درآمد شغل PLC – بازار کار پی ال سی- آینده شغلی و روشهای کسب درآمد

درآمد شغل PLC – بازار کار پی ال سی- آینده شغلی و روشهای کسب درآمد

شغل پی ال سی (plc)

PLC از خانواده کامپیوترها به حساب می آید و یک کنترل کننده منطقی برنامه پذیر است که عمدتاً در سیستم های صنعتی به کار برده می شود. از پی ال سی (PLC) در صنایع خودرو سازی، صنایع پلاستیک سازی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع سنگین نظیرسیستم های کنترل کننده تجهیزات ذوب فلزات و غیره استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم میزان درآمد شغل plc را بررسی کنیم.

در این مطلب می خواهیم توضیح بدهیم که بازار کار PLC در ایران چگونه است و به چه طریقی می توان وارد این حرفه شد و از آن کسب درآمد کرد. اگر می خواهید وارد این حرفه شوید باید بدانید که به چه روش هایی می توان از PLC درآمد به دست آورد و در آن به موفقیت رسید.

درآمد PLCبازار کار و درآمد PLC در ایران چگونه است؟

در کشورهای پیشرفته و صنعتی PLC به شدت درآمدزا است و جای پیشرفت دارد زیرا مان طور که گفته شد PLC بیشتر در صنعت کاربرد دارد. این شغل یکی از مشاغل فنی است که بسیار تخصصی است و نیازمند آموزش plc و کسب مهارت های لازم است.

شما باید در یکی از آموزشگاه های خوب و معتبر نظیر آموزشگاه تخصصی فن آموزان دوره های لازم را بگذرانید و پس از کسب مهارت و تجربه لازم وارد بازار کار PLC شوید. امروزه در بسیاری از صنایع و کارخانجات ایران از PLC های زیمنس و PLCهای دلتا استفاده می کنند و اگر در آن ها مهارت پیدا کنید می توانید درآمد خوبی به دست آورید.

لازم است بدانید که درآمد PLC در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته که تولیدات و صنایع بسیار گسترده تری دارند حدود 80 درصد کمتر است اما با این وجود هنوز هم به عنوان یکی از مشاغل فنی خوب و پر درآمد به شمار می رود.

اگر در کار خود مهارت کافی داشته باشید می توانید به طور میانگین ماهانه بین 30 الی 50 میلیون تومان از طریق PLC درآمد داشته باشید. البته این مقدار درآمد ثابت نیست و یک میانگین تقریبی است.

بسته میزان مهارت و دانش فرد متخصص درآمد متفاوت است و گاهی ممکن است بنا به دلایلی درآمد کمی داشته باشید و گاهی درآمدتان از حد تصورتان هم بیشتر شود.

اگر می خواهید همواره مشغول به کار باشید و بازار کار پر رونقی داشته باشید باید به اندازه کافی مهارت و تجربه کسب کنید و نه فقط بر یک نوع PLC بلکه به انواع مختلفی از PLC ها با برندهای متفاوت تسلط کافی داشته باشید.

هر چه توانا تر و آگاه تر باشید کارخانجات برای قرارداد بستن با شما مشتاق تر خواهند بود. این توانایی را می توانید طی چند دوره آموزش و شروع کار با برندهای ساده تر به دست آورید. به این ترتیب باید در حین آموزش به اندازه کافی تلاش کنید و صبور باشید زیرا تسلط کامل بر انواع PLC و کسب تجربه چند سال زمان لازم دارد.

بازار کار و درآمد PLC در ایران چگونه است؟

روش های کسب درآمد از PLC

برای کسب درآمد PLC روش های مختلفی وجود دارد که در اینجا تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

  • روش اول این است که از طریق سایت ها یا کانال های شغل یابی، شرکت هایی که خواستار نیروی ماهر در زمینه PLC هستند را پیدا کنید و با ارسال رزومه خود و پذیرفته شدن در آن جا به عنوان PLCman مشغول به کار شوید. در این صورت از طریق PLC یک درآمد ثابت و مشخص خواهید داشت و این مبلغ تقریباً بین 5 الی 10 میلیون تومان خواهد بود. اگر دوست دار درآمد ثابت و استخدام در شرکت هستید این روش می تواند برایتان روش مناسبی باشد.
  • می توانید به صورت آزاد پروژه های PLC را قبول کنید و درآمد بیشتری داشته باشید. این روش درآمد بیشتری دارد اما ریسک آن بیشتر است و گرفتن پروژه برای خود سخت تر است. در این روش شما به تبلیغات احتیاج دارید و می توانید با انجام تبلیغات در کانال های پر بازدید تلگرامی یا سایت هایی نظیر دیوار و شیپور خود را به مسئولان کارخانه ها معرفی کنید و اطمینان آن ها را برای بستن قرار داد جلب کنید.
  • روش سوم این است که آموخته ها و تجربیاتی که در زمینه انواع PLC دارید در داخل آموزشگاه های فنی به دیگران آموزش دهید. این کار را می توانید همزمان با کارهای دیگر هم انجام دهید اما اگر از راه های دیگر موفق به کسب درآمد در زمینه PLC نشدید، آموزش دادن مباحث مربوط به PLC در آموزشگاه های تحت نظر فنی و حرفه ای می تواند گزینه خوبی برای درآمدزایی باشد.

برای وارد شدن به بازار کار PLC چه باید کرد؟

برای این که بتوانید وارد این حرفه شوید باید تمامی مباحث نرم افزاری و سخت افزاری مربوط به PLC را به طور کامل از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرید. هر چه اطلاعات و مهارت بیشتری داشته باشید در این عرصه موفق تر خواهید بود.

به یاد داشته باشید که پروژه های بزرگ و پردرآمد فقط نصیب کسانی می شود که اطلاعات، تجربه ورزومه خوبی دارند. از کارهای کوچک شروع کنید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید زیرا بدون انجام کارهای کوچک و کار با انواع PLC نمی توانید در این زمینه تجربه کافی را به دست آورید.

در بین روش هایی که در بالا گفته شد روش اول راحت ترین و مطمئن ترین روش برای درآمد زایی در زمینه PLC است اما اگر به دنبال ریسک و درآمد بیشتر هستید می توانید دومین روش را انتخاب کنید و به دنبال پروژه های بزرگ تر باشید.

اولین قدم برای یادگیری و کسب مهارت انتخاب یک آموزشگاه مناسب است که بدون هیچ کم و کاستی تمامی مباحث مربوط به PLC را به شما آموزش دهد.

مهارت های مورد نیاز برای یک PLC کار چه چیزهایی هستند؟

افرادی که خواهان کار در این زمینه هستند باید بتوانند سیستم های PLC را طراحی، محاسبه و پیاده سازی کنند. از آن جا که این کنترل کننده ها بیشتر مصارف صنعتی دارند یک تکنسین PLC باید در زمینه های تابلو برق صنعتی، هیدرولیک، پنوماتیک و سایر مفاهیم اصلی تابلو برق صنعتی اطلاعات داشته باشد.

داشتن مهارت در برنامه نویسی هم از دیگر مهارت هایی است که برای ورود به این شغل و موفقیت در آن لازم است.

مهارت های مورد نیاز برای یک PLC کار

بهترین آموزشگاه برای گذراندن دوره های PLC کجاست؟

آموزشگاه فن آموزان یکی از آموزشگاه های معتبری است که از سطح مبتدی تا پیشرفته تمامی مباحث مورد نیاز برای کار در زمینه PLC را به شما آموزش می دهد.

برای یادگیری بهتر PLC گذراندن دوره تابلو برق صنعتی به کارآموزان پیشنهاد می شود. این آموزشگاه هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی مباحث را به شما آموزش می دهد اما از آن جا که این کار به مهارت عملی و تجربه احتیاج دارد حدود 90 درصد از کلاس ها صرف آموزش به صورت عملی خواهد شد.

در پایان دوره کار آموزان مدرکی معتبر تحت نظر فنی و حرفه ای دریافت می کنند که برای تمام شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار است در نتیجه کارآموزان با اتمام دوره ها به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان