و حرفه ای و صدور مجوز حضور در آزمون کتبی و عملی، باید مبلغ 200/000 تومان را بپردازید. در مرحله آخر هم که موفق به کسب مجوز شدید، لازم است هزینه صدور و ارسال مدرک به مبلغ 50/000 تومان را پرداخت کنید.

شرایط و مراحل دریافت مدرک بین المللی  برق خودرو

پس از اتمام کلاس های آموزشی شما می توانید با مراجعه یا تماس با آموزشگاه، با مشاور ثبت نام در آزمون فنی و حرفه ای صحبت کرده و پس از تکمیل فرم معرفی به سازمان فنی و حرفه ای و پرداخت هزینه، روند معرفی به سازمان فنی و حرفه ای را آغاز کنید. پس از تکمیل این مرحله، تاریخ حضور در آزمون کتبی برای شما مخشص خواهد شد و همکار مربوطه تاریخ، محل برگزاری آزمون و مدارک مورد نیاز برای حضور در آزمون را به شما اطلاع خواهد داد. آزمون کتبی فنی و حرفه ای برق خودرو شامل 40 سوال تستی بوده که باید در مدت زمان 30 دقیقه به آن ها پاسخ داد. حد نصاب قبولی در این آزمون کسب نمره 50 از 100 می باشد.

پس از به اتمام رسیدن این مرحله، باید منتظر مشخص شدن تاریخ شرکت در آزمون عملی بمانید. این امتحان در کارگاه های زیر نظر فنی و حرفه ای برگزار می شود و متقاضی باید به طور عملی به سوالت شخص آزمون گیرنده پاسخ دهد. شما برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره 70 را از 100 کسب کنید. با پشت سر گذاشتن این مراحل شما می توایند با مراجعه به سایت سازمان فنی و حرفه ای، مدرک خود را از قسمت صدور و استعلام مدرک دریافت نمایید.

چقدر طول می کشد تا مدرک بین المللی برق خودرو بگیرید؟

برنامه های گواهینامه تخصصی برق خودرو آموزشگاه فن آموزان برای آموزش مهارت های شغلی و رسمی در محل کار طراحی شده اند. در کمتر از سه ماه یادگیری فعال، می ‌توانید دوره‌ های برق خودرو درجه 1 و درجه 2 ما را تکمیل کنید تا شکاف دانش موجود خود را پوشش دهید یا در زمینه موضوعی جدید شفاف ‌سازی کنید.

کلاس آموزشی برق خودرو در مدت 45 ساعت و آموزش برق خودرو درجه 1 در مدت 60 ساعت برگزار می گردد. کارآموز می تواند با توجه به شرایط خود در دوره های عادی، خصوصی و حتی آنلاین شرکت کند و زیر نظر اساتید و متخصصان حرفه ای برق خودرو، تجربه عملی کسب کنند.

پس از اتمام طول دوره آموزش، کارآموز باید منتظر انجام فرآیند معرفی به سازمان فنی و حرفه ای و مشخص شدن تاریخ شرکت در آزمون عملی بماند. این بازه ممکن است تا یک ماه هم طول بکشد. در صورت پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز آزمون کتبی، باید منتظر تعیین تاریخ آزمون عملی و در ادامه مشخص شدن نمره باشید. این بازه بین 1 الی 3 ماه متغیر است. پس از مشخص شدن نتیجه آزمون و در صورت قبولی در هر دو امتحان تا صدور مدرک تقریبا 1 ماه زمان لازم است. به طور کلی علاوه بر طول دوره آموزشی، 3 الی 6 ماه طول می کشد تا مدرک بین المللی برق خودرو را بگیرید.

اعتبار مدرک بین المللی برق خودرو

برای تبدیل شدن به یک برقکار حرفه ای شروع به توسعه تخصص در زمینه کاری خود کنید. برای به اثبات رساندن مهارت ها و توانایی های خود باید یک مدرک و گواهینامه خاص را دریافت کنید. معتبر ترین مدرک برق خودرو در حال حاضر که شما می توانید در کشور دریافت نمایید، مدرک صادر شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای می باشد. با دریافت گواهی صادر شده توسط این سازمان می توانید با استخدام کنندگان برق خودرو در شرکت های خصوصی و سازمان های دولتی، مدیران استخدام و کارفرمایان کار کنید. به علاوه، با غوطه ور شدن در یک تجربه یادگیری گروهی که در آن در آموزش زنده و متخصص شرکت خواهید کرد، شبکه خود را ایجاد خواهید کرد و بینش و مشاوره از سایر متخصصان کار به دست خواهید آورد.

گواهینامه فنی و حرفه ای تنها مدرک برق خودرویی می باشد که در خارج از کشور هم معتبر بوده و شما می توانید برای پیدا کردن شغل و مهاجرت کاری از طریق جاب آفر در کشور های زیر نظر سازمان جهانی کار از این مدرک استفاده نمایید.

راحت ترین روش دریافت مدرک بین المللی برق خودرو چیست؟

با توجه به سخت گیری های از طرف سازمان فنی و حرفه ای، قبولی در آزمون های کتبی و عملی و کسب حد نصاب نمره قبولی نسبت به زمان های گذشته سخت تر شده است. در گذشته افراد می توانستند به راحتی در آزمون سرکت کنند و به سوالات پاسخ صحیحی بدهند. اما امروزه، کارآموزان زیادی هستند که باید چندین نوبت در امتحان ها شرکت کنند تا بتوانند نمره قبولی را دریافت کنند. به خصوص که سخت گیری در آزمون عملی، قبولی در آن را برای افراد به کابوس تبدیل کرده است.

راحت ترین روش که دریافت مدرک بین المللی برق خودرو را تضمین می کند، شرکت در دوره های آموزشی صفر تا صد آموزش مباحث و سرفصل های کاربردی به طور عملی می باشد. بالا رفتن تعداد آموزشگاه های دولیت و موسسات خصوصی برگزار کننده کلاس برق خودرو در تهران به طور شگفت انگیزی افزایش یافته است و انتخاب را برای علاقه مندان دشوار کرده است. مهم ترین اصل در انتخاب دوره آموزشی برق ماشین، فعالیت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای و تجربه بالا در انتقال کارآموزان به بازار کار می باشد. بنابراین در ادامه آموزشگاه معتبری را برای دریافت مدرک بین المللی برق خودرو به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی آموزشگاه برای دریافت مدرک بین المللی برق خودرو چیست؟

آموزشگاه فن آموزان با تجربه چندین ساله و فعالیت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای دوره برق خودرو را از مفدماتی تا پیسرفته در دو سطح برق خودرو درجه و برق خودرو درجه 2 برگزار می کند. در این کلاس آموزشی، می توانید آموزش های پیشرفته لازم برای ایفای نقش های ارشد در حرفه انتخابی خود را دریافت کنید.

دوره های ما دانش و مهارت های تخصصی مورد نیاز برای ارتقاء شغل خود را ارائه می دهد. از رهبری و مدیریت کسب و کار گرفته تا امور مالی و اقتصاد، تا فناوری، قانون و سیاست عمومی. دوره‌ ها به مدت 6 تا 10 هفته برگزار می ‌شوند و انعطاف ‌پذیری نهایی را برای برق کار های‌ های پر مشغله فراهم می‌ کنند تا مهارت ‌های خود را برای موفقیت کسب کنند. همچنین می توانید با شرکت در دوره جامع آموزش مکانیک خودرو در این اموزشگاه در حوزه تعمیرات خودروهای داخلی و خارجی مهارت کسب کنید.

آموزشگاه فن آموزان دوره برق خودرو را به صورت حضوری و مجازی برگزار می کند. کلاس های حضوری در کارگاه های مجهز به انواع ابزار و تجهیزات پیشرفته زیر نظر اساتید با تجربه و تکنسین های حرفه ای تشکیل شده و کارآموز می تواند با ارتباط مستقیم با استاد دوره به مهارت آموزی بپردازد و با کار عملی روی تمام قطعات الکتریکی خودرو، نیازی به شاگردی کردن نداشته باشد. هم چنین دوره های آنلاین برق خودرو برای افرادی که می خواهند در هزینه های اقامت در شهر تهران یا مسیر رفت و آمد خود صرفه جویی کنند، مناسب است. فیلم های آموزشی با کیفیت و تدوین شده حرفه ای بلافاصله پس از ثبت نام کارآموز، در اختیار او گذاشته می شود و مادام العنر به آن دسترسی خواهد داشت. هم چنین امکان پرسش و پاسخ برای کارآموز نیز فراهم شده است. از مزایای شرکت در دوره برق ماشین آموزشگاه فن آموزان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش صفر تا صد
 • اساتید به نام و مجرب
 • کارگاه های آموزشی عملی
 • برگزاری دوره به صورت حضوری و مجازی
 • انعطاف در زمان برگزاری کلاس ها
 • امکان تجدید دوره رایگان
 • پشتیبانی نامحدود
 • در اختیار قرار دادن نمونه سوالات آزمون فنی و حرفه ای
 • اختصاص دادن خوابگاه با امکانات مناسب برای کارآموزان شهرستانی
 • دسترسی عالی به موقعیت آموزشگاه
 • ارائه مدرک فنی و حرفه ای
 • تخفیف در شهریه به مدت محدود
 • برگزاری دوره مشاوره کسب و کار به طور رایگان

دانلود pdf مقاله: نحوه دریافت مدرک بین المللی برق خودرو

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
حمیدرضا هوشمند
مرتضی سازگار

مرتضی سازگار هستم؛ فعال در حوزه برق ماشین و باطری سازی. در این سایت آموخته های خود را در رابطه با برق خودرو و مباحث مرتبط با آن نظیر دزدگیر ماشین ، سیستم صوتی ماشین ، ایسیو و ... به اشتراک می گذارم.

دوره های مکانیکی پردرآمد برای ورود به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله