آموزش سرامیک خودرو و لیسه گیری

اموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو که با نام های آموزش دیتیلینگ و لیسه کشی نیز گفته می شوند، از دوره های مرتبط با صافکاری و نقاشی خودرو می باشند که در آموزشگاه فن آموزان به عنوان برگزار کننده دوره های تخصصی در این زمینه برگزار شده و مدرک معتبر نیز برای کارآموزان صادر می شود.
ما برای این که بتوانیم خودروی خود را از عوامل محیطی، گل و لای و… محافظت کنیم، راه کارهایی برای پیشگیری و بعد از خش افتادن وجود دارد.
پیشگیری مثل دوره آموزش سرامیک خودرو است که یا باید خودرویی به صورت ساخت کارخانه ای ان را داشته باشد، یا این که بعدا توسط کارآموزی که دوره سرامیک زنی خودرو را گذرانده است روی خودرو اعمال شود.
راه کارهای بعدی بعد از استفاده طولانی مدت یا خودروهایی که لایه سرامیکی ندارند، باید به محض خش افتادن روی آن اعمال شود لیسه کشی می باشد که با لیسه گیری آن را حل می کنند. اگر دوره آموزش لیسه گیری خودرو را بینند می توانید در این زمینه به بازار کار آن برای رفع نیاز جامعه با توجه به گرانی خودرو وارد شوید.

فیلم معرفی دوره آموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش سرامیک خودرو و لیسه گیری

شهریه: تماس بگیرید

مدت آموزش: تماس بگیرید

هزینه آموزش سرامیک خودرو و لیسه گیری

شهریه آموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو تماس بگیرید
شهریه دوره سرامیک و لیسه گیری با تخفیف تماس بگیرید
شهریه خصوصی اموزش لیسه گیری و سرامیک خودرو تماس بگیرید
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

لزوم گذراندن دوره آموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو

درست است که هر شخصی می خواهد وسیله نقلیه خود را مانند روزی که آن را خریده است، تا هر چند سال که استفاده می کند ظاهری خوب و خوشایند داشته باشد، اما این کار تقریبا غیر ممکن است.
با مراقبت کردن، شستن منظم و هر چند وقت یکبار واکس زدن جهت تمیزی و ماندگاری رنگ خودرو خود را شاید با این کارها به تعویق بیاندازد، اما مطمئنا به مرور زمان هم که شده خودرو و رنگ آن با توجه به گرد و خاک محیط، شرایط برف و یخبندان در شهرهای مختلف، باران و آب های کثیف و … که به ماشین می چسبند، بالاخره رنگ و انواع لایه های آن را نیاز به ترمیم و تعمیر خواهد داشت. همچنین ممکن است خراش های عمیق یا سطحی بیافتد که به کمک لیسه کشی یا لیسه گیری، آن ها را ترمیم می کنند.
پوشش سرامیک یا پوشش نانو سرامیک در خودروها می تواند به عنوان لایه محافظی خوب جهت شرایط محیطی، شستشوهای مکرر، روش ‌های نامناسب شستشوی خودرو یا شستشوی اتوماتیک و… از رنگ خودرو محافظت کند.
لیسه کشی نیز برای خشگیری های عمیق بدنه خودرو استفاده می شود و بهترین روش خش گیری خودرو نیز در حال حاضر این روش می باشد. اگر لایه های مختلف روی بدنه خودرو را سه لایه در نظر بگیریم، لایه اول جزو خش های کم عمق خواهد بود و برای لایه های دوم و سوم اصطلاح خراش های عمیق استفاده می شود.

معرفی آموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو

در دوره آموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو در آموزشگاه فن آموزان همه موارد لازم را آموزش می دهیم تا بتوانید به محض گرفتن مدرک دوره و پایان دوره وارد بازار کار زیاد لیسه گیری و سرامیک خودرو به عنوان دوره های مرتبط با صافکاری و رنگ کردن خودرو شوید. این موارد عبارتند از:

 • آموزش لیسه گیری خودرو به صورت تخصصی
 • نحوه کار با ابزارهای لیسه گیری به صورت تخصصی
 • آموزش لیسه کشی برای رنگ های مختلف
 • آموزش نحوه شناسایی محل دقیق جهت لیسه کشی
 • نحوه شناسایی عمق آسیب دیده ​و رفع آن جهت لیسه کشی و اجرای سرامیک
 • آموزش پولیش کاری محل لیسه گیری
 • آموزش نحوه پاک کرن محلی که باید لیسه کشی شود.
 • نحوه تمیزکاری و پاک کردن قبل از لیسه کاری و سرامیک آموزش داده می شود.
 • آموزش مرحله به مرحله برای لیسه کشی و اجرای سرامیک خودرو
 • نحوه ترکیب رنگ و شناسایی رنگ اصلی آموزش داده می شود.
 • معرفی و نحوه استفاده از مواد مورد استفاده در سرامیک
 • آموزش نحوه اجرای سرامیک
 • و…

بهترین آموزشگاه سرامیک و لیسه گیری خودرو

انتخاب آموزشگاه خوب و مجهز یکی از سخت ترین کارهایی است که هر کارآموزی باید به آن دقت کند که هم هزینه آن هدر نرود و هم این که آموزشی را ببیند که هدف بازار کار و ورود به بازار کار واقعی برای درآمد زایی باشد.
مزایای گذراندن دوره آموزش لیسه گیری و سرامیک خودرو در آموزشگاه فن آموزان عبارتند از:

 • نکته مهمی که وجود دارد ما سرفصل های مهم و لازم را برای ورود به بازار کار را به شما آموزش می دهیم که می توانید با سرفصل های دیگر آموزش ها مقایسه کنید که سرفصل های زیاد برای وقت تلف کردن و رسیدن به مباحث بد خواهد بود و سرفصل کم هم مطمئنا کامل و جامع نخواهد بود.
 • در دوره آموزشی سرامیک و لیسه گیری خودرو، ما تمام سرفصل های آموزشی را تحت نظر اساتید مجرب و متخصص اساتید برگزاری می کنیم.
 • ابزارآلات و تجهیزات کاملی را برای دوره عملی داریم تا همه عزیزان شرکت کننده در دوره ها بتوانند به محض تمام شدن دوره وارد بازارهای کاری در مکان های مختلف شخصی و … شوند.
 • خوابگاهی برای کارآموزان غیر از تهران در نظر گرفته شده است تا راحتی ان ها فراهم شوند.
 • ارائه مدرک رسمی و معتبر فنی حرفه ای بعد از دوره برای همه کارآموزان
 • امکان تجدید دوره برای کار آموزان وجود دارد.
 • پشتیبانی نامحدود بعد از دوره از ویژگی های دوره ما می باشد.
 • و…

پوشش سرامیکی چیست و چرا در خودرو استفاده می شود؟

پوشش سرامیکی یک پلیمر مایع است که با دست به قسمت بیرونی خودرو اعمال می شود. این پوشش از نظر شیمیایی باید با رنگ کارخانه ای خودرو پیوند برقرار کرده و بچسبد، تا بتواند یک لایه محافظ ایجاد کند. پوشش‌های سرامیکی متفاوت از واکس‌ های سنتی هستند، زیرا پوشش سرامیکی به عنوان محافظ از بین نمی‌ رود و خراب نمی ‌شود و به استفاده مجدد برای هر چند وقت یکبار ندارد و پوشش سرامیکی حدود 100 برابر ضخیم تر از واکس ها می باشند و حداقل تا 7 سال روی ماشین با شستشوی مناسب و عوامل محیطی کم روی خودرو خواهد ماند.
چرایی استفاده از پوشش سرامیکی در ماشین و دوره آموزشی آن نیز عبارتند از:

 • محافظت بیشتر از خودرو
 • نیاز به پوشش دهی مداوم را کاهش می دهد.
 • روکش با انعطاف زیاد جهت راحت تمیز کردن خودرو می باشد.
 • محافظت در برابر آسیب نور خورشید، پرتوهای فرابنفش و… که باعث کم شدن اکسیداسیون رنگ خودرو شده و رنگ نیز مات نمی شود.
 • محافظت در برابر مواد شیمیایی، لک شدن و … به شرطی که به موقع آلودگی ها زدوده و پاک شوند.
 • آبگریز بودن پوشش های سرامیکی از مهمترین ویژگی ها برای سهولت در تمیز کردن خودرو می باشند که هم گل و لای کمتری به خودرو خواهد چسبید و هم این که به راحتی پاک خواهند شد.
 • با اضافه کردن یک پوشش سرامیکی براقیت رنگ زیاد شده و خاصیت بازتابی رنگ و شفافیت را خواهد داشت.

همچنین دوره های آموزش نقاشی خودرو و آموزش صافکاری در مجموعه فن آموزان و با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای و پشتیبانی رایگان حتی پس از اتمام دوره ها برگزار می شود. جهت اطلاع از نحوه شرکت در دوره ها با ما تماس بگیرید.

موارد مهمی که کارآموز لیسه گیری خودرو باید آموزش ببیند

موارد مهمی که کارآموز لیسه گیری خودرو باید در آموزشگاهی مناسب و متخصص آموزش ببیند تا بعدا مشکل برای اجرای کار نداشته باشد و بعد از اتمام دوره بتواند کار خود را شروع کند عبارتند از:
لیسه کشی بهترین روش برای از بین بردن خراش های عمیق بدنه خودرو می باشد.
اگر به محض خش افتادن و از بین رفتن رنگ آن، لیسه گیری انجام نشود، به مرور این قسمت بزرگ شده و نیاز به رنگ کاری با هزینه به مراتب بیشتری خواهد داشت.
اگر لیسه گیری پیش نفراتی که دارای تجربه و دوره آموزش مناسب نیستند انجام شوند، محل خراش بیشتر از قبل خودنمایی خواهد کرد و رنگ قسمت های نزدیک به خراش نیز شاید بعدا جدا شوند.
میزان خراش، مدت زمان خراش ایجاد شده و رنگ برای پولیش از مهمترین موارد برای لیسه کشی هستند. البته که برند و قیمت خودرو نیز تعیین کننده خواهد بود.
بتونه سنگی، رنگ خشک و… از موادی هستند که برای لیسه کشی استفاده می شوند.
پولیش زدن بعد از لیسه کشی مهمترین قسمت کار است که باید شخص آموزش دیده همه مراحل انتخاب پولیش مناسب برای کار، خشک بودن بدنه خودرو جهت انجام درست کار و پخش نشدن آن را بلد باشد.
انتخاب رنگ مناسب با رنگ خودرو را آموزش دیده باشد، انتخاب درست واکس بعد از پولیش نیز با توجه به دمای هوای شهرهای مختلف، کاربری خودرو و… نیز مهم است که باید فرد کارآموز ببیند.
فقط یه شخص آموزش دیده و متخصص لیسه گیری می تواند عمل لیسه گیری را با مهارت های کسب کرده در کوتاهترین زمان و با استفاده از ابزارهای مختلفی که در این دوره آموزشی آن ها یاد می گیرد به طرز صحیحی رفع کند.

چرا لیسه گیری برای خودرو مهم است و آینده کاری آن خوب است؟

لیسه کشی یا لیسه گیری، باعث عدم افت قیمت یا کمترین افت قیمت هنگام فروش خودرو است. همچنین با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو جدید، خیلی از آحاد جامعه به جای خرید بیشتر دنبال تعمیر و بازسازی هستند و خودرو نیز از این امر مستثنی نیست.
درست است که اگر خودرو تصادف کند یا بر اثر عوامل مختلف رنگ آن آسیب ببیند و خراش های عمیق بیافتد از قیمت خودرو می کاهد، اما لیسه گیری از کاهش قیمت خودرو و ترمیم آن بهترین گزینه خواهد بود.

بازار کار دوره آموزشی لیسه کشی و سرامیک خودرو

بازار کار لیسه کشی و سرامیک خودرو با توجه به مواردی که بالا نیز اشاره شد، یکی از پردرآمدترین های شغل صافکاری خودرو می باشد.
همچنین متخصصینی که واقعا بتوانند خشگیری درستی را به صورت تخصصی انجام دهند کم می باشند و نقاشان و صافکاران نمی توانند به صورت تخصصی کار شمایی که این دوره را گذراندید انجام دهند. پس شما به راحتی می توانید با گذراندن دوره تجربی و عملی در آموزشگاه فن آموزان به راحتی وارد بازار کار شوید.
گرانی های اخیر برای خرید خودرو نیز مزید بر علت است که شما می توانید بازار کار بزرگی را داشته باشید.
هر شخصی بخواهد ماشین خود را بفروشد، نیاز به شما برای رفع عیب های کوچک برای فروش با قیمت مناسب است.
از طرفی رنگ بدنه خودرو نیز با توجه به عوامل محیطی مثل باران، گرد و خاک و…، اشعه ماورای بنفش خورشید و خش افتادن به دلایل مختلف نیاز به سرامیک زنی روی خودرو دارند که به میزان قابل توجهی اجرای سرامیک درست می تواند به خراش خودرو کمک کند که بیشتر از 50 درصد می شود.
راحتی پاک کردن، محافظت در برابر فضولات پرندگاه و … نیز از بهترین راه های محافظت خودرو می باشد که به این کار در صافکاری ها نیاز مبرمی همراه با لیسه کشی وجود دارد.
پس برای شرکت در این دوره با بازار کار مناسب وقت خود را هدر ندهید و در اولین دوره آموزش سرامیک و لیسه گیری خودرو شرکت کنید. با شماره موجود در صفحه تماس بگیرید و جای خود را رزور کنید.

آموزشگاه فن آموزان در دپارتمان مکانیک خود دوره های تخصصی با درآمد بالا نظیر آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش برق خودرو ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نصب دزدگیر خودرو و چندین دوره دیگر را با تمرکز بر یادگیری عملی کارآموزان و در تعمیرگاههای مجهز برگزار می کندو تمامی دوره ها تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای و با اعطای مدرک معتبر ارائه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.